Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Augustynski napisał(-a):

No a podalbys powod kupna np. takiego Balla?

Prezent/sentymenty jak to Seiko od bliskiej osoby to rozumiem, ale placic 30 000 zl+ za Balla (ostatnio ogladalem w Silesii ;)) po prostu nie miesci mi sie w glowie. Marka w kwestii rozpoznawalnosci zadna, ceny wysokie, Pan sprzedawca zaprezentowal mi zegarki Ball poprzez ultrafiolet ze maja unikatowy/wyjatkowy swiecacy tryt (pewnie marketingowy bullshit). No i mam wydac 30 000 zl+ bo ladnie swieci? To moze dzieci z przedszkola by na to poszly ale one takich srodkow jeszcze nie maja ;P. To juz bym wolal Tudora, przynajmniej mialbym mechanizm Rolexa w srodku co jest jakims konkretem. Czego nie wiem?

Zenith tez, mysle sobie kupie sobie zenitha pande, podrobke pandy Rolex'a. Czemu? Ponosze i bede wiedzial czy w ogole interesuje mnie chronograf w wersji 40mm, jesli tak to poluje na Daytone. Sprawdzam cene i dostaje w twarz 50 000 zl+. Za ewidentna podrobke pandy Rolexowe? No prosze. (tak wiem ze Zenith robil mechanizmy Rolexowi jeszcze do stosunkowo niedawna ale to nic dla mnie nie zmienia).

 

Balla kupiłem jako alternatywę dla Rolexa Explorera II na którego czekam na liście od maja 2021. Zegarek z GMT, podróżując z tranzytami na Bliskim Wschodzie bardzo przydatna komplikacja. 

Rolexa zamówiłem na początek projektu Korony ziemi który zacząłem w lutym tego roku. 

Ball wytrzymał w tym roku 3 wyprawy / 4 góry, Kilimanjaro w Afryce w lutym,  ponad miesięczną wyprawę w Himalajach kwiecień / maj, do tego dwa pięciotysięczniki lipiec i sierpień na bliskim wshodzie - Ararat i Elbrus damavand od południowej strony (Iranu). 

Przerobił wszystko od pustyni po lodowce i duże wysokości. 

Zero śladów zużycia. 

W styczniu gdyby nie kontuzja nogi jechałby na Aconcaguę w Andy. 

To nie jest bulshit,

to jest niezniszczalny profesjonalny zegarek dla profesjonalistów.

Tryt zapewnia mi to że gdy działasz na atakach szczytowych w nocy nie muszę się martwić ładowaniem lumy. Uprzedzając pytania czemu w nocy? Działa się często w nocy bo na dużych wysokościach są lodowce. Lód w dzień pracuje otwierają się szczeliny, możesz zginąć, W nocy mróz powoduje stabilność, lodowce nie pracują. Odmierzanie czasu jest kluczowe żeby wiedzieć ile masz czasu działania w takich warunkach. 

 W rejonach gdzie jesteś poza cywilizacją, powerbanki nie wystarczą, elektronika siada od skrajnych temperatur, musisz mieć analoga. Odmierzanie czasu jest kluczowe na dużych wysokościach - jeśli ktoś idzie zbyt wolno może oznaczać że na przykład ma chorobę wysokościową i musi zejść na dół. 

 

Tudor ma swoje mechanizmy których calibry zaczynają się na MT (skrót od Manufacture Tudor)

 

Jak chcesz kup Zenitha, mam polecam, świetny zegarek.

Ale Zenith podróbką Daytony? nie pociągnę tego tematu :) 

 

Z Twoich postów można wywnioskować, że masz Omegę i stawiasz raczej na coś rozpoznawalnego. Jeżeli Tudor jest zbyt tani, Zenith to podróbka dla Ciebie, Ball Cię nie przekonuje, to faktycznie jedyne co Ci można poradzić - kup Rolexa, stalowego 904L, profesjonala i tyle. 

 

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, SPS napisał(-a):

Balla kupiłem jako alternatywę dla Rolexa Explorera II na którego czekam na liście od maja 2021. Zegarek z GMT, podróżując z tranzytami na Bliskim Wschodzie bardzo przydatna komplikacja. 

Rolexa zamówiłem na początek projektu Korony ziemi który zacząłem w lutym tego roku. 

