Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, SPS napisał(-a):

@Maciek__L 

Aż z wrażenia wziąłem swojego Tudora do ręki. Nigdy w życiu nie robiłem takich linii przy zdjęciach jak Ty. 

Pytasz czy u nas tak jest.

Ja nie stwierdzam u siebie odchyleń. Przynajmniej nic co podświadomie miało by drażnić moje oko na zasadzie pół milimetra odchylenia, które wychodzi na makro. 

 

A zobacz czy u Ciebie przypadkiem bezel nie cofa się o ten ułamek milimetra może wtedy scentruje? (Spróbuj go lekko przesunąć zgodnie z ruchem wskazówek)

 

Ja bym to pewnie olał.

Ale skoro Ty to zauważyłeś, to już będziesz widział i będzie drażnić oko.

Jedyne co w tej sytuacji możesz zrobić to bierz papiery i idź do Kruka i na serwis. 

 

05a2c2c3-e48e-4641-9830-4a157a7fd1ec.thumb.jpg.65166902b795acf44f0966d293fbbe37.jpg

39 minut temu, AKPS napisał(-a):


Myślę, że albo bym tego nie zauważyła, albo - jakbym już sprawdziła - to bym to olała. Ale to ja. 

Ale jeśli już sprawdziłeś i Ci to przeszkadza, to będzie Ci włazić w oczy i możesz przestać lubić zegarek - a jest piękny i szkoda by było 🧐

Wróć do salonu i zobacz co da się zrobić. 



Dzięki za odpowiedzi!

Niema możliwości ze przestane go lubić, ten zegarek to cudo! :) Jedyna możliwość że kiedykolwiek się go pozbędę, to gdy Tudor zdecyduje wypuścić identyczny model z datą 


@SPS swietna kolekcja, szczególnie ten longines chrono!

Linie zainspirowane zagranicznym forum, na którym ktoś tak robił  😂 Wysłałem je w mailu do AD, jako podkładkę pod wymianę, więc uznałem że tu też warto wrzucić

Faktycznie większość osób pewnie by olała. Ja chyba troche szukam dziury w całym - zegarek kupiony z założeniem że nigdy nie sprzedam, więc chce mieć pewność że jest perfekcyjny

Cofnięcie bezela faktycznie troche pomaga, ale zastanawia mnie czy bezel powinien się cofać? W moim Oriencie za $100 chodzi idealnie "w punkt", bez minimalnego luzu - za to w drugim oriencie który jest ogólnie zdecydowanie gorzej wykonany trzeba go cofać i ma luz

Do Kurka raczej trochę daleko, ale za chwilę jade do Watches Of Switzerland na Oxford Street 😜 Zastanawia mnie co zrobić gdy zaproponują odesłanie na gwarancje - czy warto, bo 1. potrwa to pewnie z miesiąc, 2. mogą coś dodatkowo zepsuć (ryski, kurz na tarczy etc.)

Tak czy inaczej: tak jak proponujecie, pójdę do salonu i zobaczę co zrobią - przy okazji potraktuje to jako "papierek lakmusowy" na salon - zależnie od ich podejścia będę wiedział czy warto od nich kupować zegarki w przyszłości

Edytowane przez Maciek__L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Maciek__L napisał(-a):


Świetna kolekcja, szczególnie ten longines chrono!

Linie zainspirowane zagranicznym forum, na którym ktoś tak robił  😂 Wysłałem je w mailu do AD, jako podkładkę pod wymianę, więc uznałem że tu też warto wrzucić

Faktycznie większość osób pewnie by olała, ja troche szukam dziury w całym, bo zegarek kupiony z założeniem że nigdy nie sprzedam, więc chce mieć pewność że jest idealny

Cofnięcie bezela faktycznie troche pomaga, ale:czy bezel powinien się cofać? W moim Oriencie za $100 chodzi idealnie "w punkt", bez minimalnego luzu - za to w drugim oriencie który jest zdecydowanie gorzej wykonany trzeba go cofać i ma luz

Do Kurka raczej trochę daleko, ale za chwilę jade do Watches Of Switzerland na Oxford Street 😜 Zastanawia mnie co zrobić gdy zaproponują odesłanie na gwarancje - czy warto, bo 1. potrwa to pewnie z miesiąc, 2. mogą coś dodatkowo zepsuć (ryski, kurz na tarczy etc.)

 

Wiesz z tymi liniami dobra robota. Fajny pomysł.  Mogę sobie wyobrazić jak to wyglądało, takie przesunięcie drażni oko jak drzazga.

 

Każdy patrzy i nieco inaczej podchodzi do zegarków. Ja też noszę na zmianę zegarki.

