Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Ale o czym w ogóle ta dyskusja??? Zegarki są takie jak chcieliśmy, każdy kto chce sprzedać może wystawić dowolna cenę bo to i tak kupujący decyduje ile chce za zegarek zapłacić. Zegarków miało być 500 i tyle będzie, co jest limitacją a co nie to kwestia drugorzędna... Ktoś kupił bo chciał, ktoś inny bo mu się podobało a cześć kupiła po to żeby sprawdzić możliwości produkcyjne i wykonie podwykonawców z którymi współpracuje QV, w kontekście ewentualnych kolejnych projektów... a tu widzę jakaś dyskusja o podłożu ideologiczno-ekonomicznym się rozwija.

Przecież to miała być zabawa... ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi podwykonawcami to też tak nie do końca. jedynie wykonawca koperty zostanie ten sam i szkła :D , reszta to będą nowi dostawcy. Np: Tarcze będą produkowane przez dostawcę europejskiego, którego sample dostałem już dawno temu ( były wklejane z temacie formmeistera), ale cenowo z nim byśmy się nie zmieścili przy chrono.  przy visie i formmeisterku mamy większe pole manewru finansowe.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

Kolego Breslauer. Masz cos do ludzi z Polski wschodniej?

nie

Polacy dzielą się na głupich i mądrych

i dobrze jest należeć do tej drugiej grupy

to tyle w tym temacie

Edytowane przez breslauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi podwykonawcami to też tak nie do końca. jedynie wykonawca koperty zostanie ten sam i szkła :D , reszta to będą nowi dostawcy.

 

No toś mnie zmylił... :D :D :D Czyli wychodzi na to że niepotrzebnie kupiłem tzw. limitkę :D :D :D

 

Oczywiście żartuję ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robienie projektów w Polsce na zasadach demokratycznych to spore wyzwanie i ja bardzo cieszę się, że wszystko idzie nadzwyczaj bezproblemowo - jestem posiadaczem nielimitki i z bazarku ona póki co nie zobaczy :)

 

Generalnie kibicuję projektom z naszego kraju i nie ma tutaj miejsca na kompleksy - przyszłość to pokaże, zegarki z Polski będą coraz ciekawsze.

 

Może kiedyś przy dwudziestym projekcie Kolega Marcin stworzy polską kieszonkę??? Tutaj dopiero była by dyskusja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja poprosze mechaniczny scienny tak z 30-35cm srednicy, koniecznie  z sekundnikiem w ramach noworocznych zyczen, Moze byc w stylu chrono w jednej subtarczce barometr w drugiej termometr, aha i zeby mial tak z 48h albo wiecej rezerwy chodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w 200% za deckiem :D

 

A jak przyjdzie ci do głowy kiedyś zrobić prawdziwy szalonego to poproszę Marine Chronometer made in Poland - oczywiście zaraz po tourbillionie ...

 

... tak Sylwestrowo, zamiast fajerwerków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D ...ale udało Ci się wypalić... :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kieszonke nie ale pomysl zegarka biurkowego na uniasie od dawna mam w glowie. Tzw deck watch

O to to...  :) Najlepiej upamiętniający jednego z dwóch wielkich polskich żeglarzy: Władysława Wagnera albo Leonida Teligę  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł takiego zegara miał być zrealizowany w ramach zaprzyjaźnionego forum Pasjonatów Czasu, ale został odłożony na czasy po apokalipsie.

Mimo wszystko oczyma wyobraźni go widzę :-) , egzotyczne drewno, fajna podpórka ze stali nierdzewnej. Tarcza o średnicy ok 50mm wbudowana w prostokątny kawałek drewnianej tabiczki, naokoło tarczy jakiś ciekawy pierścień ze stali nierdzewnej i oczywiście szkiełko z AR . Miałem nawet pomysł na podświetlenie tarczy włączaną żaróweczką ale został zjechany na PC :D , tył również przeszklony wszak Unitasa wstydzić się nie trzeba. no i jakieś autorskie rozwiąanie nakręcania tego zegarka, koronka musiałaby być większa niż w klasycznym zegarku.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jesteśmy na właściwych torach :)

 

Takiego eleganta nam właśnie potrzeba! Ja też to widzę i to bardzo wyraźnie B)

 

Stal + mahoń, i przeszklenie - ufffff... i wszystko pomyślane w Polsce :) :) :)

 

A polskich żeglarzy, okrętów, kapitanów kilku do wyboru się znajdzie - z pewnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ale muszę to powiedzieć bo chodzi mi to po głowie od kilku dni, a właściwie drażni, to sama nazwa "Vratislavia" 

gdyby nie ograniczała się do aż takiego patriotyzmu lokalnego tylko była ogólniej sformułowana propolsko to był dla mnie ideał,

wiem że pewnie sypną się na mnie gromy i przyjmę je z pokorą, wiem że to był i jest przywilej pomysłodawcy ale 

moje zdanie jest takie że nazwa powinna być neutralna.