Ball wytrzymał w tym roku 3 wyprawy / 4 góry, Kilimanjaro w Afryce w lutym,  ponad miesięczną wyprawę w Himalajach kwiecień / maj, do tego dwa pięciotysięczniki lipiec i sierpień na bliskim wshodzie - Ararat i Elbrus damavand od południowej strony (Iranu). 

No dobra tu mnie masz, konkret zastosowanie i uzasadnienie. Szkoda tylko ze musisz tyle czekac na EXII bo tak juz bys mial z nim zwiazane wspomnienia tych wypraw.

Trafiles z zapisem jednak na najgorszy okres fliperski, juz wkrotce powinien zegarek dojsc :).

 

W kwestii finansowej to nie mam az takiego luzu, zeby wydawac 50 000 zl na nietrzymajacego wartosci zenitha tylko w ramach tego, ze na Daytone bede musial czekac dlugo lub ze wyglada podobnie (bardzo) do Daytony panda.

Staram sie wydawac srodki rozsadnie, nawet jezeli nigdy nie zamierzam sprzedawac swoich zegarkow, to jak by sie zdarzylo ze kopne w kalendarz szybciej, to przynajmniej rodzina by cos miala po mnie. Czy to sentymenty czy w krytycznej sytuacji sensowne srodki.

Edytowane przez Augustynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Augustynski napisał(-a):

Jak kupic ladnego Tudor'a, majac w glowie ten slogan, ze to taki "Rolex dla biedakow"? Jak przez to przejsc? Ceny nie sa male, wiec wystarczy troche dorzucic i mozna kupic Rolex'a obojetnie jakiego ale jednak Rolex'a.

Prosze o pomoc, bo nie umiem przez to przejsc, moze kwestia ze jest tak samo trwaly i ma rownie dobry mechanizm? To nie wyklucza dylematow wczesniejszych 😕

 

Ten wyzej zlota tarcza, calkiem urokliwy ale pomiedzy "mam Tudor'a" i "mam Rolex'a" jest wiecej niz niebo a ziemia a tudor jest tylko o polowe tanszy?

 Oczyścić głowę ze sloganów, zainteresować się samymi zegarkami (od strony technologicznej i estetycznej), a nie logotypami i nie oceniać rozpoznawalności po tym, co się samemu wie na temat danej marki. Swoją drogą rozpoznawalność to ma Casio największą... Mam dwa Tudory, które mógłbym sprzedać  i kupić Rolka (używanego), ale lubię markę na T i konkretne modele, które kupiłem, a to, że prawie nikt ich w Polsce nie kojarzy z zegarkami luksusowymi (albo w ogóle nie kojarzy), to dla mnie powód do satysfakcji i poczucia, że kupiłem je dla siebie, a nie dla zzieleniałych z zazdrości spojrzeń obcych ludzi. 

Większość z nas tutaj ma kilka albo i kilkanaście zegarków różnych marek, więc trudno zrozumieć, co tak naprawdę stoi za Twoim pytaniem - czy mamy Cię przekonywać, że relacja jakości do ceny jest optymalna akurat w Tudorze (nie jest)? Czy zniechęcać do kupna Rolexa, bo kolejki i nieetyczne praktyki sprzedawców? Mam jak dla mnie idealny model Panerai, który wyprodukowała firma skompromitowana i obśmiana na świecie za kłamstwa i pozerstwo, a także tzw. downgrading mechanizmów, ale nie sprzedam zegarka, bo dla mnie jest świetny i lubię go nosić. Kupiłem go ze świadomością, jaka jest historia firmy, ale też co ma w środku i jak leży na nadgarstku.

Aha, Tudor nie używa mechanizmów Roleksa, przynajmniej nic mi nie wiadomo, by Kenissi robiło "rolkowe" werki. A w chrono Tudor korzysta z mechanizmów Breitlinga B01, naprawdę bardzo dobrych.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Augustynski napisał(-a):

No a podalbys powod kupna np. takiego Balla?

