Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Twoja kolekcja!

Rekomendowane odpowiedzi

Moja dopiero tworząca się kolekcja. Postanowiłem, że na każdy "współczesny" zegarek będzie przypadał jeden "wintydż"

post-44907-0-94699500-1438462997_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje dzieci w liczbie 5. Niestety niesforna Rakieta nie chce się ładnie zaprezentować w dodatku jest murzynem i niestety albo ma bliki, albo w ogóle nie widać nic na tej czarnej twarzy. Przy czym Poljot po babci to moja wielka miłość, niestety dekielek wylata i trzeba to jakoś... no nie wiem przyspawać. Atlantic też od babci (wiadomka - dziadkowie zawsze wnusiom kupują Atlantiki). A ten no-name dostałam od mamy, bardzo go lubię i jeszcze chodzi (podobno japan movement).

 

WP_20150806_10_20_40_Pro_zpsydsvbnxp.jpg

WP_20150806_10_21_03_Pro_zpsmsngepdn.jpg

 

Gieszok nie wchodzi więc zapodaję linka:

 

http://s205.photobucket.com/user/Latryna/media/WP_20150806_10_25_36_Pro_zpsjhpnuppi.jpg.html
http://i205.photobucket.com/albums/bb58/Latryna/WP_20150806_10_26_07_Pro_zpshcsfxnoa.jpg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak aktualnie, g-shocki się nie załapały na foto.

Ale wiadomo, że to stan chwilowy ;)

 

drcl7m.jpg


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moja póki co niewielka kolekcja ale ciągle rośnie i cieszy :)

 

 

08427957794344411649.jpg

 

09672420439054974938.jpg

 

71714678947309661466.jpg

 

59267983434908010591.jpg

 

58629915837615351524.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja skromna kolekcja na bransoletach, vintage pokaże później jak wszystkie wrócą od mistrza  ^_^

 

97682693874347988806.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monster w zacnym towarzystwie się znalazł.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

aż się zaczerwienił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka nurków się zebrało i ten kierunek mi się podoba ;)

 

all.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja nurki jak ta lala. Szczególnie Ball mi się podoba.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja skromna kolekcja na bransoletach, vintage pokaże później jak wszystkie wrócą od mistrza  ^_^

 

97682693874347988806.jpg

Paweł przydałoby ci się coś bardziej eleganckiego i uniwersalnego :)


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Elegancka" i uniwersalna jest Omega Seamaster - i do sportów wodnych się nadaje, i jako zegarek codzienny, i do garnituru (wiem, że nie jest to typowy garniturowiec ze skórzanym paskiem - ale jak pokazał Bond - w mniej formalnych sytuacjach do garnituru też się sprawdzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 (wiem, że nie jest to typowy garniturowiec ze skórzanym paskiem - ale jak pokazał Bond - w mniej formalnych sytuacjach do garnituru też się sprawdzi:)

 

Bond to postać filmowa, komandos przebrany w garnitur, to pastisz, karykatura i celowe złamanie wszelkich konwencji. Dlatego Omega Seamaster na pewno się nie sprawdzi do garnituru, a co najwyżej wzbudzi uśmiech na twarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, Bond to postać filmowa (a nawet książkowa, chcąc ująć sprawę szczegółowo), ale kreuje w jakiś sposób trendy. Omega Seamaster założona do garnituru "wzbudzi uśmiech na twarzy" - pytanie czyjej i kto decyduje, co wolno nosić do garnituru a co nie, reklama, kolorowe czasopismo, książeczka savoir vivre, poradnik na stronie internetowej, ankieta forumowiczów?

 

Nie pasuje do garnituru bo co, bo jest na bransolecie? Może jakby zamienić bransoletę na pasek to by już pasowała? Nadal nie, bo to "tool watch"? Może zabrać z niego wodoszczelność i wtedy już będzie pasować?.. Moim zdaniem nie ma co przesadzać, zegarek ten wygląda optycznie ładnie w połączeniu z garniturem (podobnie jak Rolex Submariner) i nie ma się co konwenansami przejmować.

Edytowane przez Marcin P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja skromna kolekcja na bransoletach, vintage pokaże później jak wszystkie wrócą od mistrza  ^_^

 

 

Powinieneś Omegę zamienić na niebieską a Rolka na zielonego.

Kolorystycznie byłoby rewelacyjnie.

 

A i nie taka skromna. :)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pasuje do garnituru bo co, bo jest na bransolecie? Może jakby zamienić bransoletę na pasek to by już pasowała? Nadal nie, bo to "tool watch"? Może zabrać z niego wodoszczelność i wtedy już będzie pasować?.. Moim zdaniem nie ma co przesadzać, zegarek ten wygląda optycznie ładnie w połączeniu z garniturem (podobnie jak Rolex Submariner) i nie ma się co konwenansami przejmować.

 

Dokładnie. Co poniektórym woda sodowa trochę do głowy uderzyła chyba  -_-


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, Bond to postać filmowa (a nawet książkowa, chcąc ująć sprawę szczegółowo), ale kreuje w jakiś sposób trendy. Omega Seamaster założona do garnituru "wzbudzi uśmiech na twarzy" - pytanie czyjej i kto decyduje, co wolno nosić do garnituru a co nie, reklama, kolorowe czasopismo, książeczka savoir vivre, poradnik na stronie internetowej, ankieta forumowiczów?

 

Nie pasuje do garnituru bo co, bo jest na bransolecie? Może jakby zamienić bransoletę na pasek to by już pasowała? Nadal nie, bo to "tool watch"? Może zabrać z niego wodoszczelność i wtedy już będzie pasować?.. Moim zdaniem nie ma co przesadzać, zegarek ten wygląda optycznie ładnie w połączeniu z garniturem (podobnie jak Rolex Submariner) i nie ma się co konwenansami przejmować.

