Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Butik

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    3097
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez Butik

  1. No i tutaj też mamy problem, bo wrażenie to jedno, a rzeczywistość to co innego. Wiele zegarków, które miałem posiadałem właśnie na podstawie ogromnego wrażenia - czy to na filmach / zdjęciach, potem w sklepach, ale w życiu codziennym bywało już różnie. Poza tym powiedzmy sobie szczerze - niektóre sztuki po prostu się nudzą, w międzyczasie pojawia się coś co wywołuje jeszcze lepsze wrażenie, albo niechcący wpadasz na coś, co istnieje od zawsze ale jakoś umknęło uwadze. To jest never ending story. Dlatego staram się jednak dopieścić, potem wycofać, przestać oglądać fora, zdjęcia, filmy - za stary już na to jestem i przy tym co działo się przez ostatnie 2 lata - przestało mnie to bawić, coraz bardziej wnerwiać.
  2. Mariusz, ja bym tutaj nie szukał filozofii. Najpierw to był kurzy móżdżek początkującego. A potem to już wiele różnych rzeczy jednocześnie: poszukiwanie, różne decyzje - a to kolekcja jednej marki, a to wszystkiego po trochu, a to po 1 zegarku na 1 dzień tygodnia itepe itede. Ja jestem trochę (albo bardzo) narwany, często zmieniam decyzje, często reaguję impulsywnie. Więc w moim zachowaniu nie wolno szukać sensu, celu czy rozsądku. Do tego, brutalnie ale i szczerze mówiąc, stać mnie na to i przy moim podróżowaniu mam możliwości kupowania zegarków na dobrych warunkach, dzięki czemu mogę sobie pozwolić na przynajmniej sprawdzenie czegoś, co wydaje mi się, że się podoba, na codzień, w życiu, nie tylko w sklepie przez 15 minut. I często kupuję zegarek po to, żeby zobaczyć, czy jest dla mnie. Potem odsprzedaję zazwyczaj za tyle ile kupiłem, czasem z lekkim zyskiem, czasem lekką stratą, ale przynajmniej jestem w stanie sprawdzić czy coś mi wchodzi nie na ladzie pod sztucznym sklepowym światłem, ale w normalnych warunkach użytkowania. Stąd to może wyglądać jak fliperowanie, ale tak na prawdę to zabawa z zegarkami, która mnie rajcuje. A że przy okazji tutaj na formum możemy się wspólnie czasem pośmiać, nawet robiąc sobie ze mnie jaja - żaden problem, mam do siebie duży dystans.
  3. ja nie wybrałem żadnego, jeden miałem miesiąc (41) drugi - tydzień (58)
  4. Spoko, ale piwko się należy Raczej mało prawdopodobne by ktoś miał jeden i drugi, bo większość tak jak Ty wybiera jeden z tych dwóch. Bywa oczywiście, że niektórzy posiadają najpierw jeden, potem drugi (ja np miałem oba, ale w dużym odstępie czasu), przy czym posiadanie razem to chyba jednak rzadkość. Dlatego moim zdaniem do porównania bezpośredniego trzeba raczej korzystać z dostępnych źródeł.
  5. Jedno piwko w podzięce wystarczy, voilla' https://letmegooglethat.com/?q=Tudor+Black+Bay+41+vs+Black+Bay+58
  6. Sprytnie i prawidłowo to wykombinowałeś Będzie chrono z gwiazdką "El Pierwszy", dość specjalna edycja. Szczegóły jak tylko dojdzie i otworzę pudełko. Omega zostaje jedna - niebieska SMP. W sumie będą 4 sztuki jak w moim profilowym.
  7. Ale to zamiast munfejza, więc próbuję jednak dobić do mety Ale jak będzie to wiadomo, że nie wiadomo
  8. No to siup, czas na tupanie nogami w oczekiwaniu
  9. Nie narzekaj, przynajmniej za inposta Ci nie policzą PS. była dyskusja na ten temat ze 2-3 strony wstecz.
  10. Też przez całą moją zegarkową "karierę" nikt nigdy nie zwrócił uwagi na mój nadgarstek, kiedy miałem np Omegę. Nikt nie zwraca tym bardziej jak mam JLC - i to mnie bardzo cieszy. Kiedy miałem krótki epizod z Roleksem jedyne zwracanie uwagi na mój nadgarstek było w stylu "prawdziwy", "podróba", "w pekinie / egipcie / stambule ostatnio byłeś", "ooo, powodzi się". Tak więc "króla" szybko się pozbyłem i dobrze mi bez niego Osobiście to nawet wolę mieć dla siebie świadomość aktualnego opasania nadgarstka, po co drażnić otoczenie
