Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, mylof napisał(-a):

 

Może lepiej napisz coś merytorycznego w tym wątku, bo takie treści niczego tu nie wnoszą. 

Gdybyś zadał sobie trud dokładnego przeczytania mojego posta, to zwróciłbyś uwagę, że pisałem, iż nie miałem problemu z zamówieniem większości modeli. O Jumbo nawet nie pytałem, ale wiadomym jest, że na ten model szans by nie było. 

Radżę Ci się zdobyć dużo więcej wiedzy zegarkowej (bo na razie na forum nie napisałeś niczego z czego mogłoby wynikać, że takową posiadasz), to wówczas może sprzedawcy w salonach zegarkowych będą zafascynowani rozmowami także z Tobą.

 

 

W Nowym Jorku nie ma takiej potrzeby. W kolejce nie czekałem, nie byłem uprzednio zapisany na spotkanie, przyszedłem w krótkich spodniach i koszulce, miałem plecak a nie teczkę, ze skromnym Explorerem na nadgarstku 😉

Clou zagadnienia nie jest w tym co przymierzałeś, ale co było dostępne od ręki, na co były zapisy, a czego nie można było dostać.
 

Co do ubioru, to ja tylko w Polsce byłem inaczej obsługiwany gdy wchodziłem w T-shircie, a inaczej gdy w garniturze. Wszędzie indziej to nie miało najmniejszego znaczenia. A co do AP u mnie, to, jak pisał kolega, pewnie mam pecha. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Clou zagadnienia nie jest w tym co przymierzałeś, ale co było dostępne od ręki, na co były zapisy, a czego nie można było dostać.

Koledzy, czytajcie moje posty proszę, Napisałem, że nie było problemu z zamówieniem, czyli nie chodziło mi o to, że coś było od ręki. Nawet nie pytałem czy jakiś zegarek jest możliwy do kupienia od ręki; nie zakładałem takiej możliwości, chodziło mi o ewentualne złożenie zamówienia. Nie było żadnego problemu m.in. z tymi modelami Offshore, których zdjęcia nadgarstkowe wkleiłem, z diverami Offshore (był tylko szary, lecz w tej kolorystyce mi się nie podoba), czy z RO chrono 41mm na ich nowym werku 4401 (i ten zegarek bardzo mi przypadł do gustu, ale niedawno kupiłem Daytonę więc na razie się wstrzymuję). Można było także zamówić Code 11.59 - i tutaj muszę powiedzieć - że zegarek jest bardzo wygodny, a koperta jest niezwykle ciekawa. Z Code 11.59 były tylko chrono, jestem ciekawy jak wyglądają nowe wersje w stali (te tylko z datownikiem). 

Nie pytałem o takie zegarki jak Royal Oak Concept czy Royal Oak Frosted Gold Double Balance Wheel Openworked 😉

38 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Mi zalatw, bedziesz mial chody i historie, a ja Ci odpale 1000$, kazdy bedzie zadowolony 🤭

 

Z tego co napisałem wynika, że ja nie potrzebuję żadnej historii zakupowej 😉

Skończymy tę serię wzajemnych uszczypliwości, przybijmy piątkę i piszmy dalej w przyjaznej atmosferze :-) 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
29 minut temu, mylof napisał(-a):

Koledzy, czytajcie moje posty proszę, Napisałem, że nie było problemu z zamówieniem, czyli nie chodziło mi o to, że coś było od ręki. Nawet nie pytałem czy jakiś zegarek jest możliwy do kupienia od ręki; nie zakładałem takiej możliwości, chodziło mi o ewentualne złożenie zamówienia. Nie było żadnego problemu m.in. z tymi modelami Offshore, których zdjęcia nadgarstkowe wkleiłem, z diverami Offshore (był tylko szary, lecz w tej kolorystyce mi się nie podoba), czy z RO chrono 41mm na ich nowym werku 4401 (i ten zegarek bardzo mi przypadł do gustu, ale niedawno kupiłem Daytonę więc na razie się wstrzymuję). Można było także zamówić Code 11.59 - i tutaj muszę powiedzieć - że zegarek jest bardzo wygodny, a koperta jest niezwykle ciekawa. Z Code 11.59 były tylko chrono, jestem ciekawy jak wyglądają nowe wersje w stali (te tylko z datownikiem). 

