Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. Przejrzałem już całą ofertę i chyba rzeczywiście będę musiał pójść na kompromis. Wacham pomiędzy automatem, a manualem. PAM 510, 320 może 422.

Edytowane przez anbru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak manual, to wg mnie tylko ze wskaznikiem rezerwy, bo tak, to sie mija z celem.

 

Popatrz na model 422 - spelnia wszystkie Twoje wymagania z wyjatkiem jednego - nie 44 a 47mm - jednak i tak musialbys przymierzyc. Duzy Pam, to.... normalny Pam ;)

 

post-25547-0-62489800-1473192875.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Dzięki. Przejrzałem już całą ofertę i chyba rzeczywiście będę musiał pójść na kompromis. Wacham pomiędzy automatem, a manualem. PAM 510, 320 może 422.

 

Te modele mocno się różnią, więc bez przymiarki ciężko będzie Ci zdecydować.

Miałem okazję pomacać każdy z nich i poza małą sekundą niewiele mają wspólnego.

Zwróć uwagę na PAM423 -ma wskaźnik rezerwy chodu na tarczy.

Dla mnie z tej trójki niewątpliwym faworytem jest 422…piękny zegar :wub:

510 będzie najmniejsza i najwygodniejsza, a 320 najwyższa, ale również fajna. Trudny acz wyjątkowo przyjemny wybór ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, bez przesady z tą rezerwą w manualu...jest kilka fajnych zegarków na świecie które się bez tego obywają a jak ktoś nie lubi liczyć dni ( w modelach z dużą rezerwą ) to zawsze może rano trochę dokręcić...a jak ktoś zmienia zegarek co dzień? Także rezerwa jest ważna , zwłaszcza paliwa ;-)

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zegarek mam nakrecac kazdego dnia albo co drugi, to jestem w stanie to robic i nad tym panowac.

Jednak co mi z 3-dniowej rezerwy, skoro i tak tego nie wykorzystuje, bo co ranek dokrecam? To jest moje zdanie, ale oczywiscie sa ludzie, ktorzy moga posiadac i osmiodniowca i kazdego ranka dokrecac - tak dla pewnosci ;)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest perspektywa, przepraszam za kolokwializm, " wypasionego" jednozegarkowca ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zegarek mam nakrecac kazdego dnia albo co drugi, to jestem w stanie to robic i nad tym panowac.

Jednak co mi z 3-dniowej rezerwy, skoro i tak tego nie wykorzystuje, bo co ranek dokrecam? To jest moje zdanie, ale oczywiscie sa ludzie, ktorzy moga posiadac i osmiodniowca i kazdego ranka dokrecac - tak dla pewnosci ;)

 

Ja nakręcam w sobotę rano i mam "z bańki" :D :D :D

 

Z innej beczki:

 

maxmm-1008.jpg

 

Leżę i kwiczę :blink:

 

Reszta tutaj: http://www.network54.com/Forum/353391/message/1473191424/More+Marina+Militare+-+Just+because+-%29


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zegarek mam nakrecac kazdego dnia albo co drugi, to jestem w stanie to robic i nad tym panowac.

Jednak co mi z 3-dniowej rezerwy, skoro i tak tego nie wykorzystuje, bo co ranek dokrecam? To jest moje zdanie, ale oczywiscie sa ludzie, ktorzy moga posiadac i osmiodniowca i kazdego ranka dokrecac - tak dla pewnosci ;)

Ja się właśnie zastanawiałem jaki przyjąć schemat nakręcania 631, przy 56- godzinnej rezerwie Unitasa. Teoretycznie idealnie byłoby co dwa dni i zostaje parę godzin rezerwy na wypadek gdy np. rano się spieszyliśmy i zapomnieliśmy. Ale wtedy każdego tygodnia są to inne dni. Więc przyjąłem, że go nakręcam w dni nieparzyste - pn, śr, pt oraz nd. Wtedy zawsze w poniedziałek kręci się mniej. Ale tak czy inaczej jak byśmy często nie nakręcali - zawsze sumarycznie tygodniowo kręcimy o tyle samo obrotów koronki.