 

Sądzę, że co należy nosić, a czego nie, powinno regulować poczucie smaku, gustu oraz ogólnie przyjęte normy. Chyba zgodzisz się, że zegarek z jasną tarczą na czarnym skórzanym pasku jest klasyczny, a nurek na bransolecie już nie?

 

Prawdę powiedziawszy, nie założyłbym wspomnianej Omegi nawet do swetra, nie mówiąc już o garniturze. W moim odczuciu to jak włożyć czapkę z daszkiem lub adidasy do klasycznej marynarki.

 

Oczywiście, ludzie mają ciekawe przemyślenia na ten temat. Bardzo spodobało mi się, co o tym wszystkim powiedział Archie w jednym ze swoich filmów. Otóż, zadał pytanie - czy sportowy zegarek za przeszło kilkadziesiąt tysięcy dolarów to jeszcze faktycznie sportowy model, czy już biżuteria? I tutaj odpowiedzieć jednoznacznie nie potrafię.

 

Kończąc - to zabawne, że eykieta to "konwenanse", jakimi nie należy się przejmować zaś fikcyjna, przerysowana postać jest wyznacznikiem stylu.

Edytowane przez Istvan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celny strzal Istvan. Co wiecej - dla mnie niezrozumialy jest trend kupowania zegarkow za duzych. Mialem przez chwile PO 45.5 i pozbylem sie stosunkowo szybciutko. Nie przemawia do mnie ze trzeba sie przyzwyczaic. Niewygoda koszmarna, wyglada fatalnie, proporcje vs nadgarstek jescze gorzej. Nie mowie ze 34 mm to dzis ma byc standard ale mam wrazenie ze 38-39 to w odczuciu wielu damski zegarek. Nie bez kozery Rolek sub jako nurek ma tylko 40mm a nie 45. Przyklady mozna mnozyc. Mam wrazenie ze wspolczesni nabywcy ida w przeciwnym kierunku do maxymy ze mniej czasem znaczy wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszą robić wieksze koperty niż 40mm. Po jest 42 i 45.  Przecież świat "rośnie". Zobacz ilu jest teraz wysokich facetów. A ilu jest grubasów. Oni też chcą nosić zegarki.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale akurat nadgarstek u osoby z wieksza tusza rosnie mniej dynamicznie niz bebzol:) Sam mam 190 cm i prawie 100 kg i 39 mm na moim nadgarstku wyglada ok. I nie mowie o wyjatkach gdzie ktos ma faktycznie gruby nadgarstek. Chodzi mi ze znaczna czesc regularnych nadgarstkowcow idzie za w mojej ocenie durnym trendem, nie dopasowujac zegarka do swojego nadgarstka i zasady harmonii ale kupuje slepo wg zasady braku umiaru. U mnie w robocie jest gosc - 165cm, srednia budowa ciala - Oris 46mm. Koszuli na tego klamota nie naciagnie. Reka wyglada jak umeczona. Gdzie umiar, minimum wyczucia smaku i estetyki ja sie pytam?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy podobnej wadze oraz wzroście preferuję zegarki od 42 do 44. Wyjątkiem jest mój Maurice Lacroix Coussin, którego ubieram do oficjalnego stroju.

 

Dorian ma rację, mówiąc, że mężczyźni są dzisiaj bardziej rośli przez co i zegarki robi się większe. W wielu wywiadach z CEO zacnych producentów da się o tym przeczytać lub usłyszeć.

 

Powoływanie się na styl Jamesa Bonda to jak wzorowanie się na Inspektorze Gadżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem styl Jamesa Bonda różni się jednak troszkę od stylu Inspektora Gadżeta (temu drugiemu jest bliżej do Colombo). W rozważanym temacie noszenia zbyt dużych zegarków, które nie pasują do nadgarstków, przywoływanie postaci Bonda nie ma sensu, gdyż ten nosił różne zegarki, a te z kopertą powyżej 42mm były raczej rzadkością :)

 

Rozmiar koperty należy dobierać indywidualnie do nadgarstka, rośli mężczyźni z zegarkiem 36 mm wyglądają tak samo kontrowersyjnie jak ci skromniejszej budowy z kopertą 48mm. Omega proponuje w swoich "nurkach" zazwyczaj 2 rozmiary koperty do wyboru, a jeżeli zegarek ma być używany faktycznie do nurkowania to musi być trochę większy, żeby zapewnić lepszą czytelność. Omega moim zdaniem robi wszystko tak, jak się należy, komu jest za duża PO ma jeszcze wybór w kolekcji DeVille. Przesadzone zegarki robi za to firma Diesel, to są prawdziwe busole.. :)

Edytowane przez Marcin P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Przesadzone zegarki robi za to firma Diesel, to są prawdziwe busole.. :)

 

Oni powinni robić jeansy. Bo na tym się znają.

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja przy podobnej wadze oraz wzroście preferuję zegarki od 42 do 44. Wyjątkiem jest mój Maurice Lacroix Coussin, którego ubieram do oficjalnego stroju.

 

Dorian ma rację, mówiąc, że mężczyźni są dzisiaj bardziej rośli przez co i zegarki robi się większe. W wielu wywiadach z CEO zacnych producentów da się o tym przeczytać lub usłyszeć.

 

Powoływanie się na styl Jamesa Bonda to jak wzorowanie się na Inspektorze Gadżecie.[/quote

 

Eee tam rośli. James Bond w wydaniu Seana Connerego maly nie byl a zegarek nosil niewielki. Moze te duze zegarki cos dzis rekompensuja?;))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.