Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, ravraj napisał(-a):

No właśnie. Kiedy jakaś reedycja?

 

Po Co Ci re-edycja jak moge Ci jednego sprzedac 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

 

Po Co Ci re-edycja jak moge Ci jednego sprzedac 🙂

Biorę w ciemno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

 

Po Co Ci re-edycja jak moge Ci jednego sprzedac 🙂

Ok Biore

Która wersja? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.09.2022 o 22:52, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

 

Po Co Ci re-edycja jak moge Ci jednego sprzedac 🙂

Czarnego beż daty biorę. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dorian06 napisał(-a):

Czarnego beż daty biorę. 

 

ta coś jeszcze ? może szczególne wymagania co do wcześniejszego posiadacza ? powinien być weganinem aby nie zasmrodzić paska ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

 

ta coś jeszcze ? może szczególne wymagania co do wcześniejszego posiadacza ? powinien być weganinem aby nie zasmrodzić paska ? :D

🤣

Dla mnie może być bez paska. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie: Czy wszystkie Vratki maja takie długie L2L? Chronohistoria ma L2L ponad 50 mm :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie uszy wyglądają kiepsko. Caly zegarek robi sie nieproporcjonalny i beczkowaty i trudno jakis sensowny pasek dobrac grubszy niz cerata. 

Ja mam podejscie do budowy zegarkow jak do budowy klasycznych aut. Najlepiej wyglądają te z długą maską - ponadczasowo i zawsze elegancko. To co wolicie Honde Jazz czy Maserati Ghibli ?

Krótkie uszy nie zawsze oznaczają, ze zegarek bedzie dobrze przylegał do mikrych nadgarstkow jesli beda one plasko poprowadzone. Ta sytuacja ma miejsce szczegolnie przy zegarkach inspirowanych Fliegerami typ A i B, one maja krótkie uszy i leżą fatalnie na lapach bo otwor na teleskopy jest na wysokosci polowy wysokosci koperty. My robimy otwory na teleskopy ktore sa niemal ponizej dolnego obrysu koperty. To wplywa na komfort najbardziej. Ale tak jak mowie jak ktos ma 16cm w nadgarstku jeszcze koscistym to wiele zegarkow bedzie go uwieralo

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na grupie VC na fejsie są 2 Visy bez daty na sprzedaż, czarny 3,2k i zielony 3,5k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrzucisz link?

 

 

Co do kopert - ze wszystkich zegarków, jakie miałem na łapie (a mam 16,5 cm nadgarstek) ideałem dla mnie jest Ball Fireman Enterprise - wielkość i profil powodują, że leży jak przyklejony. VC manometr jest już ok. Z kolei Formmaister 39 - wygląda obłędnie ale niestety bardziej siebie oszukuję, że dobrze leży na mojej witce :( ale nie oddam go nigdy :D

Edytowane przez Ralf58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krótkie uszy wyglądają kiepsko. Caly zegarek robi sie nieproporcjonalny i beczkowaty i trudno jakis sensowny pasek dobrac grubszy niz cerata. 
Ja mam podejscie do budowy zegarkow jak do budowy klasycznych aut. Najlepiej wyglądają te z długą maską - ponadczasowo i zawsze elegancko. To co wolicie Honde Jazz czy Maserati Ghibli ?
Krótkie uszy nie zawsze oznaczają, ze zegarek bedzie dobrze przylegał do mikrych nadgarstkow jesli beda one plasko poprowadzone. Ta sytuacja ma miejsce szczegolnie przy zegarkach inspirowanych Fliegerami typ A i B, one maja krótkie uszy i leżą fatalnie na lapach bo otwor na teleskopy jest na wysokosci polowy wysokosci koperty. My robimy otwory na teleskopy ktore sa niemal ponizej dolnego obrysu koperty. To wplywa na komfort najbardziej. Ale tak jak mowie jak ktos ma 16cm w nadgarstku jeszcze koscistym to wiele zegarkow bedzie go uwieralo
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź Wszystko wyjaśnione.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Ralf58 napisał(-a):

Podrzucisz link?

