Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

erzlot

Miłośnicy zegarów
 • Content Count

  1463
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by erzlot

 1. Mój jest czerwony. Górny bloczek jest normalny, regulację mam na dolnym bloczku. Na foto jej nie ma, bo wypożyczyłem komuś do skopiowania i jeszcze nie chciało mi się jej zawiesić po oddaniu. A takiej jak twoja nigdy nie widziałem- może ona jakoś pasuje do tych 2 otworów na tylnej płycie?
 2. W Terwilligerze str.169 jest to płyta 1663 produkcji Baduf z roku 1898, ale w erracie NAWCA to Huber, którą wykorzystywał Kienzle do zegarów z nieregulowanym wahadłem (jak u Ciebie). Te 2 otwory gwintowane z prawej strony płyty służą do mocowania zawieszki (ale nie wiem jak wygląda ten uchwyt). Włos ma specjalną dolną zawieszkę z regulacją długości czynnej włosa (można kupić w USA albo od Michaela z Australii)
 3. Ja mam takiego, ale dorabiałem wahadło. Było na forum. Myślałem że to Kienzle z roku 1936
 4. Wybacz Jacku, mam kłopoty ze wzrokiem i źle odczytałem to "FoT" jako "FR" bo kołek to zasłania. Ale dzięki za link do postu J.Hubby, gdzie jest dokładnie takie logo Farcota- choć na mechaniźmie Japy Fils. Wszystko jasne , to Farcot.
 5. Na logo jest JAPY FILS EXPO 1855 MEDAILLE1844-1849, więc werk na pewno Japy. I nie ma nigdzie logo Farcota. Obudowa jest identyczna jak na Twoim foto, więc temat jeszcze do dyskusji. Zrobię lepsze fotki, ale one nic nie wniosą do tematu.
 6. Trafił mi się taki huśtak. Byłem całkowicie przekonany, że jest to Farcot, a tu po zdjęciu tylnej pokrywki (dorobionej przez kogoś) niespodzianka! Okazał się to huśtak Japy i to wcześniejszy od Farcota, bo ok. 1850 roku. Ma 2 koła wychwytowe, więc dotąd sądziłem, że to patent Farcota, ale wygląda na to, że Farcot wykorzystał istniejący już patent.
 7. Smutny widok, ale prawie wszystkie drzewa były dotknięte próchnicą. To chyba efekt tzw kwaśnych deszczy z powodu naszych elektrowni weglowych
 8. Mnie się kilka razu udało udowodnić, że to antyk. Dosyłałem do agencji celnej np skany katalogów albo informacje encyklopedyczne (że firma Becker przestała istnieć w 1926 roku). I jak dotąd skutkowało tzn nie płaciłem cła a VAT tylko 8%. Raz FEDEX bez pytania narzucił cło i VAT 23% i się odwołałem, trwało to 3 miesiące i zwrócili mi kilkaset zł.
 9. Opłaty celne to: -ok. 200 zł dla Agencji Celnej -0% cła ale trzeba udowodnić, że to antyk ponad 100-letni -8% VAT od sumy ceny i pakowania i wysyłki
 10. erzlot

  Help

  Zazwyczaj sprawdzam, ale tego zauważyłem tuż przed aukcją. A Holandia mnie uśpiła, bo jak dotąd wszystkie domy aukcyjne pakowały i wysyłały. No ale ostatecznie uprosiłem ich i wyjątkowo zgodzili się zapakować i wysłać pocztą za jedyne 75 eur, więc 6-7 razy taniej niż firmy od p&p.
 11. No to sobie odmieniłaś dotychczasowe życie! Gratulacje za odwagę. Trzymaj się👍
 12. erzlot

  Help

  Easy2send chce 410 eur -próbowałem negocjować, ale bez skutku. MBE chce 490 eur plus VAT. Oszaleli!! Tydzień temu kupiłem tej samej wielkości (choć w drewnie) zegar w innym domu w Holandii i policzyli tylko 40 eur za pakowanie (było naprawdę super) i wysyłkę. Czyli 10 razy mniej.
 13. erzlot

  Help

  Kupiłem w domu aukcyjnym w Amsterdamie kominkowy kiwak Farcot. Dom aukcyjny odmówił pakowania i wysyłki i zaproponował firmę easy2send, która zażyczyła sobie astronomiczną (moim zdaniem) kwotę prawie 500 eur. Zrezygnowałem oczywiście z ich usług, ale zapłacony zegar czeka. Chodzi o odbiór, zapakowanie i wysyłkę do Polski. Czy macie Koleżanki i Koledzy jakiś pomysł lub propozycję. Jestem oczywiście gotów wszystko pokryć, żeby komuś się opłaciło nad tym pochylić.🤨 Zegar ma ok. 4 kg, wymiary 40 x 40 x 20 cm. Będę wdzięczny za pomoc lub sugestię.
 14. erzlot

  A taki z orczykiem ?

  To mało powiedziane😉
 15. Roczniaki to łatwy zegar do przestawiania, gorzej z bijącymi i to przy przejściu na czas zimowy😒
 16. Ja kupuję tutaj https://www.cousinsuk.com/ Wysyłka chyba 5,5 GBP plus opłata pocztowa pod 10 zł
 17. Można nie nakręcać bicia, albo wewnątrz werku unieść dżwignię, żeby nie szurała po krzywce.
 18. Ja też niedawno w innym zegarze francuskim się zagapiłem. Bo zazwyczaj reguluje się długość wahadła poprzez pręt wystający na tarczy nad godziną 12-tą. A tutaj jest pokrętło z tyłu tuż przy sprężynce. Więc to nie tzw nitkowe zawieszenie.
 19. erzlot

  Eikesha U-4824 AK

  W lewo- czytaj wyżej
 20. Ale to nie to samo co 3 sprężyny
 21. erzlot

  Eikesha U-4824 AK

  Wahadło/drut wyginasz lekko w kierunku "pod górę" tzn gdzie skrzynia była wyżej
 22. Czyżbym trafił na wyjątkowy bo kwadransowy model wiszącego Lenzkircha? Nikt takiego dotąd nie spotkał?🤥
 23. Mam takiego , podobny do pokazanego przez Tatyanę
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.