Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

JASI

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1466
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez JASI

  1. Mi to bardziej się kojarzyło z jakimś narzędziem szewskim... Nie znalazłem czegoś takiego wśród narzędzi zegarmistrzowskich, ale spróbowałbym tym ścisnąć zębnik latarkowy... No, zależy jeszcze od tego jakie to jest duże. Pozdrawiam Jacek
  2. Od dłuższego czasu wisiał na alle... jako Le Roi... Na jednym ze zdjęć po dużym powiększeniu można było dostrzec sygnaturę. Cena spadała, więc kupiłem i mam Lejba Chmielewskiego. Szkoda, że nie ma skrzynki i wahadła, ale coś się dopasuje. Pozdrawiam Jacek
  3. JASI

    RENOWACJA SKRZYŃ STARYCH ZEGARÓW

    Mój fizyk w szkole średniej miał takie powiedzenie : Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mniej lub bardziej trudne. Później po wielu latach, w dobie internetu, znalazłem ten cytat, brzmiał trochę inaczej i wiem kto to powiedział. Myślę, że te słowa idealnie pasują do Leszka - dla Niego, w temacie zegarów - nie ma rzeczy niemożliwych. Pozdrawiam serdecznie Jacek.
  4. Wydaje mi się, że to może być punca... Piękny zegarek. Pozdrawiam Jacek
  5. Ja cały czas oglądam i porównuję, porównuję i oglądam... W pierwszej chwili pomyślałem, że to wczesny GB, ale jednak nie. Do GB pasuje wieszak i sanki na jedną śrubę , zakuwane płyty, koła cztero ramienne, stopka wahadła. Jeśli chodzi o koła to nie spotkałem koła godzinowego pięcio ramiennego, a pozostałe cztero, albo cały komplet kół jest cztero, albo pięcio ramienny. Do Endlera pasuje bardziej mocowanie kotwicy na osi i drążek kotwicy. W tym mechanizmie jest też kołek, ja to nazywam ogranicznikiem dźwigni MPZ. We wczesnych GB tego nie było. Chociaż sporo cech wykazuje Beckera, to też myślę, że może to być wczesny Endler. Pozdrawiam Jacek
  6. Na tym zdjęciu naprawa jest mniej widoczna. Odcień bieli pięknie dopasowany. Ja obstawiałem jeszcze dół tarczy, bo sugerowałem się ciemniejszym odcieniem listków... Pozdrawiam Jacek
  7. Ja obstawiam dół tarczy, tak od godziny 5-tej do 7-mej, a na pewno środek sekundnika. Pozdrawiam Jacek
  8. JASI

    Naprawcy- oprawcy

    Tym razem ktoś nie miał skrzynki gabinetowej pod ręką i przerobił sobie z eklektyka... A, że gong się nie zmieścił, to co tam, skrzynka ma wentylację od góry... Przynajmniej mechanizm się wietrzy... Pozdrawiam Jacek
  9. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Pewno znowu marudzę... Właśnie ten krój cyfr nie pasuje mi do Endlera. Nie spotkałem u Endlera takiej tarczy. W temacie o Endlerach jest pokazany jeden zegar z numerem ok. 300 niższym od tego i też ma inną tarczę. Endler miał dużo cieńsze cyfry i dłuższe. Może ta część tarczy nie jest oryginalna... Pozdrawiam Jacek
  10. No właśnie moją uwagę zwrócił wieszak z trzeciego zdjęcia. Pozwolę sobie powtórzyć to zdjęcie dla lepszego porównania. Mam 2 zegary z takimi wieszakami, które były już pokazywane w różnych wątkach. Pierwszy z biciem... Są cyfry na przedniej płycie i jest literka L. Drugi to chodzik. Ten też ma numer z przodu, ale nie ma literki. Obydwa to brocoty, rozpoznane wcześniej jako francuzy. Do czego zmierzam. Wieszaki takie same jak ten z pierwszego zdjęcia. Cyfry numeratora podobne do RSM. W tym z biciem jest litera. Tyle tylko, że są to brocoty. Wszystkie trzy łącznie z moim RSM chodzikiem mają te same wskazówki - lenzo podobne, takie same wahadła i podobne skrzynki. Czyżby te mechanizmy z brocotem i wysuniętymi bębnami miały coś wspólnego z RSM.... Dorzucę jeszcze zdjęcia chodzika pokazanego kiedyś na forum. Zdjęcia są niewyraźne, trochę wyostrzyłem, ale i tak słabo widać. To też brocot, ale inna kotwica i numer pięciocyfrowy. Mechanizmy z wysuniętymi bębnami produkowali praktycznie wszyscy wytwórcy zegarów, w tym też z brocotem. Czy może to być wyrób RSM. Yahagi Ty też masz podobny mechanizm - też pokazywany w innym wątku. Myślę, że Twój jest jeszcze bardziej podobny do RSM. Pozdrawiam Jacek PS Dodam jeszcze, że numer tego ostatniego to 10140. Ma też inne wskazówki.
  11. 👍 No Kolego, kłaniam się nisko. Włożyłeś ogrom pracy w te porównania. Proponuję odczekać trochę, może ktoś coś znajdzie, albo dopowie i wtedy dalej ruszyć z FMS. Ja dorzucę do RSM, że w moim chodziku wszystko pasuje. Wymiary płyt, kotwicy, numeracja, literka na przedniej płycie. Jest też drobiazg - to wcięcie pod mostkiem, zauważyłem, że u mnie jest też pod półmostkiem. Myślę, że należy Ci się krzynka pifa... Pozdrawiam Jacek
  12. JASI

