Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś komentarze na temat najnowszej edycji Vratislavii?

Design jest piękny i spójny: wskazówki, tarcza, koperta, koronka, dekielek i pudełko w stylu bauhaus. Tarcza jest optycznie duża jak na tę kopertę ze względu na wąską lunetę. Miałem obawę, że brak logo na tarczy będzie mi przeszkadzał, ale tak nie jest - dyskretny napis Vratislavia Conceptum pod godziną 6 jest super. Kształt okienka daty jest dobrze dobrany do stylu zegarka. Białe tło daty dobrze pasuje do eleganckiej białej tarczy. Wskazówki są bardzo wąskie, a dodatkowo wskazówka minutowa jest tej samej długości co sekundowa - to też powieksza optycznie tarczę. Bardzo podoba mi się dekielek - cieszę się, że nie jest przeszklony.

 

Moim zdaniem pasek z przeszyciem nie pasuje do białego Formmeistera, ale ten problem łatwo rozwiązałem.

 

Uszy są bardzo długie i wąskie, jest spora odległość od paska do koperty, a uszy skierowane są mocno w dół - dzięki temu zegarek wydaje się po prostu leżeć na nadgarstku i jest jeszcze bardziej elegancki.

 

Mechanizm precyzyjnie ustawiony - poniżej +5 sekund na dobę. Wahnik jest dość głośny.

 

Ogólnie niebanalny zegarek w super cenie. :)

 

2d5a4acb2626790407f030c0ab994a33.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIS jest fajny.

 

Doskonały dowód na to że "prestiż marki" to nic innego jak wirtualny "powód" który ma usprawiedliwić wysoka cenę towaru który nie jest tej ceny wart   ;)

 

Za 1,1k PLN otrzymujemy świetnie wykonany zegarek, bardzo dobrej jakości z niecodziennym, nietuzinkowym wyglądem - jeśli na tarczy znalazła by się jakaś "prestiżowa nazwa" w stylu Doxa albo Certina i swiss made za sprawą "świetnego" mechanizmu ETA 2824 albo jego "podróbki" zwanej satelitą, to cena w okolicach 5k PLN albo i nieco więcej nie odstraszyła by kupujących...

Minus to luma i moim zdaniem, słaby pasek.

 

Moim zdaniem Vis (podobnie jak inne produkty pod marką VC) to świetny zegarek dla ludzi którzy, cenią jakość i kupują zegarki dla siebie a nie "kumpli" dla których od jakości zegarka ważniejsze jest to ile było wypisane na paragonie ;):D

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś uwagi na temat nowych chronografów? Co prawda jeszcze nie wyprodukowane, ale zapisy już są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cytując wieszcza - Kazimierz Pawlak: "mądrego to i przyjemnie posłuchać"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Za 1,1k PLN otrzymujemy świetnie wykonany zegarek, bardzo dobrej jakości z niecodziennym, nietuzinkowym wyglądem - jeśli na tarczy jakaś "prestiżowa nazwa" w stylu Doxa albo Certina i swiss made za sprawą "świetnego" mechanizmu ETA 2824 albo jego "podróbki" zwanej satelitą, to cena w okolicach 5k PLN albo i nieco więcej nie odstraszyła by kupujących...

Minus to luma i moim zdaniem, słaby pasek.

 

 

Tak przy okazji, jest już gdzieś recenzja VISa?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maras 68

DTOX - sterylny porządny bauhausowy zegar, nosiłbym  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z czytelnością wskazań ? Czy wskazówki nie zlewają się z tarczą ? :mellow:  

Edytowane przez Misiu7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo się zbierałem do szycia, też chciałem spróbować swoich sił.

Narzędzia pościągałem od Heńka i leżały prawie rok, jakaś skóra i farba też.

W końcu robiłem remont i przepadł oryginalny pasek od Vratislavii, no to się zmotywowałem :) .

To mój trzeci pasek, pierwsze dwa nie nadają się do pokazania :rolleyes: , ten już nie wygląda źle, pomimo kilku niedociągnięć postanowiłem wrzucić go na chrono.