To nie jest szukanie dziury w cały, oczekujesz konkretów od zegarka. :)  

 

Nie wiedziałem że Ty nie w PL. 

Uważam że warto odesłać. 

- już raz to zauważyłeś - będzie Cię to denerwować z czasem bardziej i przestaniesz go nosić. 

- Tudor to marka uznana. AD nie powinno Ci wydać zegarka bez sprawdzenia jakości (moim zdaniem). 

- gwarancja obowiązuje, płacisz za to. 

- wątpię żeby zepsuli :) jak przyjdziesz z tym przesunięciem zaznaczą że jesteś pedantem, jeszcze Ci go wyczyszczą przed oddaniem :D a Jak będą rysy, oddasz raz jeszcze tym razem na poler. Sprzedali Ci Tudora, wymagaj. 

- jeżeli zegarek ma zostać z Tobą po wsze czasy, warto poświęcić miesiąc (jeśli nawet), 

 

Daj znać co tam ustalisz na Oxford Street :D:D :D powodzenia. I nie przejmuj się, serwis po zakupie zdarza się w droższych markach.  

 

A Longines to heritage diver 1967 z kalibrem L688.2. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciek__L aż sprawdziłem u siebie. Generalnie mam prosto ale takie coś może wystąpić jak wpadniesz w "międzyklik". W moim 58 (kiedy teraz to testowałem) taka sytuacja może wystąpić przy szybkim przekręcaniu bezela pomiędzy 12 a 9 względnie 6 (czyli lewa strona tarczy) . Wtedy można skontrować w przeciwną niż normalnie stronę i jest ideolo. Natomiast nawet jak udało mi się doprowadzić do "międzykliku" to absolutnie tego nie widać z normalnej odległości.

 

Jeżeli u Ciebie jest to większe, wkurza Cie itp to wydaje mi się że podjąłeś dobrą decyzję o kontakcie z AD. Może wystarczy korekcja osadzenia insertu bezela i zrobią to w moment.

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Maciek__L napisał(-a):


 Ja chyba troche szukam dziury w całym - zegarek kupiony z założeniem że nigdy nie sprzedam, więc chce mieć pewność że jest perfekcyjny

 

Mam tak samo jak Ty - uwielbiam, jak wszystko ustawione jest na tip top. Nauczyłem się jednak szukać dziury w całym przed zakupem, a nie po.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi z niewycentrowanym bezelem.

Temat rozwiązany - przyznam że dostałem najlepszy customer service w życiu - aż wystawie opinię na Google Mapsie i do tego wiem już że jeśli kupować zegarki, to tylko tam.

Mimo tego że oficjalnie AD nie miał innego zegarka na zamianę, to wzieli ode mnie telefon i udało im się go jakoś wyczarować w mniej niż pół godziny - zegarek czekał na mnie w sejfie i jest to zegarek kompletnie nieużywany, wyjęty przy mnie ze styropianowego pudełka w którym Tudory wysyła zegarki do AD. Przed tym jak przyjechałem zegarek został sprawdzony przez 3 osoby ,żebym nie jechał niepotrzebnie + w sklepie też jednocześnie obsługiwało mnie naraz kilka osób, które bardzo poważnie podeszły do mojego problemu (w ogóle nie miałem uczucia bycia traktowanym jak czepialski klient - mimo tego że pewnie 99% klientów nawet nie zwraca uwagi na minimalnie niecentrujący bezel).

Co do samego zegarka: nowy wygląda dużo lepiej, ale nadal jest minimalny odchył. Po zwróceniu uwagi AD na to, dostałem nawet lupę zegarmistrzowską + wszystkie black baye jakie mieli do porównania (4 sztuki)- żaden z nich nie centrował perfekcyjnie - wychodzi na to że mój centrował najlepiej - najlepsze że mimo tego że w pewnym momencie oglądałem 4 zegarki na raz przez lupę, to nadal AD wykazywał się dużym profesjonalizmem i cierpliwością 😅 Później jeszcze przy okazji innych zakupowów objerzałem  kilka innych black bayi u innych AD - wszędzie to samo, jedynie raz trafiłem na troche lepiej centrujący niebieski (z jakiegos powodu ogólnie niebieskie lepiej centrują).

Muszę w takim razie to zaakceptować i cieszyć się z zegarka, i uznać że ta mała niedoskonałość nadaje mu charakteru :)

Aa i nie polecam oglądać zegarków przez lupę, chyba że to Grand Seiko - w reszcie przypadków jest to narzędzie tortur dla perfekcjonisty... ;)

Jeśli ktoś mieszka w Londynie to było to w elektrownii Battersea - polecam z czystym sumieniem

 

  

8 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Mam tak samo jak Ty - uwielbiam, jak wszystko ustawione jest na tip top. Nauczyłem się jednak szukać dziury w całym przed zakupem, a nie po.

