Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

o to chodzi, polerowanie sprawiało, że zegarek był lekki optycznie. Ale zgwałcono mnie po raz kolejny a później narzekania, że przyciężki.

Muszę przestać słuchać podszeptów diabła. Ale to wszystko poprawimy w kolejnej wersji :-)

Jak dla mnie jest dobrze. Zegarek ma swój charakter. Co najważniejsze, siadł u mnie na łapie wręcz idealnie więc jest bardziej niż OK. Jedyne co bym poprawił w wykończeniu koperty to dodał jakie powierzchnie polerowane. Coś takiego jak w S.12. Z drugiej strony w tym projekcie koperty jakoś nie ma dużo powierzchni na których można poczynić owo polerowanie. Szkoda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest. Marcin zrób z Satelity rasowego toola na automacie i będzie jeszcze lepiej.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV, Jeśli można wiedzieć, czy dużo jest "wolnych miejsc" na liście do Architektów i Royal Europe ? Motam się pomiędzy nimi i nie wiem ile mam czasu na decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad połowa Architektów?  :blink: Zaskoczyłeś mnie tym, bo Architekt w moich oczach wypada najciekawiej ze wszystkich powstałych VC. Chociaż może akurat mi bardziej przysiadł, a i lubię zegarki nieprzekombinowane, ale jednak na swój sposób inne od reszty. Z drugiej strony, gdyby limitka była do 100 szt to mówilibyśmy teraz o ostatnich +/- 30 sztukach i pewnie kilka osób zdecydowałoby się widząc topniejącą liczbę pozostałych. Nie mi jednak komentować ruchy producenta, bo i nie mam zielonego pojęcia o tym, jak wygląda to od kuchni.

Jedno pytanie. Była mowa o projekcie divera, który miał być pokazany w styczniu (jak nie pod koniec grudnia). Co się stało? Brak weny/czasu? Czy decyzja o zaprzestaniu zabawy z pre-orderami została podjęta później i jest to jej następstwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad połowa Architektów?  :blink: Zaskoczyłeś mnie tym, bo Architekt w moich oczach wypada najciekawiej ze wszystkich powstałych VC. Chociaż może akurat mi bardziej przysiadł, a i lubię zegarki nieprzekombinowane, ale jednak na swój sposób inne od reszty. Z drugiej strony, gdyby limitka była do 100 szt to mówilibyśmy teraz o ostatnich +/- 30 sztukach i pewnie kilka osób zdecydowałoby się widząc topniejącą liczbę pozostałych. Nie mi jednak komentować ruchy producenta, bo i nie mam zielonego pojęcia o tym, jak wygląda to od kuchni.

 

Jedno pytanie. Była mowa o projekcie divera, który miał być pokazany w styczniu (jak nie pod koniec grudnia). Co się stało? Brak weny/czasu? Czy decyzja o zaprzestaniu zabawy z pre-orderami została podjęta później i jest to jej następstwo?

Ja tam jestem spokojny. Termin realizacji to czerwiec/lipiec. Znając życie ze trzy miesiące się wszystko opóźni więc  jest jeszcze czas na zamówienie. 

Ponadto na chwilę obecną dostępne są tylko rendery. Zobaczymy co będzie jak pojawią się pierwsze zdjęcia prototypów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad połowa Architektów?  :blink: Zaskoczyłeś mnie tym, bo Architekt w moich oczach wypada najciekawiej ze wszystkich powstałych VC. Chociaż może akurat mi bardziej przysiadł, a i lubię zegarki nieprzekombinowane, ale jednak na swój sposób inne od reszty. Z drugiej strony, gdyby limitka była do 100 szt to mówilibyśmy teraz o ostatnich +/- 30 sztukach i pewnie kilka osób zdecydowałoby się widząc topniejącą liczbę pozostałych. Nie mi jednak komentować ruchy producenta, bo i nie mam zielonego pojęcia o tym, jak wygląda to od kuchni.

 

Jedno pytanie. Była mowa o projekcie divera, który miał być pokazany w styczniu (jak nie pod koniec grudnia). Co się stało? Brak weny/czasu? Czy decyzja o zaprzestaniu zabawy z pre-orderami została podjęta później i jest to jej następstwo?