    Nasze Budziki

    PM - w tej hurtowni co link podałem, można właśnie kupić pojedyncze. Link poprawiłem, wyświetla się od razu mandrelka. Na allegro, najczęściej chinszczyzna. U nich są jakościowo dobre i ceny (no nie na wszystko) dosyć przystępne. Wiadomo, jak się kupuje pojedynczo, to zawsze jest drożej. Pozdrawiam Jacek
  13. JASI

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Dla Niego już zgasł...
  14. JASI

    Nasze Budziki

    https://alco.com.pl/?f=&a=sklep&k=0&x=16&y=22&q=Mandrelka Otwiera się strona główna, w wyszukiwarce jest "mandrelka", tylko kliknij "szukaj". Pozdrawiam Jacek
  15. JASI

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Na ten świąteczny wieczór, trochę inna wersja... Pozdrawiam Jacek
  16. JASI

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Smacznego dyngusu i wesołego jajka... A tak bardziej poważnie to życzę Zdrowych spokojnych Świąt W gronie najbliższych, bez zdradliwego wirusa... Jacek
  17. JASI

    Teorie spiskowe

    Ja bym dodał jeszcze do tego, z tej samej książki... „Głupota upiera się zawsze, zauważono by to, gdyby człowiek nie myślał o sobie.” Pozdrawiam Jacek
  18. No tak, ale w ciekawym wykonaniu. Pozdrawiam Jacek
  19. Bajka 👍 Co to za utwór - fajnie dopasowany. Pozdrawiam Jacek
  20. Tak, czubata łyżka soli, ale musisz sam wypróbować. Jak za mało soli, to jest mdły, jak za dużo to za słony. Ja mam miarkę, taki mały kieliszek - zważyłem, u mnie wychodzi 30 gramów. Ale gdzie wyczytaleś, że 2 kilogramy mąki... Razem jest kilogram - 0,6 kg pszennej i 0,4 kg żytniej. Na kilogram mąki wychodzi 3dkg soli. Pozdrawiam Jacek
  21. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    U mnie na żeliwnym Japy bez sygnatury, jest taka waza... Pozdrawiam Jacek
  22. JASI

    Podziwiajmy zegary Lenzkirch

    Wieszak, wahadło, kotwica - ja uważam, że to RSM z dobitą sygnaturą Lenza i 2Q... Pozdrawiam Jacek
  23. JASI

    Podziwiajmy zegary Lenzkirch

    Mój bardzo podobny - rozpoznany jako RSM... Pozdrawiam Jacek
  24. JASI

    Podziwiajmy zegary Lenzkirch

    Mi to bardziej pasuje do RSM. Pozdrawiam Jacek
  25. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    O, coś nowego, nie wiedziałem, że jest dzienny limit... Pozdrawiam Jacek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.