Po za tym małym drobiazgiem jestem fanem VC, w jeśli kogoś uraziłem to bardzo przepraszam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak bo u nas wszystki musi byc globalne? Piekno tkwi w różnorodnosci. Co w takim razie powiedziec o takich markach jak Universal Geneve czy Glasshute Oiginal ? Niemcy musza sie napewno wsciekac ze ich ukochane zegarki sa produkowane w tak malym miasteczku w dodatku na terenie bylego DDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zabawne jest to że pamietam rozmowy na temat nazwy marki z poczatku projektow i przeciwnicy jako argument przeciw podawali ze obcokrajowcy beda sobie na tym lamac jezyki i beda to kojazyc z Bratysławą a nie Wrocławiem. Jakież bylo moje zasloczenie. Nazwa sie dobrze przyjela za granica i nikt z zagranicy kto do mnie pisze nie popelnil bledu w pisowni natomiast u nas na forum wielokrotnie czytalem poprzekrecane nazwy typu wratislavia :-) tradycja nazywania marek nazwa miasta w ktorej sie narodzila jest długa. Wybrany zostal jezyk łacinski aby uniknac sympatii pro niemieckich czy zbytnio pro polskich. Z reszta bylyby powazne problemy z literką Ł w nazwie Wrocław.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ale muszę to powiedzieć (...) od kilku dni (...) drażni (...) nazwa "Vratislavia"

No właśnie, no właśnie. Dlaczego nie Silesia? ;-P Nie przyjmuję tłumaczeń, że projekt powstał we Wrocławiu. Ja mieszkam w Katowicach, więc chcę Silesii. ;-)

<gdyby ktoś nie zauważył, ten komentarz to ironia>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwa jest bardzo dobra, międzynarodowa, uniwersalna, a sam skrót VC mylący z Vacheron Constantin ;) ,ale traktuję to jako dobrą monetę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ludziom z Silesii napewno Wrocław nie przeszkadza bo oba regiony się lubią :-) piękno tkwi w folklorze i lokalnym charakterze. Jesli dalibysmy pod debate forumowiczom nazwe marki to mogloby wyjsc cos dużo gorszego. Coś co na dzisiaj byłoby fajne ale za kilka lat wywoływałoby usmiech politowania. Polacy nie mają w tym wzgledzie raczej dobrego gustu ;-) te wszystkie firmy z końcówką -ex .

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łacińskie nazwy są jak najbardziej w porządku - w powyższym przypadku neutralne.

 

Im bardziej ogólnie tym gorzej - VC może najwyżej z czasem przeżyć transformację i Conceptum zamienić na Productionis lub OPIFICIUM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i postuluję w ramach utrzymania klimatu regionalnego dołączenie do kolejnego projektu klusek śląskich - choć z pół kilo ... :P

 

To przekona niezdecydowanych i zaskarbi rzesze nowych zwolenników! :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech będzie że przemawia przeze mnie zazdrość,ale na południu macie fajniej, bliżej góry, bliżej ciepłe morza, ładniejsze lasy, 

a na dodatek robicie sobie zegarki   B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex  ;)

 

Tak, to bardzo wieśniacka nazwa ( z resztą wymyślona na potrzeby międzynarodowe bo tak naprawdę nic nie znaczy, ani nie jest skrótem od czegokolwiek ). Z resztą pewnie nie wiesz, że zegarki mają chłopskie pochodzenie ? Poczytaj troszkę :-), ciekawa historia, w Szwajcarii montowaniem zegarków zajmowali się chłopi w przerwach od prac w polu.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech będzie że przemawia przeze mnie zazdrość,ale na południu macie fajniej, bliżej góry, bliżej ciepłe morza, ładniejsze lasy, 

a na dodatek robicie sobie zegarki   B)

 

W Warszawie też robicie, nazywają się Xicorr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie też robicie, nazywają się Xicorr

 

Nie wiedziałem, pewnie dla tego że nie ma Warszawy w nazwie  ^_^

po za tym to marka zdecydowanie komercyjna, natomiast projekt VC ma bardziej ludzka twarz i nie kojarzy się biznesowo tylko hobbistycznie 

w dobrym tego sensu znaczeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.