Gdybym miał 3-dniowca - nakręcalbym go zamiast w 4 ustalone dni tygodnia - w 3 ustalone dni tygodnia, np. pn, czw, so albo pn, śr, pt, etc.

Mając 8- dniowca - zawsze jeden ustalony dzień tygodnia, jak mój zegar ścienny.

 

Wskaźnik poziomu naciągu - po namyśle stwierdzam, że osobiście najbardziej przydawalby mi się przy naciągu automatycznym, którego pracy w czasie noszenia zegarka nie jesteśmy w stanie monitorować. A manual, nakręcony zawsze do oporu w ustalony dzień - zawsze będzie w kwestii długości chodu przewidywalny.

 

Przemawia do mnie koncepcja Luminora 8- dniowca 510 natomiast temat przekreśliły czarne wskazówki. Uwielbiam w PAMie metaliczne wskazówki które są w stanie nawet gdy nie świeci Luma - złapać resztki, szczątki światła z otoczenia i uczynić wskazanie czasu dobrze czytelnym. Ktoś wcześniej pisał, że wskazówki Omegi PO robią to samo.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze się nie zdarzyło abym miał jakiekolwiek trudności nawet w kompletnej ciemności z odczytaniem godziny w P510 mimo iż posiada czarny zarys wskazówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rav3nlord - 500+ ;)

 

 

Uwielbiam w PAMie metaliczne wskazówki które są w stanie nawet gdy nie świeci Luma - złapać resztki, szczątki światła z otoczenia i uczynić wskazanie czasu dobrze czytelnym. Ktoś wcześniej pisał, że wskazówki Omegi PO robią to samo.

 

Zgadza się, że w takim przypadku, czytelność jest doskonała :)  W PAM-ach z czarnymi wskazówkami, moim zdaniem, jest równie doskonale. Przynajmniej jak tak mam (stwierdziłem organoleptycznie porównując z PO) :D :D :D


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Przejrzałem już całą ofertę i chyba rzeczywiście będę musiał pójść na kompromis. Wacham pomiędzy automatem, a manualem. PAM 510, 320 może 422.

Pam 422 jest pięknym zegarkiem. Ja nie wiem czy kiedyś jakiegoś Pama kupię, bo zawsze któryś ma

czegoś za dużo lub za mało i zawsze coś mi nie pasuje, ale 422 :wub:

Wygląda genialnie, super leżał przy przymiarce, rezerwa ładnie "uzupełnia" puste miejsce na płycie, a tarcza wciąż jest czysta- ech, jest fajny :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię teraz 3 paski do 422 i zegar jest fenomenalny, fajnie leży na ręku, tył miód. Piękna rzecz. Może się uda zrobić parę fotek jak będzie u mnie.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PAM 422 jest po prostu piękny! Średnica 47mm jest tylko zaletą. Urzekł mnie od momentu kiedy go zobaczyłem. Zastanawiam się jedynie nad kolorem tarczy. Nigdy nie widziałem na żywo Pam'a w tym kolorze, a przyzwyczajony jestem do czarnych lub srebrnych tarczy. 423 też jest fajna, ale już za dużo jest na tarczy. Sądzę, że bez przymiarki nie obędzie się. Niestety muszę udać się do stolicy ew. do Berlina (bliżej), ale nie ma gwarancji, że go tam zobaczę. Nawiązując do nakręcania to dla mnie rzeczywiście wskaźnik rezerwy przydaje się gdy w ciągu tygodnia zmieniam kilka zegarków. Jednak jeżeli używałbym tylko jednego zegarka, to tak jak piszecie nie jest to niezbędne. Nakręcam co trzy dni lub co tydzień i z głowy. Strasznie trudny wybór! Ale jak napisał Passero, bardzo przyjemny.


JFS, jak z wysokością. Chodzi mi tutaj oczywiście o odczucia estetyczne. Mocno rzuca się w oczy np. pod mankietem koszuli? Z niecierpliwością będę czekał na fotki.


