Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Recommended Posts

1 minutę temu, rmickey napisał(-a):

Miał być PAM a jest TAG :)

Wygląda świetnie.

13 minut temu, rmickey napisał(-a):

Bardzo ładna sztuka.

A jutro o 11:00 nowa limitka Monaco 500 szt.

Srebrna sunburst tarcza. Czarne totalizatory. Czarny croco z szarymi przeszyciami.

I najwazniejsze - TYTAN. Oraz calibre 11.

7 godzin temu, rmickey napisał(-a):

117e254e34a19f3aed563f7f1a5dfc1c.jpg

Autavie są świetne 

39F95134-2661-4716-8227-467F65252D5C.jpeg

10 godzin temu, desmo napisał(-a):

Autavie są świetne 

39F95134-2661-4716-8227-467F65252D5C.jpeg

Twoja limitka jest super i dość długo się zastanawiałem, którą wersję wziąć. Przeważył jednak fakt, że nie przepadam za srebrnymi tarczami. Gdyby tylko tacza była biała to tę wersję bym kupił.

Bezel jest w tej limitce dużo fajniejszy. 

@desmo i @rmickey jak wam sie nosza? Nie przeszkadza wam grubosc? Wizualnie bardzo mi sie podobaja Autavie, mierzylem i jakos mnie ta grubosc odstreczala, tam jest cos kolo 16 mm z tego co pamietam?

Gruby, ale fajnie leży na łapce.

1336a638e7f72adb409b90a92f80f42e.jpg

Edited by mario1971

@mario1971 z tej strony on wyglada bardzo ladnie, problemem dla mnie (mierzac na szybko) byla grubosc :) Jeden z ladniejszych TAGow jak dla mnie :)

Czasami grube też potrafi być piękne. A on ma dobre 16mm wysokości.

Grube to są Master Omegi PO albo Speedmaster 44 plus 😉 Autavie są piękne ...prowadź w nich trochę większy samochód  i będzie OK 😉 

Nowa stylizacja na lato.

AE77313D-EF85-41A4-9B49-74E094516022.jpeg

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

9 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

@desmo i @rmickey jak wam sie nosza? Nie przeszkadza wam grubosc? Wizualnie bardzo mi sie podobaja Autavie, mierzylem i jakos mnie ta grubosc odstreczala, tam jest cos kolo 16 mm z tego co pamietam?

Autavia jest jeszcze za krótko u mnie ale komfort noszenia mogę porównać do Brajtka SOHII, który jest mimo wszystko niższy (14,4 mm). Miałem trochę grubsze Carrery o średnicy 43 mm (Autavia ma 15,8 mm a Carrery miały ponad 16 mm) i Autavia układa się lepiej na moim nadgarstku. Jest to jednak dość spory grubasek ale do koszuli ze spinkami go na pewno zakładał nie będę, a pod normalny mankiet wejdzie :)

Mimo że mam wąski nadgarstek, to nigdy nie narzekałem na grubość mojej Carrery. 

DSC_8019.thumb.JPG.636f5bf87a4bd6011cf07175ca6da9c4.JPG

Tag Heuer Carrera Heuer 01 | Oris Aquis 41,5mm | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Dzisiaj dotarł pasek od Nicka Mankey'a. 

Po pracy zabrałem się za montaż. Pierwsze wrażenie było jednak trochę... meh 😶

Kolor burnt red jest na żywo trochę dla mnie za mało wyrazisty.

Sam pasek jest jednak bardzo przyjemny w dotyku, założenie proste a dopasowanie do nadgarstka bardzo dokładne. 

Bałem się dwóch rzeczy. Wagi i wysokości Carrery oraz feralnego rozstawu uszu (21mm). 

Wagowo pasek daje radę. Zegarek trzyma się stabilnie i podczas przedweekendowego odkurzania i sprzątania samochodu TH ani razu nie zmienił swojej pozycji. 

Na plus konstrukcja paska, która nie wymaga żadnej warstwy przy deklu. Pasek nie zwiększa więc wysokości zegarka. 