Nie pytałem o takie zegarki jak Royal Oak Concept czy Royal Oak Frosted Gold Double Balance Wheel Openworked 😉

 

Z tego co napisałem wynika, że ja nie potrzebuję żadnej historii zakupowej 😉

Skończymy tę serię wzajemnych uszczypliwości, przybijmy piątkę i piszmy dalej w przyjaznej atmosferze 🙂

 

Dlaczego ciagle mi sie wydaje, ze stosujesz zamiennie slowa "zamowic" i "zapisac sie", one nie sa synonimami 🤔

 

Podsumowujac to co napisales wyzej - mogles "zamowic", 4 modele... a jak ma sie to do Twojego wczesniejszego posta, gdzie napisales, ze bylo problemu z zamowieniem "wiekszosci modeli", a nawet z "zakupem nawet pozornie nieosiagalnych modeli"
 

W dniu 30.12.2023 o 21:12, mylof napisał(-a):

Na koniec Wam powiem, że po takiej rozmowie, nie ma żadnego problemu z zamówieniem większości modeli, a piszę to głównie dlatego, że na forum byli tacy, którzy śmiali się, gdy pisałem, że gdy pokażesz sprzedawcy swoją pasję, wiedzę i zaangażowanie, to nie ma problemu z zakupem nawet pozornie nieosiągalnych modeli.

Wklejam zdjęcia chronografów, które szczególnie mi się spodobały.

 

Ktore to te "nieosiagalne modele", ktore mozna kupic dzieki "wiedzy zegarkowej"?

Edytowane przez SzefSzefow

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Dlaczego ciagle mi sie wydaje, ze stosujesz zamiennie slowa "zamowic" i "zapisac sie", one nie sa synonimami 🤔

 

Podsumowujac to co napisales wyzej - mogles "zamowic", 4 modele... a jak ma sie to do Twojego wczesniejszego posta, gdzie napisales, ze bylo problemu z zamowieniem "wiekszosci modeli", a nawet z "zakupem nawet pozornie nieosiagalnych modeli"

Boże, naprawdę nadal musisz to ciągnąć...Zaczynam się zastanawiać, czy Ty nie uważasz, że ja sobie tę historię wymyśliłem. Tutaj napisałem o 4 modelach, ale rozmawiałem także o innych, nie chce mi się ich wymieniać, były inne Offshore, był regularny RO 41 mm (który nam obojgu się nie podoba). 

Za "pozornie nieosiągalne modele" uznawałem np. "The Beast" czy nowe Chrono 41 mm na werku 4401. Z tego co słyszałem zanim odwiedziłem nowojorski butik, na te modele nie można się zapisać bez historii zakupowej czy bez dobrej relacji z danym AD. Okazało się to nieprawdą, stąd uznałem, że warto o tym nadmienić w wątku dotyczącym AP. 

Słów "zamówić" i "zapisać" się używałem zamiennie; w tym samym sensie. 

Jeszcze raz proponuję zakończyć tę naszą dyskusję, bo to raczej nie ma sensu. 

Pozostaję z szacunkiem do Ciebie. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mylof napisał(-a):

Boże, naprawdę nadal musisz to ciągnąć...Zaczynam się zastanawiać, czy Ty nie uważasz, że ja sobie tę historię wymyśliłem. Tutaj napisałem o 4 modelach, ale rozmawiałem także o innych, nie chce mi się ich wymieniać, były inne Offshore, był regularny RO 41 mm (który nam obojgu się nie podoba). 

Za "pozornie nieosiągalne modele" uznawałem np. "The Beast" czy nowe Chrono 41 mm na werku 4401. Z tego co słyszałem zanim odwiedziłem nowojorski butik, na te modele nie można się zapisać bez historii zakupowej czy bez dobrej relacji z danym AD. Okazało się to nieprawdą, stąd uznałem, że warto o tym nadmienić w wątku dotyczącym AP. 

Słów "zamówić" i "zapisać" się używałem zamiennie; w tym samym sensie. 

Jeszcze raz proponuję zakończyć tę naszą dyskusję, bo to raczej nie ma sensu. 

Pozostaję z szacunkiem do Ciebie. 

 

Nie mam najmniejszych podstaw, zeby twierdzic, ze wymysliles sobie historie, opieram sie wylacznie na tym co napisales.


Chce jedynie uscislic pewne rzeczy. Zapisac sie, a zamowic to dwie rozne sprawy. Z zapisaniem sie na modele, ktore opisales nie bylo problemu nawet 2 lata temu w najgoretszym okresie dla AP, pod warunkiem, ze wpisywalo sie w klienta, ktorego AP poszukuje. Zamowic czy kupic mozna bylo CODE, czesc RO OS, damskie.

Przykro mi stwierdzic, ale najprawdopodobniej to nie Twoja "wiedza zegarkowa", ktorej mi brakuje, czy urok osobisty (ktorego zreszta tez mi brakuje) 😜


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Chce jedynie uscislic pewne rzeczy. Zapisac sie, a zamowic to dwie rozne sprawy. Z zapisaniem sie na modele, ktore opisales nie bylo problemu nawet 2 lata temu w najgoretszym okresie dla AP, pod warunkiem, ze wpisywalo sie w klienta, ktorego AP poszukuje. Zamowic czy kupic mozna bylo CODE, czesc RO OS, damskie.