  11. Ałć, z tymi wskazówkami to bardzo mocno spieprzona sprawa. Moim zdaniem nie do przyjęcia.
  12. Gdyby oczy już nie te, to pewnie wciąż bym używał ;). W moim wieku wygrywa jednak duży E6B, który do obliczeń przed lotem jest szybszy i wygodniejszy od kalkulatora Tak czy siak uwierz mi - czasem w szybkich sytuacjach czasem jeszcze Navitimer może być użyteczny, ale to raczej sytuacje bardzo baaaaardzo rzadkie, więc generalnie się z Tobą zgadzam.
  13. SMP nic, ale Pelagos miał, z sunbrushem trochę mniej, choć wciąż więcej niż SMP
  14. Niestety szlif słoneczny trochę go odtulłoczowuje, ale wciąż fajny sikor i mocna konkurencja dla SMP. A z innej beczki - MOONPHASE wleciał na bazarek, jak ktoś zainteresowany to zapraszam na PW.
  15. Do przejęcia jeden z piękniejszych Speedy'ch z fazami księżyca, nr ref.: 304.30.44.52.01.001. Kupiony w Kruku 31 stycznia br, więc gwarancja jeszcze 4,5 roku, noszony okazjonalnie, w stanie bardzo bardzo dobrym, forumowe 8,5/10. Bransoleta byłe skrócona w sklepie, przymierzona ale nigdy nie noszona -> zegarek nosiłem tylko na paskach. Na zapięciu bransolety jeszcze oryginalna folia, nigdy nie zdjęta. Szczegółowa specyfikacja producenta tutaj: https://www.omegawatches.com/watch-omega-speedmaster-moonphase-co-axial-master-chronometer-moonphase-chronograph-44-25-mm-30430445201001 Zegarek oferuję w komplecie z 2 paskami: - Oryginalny pasek OMEGA od Speedmastera Chronoscope (kupiony w butiku za ok 1.500zł), czarny z czerwonymi dziurkami i bokami, świetnie pasujący do charakteru i kolorystyki zegarka, zapięcie szybkie motylkowe bardzo wysokiej jakości Geckota. Pasek normalnie przeznaczony jest do zwykłego zapięcia klamrowego, które jest mniej wygodne i bezpieczne, tutaj jest full wypas. Zapięcie nie mogło być oryginalne z omegi, gdyż do takiego potrzebna jest specjalna konstrukcja paska, której w ofercie Omegi w tej wersji nie ma, pasek jest zrobiony tylko pod zapięcie klamrowe. Natomiast zapięcie a'la motylek z Geckoty jest na prawdę świetne i doskonale wykonane, nie jakaś chińszczyzna za 20 zeta z Aliexpress -> https://www.geckota.com/products/geckota-deployment-buckle - Nieoryginalny pasek materiałowy ze Strapcode, gruby, solidny, bardzo wysokiej jakości, z takim samym zapięciem quasi motylkowym z Geckoty, tutaj nawet jest wygrawerowane logo Omegi -> https://www.strapcode.com/products/le-mt-pbu54-n913-b Do kompletu dorzucam czerwone oryginalne pudełko podróżne Omegi jak na zdjęciach. Cena nowego zegarka teraz to 56.100, moja cena wywoławcza to 39.500zł, wszystkie dodatki są w tę cenę wliczone, wliczony jest też mój osobisty dojazd z zegarkiem w dowolne miejsce w Polsce (ze względu na wartość nie wysyłam, wolę dowieźć i chętnie spotkam się z nowym właścicielem). Rozsądne propozycje będą oczywiście dyskutowane na PW. Poniżej parę filmów z TYM konkretnym zegarkiem, zdjęcia zgodnie z regulaminem.
  16. aaaanotak gratulacje! i cieszę się że moja nazwa przyjęła się na forum 😜
  17. Ja sprzedaję, nie pisałem się na noszenie takich drogich zegarków 🤣
  18. Tymczasem nowa cena Globemastera na kajdanie to 38.200. Moonphase na kajdanie 56.100. Słuszną linię obrała nasz partia 🤣
  19. Oki, patrzyłem też na to, zle po pierwsze jest strasznie gruby, po drugie nie ma taliowania, po trzecie ta "drabinka" mi się nie widzi Ale podobno mięciutki jak kaczuszka.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.