Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

tbn

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    2397
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez tbn

  1. No nie, ceramiczny sub to się jednak błyszczy mocno, ktoś kiedyś tu napisał „jak psu jajca”. 😅 Aż sprawdziłem kto to Tomasz Niecik. Haha
  2. @RysiekOchodzki @memento mori Moona mam pięć lat, Explorer już dwa i pół roku ze mną. Ale akurat jakbym miał wybrać trzy zegarki z dowolnego przedziału cenowego to te dwa by tam były, wiec jest łatwo. Jak nazbieram kiedyś na Fifty Fathoms jakieś w 40mm, to zakończę zabawę i tylko będę podziwiał.
  3. Dokładnie, grunt to zebrać doświadczenia i wyciągnąć wnioski. Ja jestem z tych co jak kupuje jakąś nową rzecz to "doktoryzuję" się z tematu tygodniami. Pomaga to trzymać to hobby w ryzach, aczkolwiek budżet zakładany i finalny najczęściej różnią się drastycznie. Z resztą nie mam też natury kolekcjonera, lubię rzeczy używać, więc też naturalnie mnie to ogranicza i ogólnie kupuje niewiele rzeczy. Moje podejście jest takie, że mam dwa zegarki z tzw. dożywociem i do tego 1-2 sztuki w rotacji, żeby ponosić, potem sprzedać i kupić coś innego. Nieźle się sprawdza.
  4. Ja uważam, że wszystko w serii pięciocyfrowej profesjonali jest lepsze poza bransoletą i mechanizmem. Wyjątek to Explorer.
  5. Jest tyle ludzi na świecie, którym czy wydadzą 10k czy 20k $ nie robi większej różnicy. Nie każdy jak my tutaj rozkłada zegarki na czynniki pierwsze, tylko coś mu się podoba i kupuje gdzie dostępne. Nikogo nie czyni to oszołomem.
  6. Moim zdaniem ta redukcja jest bardzo sensowna, a przypadek zatracenia się w zegarkach jest nie pierwszy i nie ostatni. Mnie się tyle zegarków podoba, że z trudnem trzymam się koło trzech. Jestem ciekawy finalnej kolekcji. AT świetna już masz, SMP chyba tez, do tego Ed White lub Snoopy i cóż więcej potrzeba.
  7. tbn

    Twoja kolekcja!

    Ten Seiko bardzo się im udał, co widać po recenzjach. Moim zdaniem najładniejszy diver w stylu wintydż.
  8. tbn

    Twoja kolekcja!

    Bardzo fajne zegarki. Jak kolega wyżej napisał, brak chronografu. Moon był idealny, zamiast Balla najlepiej. U mnie dłuższy czas jest tak. Nigdy przy zegarkach nie przyświecała mi ogólna strategia, ale chyba wyszło, że lubię toolwatche i obstawiłem morze, góry, jaskinie i kosmos. W końcu człowiek czuje się bezpiecznie w terenie. Jeszcze by się przydał PAM base co by z nim do lasu można pójść.
  9. Zostawiłbym Inge i SMPc. Nie jestem fanem klasycznych garniturowców, uważam że w dzisiejszym świecie mają niewielki sens, chyba że ktoś na co dzień pracuje w bardzo formalnym środowisku.
  10. Filmik pokazujący Pepsi nowe na Oyster, po niemiecku, ale zegarek można pooglądać. Jak ktoś tutaj napisał, turbosztos. Ciekawą refleksję gdzieś przeczytałem, że GMT może być najważniejszym sportowym modelem marki, gdzie Rolex z historycznego punktu widzenia wygrywa bez dyskusji. Diver? Był Fifty Fathoms. Daytona? Jest znacznie ważniejszy historycznie chronograf: Moon. Ale Pepsi konkurencji właściwie nie ma.
  11. Nowy Ex widzę, leży świetnie u ciebie. Batman tez daje radę. Sypnęło nowościami szybko.
  12. 16570 jest bardzo wygodny, ale 58 tez mi leżał dobrze. Był trochę cięższy na pewno, ale ciagle dużo lepiej niż BB na inhouse. Dziwne, że aż tak ci nie podszedł.
  13. Lepsza w czym? Jest szersza i ma większą klamrę.
  14. Moj jak miał rok wyrwał bok szafy, dobry metr listy podłogowej i kawałek zbrojenia z framugi. Wszystko w nowym mieszkaniu.
  15. https://www.visualcapitalist.com/frances-bernard-arnault-becomes-the-worlds-richest-person/ Kolejki do Rolka czy Patka świetnie pokazują ten boom. Myśle, ze w końcu ten trend minie, ale to pewnie jeszcze wiele lat. Na razie na świecie drukuje się pieniądz.
  16. Przecież jakby go nie sprzedał to twojej sytuacji i tak nie zmieniłoby. Mnie bez różnicy co ktoś robi ze swoją własnością , rozbawiło mnie tylko to na co @beniowski zwrócił uwagę, jak zareagowałby salon.
  17. - W razie watpliwości możliwe jest spotkanie na sprawdzenie zegarka w autoryzowanym salonie Rolex. Czyli może podejść do salonu Kruka gdzie właśnie kupił.
  18. Mój ośmioletni stafik. Trochę przygód zdrowotnych mieliśmy ostatnio ale już chyba szczęśliwie za nami. Nie znam lepszej rasy psów, ale każdy tak mówi o swoim.
  19. Żal patrzeć co zrobili z Inżynierem, stracił swój charakter zupełnie. Może kiedyś wrócą do starego projektu.
  20. To,było właściwie do facecika bo kojarzę, ze ma dwa.
  21. Zamiast Exa nie, ale zamiast Suba jak najbardziej, ale ja nie jestem fanem Suba. 3239 mam na swojej liście, może uda mi się kiedyś. Chociaż co raz trudniej o te referencje.
  22. Chyba nie, bo przy niskiej rezerwie i tak nie uciągnie chrono bez różnicy czy wcześniej ktoś korzystał z tej funkcji czy nie. Ewentualnie można by podawać rezerwę kiedy działa chrono i kiedy pokazuje czas tylko, żeby być ścisłym.
  23. Ceramiczna Daytona ma jedna moim zdaniem zdecydowana przewagę nad Subem, nosi się jak mniejszy zegarek, bo Sub 41 jest już klockowaty, poprzedni też mały nie był przez te kopertę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.