 

Architekt jest udany, tarcza sektorowa to klasyka ale Vratislavia nie czyni ruchów marketingowych aby pokazać światu ten projekt...gdyby to było Seiko sprzedawałoby się jak ciepłe bułeczki nawet biorąc pod uwagę fakt, że byłoby mineralne szkło. Każdy nasz projekt szybciej lub wolniej się sprzedaje. Co do Divera to obecnie poszły do wydruku 3d w plastiku i zabraliśmy się za wizualizacje ale mam mieszane uczucia co do wrzucania ich na rok przed wyprodukowaniem zegarków. Nie chcę już pre-orderów i życia w ciągłym stresie, że znowu zawiodę klientów odnośnie terminów bo dostawcy robią co im się podoba. Jestem zbyt rzetelny i mnie stresują takie sytuacje a jakiś tam procent klientów nie zdaje sobie sprawy jak wygląda taka produkcja i obarczają winą mnie. Nie czuję się z tym komfortowo po 7 latach w tym " biznesie" mam też wrażenie, że klient jest coraz bardziej niecierpliwy chce tu i teraz! My cały czas intensywnie pracujemy. Zaplanowałem już także 2 nowe wersje chronografu WZ.2 i WZ.3 , będą znaczne różnice względem wykończenia WZ.1 . Będą wreszcie takie jakie miały być od początku.

Acha. Zarówno Architekt jak i Royal Europe dostaną powłoki AR z obu stron. Jak komuś się porysuje zewnętrzna to sobie ją spoleruje ściereczkami cape-cod :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-109221-0-01376500-1555320816_thumb.jpg

 

 

VC Satelita prezentuje się ładnie dobrze wpisuje się w schemat zegarka do codziennego użytku.

Ma dla mnie cechy, które sprawdzają się przy częstym użytkowaniu tj. sprawdzony kwarc, szafir,

wyraźna tarcza, obrotowy bezel z pewnym chwytem oraz przyjemną pracą przy poruszaniu nim.

W kwestii wykończenia mat vs poler przy którym toczyły się dyskusje owszem, może i był by "lżejszy

wyglądowo" w stosunku do szczotkowania ale liczę na to, że nie będzie łapał drobniejszych rysek, które były

by widoczne na polerze więc też to zaliczę do atutów praktycznych satelity : ) Trochę się zwiodłem na lumie myślałem, że

rozbłyśnie trochę bardziej intensywnie i na dłużej ;) indeksy wpadają bardziej w odcienie błękitu a wskazówki

w zieleń. Dekiel zawiera podstawowe informację i można było się pokusić o numerację bo miejsca jest sporo.

Trzeba też dodać, że jest to zegarek niemały więc mój 17 cm nadgarstek to chyba minimum dla niego.

Sam projekt Satelity i kolejnych wersji będę śledził bo jest naprawdę godny uwagi. Podsumowując trafny zakup EDC i jestem z niego zadowolony

3mam kciuki za kolejne projekty :) 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha. Zarówno Architekt jak i Royal Europe dostaną powłoki AR z obu stron. Jak komuś się porysuje zewnętrzna to sobie ją spoleruje ściereczkami cape-cod :-)

 

Ale... Czemu? :( Jakieś sampelki Royala będą niedługo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem dane do wpłat końcowych za zegarki Avantgarde Moderne ( wersja srebrna i czarna ).

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@subarist, moim osobistym zdaniem wrzuciłeś zdjęcia jednego z najlepszych i jednego ze słabszych projektów Vratislavii Conceptum. 

Zdjęcia bardzo fajne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarł.

 

WZ.1 jest dla mnie drugim najlepszym projektem, po Formmeisterze.

 

Cieszę się, że mam na ręce świetnie zaprojektowany i wykonany zegarek - coś, co rozwinie się w szereg kolejnych wersji - zapowiada się bardzo ciekawie.

 

W pełni zgadzam się z twórcą w kwestii polerowanej koperty - doda ona sporo blasku. Na deklu rzeczywiście jest sporo miejsca na dodatkowe informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa udane projekty VC na jednym zdjęciu. :D

Satelita: masywny męski zegarek, który dobrze układa się na ręce. Szczotkowanie koperty dodaje mu "wyrazu". Wyrazista tarcza, data dobrze wkomponowana, polerowane wskazówki fajnie współgrają ze szczotkowaną kopertą. Ciekawy wypukły dekiel (jak w automacie). Pasek sztywny jak diabli ale ułoży się  ;) Ogólne bardzo dobre wrażenia po pierwszym dniu noszenia!!!

post-94220-0-76852800-1555755999_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie wczoraj wpadł zajączek z prezentem!!

Satelita jest wielki, ciężki i piękny - solidny kawał stali :)

W instrukcji powinno pisać "Przed pierwszym użyciem pasek łamać kołem."

A tak na poważnie to po wygrzaniu na nadgarstku łapie właściwy kształt

i po kłopocie. Dziękuje i życzę Wesołych Świąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.