 

 

Co do kopert - ze wszystkich zegarków, jakie miałem na łapie (a mam 16,5 cm nadgarstek) ideałem dla mnie jest Ball Fireman Enterprise - wielkość i profil powodują, że leży jak przyklejony. VC manometr jest już ok. Z kolei Formmaister 39 - wygląda obłędnie ale niestety bardziej siebie oszukuję, że dobrze leży na mojej witce :( ale nie oddam go nigdy :D

Mam 16,5-17. PanAfrica leży świetnie, formmeister na styk, a vis za duży. Mimo to tesknię za pamem... 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam o obawach użytkowników, czy aby zegarek 39mm nie jest za duży na nadgarstek 16,5-17cm w obwodzie i się trochę dziwię. Przecież nie ma ustalonego żadnego bezwzględnego, ściśle przestrzeganego i normatywnego "dreskodu" proporcji zegarka do obwodu nadgarstka - tym bardziej, że obwód to nie wszystko, bardziej liczy się efektywna szerokość "przegubu". Oczywiście są pewne standardy, albo raczej stereotypy, które jednak możemy świadomie łamać. Moim skromnym zdaniem zegarek 38-39mm nada się na praktycznie każdy nadgarstek, począwszy od 15cm do 20cm w obwodzie. To tak jak ze spodniami, możemy nosić obcisłe prawie getry, rurki, a na dzwonach kończąc - ot kwestia mody, a nawet po prostu własnego "widzimisię". Ja po prostu kupując zegarek po czasie wiem, czy się z nim dobrze czuję, czy nie, chociaż dylematy miałem raczej w drugą stronę, tj. czy zegarek nie jest zbyt mały. Ot na przykład Christopher Ward C65 Vintage o średnicy 38mm wydał mi się w pewnym momencie zbyt mały i poszedł dalej, a Seiko SARB033 o tej samej średnicy z powodzeniem ląduje co jakiś czas na nadgarstku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak czytam o obawach użytkowników, czy aby zegarek 39mm nie jest za duży na nadgarstek 16,5-17cm w obwodzie i się trochę dziwię. Przecież nie ma ustalonego żadnego bezwzględnego, ściśle przestrzeganego i normatywnego "dreskodu" proporcji zegarka do obwodu nadgarstka - tym bardziej, że obwód to nie wszystko, bardziej liczy się efektywna szerokość "przegubu". Oczywiście są pewne standardy, albo raczej stereotypy, które jednak możemy świadomie łamać. Moim skromnym zdaniem zegarek 38-39mm nada się na praktycznie każdy nadgarstek, począwszy od 15cm do 20cm w obwodzie. To tak jak ze spodniami, możemy nosić obcisłe prawie getry, rurki, a na dzwonach kończąc - ot kwestia mody, a nawet po prostu własnego "widzimisię". Ja po prostu kupując zegarek po czasie wiem, czy się z nim dobrze czuję, czy nie, chociaż dylematy miałem raczej w drugą stronę, tj. czy zegarek nie jest zbyt mały. Ot na przykład Christopher Ward C65 Vintage o średnicy 38mm wydał mi się w pewnym momencie zbyt mały i poszedł dalej, a Seiko SARB033 o tej samej średnicy z powodzeniem ląduje co jakiś czas na nadgarstku
Tutaj pełna zgoda. Podpisuję się pod tym co napisałeś. W przypadku chronohistorii uszy ponad 50mm w moim odczuciu są nieco za długie. Ale zegarek leży i nosi się dobrze. Sama budowa zegarka, wielkość tarczy, szerokość lunety też będzie powodowała, że zegarek będziemy odbierali jako za duży albo za mały. Sama budowa nadgarstka to też klucz do sukcesu. Dla mnie najważniejszym wyznacznikiem są dwie rzeczy, pierwsza to jak się "czuje" zegarek na nadgarstku, a druga to czy nie wygląda karykaturalnie. Reszta to już kwestia gustu użytkownika. Chociaż 55 milimetrowych Diesli nie zaakceptuję

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.