Zastanawiam się jak ten kolor tarczy będzie komponował się z czarnymi paskami.

Edytowane przez anbru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rav3nlord - 500+ ;)

 

 

 

Zgadza się, że w takim przypadku, czytelność jest doskonała :)  W PAM-ach z czarnymi wskazówkami, moim zdaniem, jest równie doskonale. Przynajmniej jak tak mam (stwierdziłem organoleptycznie porównując z PO) :D :D :D

Tak jest, koledze chyba chodzi o " luksusowy look " stalowych ...mam to samo jak patrzę na FOIS vs klasyczny moonwatch z " plastikami" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@anbru - leży spoko, na pewno nie wydaje się grubszy niż np.233 mikolaja78, spokojnie można nosić jako masywniejszy zegar. Ponieważ szkło jest mocno wypukłe nie ma wrażenia aż tak dużej wysokości.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest perspektywa, przepraszam za kolokwializm, " wypasionego" jednozegarkowca ;-)

Tu nie chodzi o jednozegarkowcow, tylko o uzytkowanie kazdego. Jesli mialbym 50 zegarkow i zdecydowalbym sie na noszenie takiego Pama na 2-3 tygodnie problem bylby ten sam. Oczywiscie, ze to nie jest zaden problem, bo jak napisales mozna zegarek nakrecac/dokrecac czesciej dla pewnosci, tylko jakie logiczne uzasadnienie mialoby zastosowanie manualnego werku z 3-dniowa rezerwa chodu skoro i tak musze albo pamietac kiedy nakrecilem, albo dokrecac co drugi dzien nie wykorzystujac jego potencjalu? :wacko:;)

 

ps

zdjecia z linku rozwalaja system... :blink:

Wygladaja lepiej niz rendery :)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to moje dziwactwo wychodzi - każdego dnia inny zegarek i nie wykorzystuję potencjału bo nigdy nie ustawiam daty. Ale wyobraź sobie, że masz kilka zegarków z różną rezerwą od 48 godzin do 8 dni - i wprowadzasz kilka algorytmów dokręcania. ( wg Gustawa) - to już bym wolał być jednozegarkowcem ...albo zmieniał zegarek codziennie i ustawiał każdorazowo rano ( podobno to cała przyjemność posiadania zegarka manualnego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze ustalmy jedno - dla kogo sa tworzone zegarki manualne?

 

Dla maniakow posiadajacych 20 egzemplarzy czy dla zwyklego uzytkownika chcacego uzywac konkretny model?

Zegarek ma spelniac funkcje uzytkowa i bez wzgledu na to czy jest to milosnik posiadajacy 50 sztuk czy bogaty uzytkownik majacy jeden zegarek, ma on spelniac role zegarka "wygodnego" w codziennym uzytkowaniu. A manual bez rezerwy chodu jest zwyczajnie nieuzyteczny choc da sie go obslugiwac B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żeby miłym akcentem zakończyć wymianę poglądów ja zakładam dla odmiany automat ...i tu bardziej przydałaby się rezerwa tyle że nie ma już jej gdzie zmieścić:-(

post-55792-0-56225100-1473264162_thumb.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny w twarz ( gdyby wypadało powiedzieć "fajny w ryj" to też bym powiedział :)_)

 

Artme a Ty masz jakiegoś manuala w regularnym użyciu?

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mialem Poljota i Rakiete i nakrecalem je kazdego ranka, bo tak trzeba bylo. Ostatnim byl Pam 233, ale to byl mistrz dystansu i w dodatku z "rezerwa na przedzie", wiec nie trzeba bylo myslec, jednak tak jak pisze - gdybym mial trzydniowca, to albo musialbym myslec co drugi dzien o nakrecaniu albo nakrecac czesciej co mijaloby sie z trzydniowa rezerwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żeby miłym akcentem zakończyć wymianę poglądów ja zakładam dla odmiany automat ...i tu bardziej przydałaby się rezerwa tyle że nie ma już jej gdzie zmieścić:-(

Przedni zegar. Jaki to ref i rozmiar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.