Dobra myśl, od dzisiaj kupno zegarka tylko z lupą i tylko w miejscu gdzie mają 2-3 zegarki do porównania (jeśli jest taka możliwość)

Zakładam że miałeś na myśli że powinienem dokładniej obejrzeć zegarek zanim go kupiłem, ale w sumie nasunęło mi to pokrewną myśl: najlepiej obejrzeć zegarek bardzo dokładnie zaraz przed kupnem, ale później już nie powtarzać tych oględzin po kupnie - przy produkcie produkowanym masowo i składanym częściowo ręcznie, pewnie zawsze pewnie można się czegoś doszukać, no może za wyjątkiem marek typu Grand Seiko, PP, VC, Lange, AP etc. No i po zakupie lupę trzymać z dala od zegarka..

Edytowane przez Maciek__L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Maciek__L napisał(-a):

 

Zakładam że miałeś na myśli że powinienem dokładniej obejrzeć zegarek zanim go kupiłem, ale w sumie nasunęło mi to pokrewną myśl: najlepiej obejrzeć zegarek bardzo dokładnie zaraz przed kupnem, ale później już nie powtarzać tych oględzin po kupnie - przy produkcie produkowanym masowo i składanym częściowo ręcznie, pewnie zawsze pewnie można się czegoś doszukać, no może za wyjątkiem marek typu Grand Seiko, PP, VC, Lange, AP etc. No i po zakupie lupę trzymać z dala od zegarka..

Dokładnie tak, obejrzeć z lupką przed zakupem, pierwszy i ostatni raz. 

Później już tylko cieszyć się z zegarka. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Dokładnie tak, obejrzeć z lupką przed zakupem, pierwszy i ostatni raz. 

Później już tylko cieszyć się z zegarka. 

Jak to ktoś napisał na jednym z angielskich forów (znalezione przy okazji "riserczowania" centrowania bezelu w BB88): "There should be a law that we watch owners should NOT be allowed to own a loupe! (I own three of them). Nothing good ever came from examining a watch with a loupe by amateurs."

Edytowane przez Maciek__L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Czy ktoś już jest w posiadaniu nowego pelagosa? Jakieś opinie i wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Maciek__L napisał(-a):

Mimo tego że oficjalnie AD nie miał innego zegarka na zamianę, to wzieli ode mnie telefon i udało im się go jakoś wyczarować w mniej niż pół godziny - zegarek czekał na mnie w sejfie i jest to zegarek kompletnie nieużywany, wyjęty przy mnie ze styropianowego pudełka w którym Tudory wysyła zegarki do AD. Przed tym jak przyjechałem zegarek został sprawdzony przez 3 osoby ,żebym nie jechał niepotrzebnie + w sklepie też jednocześnie obsługiwało mnie naraz kilka osób, które bardzo poważnie podeszły do mojego problemu (w ogóle nie miałem uczucia bycia traktowanym jak czepialski klient - mimo tego że pewnie 99% klientów nawet nie zwraca uwagi na minimalnie niecentrujący bezel).

Nie pisz takich rzeczy bo komuś w Bolsce się może smutno zrobić. Tutaj 58 to dobro rzadkie, bieresz szybko bo mamy 10 petentów na pana miejsce xD.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, nicon napisał(-a):

Nie pisz takich rzeczy bo komuś w Bolsce się może smutno zrobić. Tutaj 58 to dobro rzadkie, bieresz szybko bo mamy 10 petentów na pana miejsce xD.

Ok, to zdecydowanie lepiej zebym nie mowil ze wczoraj chodzac po sklepach widzialem lacznie jakies 30 black bayi 58 i drugie tyle black bayi heritage 😐 Przy okazji jeszcze widzialem salon gdzie mieli wszystkie chrono, w tym panda i reverse-panda, chociaz to be fair te akurat byly "display only", ale obstawiam ze lista tez krotka i ze gdzies mieli by od reki (raz widzialem pande od reki, ale szybko zniknela). Jesli ktos po moim poscie rozwaza Ryan/Wizzaira, to chetnie podpowiem gdzie w mojej okolicy maja wszystkie modele dostepne (chociaz lista byla by dluga, wiec chyba lepiej powiedziec gdzie nie maja) : )

Aa i z ciekawych zegarkow widzialem jeszcze wczoraj Deepsea Challenge (raczej ciezko go przeoczyc, napis GAS ESCAPEMENT VALVE pewnie bylby nawet widoczny z kosmosu) - chociaz mam nadzieje ze akurat tego zegarka nikt z forum nie rozwaza 😅


(sorki za brak polskich znakow, laptop firmowy)

Edytowane przez Maciek__L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się mechaci ten canvas - dopiero na zdjęciu to widzę...