Prezent/sentymenty jak to Seiko od bliskiej osoby to rozumiem, ale placic 30 000 zl+ za Balla (ostatnio ogladalem w Silesii ;)) po prostu nie miesci mi sie w glowie. Marka w kwestii rozpoznawalnosci zadna, ceny wysokie, Pan sprzedawca zaprezentowal mi zegarki Ball poprzez ultrafiolet ze maja unikatowy/wyjatkowy swiecacy tryt (pewnie marketingowy bullshit). No i mam wydac 30 000 zl+ bo ladnie swieci? To moze dzieci z przedszkola by na to poszly ale one takich srodkow jeszcze nie maja ;P. To juz bym wolal Tudora, przynajmniej mialbym mechanizm Rolexa w srodku co jest jakims konkretem. Czego nie wiem?

Zenith tez, mysle sobie kupie sobie zenitha pande (podrobke pandy Rolex'a). Czemu? Ponosze i bede wiedzial czy w ogole interesuje mnie chronograf w wersji 40mm, jesli tak to poluje na Daytone. Sprawdzam cene i dostaje w twarz 50 000 zl+. Za ewidentna podrobke pandy Rolexowej? No prosze. (tak wiem ze Zenith robil mechanizmy Rolexowi jeszcze do stosunkowo niedawna ale to nic dla mnie nie zmienia w tym konkretnym przypadku).

Zaczynam się zastanawiać, czy kolega nie trolluje - pisze długie posty i często wypisuje głupoty (Ball za 50k może i istnieje, ale większość ref to kilka-kilkanaście tysięcy) czy nie ma łatwej do zdobycia wiedzy (orientacyjne ceny Tudora). 

Mam i z przyjemnością noszę Balla jako jeden z czterech zegarków obok Lange, Rolexa i Omegi. Świetny zegarek, a kosztował 3.800PLN. B.punktualny, można spokojnie ubrać do autobusu, tryt świeci jak psu nos. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, szuwi napisał(-a):

Zaczynam się zastanawiać, czy kolega nie trolluje -

 

I to w każdym wątku 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Poniżej zdjęcie pepsi is 58.
Przy moim nadgarstku 16,5/17
Powiem szczerze ze Tudor lepiej na ręce leży i się fajniej nosi.. pozdrawiam
ee47d23a03bbaa325d09d04776d5017b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Sylwio napisał(-a):

Witam,
Poniżej zdjęcie pepsi is 58.
Przy moim nadgarstku 16,5/17
Powiem szczerze ze Tudor lepiej na ręce leży i się fajniej nosi.. pozdrawiam
 

Aby porównanie miało sens, porównaj pepsi z gmt Tudora.

Zawsze można powiedzieć, że na mniejszym nadgarstku jeszcze lepiej od 58 nosi się ex36.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Augustynski napisał(-a):

No tak, to prawda, tylko ze w swiecie zegarkow ceny to ogolnie absurd. Biorac pod uwage utrzymanie wartosci swojego zakupu to moznaby kupowac tylko Rolexy, Pateki i AP.

Kupic takiego Hublota to jak spuscic pieniadze w toalecie, kupic Omege to -20% na start lub wiecej, jak kupno samochodu ;] z salonu.

Mam ochote sprobowac Pateka/Rolexa jako poziom wyzej. Jako ciekawostka, przez 12 lat noszenia Omegi, otrzymalem jeden komplement od kelnera w portugalii. Przez 12 lat... bylo to bardzo mile. No i przy okazji lepiej sie wartosc utrzyma.

 

Wracajac do Tudora, dlaczego Tudor jako namiastka Rolex'a? Na tej polce cenowej mozna dostac cokolwiek innego np. Grand Seiko z unikalnym spring drive lub jakies no-name marki, ktore mocno daja rade (mi sie podoba stylistycznie Nomos).

 

Konkretne argumenty, az tak mocno cen Tudorow nie sprawdzalem, wiec dobrze wiedziec.

 

Nie chce tu urazic zadnego fana marki Tudor. Ja po prostu wybralem Omege dawno temu, bo podobala mi sie stylistycznie bardziej od Rolexa'a (ladniejsze ksztalty i brak tego cyklopa zaburzajacego symetrie). Wtedy Rolex byl stawiany tutaj na rowni z Omega (piramida prestizu marek) ale rozpoznawalnosc nadal Rolex mial duuuuzo wieksza. Liczylem po cichu ze to sie zmieni, ze Omega dogoni/przegoni Rolexa, o jak bardzo sie mylilem ;). Po 12 latach nadal jestesmy w tym samym miejscu, Omega przez swoja polityke sprzedazowa nie ma szans z Rolexem, nigdy go nie przegoni ani sie nawet nie zblizy. Nie bawie sie w pol srodki, albo grubo albo wcale. (mierzylem ladne seiko podobne do oyster perpetual, ale jak mialbym nosic seiko, to juz wole moja stara rozlatujaca sie Omege).