Proszę nie komentować klamry  :rolleyes:

 

41a951a11bcf225bgen.jpg
 
2a3782a7ce3f2528gen.jpg
 
cc9a8d6247a7dd05gen.jpg
 
16d29d2a05dc2f4cgen.jpg
 
d27fa7f38874280fgen.jpg
 
9aba8df5b7126aa1gen.jpg

Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za grubachy do Heritage Chrono :-)

A jesli już to od połowy długości powinien byc cieniowany/taliowany, tak aby w miejscu gdzie pasek nachodzi na pasek nie tworzyła się taka wysoka garda. Ale jak na początek to duży szacun :-) ja bym podźgał sobie całe ręce.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiadomo, że to stylistycznie nie teges ale już się zabieram za taki w rozmiarze 22 i będzie można na jakiegoś nurasa wrzucić.

A do Chrono mam już czarną skórę  :) . Choć cały czas szukam oryginału. Jak nie znajdę to uderzę do Ciebie - może jakiś Ci jeszcze został .


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj też się pochwalę nowym nabytkiem.

Ciężki jest do fotografowania i dopiero na żywo widać, że to zajefajny zegar, ale próbujemy :)

 

DSCF2534_zpsagv9fzib.jpg


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj też się pochwalę nowym nabytkiem.

Ciężki jest do fotografowania i dopiero na żywo widać, że to zajefajny zegar, ale próbujemy :)

 

Gratki i zdjęcie bardzo mnie się podoba, taki klimacik pasujący do VIS'a.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sol, Twój, to chyba wyjątkowa wersja! Nie wiedziałem, że Marcin zrobił wypust z tarczą w kolorze śliwki ew. cyklamen (nie dyskutujcie nad definicją koloru - radziłem się kobiety ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sol, Twój, to chyba wyjątkowa wersja! Nie wiedziałem, że Marcin zrobił wypust z tarczą w kolorze śliwki ew. cyklamen (nie dyskutujcie nad definicją koloru - radziłem się kobiety ;) ).

 

Jest wyjątkowy. Poczułem to od pierwszego rzutu okiem :)

 

 

Cykla co?!?! :-)

 

Cyklamen to chyba jakiś alkohol na śliwkach :D


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Marcin - już listopad :) W tym miesiącu miało być info o nowym projekcie. Możesz już zdradzić jakieś szczegóły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SRU :)

 

2316d35a86ffaa95med.jpg


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SRU :)

 

 

 

Najfajniejsza wersja moim zdaniem ;)

 

1zdql4x.jpg

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda.

Dlatego taką właśnie mamy :D


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy raz z forumowym chrono. Bałem się że będzie trochę mały jak na mój nadgarstek /19-19,5/.

Zawsze wydawało mi się, że zegarek "sportowy" powinien być większy niż garniturowiec, więc celowałem w 44-45mm.

Po otwarciu pudełka pomyślałem: jakie maleństwo, ale po przymierzeniu do ręki okazało się że rozmiar jest ok, nie za duży nie za mały.

Piękna tarcza, trochę ostro wykończony bezel, fajny pasek, choć niebieska nić mogła być trochę lepiej dopasowana kolorystycznie, super szafir /wypukły/.

Aha i popieram QV - szczotkowane indeksy chyba byłyby lepsze

generalnie jestem bardzo zadowolony

376bad841a3a0c80gen.jpg

Edytowane przez subarist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

trochę ostro wykończony bezel

szczotkowane indeksy chyba byłyby lepsze

 

 

 

Gratuluję zakupu. Ostro wykończony bezel to chyba cecha charakterystyczna tych zegarków ( mam to samo w Heritage Chrono 3) i absolutnie warto by to poprawić. Szczotkowane indeksy zamiast błyszczących zdecydowanie na tak ! ;)

Edytowane przez Misiu7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze tu przyspamuję, tak dla potomności :)

 

6yIn9Co.jpg

 

Kto nie ma ten gapa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze tu przyspamuję, tak dla potomności :)

 

 

Kto nie ma ten gapa!

Dobrze dopasowany pasek :) Skąd, po ile i czemu tak drogo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;) Pasek zrobił dla mnie kolega @25kamil25, ale wygląda na to, że (póki co przynajmniej) był to jego ostatni wyrób i przechodzi na paskową emeryturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.