 

IMG-1689.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby któryś z kolegów był zainteresowany Tudorem Chrono Reverse Panda na bransolecie to zapraszam. Całkowicie nowy, cena detaliczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem pierwszy raz gumę do Pelagosa.

Dosyc sztywna , nie układa się najlepiej ale wyglada dobrze 😀

C6E39894-12FC-4F89-B1FB-5217CE63899B.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, no i kolejna część przygód z moim Tudorem i AD - przy dopasowywaniu bransolety AD porysował ogniwa i dziurki na teleskopy (to drugie akurat mało widoczone, ale nie mam pojęcia jak to można zrobić - w innym zegarku nawet robiłem to pare razy wykałaczką siedząc przy piwie w pubie i nadal zero rysek)

Lekcja na przyszłość wyciągnięta: zamówiłem już śrubokręt 1.4mm i od teraz już tylko samemu dotykam zegarka :) Na szczęście mam też zapasowe ogniwa, więc mogę podmienić na nieporysowane

Ale bardziej zastanawia mnie: czy to normalne? W Kruku też to tak wygląda? Pewnie się czepiam bardziej niż inni klienci, ale robiłem te czynności samemu dziesiątki razy i na prawdę trudno porysować zegarek zachowując minimalną ostrożność...

image.thumb.png.b9e06b085d7e833beea0504caf11f550.png

 

Edytowane przez Maciek__L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"dostałem najlepszy customer service w życiu - aż wystawie opinię na Google Mapsie i do tego wiem już że jeśli kupować zegarki, to tylko tam."

 

Czyli już nieaktualne? 😜

 

Dobrze, że tam są śrubki a nie prawdziwe nity, ponieważ engine forum mógłby nie udźwignąć relacji po skracaniu bransolet u AD. 😉

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, memento mori napisał(-a):

"dostałem najlepszy customer service w życiu - aż wystawie opinię na Google Mapsie i do tego wiem już że jeśli kupować zegarki, to tylko tam."

 

Czyli już nieaktualne? 😜

Haha :D W sumie to u innego AD z tej samej sieci. Wiem że żart, ale trzeba im oddać że customer service był też bardzo wysokiej jakości, pogadaliśmy sobie o zegarkach, obejrzałem kilka modeli, dostałem darmowe pudełeczko podróżne i nawet coś dopisali do mojego profilu co niby ma mi pomóc zapisać się na Suba w przyszłości (o ile będę chciał Suba, BB58 jak na razie bardziej mi się podoba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.11.2022 o 00:27, Maciek__L napisał(-a):

Jak to ktoś napisał na jednym z angielskich forów (znalezione przy okazji "riserczowania" centrowania bezelu w BB88): "There should be a law that we watch owners should NOT be allowed to own a loupe! (I own three of them). Nothing good ever came from examining a watch with a loupe by amateurs."

Niestety zegarki również fotografujemy i nawet niezbyt duże powiększenie może pozwolić (lub zmusić by) dostrzec coś czego gołym okiem nie widać.

Tak że nie da się pewnych spraw uniknąć o ile, jak Mario, nie działa się z lupą w salonie przy odbiorze, lub gdy nie trafił się nam akurat egzemplarz idealny.


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

4 minuty temu, Maciek__L napisał(-a):

Haha :D W sumie to u innego AD z tej samej sieci. Wiem że żart, ale trzeba im oddać że customer service był też bardzo wysokiej jakości, pogadaliśmy sobie o zegarkach, obejrzałem kilka modeli, dostałem darmowe pudełeczko podróżne i nawet coś dopisali do mojego profilu co niby ma mi pomóc zapisać się na Suba w przyszłości (o ile będę chciał Suba, BB58 jak na razie bardziej mi się podoba)

 

Dopisali, dopisali... "There's no fuckin' way". 🤣 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, memento mori napisał(-a):

Dopisali, dopisali... "There's no fuckin' way". 🤣 

Haha 😂 Myśle że to jest dokładnie to co dopiszą dzis po moim emailu do centrali na temat rysek na bransolecie

Edytowane przez Maciek__L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło Panie :D (Twój) Tudor widzę już pisze swoją historię :)  

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Kruku na placu Trzech Krzyży w Warszawie skracają bransolety najlepiej na świecie. Zero śladów. Żaden zegarmistrz jeszcze tak dobrze mi tego nie zrobił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.