 

Rolex tutaj nigdy nie był stawiany na równi z Omegą. No chyba, że oczyma wyobraźni właścicieli Omeg. 😜

 

Z kilkunastoletnich obserwacji tego forum wynika, że jeśli masz budżet kupuj Rolexa. Półśrodki zawsze będą półśrodkami. Co wcale nie oznacza, że jak go ponosisz to nie zmienisz zdania.

 

Jest tu stosunkowo dużo osób. Które 10 lat temu biło się z myślami czy wydać 5k na używaną Omegę później wydawało 10 razy tyle na 1 zegarek, aby na końcu stwierdzić, że jednak inne hobby bardziej ich kręcą i wystarczy im Tudor, Longines czy Stowa. 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik obu marek, uważam, że jako całość Rolex jest lepszy. Ale to taki remis ze wskazaniem. ;) No i wolę Omegę i tak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, memento mori napisał(-a):

 

Rolex tutaj nigdy nie był stawiany na równi z Omegą. No chyba, że oczyma wyobraźni właścicieli Omega. 😜

Nie wiem czy tu na forum sa tak stare posty, ale 12 lat temu byla tu ogolnie na forum postowana obrazkowa piramida, rolex i omega byly bardzo wysoko u gory na jednym poziomie a powyzej bylo bodajze IWC? Cenowo wtedy to by pasowalo, bo pamietam u Strojnego w Krakowie gdzie kupowalem swoja, omegi byly po 10-13 k a IWC bylo za 30 k wtedy, drugie tyle (poziom wyzej). Duzo czasu uplynelo jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie!

Uspokoicie się, bo sam Pan Dariusz musiał Was ochrzanić. 

Później się dziwicie że Rolexa Wam nie chcą sprzedać jak widzą w Kruku, że Wy nawet poprawną nazwę Patek Philippe kaleczycie.

 

🤣😂🤣 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Augustynski napisał(-a):

Nie wiem czy tu na forum sa tak stare posty, ale 12 lat temu byla tu ogolnie na forum postowana obrazkowa piramida, rolex i omega byly bardzo wysoko u gory na jednym poziomie a powyzej bylo bodajze IWC? Cenowo wtedy to by pasowalo, bo pamietam u Strojnego w Krakowie gdzie kupowalem swoja, omegi byly po 10-13 k a IWC bylo za 30 k wtedy, drugie tyle (poziom wyzej). Duzo czasu uplynelo jednak.

 

Zapomnij o wszystkich piramidach prestiżu jakie widziałeś na tym forum. Jest tyle warunków i tyle niuansów, że niemożliwym jest stworzenie merytorycznej piramidy prestiżu. Jak się robi to na siłę to później wychodzą różne kwiatki.

 

Więcej sensu i prawdy mają już rankingi popularności/rozpoznawalności marek na świecie ogółem, w Europie, USA, Azji.

 

Podobnie udział w rynku, gdzie ludzie głosują jakby nie patrzeć swoimi portfelami a nie postami, gównoburzami w sieci o wyższości X nad Y, czy marzeniami o czymś, co będzie wiecznie plakatem nad łóżkiem. 😉

 

https://monochrome-watches.com/top-50-swiss-watch-brands-2020-market-share-sales-editorial/

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, memento mori napisał(-a):

 

Zapomnij o wszystkich piramidach prestiżu jakie widziałeś na tym forum. Jest tyle warunków i tyle niuansów, że niemożliwym jest stworzenie merytorycznej piramidy prestiżu. Jak się robi to na siłę to później wychodzą różne kwiatki.

 

Więcej sensu i prawdy mają już rankingi popularności/rozpoznawalności marek na świecie ogółem, w Europie, USA, Azji.

 

Podobnie udział w rynku, gdzie ludzie głosują jakby nie patrzeć swoimi portfelami a nie postami, gównoburzami w sieci o wyższości X nad Y, czy marzeniami o czymś, co będzie wiecznie plakatem nad łóżkiem. 😉

 

https://monochrome-watches.com/top-50-swiss-watch-brands-2020-market-share-sales-editorial/

Masz racje, glosy portfelami najwazniejsze.