Przykro mi stwierdzic, ale najprawdopodobniej to nie Twoja "wiedza zegarkowa", ktorej mi brakuje, czy urok osobisty (ktorego zreszta tez mi brakuje) 😜

 

Jeśli chcesz znać szczegóły, to mogłem zegarki zamówić (czy zapisać się na nie), w taki sposób, że miały zostać sprowadzone dla mnie do butiku w Pradze (tu mam najbliżej), w celu zapłacenia i ich odebrania.

Swojej wiedzy zegarkowej na razie nie przedstawiłeś, a Twojego uroku osobistego nie miałem zaszczytu poznać osobiście i raczej dochodzę do wniosku, że nie chciałbym mieć ku temu okazji. Proponowałem pisać bez wzajemnych uszczypliwości, lecz widzę, że nie potrafisz, stąd nie pozostaję dłużny. Dodam jeszcze, że Twój śmieszny nick "SzefSzefów" nie uprawnia Cię do kpienia z innych użytkowników naszego forum


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że obaj wrzucacie piątaki na tacę. 😉

343094391_181647631415220_5628188701609896788_n.jpg.8ab82063e999fd11b927e6cabf424b91.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Podejrzewam, że obaj wrzucacie piątaki na tacę. 😉

 

Mógłbyś się powstrzymać z tego rodzaju głupimi komentarzami. Nie każdy jest takim mnichem buddyjskim jak Ty, który nigdy nie odpowie na zaczepkę, nie ustosunkuje się do bezpodstawnych zarzutów czy złośliwości pod swoim adresem i jeszcze może przeprosi za to co napisał. Ode mnie takiej postawy nie można oczekiwać na tym forum. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, mylof napisał(-a):

Mógłbyś się powstrzymać z tego rodzaju głupimi komentarzami. Nie każdy jest takim mnichem buddyjskim jak Ty, który nigdy nie odpowie na zaczepkę, nie ustosunkuje się do bezpodstawnych zarzutów czy złośliwości pod swoim adresem i jeszcze może przeprosi za to co napisał. Ode mnie takiej postawy nie można oczekiwać na tym forum. 

Nie mogę - bo to jest forum publiczne. Nie licz na to, że jak puścisz głośnego bąka lub obrzydliwie sobie bekniesz, wszyscy będą wołać Ci na zdrowie. Głupim zaś można nazwać współzawodnictwo w sikaniu na odległość pod wiatr, lub rzyganie przez nos na czas. 

Chcesz kontynuować pogadankę dalej, wal śmiało. Moje Zen pozwala mi konwersować bez nadmiernego napinania klaty. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady. Jak to na mnie wygląda? Chodzi mi głównie o wielkość. Dla porównania wziąłem swój największy zegarek - 300M. Niby tu i tu 42mm, ale różnica w odbiorze jest kolosalna. Nie jestem przekonany, ale magia marki... Wiem, to tylko zwykła niepraktyczna stalówa za chore pieniądze.  

IMG_0212.thumb.jpg.bb3541d37fa75b26307653938204ce9d.jpgIMG_0215.thumb.jpg.f31e332a4642a0de7a0decaa8f0247a9.jpgIMG_0217.thumb.jpg.2deb81dc0577ab5202772d1897b23eeb.jpgIMG_0216.thumb.jpg.23050728ed34d9f4796171d966611a62.jpgIMG_0213.thumb.jpg.ee99ed832b44d56791c2a80f5563f3c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, facecik said:

Potrzebuję porady. Jak to na mnie wygląda? Chodzi mi głównie o wielkość. Dla porównania wziąłem swój największy zegarek - 300M. Niby tu i tu 42mm, ale różnica w odbiorze jest kolosalna. Nie jestem przekonany, ale magia marki... Wiem, to tylko zwykła niepraktyczna stalówa za chore pieniądze.  

IMG_0212.thumb.jpg.bb3541d37fa75b26307653938204ce9d.jpgIMG_0215.thumb.jpg.f31e332a4642a0de7a0decaa8f0247a9.jpgIMG_0217.thumb.jpg.2deb81dc0577ab5202772d1897b23eeb.jpgIMG_0216.thumb.jpg.23050728ed34d9f4796171d966611a62.jpgIMG_0213.thumb.jpg.ee99ed832b44d56791c2a80f5563f3c0.jpg

 

Nie znam się to się wypowiem: sorry, ale dla mnie to kloc straszy. Przy 300M wygląda wręcz groteskowo, ja bym był na "nie", ale to Tobie ma się podobać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanowcze NIE - wygląda jakbyś zegarek Shwarzeneggera przez pomyłkę założył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubert, żadna magia tu nie pomoże. Twój nadgarstek tej cegły nie udźwignie. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ten AP na Twoim nadgarstku wygląda wręcz karykaturalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, facecik napisał(-a):

Potrzebuję porady. Jak to na mnie wygląda? Chodzi mi głównie o wielkość.

