Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, just_nobody07 napisał(-a):

Zegar super. Zdjęcia... 🙈

Poprzednie zdjęcia są lepszej jakości, robione iPhonem młodego. Dzisiejsze robione moim aparatem zabytkowym. Choc to nie tylko kwestia aparatu. Umiejętnosci w zakresie fotografii niestety nie posiadam🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem nowej wersji na żywo, ale na zdjęciach wydaje mi się bardziej "klockowata" za sprawą grubszych i większych ząbków bezela oraz innej wypukłości szkła, która pomniejsza optycznie tarczę.
Stasza wersja wygląda wg mnie bardziej finezyjnie, ale może taki był cel wprowadzonych zmian, tzn żeby nowa wersja była bardziej "toolwatchowa". Aczkolwiek obecność jubilee wydaje się z kolei przeczyć tej teorii. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie widziałem nowej wersji na żywo, ale na zdjęciach wydaje mi się bardziej "klockowata" za sprawą grubszych i większych ząbków bezela oraz innej wypukłości szkła, która pomniejsza optycznie tarczę.
Stasza wersja wygląda wg mnie bardziej finezyjnie, ale może taki był cel wprowadzonych zmian, tzn żeby nowa wersja była bardziej "toolwatchowa". Aczkolwiek obecność jubilee wydaje się z kolei przeczyć tej teorii.

Na żywo jest właśnie mniej „klockowata”, głównie dzięki proporcjom koperty i drobiazgom typu niższe przestrzenie między tarczą a szkłem. Tak, jak piszesz, to optycznie pomniejszyło tarczę i sam zegarek.
Natomiast większe ząbki bezela w połączeniu z nową wersją koronki tworzy bardziej spójną całość z jubilee i taki tu widzę zamysł.
Może nawet to malutki „ukłon” Tudora w stronę DJ, kto wie

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się ogólnie prawie wszystkie zmiany podobają: profil koperty, lollipop, two liner, a także ząbkowanie bezela, które jest bardziej wyraziste. Nie wiem tylko jak na żywo ta nowa tarcza, chyba poprzednia matowa bardziej mi leżała. 
 

Dla mnie na jubilee wygląda średnio, ale ogólnie nie lubię tej bransolety i pasuje mi tylko do biżuterii jak datejust z fluted. Jak wyjdzie czarny to może kupię, miałem obecny model ale trochę za masywny właśnie prze boki był. Ogólnie BB moim zdaniem najfajniejszy Tudor po Pelagosie klasycznym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza na żywo oczywiście jest bardziej czarna, poprzednia miała inny odcień i strukturę. Obecna z kolorem lumy na indeksach powoduje, że mamy wrażenie, jakby Black Bay zyskał dodatkowy AR ;-) kształt szkła powoduje, że w nowym jest także nieco większy „milky ring”, ale imo pasuje mu to. No i kolor lumy stał się „wyraźniejszy”.
Myślę że obie wersje znajdą swoich klientów.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez podobała się nowa wersja, gratulacje 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziwna sprawa z Tudorem. Zegarki te długo uważałem za brzydkie po prostu.

Nosiłem się od jakiegoś czasu z zamiarem kupienia czegoś z trochę "wyższej półki" niż dotychczas i w zasadzie wahałem się między którąś z Omeg a jedynym podobającym się mi Breitlingiem - Superocean Heritage 42.

Aż do momentu, kiedy zobaczyłem zdjęcia i recenzję na ch24.pl tegoż właśnie nowego BBB na jubilee. Strzelił we mnie piorun po prostu - wiedziałem, że to jest to czego chcę! 

Ale dostępność w tym czasie była zerowa. A że nie jestem zbyt cierpliwy jak się na coś napalę, "wykopałem" u zachodnich sąsiadów nową, ale poprzednią wersję burgunda na "nitowanym" oysterze (który kompletnie mi się nie podoba) z zamiarem przełożenia go na jubilee Forstnera. I tak zrobiłem.

I cały czas się cieszę z podjętej decyzji, ile razy spojrzę na niego, cieszy mi się micha.

Pewnie nowa wersja ma lepsze proporcje, certyfikat metas, ale ta starsza też ma swoje zalety.

To co już zostało napisane wcześniej, trzy linie zdecydowanie wg mnie lepiej wyglądają na tarczy niż dwie.

Tarcza sprawia wrażenie większej a i zamiana rombu na kółko na wskazówce sekundnika wydaje mi się lekkim odejściem od tudorowej charyzmy na rzecz może nawet nie starszego brata a szeroko pojętej ogólności...

Niemniej jednak nową wersję z przyjemnością również bym przygarnął :-)  

 

Ps. Czy Black Baye mają wewnętrzny antyrefleks? Bo porównując z innymi zegarkami, mam wątpliwoiści, nie mówiąc już o podwójnym ar...     

     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Czy Black Baye mają wewnętrzny antyrefleks? Bo porównując z innymi zegarkami, mam wątpliwoiści, nie mówiąc już o podwójnym ar...     
     

A, kto to może wiedzieć ciężko o potwierdzone informacje.
Gdzieś czytałem, że 58 mają wewnętrzny AR, a Black Bay 36 i 41 mm - nie.
Ale jak jestem zwolennikiem conajmniej wewnętrznego AR, tak tu, nawet jeśli go nie ma, w ogóle mi to nie przeszkadza, bo szkło jest bardzo dobrej jakości.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, bober5264 napisał(-a):

Mikołaj w tym roku jakoś szybciej, zapisuję się do wątku ;)c3ec8d507aa89c7ceb5800600053d399.jpg

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
 

Gratki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, bober5264 napisał(-a):

Mikołaj w tym roku jakoś szybciej, zapisuję się do wątku ;)c3ec8d507aa89c7ceb5800600053d399.jpg

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
 

Gratki - to pod choinke jakis nato od Mikolaja zarzadaj i bedzie fajny set 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mikołaj w tym roku jakoś szybciej, zapisuję się do wątku default_wink.pngc3ec8d507aa89c7ceb5800600053d399.jpg&key=383c3c3e564d267735901e38af6b7db4314e1eac0794d1da207a55fcd7e1fb9b

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka



Ja również gratuluję!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, artme napisał(-a):

Gratki - to pod choinke jakis nato od Mikolaja zarzadaj i bedzie fajny set 😉

Do swetra w renifery skórzany bd lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja milosnik bransolet zawsze dokupione paski walaly sie po szufladzie ;) ale nigdy nie mow nigdy

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nowy BB red 41 gdzieś w Wwie jest do obejrzenia?

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie nowy BB red 41 gdzieś w Wwie jest do obejrzenia?

Może wreszcie się zbiorę żeby Cię odwiedzić w przyszłym tyg, to na spokojnie pomierzysz
Klamra do Zenitha doczeka się przy okazji pierwszych pomiarów.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.