 

Top-20-watch-brands-of-2020-Morgan-Stanl

 

Dlatego to zestawienie sprzedazy poszczegolnych marek w danym roku to fantastyczne zestawienie, mogloby jeszcze w tyl siegac. Tutaj mozna to analizowac godzinami, np.

2017/2018 jako ze jestesmy w watku tudor'a to tudor nie istnial sprzedazowo, przy brakach rolexa w pandemii nagle sie pojawil w 2019 i szybko wspina sie w gore 2020 i pewnie 2021 jeszcze wyzej.

2017 IWC co roku w dol, oprocz swojego charakterystycznego pilot'a nic ciekawego z nowosci/pomyslu i jeszcze utracenie niezaleznosci poprzez wykupienie przez koncern

2017 w przod spadek powolny vacheron, ktory oprocz swojej legendarnej niebieskiej tarczy nie prezentuje niczego ciekawego/brak pomyslu na siebie

2020 patek wyprzedza masowa marke Longines, co jako marka rodzinna jest osiagnieciem

zegarki Cartier w ogole nie znane w Polsce? Tak jak Richjard Mille swiatowy hit, od Polski sie odbil

mozna tak bez konca :) super

Edytowane przez Augustynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Augustynski Co właściwie chcesz przekazać? Szukasz informacji czy utwierdzenia się we własnych przekonaniach sprzed 12 lat?

 

Jeśli szukasz nowego zegarka i nie potrafisz podjąć takiej decyzji samodzielnie, to możesz stworzyć temat w odpowiednim dziale: https://zegarkiclub.pl/forum/forum/141-jaki-zegarek/ :)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, dodge66 napisał(-a):

@Augustynski Co właściwie chcesz przekazać? Szukasz informacji czy utwierdzenia się we własnych przekonaniach sprzed 12 lat?

 

Jeśli szukasz nowego zegarka i nie potrafisz podjąć takiej decyzji samodzielnie, to możesz stworzyć temat w odpowiednim dziale: https://zegarkiclub.pl/forum/forum/141-jaki-zegarek/ :)

tak sobie gawoze na temat zegarkow, marek zegarkow itd.

 

Ja wiem co chce kupic, w swojej cudownej nieswiadomosci po dlugiej przerwie od swiata zegarkow postanowilem kupic patka, gdy okazalo sie ze oni sprzedaja zegarki nie za 1 mln $ w gore tylko maja tanie modele masowe. No i sprawdzilem oferte na stronie patka, najbardziej mi sie spodobal nautilus, najprostszy jego model. Zadzwonilem do salonu PL i dostalem w twarz. Nieda sie tego kupic, no i zaczalem czytac bardzo duzo, robic research. Nastepnym krokiem padlo na Rolex'a skoro Patek extremalnie trudny do kupienia to chociarz Rolex'a. I suprise suprise tu tez sie odbilem od brakow. Moglem sobie zyc w blogiej nieswiadomosci a tu mi sie zachcialo nowego zegarka zamiast serwisowac stary.

Jako ze Patek jest jeszcze kilka poziomow wyzej trudnosci do kupienia to skupiam sie obecnie 100% na Rolexie. Mam juz plan i taktyke jak sie zalapac, kwestia tylko czasu, mysle ze polowie przyszlego roku bede juz mial wymazone aktualnie Pepsi na rece. Przyda sie w podrozach funkcja GMT i bede happy na kolejne X lat. Wtedy albo kupie Patka albo na przestrzeni tych lat dokupie Daytone i oyster perpetual jako tymczasowy zastepnik Pepsi gdy pojedzie sie do jakichs biednych afrykanskich krajow albo chociazby do portowych miast Wloch gdzie latwo taki zegarek stosunkowo stracic.

 

Wszystko przemyslane ;), na Patka tez sie zapisze chociazby Aquanaut stalowy by do mnie pasowal, zawsze cos.

Edytowane przez Augustynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SPS napisał(-a):

Właśnie!

Uspokoicie się, bo sam Pan Dariusz musiał Was ochrzanić. 

Później się dziwicie że Rolexa Wam nie chcą sprzedać jak widzą w Kruku, że Wy nawet poprawną nazwę Patek Philippe kaleczycie.