Źle. Ale nie przejmuj się, bo sam zegarek już jest brzydki, więc dwa minusy dają plus - ja bym brał, jeśli tylko wygodnie się go nosi.

 

Nikt nie powiedział że nosić się powinno tylko ładne zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak z ciekawości sprawdziłem co to znaczy "chore pieniądze". Ten AP na metce ma 27100 CHF (Omega 5300 CHF, minus 10%-15% rabatu od ręki, czyli jakieś 4500 CHF). A zakładam, że AP za cenę z metki nie jest łatwo wyrwać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, logann napisał(-a):

Jeszcze tak z ciekawości sprawdziłem co to znaczy "chore pieniądze". Ten AP na metce ma 27100 CHF (Omega 5300 CHF, minus 10%-15% rabatu od ręki, czyli jakieś 4500 CHF). A zakładam, że AP za cenę z metki nie jest łatwo wyrwać...

W odniesieniu do Omegi, która wcale nie jest gorszym zegarkiem, to cena tego AP jest dość wysoka. Wiadomo, zegarek jest technicznie nieco bardziej wyrafinowany, ale to nie robi tej różnicy. Co do ceny z metki - divery nie trzymają tak ceny jak klasyczne RO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, facecik napisał(-a):

Potrzebuję porady. Jak to na mnie wygląda? Chodzi mi głównie o wielkość. Dla porównania wziąłem swój największy zegarek - 300M. Niby tu i tu 42mm, ale różnica w odbiorze jest kolosalna. Nie jestem przekonany, ale magia marki... Wiem, to tylko zwykła niepraktyczna stalówa za chore pieniądze.  

IMG_0212.thumb.jpg.bb3541d37fa75b26307653938204ce9d.jpgIMG_0215.thumb.jpg.f31e332a4642a0de7a0decaa8f0247a9.jpgIMG_0217.thumb.jpg.2deb81dc0577ab5202772d1897b23eeb.jpgIMG_0216.thumb.jpg.23050728ed34d9f4796171d966611a62.jpgIMG_0213.thumb.jpg.ee99ed832b44d56791c2a80f5563f3c0.jpg

Gdyby AP miał rodowód jak Panerai, to jeszcze ten rozmiar można by jakoś bronić, choć Pam 47mm chyba wyglądałby subtelniej.

 

Ale w tym przypadku jest słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za opinie! Czuję się wyleczony. Jeszcze łudziłem się, że plastikowy kondon dodaje mu trochę wielkości, ale to chyba bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, facecik napisał(-a):

Dzięki wielkie za opinie! Czuję się wyleczony. Jeszcze łudziłem się, że plastikowy kondon dodaje mu trochę wielkości, ale to chyba bez znaczenia.

 

weź sobie lepiej klasykę np. 16202 - będzie dobrze leżał na Twoim nadgarstku 😉 Nie każdy AP, podobnie nie każdy Patek jest cool...

image.thumb.png.4642851d0e283adfb3bc0c9d80183290.png

image.thumb.png.f1be47f5705f58894a16d0d0d4ed71f3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

 

weź sobie lepiej klasykę np. 16202 - będzie dobrze leżał na Twoim nadgarstku 😉 Nie każdy AP, podobnie nie każdy Patek jest cool...

image.thumb.png.4642851d0e283adfb3bc0c9d80183290.png

image.thumb.png.f1be47f5705f58894a16d0d0d4ed71f3.png

Żeby to było takie proste... Bierze się co jest dostępne😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś i szybko sprzedałem. Klocek który na dodatek nie trzymał czasu. 
Pamietam, płaciłem równe 10k€ a euro było po 4zl😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj byłem w okolicy i chciałem do butiku AP wejść, a tu zamknięte - albo renowacja albo się przenoszą. No nie mam szczęścia do tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2024 o 16:11, mario1971 napisał(-a):

Podejrzewam, że obaj wrzucacie piątaki na tacę. 😉

343094391_181647631415220_5628188701609896788_n.jpg.8ab82063e999fd11b927e6cabf424b91.jpg

 

 

Ja tam daje 10zl i mowie, ze mam dwa duze 🤭


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, facecik napisał(-a):

Żeby to było takie proste... Bierze się co jest dostępne😉

 

Przymierz sobie na początek jakiegoś zwykłego Royal Oaka, nie Offshore. To jest punkt wyjścia :)

Edytowane przez uhck997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.