Opaskę zamówiłem w rozmiarze 22mm (po wcześniejszej konsultacji z Nickiem). 

1mm daje niestety o sobie znać i przy uszach pasek jest ściśnięty i nie leży idealnie. 

Pomijając względy estetyczne, jestem ciekaw czy nie wpłynie to na przetarcie paska w tym miejscu. 

Po 2 godzinach z produktem od Nick’a mogę potwierdzić to co pojawia się w każdej recenzji. To naprawdę wygodny pasek. 

Na wakacje będzie jak znalazł :)

A jak wasze paski: @MShR, @Najki

Foty:

DSC_8036.thumb.JPG.b3f136a65d57ba2532ac5cbaec55b4f5.JPG

_20210601_204915.thumb.JPG.79a6f0adb27029e07abb147b26753c13.JPG

DSC_8038.thumb.JPG.94b05aaf74daa572c331887e508b6e5c.JPG

_20210601_204927.thumb.JPG.3354d36af0135a224404005afbc2b0cd.JPG

Tag Heuer Carrera Heuer 01 | Oris Aquis 41,5mm | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Fajnie to siadlo jak dla mnie. Dawaj znac jak sie nosi, obawiam sie podobnie jak ty ewentualnego przecierania sie przy uszach.

W dniu 20.05.2021 o 13:58, rmickey napisał(-a):

Gratuluję. 

A jakiego Pama rozważałeś

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

12 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Gratuluję. 

A jakiego Pama rozważałeś

Dzięki :) 

Czekałem na 914... 

914 również jest 👍 

Z tej pary bardzo ciężko byłoby mi wybrać faworyta. 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Czy możemy jeszcze porozmawiać o nowych Aquaracerach?

Bo zmiany są doniosłe. Może nie rewolucja, ale całkiem daleko idące odświeżenie modelu.

Poniżej fotki porównawcze, mój model starszy vs model nowy.

0hksfcO.jpg

NaAPYPH.jpg

Dla mnie najciekawsze zmiany to: 

1. Po pierwsze, przejscie na heksagonalne indeksy. Z początku nie podobało mi się. Ale po kilkudniowym podpatrywaniu tego modelu jednak widzę, że ma to sens. Nazwałbym to takim subtelnym dziwactwem. Dobrze gra z kształtem koperty. Myślę, że z tych sześciokątnych indeksów może być po latach znak rozpoznawczy Aquaracerów. Oby tylko zachowali przyzwoitą dotychczas jakość wykańczania indeksów. 

2. Po drugie - nowy kształt wskazówek. No i tej zmiany zupełnie nie rozumiem i nie umiem usprawiedliwić. Dotychczas Aquaracer miał piękne, grubaśne, napakowane jak kabanosy wskazówicha. Idealnie pasowaly do rysu całego zegarka i nadawały "muskulatury". A teraz będą takie bez charakteru. Takie jakieś seikopodobne ;)

No i czemu zrezygnowano z fajnego "odcięcia" na końcówce wskazówki? Nie będzie już dwukolorwej lumy na wskazówkach? Wielka szkoda, to był jeden z elementów robiących "efekt wow". .

Poza tym jeszcze jest nowa klamra, z mikroregulacją. Super posunięcie. Jako posiadacz starszego modelu z trochę badziewnym zatrzaskiem już zazdroszczę mikroregulacji. Ciekawe czy da się dokupić samą klamrę i upgrade'ować sobie starszy model...?

It's not a hobby, it's a sickness.

Moim zdaniem te nowe ARy za bardzo "upodobniły się" do SMPc. Najfajniejsza była stara referencja 40,5 mm, o ta :)

WTS] Tag Heuer Aquaracer 40.5mm WAY2112 + Extras : Watchexchange

Edited by rmickey

Czołem!
Mógłby powiedzieć mi ktoś jak wygląda mocowanie mechanizmu Calibre 11 w Monaco? Zastosowali lepsze materiały czy taki chamski plastik jak to miało miejsce w niektórych Formula 1/Aquaracer? Przeszukałem pół internetu i nie znalazłem żadnych zdjęć 😃