 

🤣😂🤣 


a Ty już po treningu, że w adwokata diabła się bawisz? 😁😗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Augustynski napisał(-a):

Mam juz plan i taktyke jak sie zalapac, kwestia tylko czasu, mysle ze polowie przyszlego roku bede juz mial wymazone aktualnie Pepsi na rece

 

Całe forum czeka na ujawnienie planu (ps: kilka full gold, kilka damskich i jakieś TT mogą pomóc ale nie wiem czy dadza radę dostarczyć w 7 miesięcy 😂)


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jan napisał(-a):

 

Całe forum czeka na ujawnienie planu (ps: kilka full gold, kilka damskich i jakieś TT mogą pomóc ale nie wiem czy dadza radę dostarczyć w 7 miesięcy 😂)

No wiesz, jakies 40-50 telefonow po salonach pozwolilo wylapac algorytmy Kruka na przestrzeni tych wszystkich rozmow. Jakiego klienta tak naprawde oczekuja/szukaja czego w rozmowie bezposrednio nie zdradza ale posrednio/przypadkiem juz tak. Nawet dowiedzialem sie dlaczego w tym roku czesciej dostawali zegarki Rolex nowi klienci a nie tacy co juz je posiadaja (statystycznie). Ziarnko do ziarnka i juz nie musze palic glupa w salonie (zgadujac co jest odemnie oczekiwane). Ta polowa przyszlego roku to oczywiscie termin orientacyjny ;) to moze byc nie 7 a 9 miesiecy np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SPS gdzie jesteś jak Cie potrzeba? 😁


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Jan napisał(-a):

 

Całe forum czeka na ujawnienie planu (ps: kilka full gold, kilka damskich i jakieś TT mogą pomóc ale nie wiem czy dadza radę dostarczyć w 7 miesięcy 😂)

Ja na razie czekam, aż ujawni zdjęcie swojej omegi sprzed 12 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Szyszkops napisał(-a):

Ja na razie czekam, aż ujawni zdjęcie swojej omegi sprzed 12 lat.

No kilka razy juz bylo blisko ale albo swiatlo nie to bo juz wieczor albo sie nie chcialo zbytnio ale np. teraz jak bezposrednio pytasz to tak sie zastanawiam czy mnie potem w salonie nie zidentyfikuja i ochrona mnie nie wyprosi. Troche pozwalam sobie na swobodna/bezposrednia wypowiedz bez przesadnych konwenansow a to sie sprawdza w internecie, w zyciu juz mniej ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Augustynski napisał(-a):

No kilka razy juz bylo blisko ale albo swiatlo nie to bo juz wieczor albo sie nie chcialo zbytnio ale np. teraz jak bezposrednio pytasz to tak sie zastanawiam czy mnie potem w salonie nie zidentyfikuja i ochrona mnie nie wyprosi. Troche pozwalam sobie na swobodna/bezposrednia wypowiedz bez przesadnych konwenansow a to sie sprawdza w internecie, w zyciu juz mniej ;).

jasne, czaje.

12 minut temu, Augustynski napisał(-a):

... i juz nie musze palic glupa w salonie

a gdzie za to musisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Szyszkops napisał(-a):

jasne, czaje.

a gdzie za to musisz?

Na szczescie nigdzie indziej. Troche odbiegamy jednak od tematu watku czyli Tudor.

Dowiedzialem sie tutaj, ze wszyscy, ktorzy mowili ze w Tudor'ach sa mechanizmy Rolex'a bo Tudor nalezy do fundacji Rolex'a (Rolex'a) albo klamali albo sie nie znali.

Szczerze? Zaczalem sie zastanawiac czy jakbym teraz mial kupic swoj pierwszy "drozszy zegarek" to rozwazalbym Omege czy Tudor'a i calkiem mozliwe ze kupilbym Tudor'a a zaoszczedzone srodki z Omegi przeznaczylbym juz na przyszlego Rolex'a.

Edytowane przez Augustynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Szyszkops napisał(-a):

Ja na razie czekam, aż ujawni zdjęcie swojej omegi sprzed 12 lat.

 

A właśnie, @Augustynski wrzuć proszę fotkę w temacie Omegi - szczególnie wspomnianej korozji.


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.