Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

JASI

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1466
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez JASI

  1. JASI

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Gratuluję. Czy to Marcelina? Pozdrawiam Jacek
  2. JASI

    Kiwaki od Junghansa

    Też próbowałem coś wyostrzyć, ale nie widzę nic konkretnego. Przydałoby się wyraźniejsze zdjęcie. Ostatnie słowo, gdyby czytać Beloning, to z niderlandzkiego byłaby nagroda... Nic więcej nie przychodzi mi do głowy. Pozdrawiam Jacek
  3. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Fajny urzędowy rudy Ci wyszedł. Gratuluję. Ja osobiście bym tą górkę zostawił. Ale ja nie byłbym sobą, gdybym czegoś nie zobaczył... Co to za zegar po lewej stronie, czy już go wcześniej pokazywałaś, bo jakoś go nie kojarzę. Piękna skrzynia. Pozdrawiam Jacek
  4. Bębny na wierzchu, bębny wysunięte, bębny spięte mostkiem, bębny wystające poza mechanizm... Takie miałem na myśli Wszystkie tego typu mechanizmy, konstrukcyjnie mają odwrócone bębny, tzn. zęby bębnów są od strony tarczy. Natomiast w temacie do którego podałem odnośnik, wszystkie mechanizmy pokazanych tam miniaturek, chociaż są pełnopłytowe, to mają odwrócone bębny, tak jak w mechanizmie pokazanym przez Yahagi i jak to zauważyła Tatyana. Tu przykład z tamtego tematu. Pozdrawiam Jacek
  5. Myślę, że wszystkie mechanizmy, które mają bębny na wierzchu, mają je odwrotnie. Na pewno Japy, Lenzkirch, MPK i tym podobne. Gdzieś widziałem, szukałem i znalazłem... W tym temacie wszystkie pokazane miniaturki mają bębny odwrotnie. Pozdrawiam Jacek
  6. JASI

    A taki z orczykiem ?

    Nie, no zegary przede wszystkim. Faktycznie mogłem dodać, że oprócz zegarów, ale chyba wszyscy wiemy, że wszystkie zwierzątka, słoneczka i półksiężyce Carla Wernera mają napis DEPONIRT. Tu też o tym było... Pozdrawiam Jacek
  7. Napisz na PW do autora, może coś jeszcze zostało. Pozdrawiam Jacek
  8. JASI

    A taki z orczykiem ?

    Myślę, że DEPONIRT, to nie depozyt. Bardziej chyba coś w rodzaju patentu, zastrzeżenia jakiegoś wzoru. Napis ten pojawia się najczęściej na wyrobach odlewanych z mosiądzu i brązu. Występuje często na różnego rodzaju figurkach, kałamarzach, świecznikach, spinkach, zapinkach. Jako ciekawostkę dodam, że znalazłem też tokarkę zegarmistrzowską z tym znakiem. Nie wiem kto to wyprodukował, trudno rozczytać. Pozdrawiam Jacek
  9. Pozwolę sobie tu zacytować Kol. @Kerims Zgadzam się z tym całkowicie. Dlatego daleki jestem od tego aby cały zbiór zegarów określanych roboczo jako PraBorussia nazywać Fortuna. To nie jest tylko wprowadzenie nazwy, to jest przypisanie konkretnych zegarów konkretnej firmie, która kiedyś istniała, produkowała zegary. Tylko nikt z nas nie ma pojęcia jak one wyglądały. Myślę, że większą szkodą i błędem trudniejszym do odkręcenia byłoby nazwanie tych zegarów Fortuną. Możliwe, że kiedyś, za rok lub 10 lat znajdzie się jakiś dowód na to kto produkował "Praborussię", albo konkretny dowód na to jak wyglądały zegary Fortuny. Nazwa Praborussia funkcjonuje jako nazwa robocza wprowadzona przez Kolegę @Yahagi. Pojawia się na innych forach zagranicznych też dzięki Niemu, bo jest On aktywny nie tylko na naszym forum. Myślę, że bez problemu poradzi On sobie ze zmianą nazwy w każdej chwili. No niestety, brakuje tej kropki nad "i", tego konkretnego dowodu, bez którego ja nie używałbym nazwy Fortuna. Pozdrawiam Jacek
  10. Ja bym jeszcze poczekał... Pozdrawiam Jacek
  11. Dawaj - odkrywasz karty historii, a nowych informacji nigdy dosyć. Pozdrawiam Jacek
  12. O, to wyjaśnił się producent orła, który siedzi na moim Wernerze. Słabo widać, bo napisy wytarte, ale Steinert mi nie pasował. Pozdrawiam Jacek
  13. JASI

    A taki z orczykiem ?

    To może kolejny piękny Lenz... Też z rodzimych ofert lokalnych... Pozdrawiam Jacek
  14. JASI

    A taki z orczykiem ?

    Jakiś dziwny ten Lenz... Taki numer i sygnatura... Pozdrawiam Jacek
  15. JASI

    A taki z orczykiem ?

    To jest się z czego cieszyć. Gratuluję. Chyba zasługujesz na miano "Forumowego Szperacza". Pozdrawiam Jacek
  16. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Niedawno LESKOS pokazywał swoją maszynkę Pozdrawiam Jacek
  17. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Żele do usuwania lakierów nie mają właściwości ściernych. Sam żel nie porysuje powierzchni. Kto Ci każe zeskrobywać, żel można zdjąć miękką szczotką, szmatką, a nawet ręcznikiem papierowym. Pozdrawiam Jacek
  18. JASI

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Świetne. Miło, że Ktoś o nas pamięta. Dziękuję serdecznie i pozdrawiam Jacek
  19. JASI

    Eppner

    Mi to wygląda na jesion. Pozdrawiam Jacek
  20. Było o tym w tym temacie O ile dobrze rozumiem, to Amann nabył patent od firmy Braci Kreuzer. Pozdrawiam Jacek
  21. Czy Kolega posiada jeszcze coś do kompletu tzn. tarczę, wagę, wahadło, czy tylko sam mechanizm. Pozdrawiam Jacek
  22. JASI

    LFS

    Numer 803/128 Katalog 1915 rok Wymiary pasują Pozdrawiam Jacek
  23. No nie, do akumulatora to chyba smar grafitowy, a nie twardy, nie topliwy pręt. Pokazany na zdjęciach jest firmy Flume, która jest od wielu lat producentem narzędzi i akcesoriów zegarmistrzowskich i jubilerskich. Pozdrawiam Jacek
  24. JASI

    A taki z orczykiem ?

    Wygląda na miniaturkę, soczewka wahadła z Braunau, a skrzynia chyba nie pasuje... Pozdrawiam Jacek
  25. Myślę, że może to być pręt grafitowy służący do mieszania roztopionego metalu w tyglu. Tylko czemu ma zaostrzoną końcówkę, pręty tego typu są proste. Pozdrawiam Jacek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.