Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Niezłe szaleństwo :)

Zegarek fenomenalny. Przydałby się AP pomysł na spektakularny rozwój pozostałej części oferty. Oczywiście w każdej z kolekcji można znaleźć jakieś perełki, jak na przykład Jules Audemars Grande Sonnerie Carillon, chronometr Jules Audemars, CODE 11.59 z ażurowanym mechanizmem zawierającym tourbillon, jednakże czegoś jeszcze brakuje, żeby ludzie dostrzegli design spoza Royal Oak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Nie za dużo się dzieje na tarczy?", używająć formuły przeciwników więcej niż 2-3 wskazówek, braku symetrii i nadmiaru opisów?

I jeszcze na dokładkę ta " tarcza".

Edytowane przez DEMEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Nie za dużo się dzieje na tarczy?", używająć formuły przeciwników więcej niż 2-3 wskazówek, braku symetrii i nadmiaru opisów?

I jeszcze na dokładkę ta " tarcza".

 

Pewnie że za dużo....ale czy rzeczywiście o to chodzi :)

 

fan wiecznego kalendarza, Royal Oak i czytelności wskazań może zawsze wybrać coś w stali:

 

Audemars-Piguet-Royal-Oak-RD2-thinnest-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

I jeszcze na dokładkę ta " tarcza".

Tu nie ma tarczy. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie piekny zegarek. Ale po pierwsze - cena tylko dla fanatykow i miliarderow, a poza tym - jesli AP oprze swoje najpiekniejsze dziela tylko o modele z oferty Genty, to istotnie bedzie mial problem... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki problem?

Chyba nie finansowy i wizerunkowy tez raczej nie. Ostatecznie to chciałbym mieć takie problemy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jaki problem?

Chyba nie finansowy i wizerunkowy tez raczej nie. Ostatecznie to chciałbym mieć takie problemy ;)

Problem już jest. Mówisz Audemars Piguet - myślisz Royal Oak. Royal Oak i pochodne w postaci Offshore oraz Concept to oczywiście świetne kolekcje zegarków, które można by porównać do równie świetnej płyty Metaliki zatytułowanej "Master of Puppets". Tylko czy Metallica byłaby dziś tu gdzie jest, gdyby wszystkie ich płyty brzmiały jak "Master of Puppets"? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie piekny zegarek. Ale po pierwsze - cena tylko dla fanatykow i miliarderow, a poza tym - jesli AP oprze swoje najpiekniejsze dziela tylko o modele z oferty Genty, to istotnie bedzie mial problem... <_<

Tak to wygląda - AP stoi na fenomenalnym projekcie G. Genty. Nie ulega kwestii, że linia Royal Oak to jedna z najważniejszych kolekcji w całym zegarkowym świecie. Problem AP polega moim zdaniem na tym, że w ofercie tej firmy pojawia się coraz więcej kolekcji wyraźnie nieudanych, które delikatnie mówiąc, nie wzbudzają entuzjazmu miłośników zegarków mechanicznych. Mam tu na myśli serie Millenary oraz Code 11.59. Wydaje mi się, że powinni się w najbliższym czasie skupić na delikatnym odświeżeniu niektórych zegarków Jules Audemars - tu chyba jest spory potencjał rozwoju. 

Edytowane przez mylof

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykład Metalliki niby dobry ale przykład... Rolexa pokazuje, że można na lata zdominować rynek na bazie jednej ( w przybliżeniu) koperty , 3 ( w praktyce 2 ) bransolet i nie więcej niż kilku mechanizmów stosowanych jednoczasowo.

AP robi to samo półkę wyżej mając w dodatku atut ( przynajmniej dla niektórych klientów) wielkich komplikacji. Fajnie że próbują wyjść poza dwie linie ale jeszcze jeden taki niewypał jak Code i sami dojdą do wniosku że bezpieczniej robić to co wychodzi im najlepiej.

Choć gdyby Jules powrócił w 38-39 mm to nie mówię nie.

PS widzę że nie tylko ja mam takie refleksje tylko ...wolniej piszę ;-)

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Problem AP polega moim zdaniem na tym, że w ofercie tej firmy pojawia się coraz więcej kolekcji wyraźnie nieudanych, które delikatnie mówiąc, nie wzbudzają entuzjazmu miłośników zegarków mechanicznych. Mam tu na myśli serie Millenary oraz Code 11.59.

A propos Millenary... Taka sytuacja.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dzis bardzo dołączyć do Klubu , niestety kazano mi czekać rok czasu .. :/

Sytuacja nie tak tragiczna jak w Roleksie , jednak frustrująca .

Gotowi wydać niemała gotówkę zostajemy odsyłani z kwitkiem .. Eh :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dzis bardzo dołączyć do Klubu , niestety kazano mi czekać rok czasu .. :/

Sytuacja nie tak tragiczna jak w Roleksie , jednak frustrująca .

Gotowi wydać niemała gotówkę zostajemy odsyłani z kwitkiem .. Eh :/

W który konkretnie model celujesz?

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na taki zegarek to mógłbym rok czy dwa poczekac. Na Nautilusa czeka sie bodajze kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Nautilusa czeka sie bodajze kilka lat.

Na Nautilusa podobno nawet 9 lat. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno zdjecie do porównania RO Chrono i „ zwykły „ O ile butik w Monachium miał jedna wersje Chrono w złocie i jednego Offshore’a , tak butik w Pradze nie ma ANI JEDNEGO zegarka męskiego poza Code ..

post-107764-0-52800600-1572015638_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Code.. ostatnio mierzylem. Nadal wolę jednak Calvin Klein ;)05bf1f46dcb82c359dd9e1da07a66f91.jpgb767b64986bda5cc945cfc010a142485.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety , IMO strasznie nieudany model . Co zreszta potwierdza jego dostępność w każdym butiku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups. Nie znalazło się 2000 milionerów młodego pokolenia...prestiżowa porażka Bennahmiasa.

W wakacje RO chrono było w Warszawie.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno zdjecie do porównania RO Chrono i „ zwykły „

...

Zwykły fajniejszy.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dzis bardzo dołączyć do Klubu , niestety kazano mi czekać rok czasu .. :/

Sytuacja nie tak tragiczna jak w Roleksie , jednak frustrująca .

Gotowi wydać niemała gotówkę zostajemy odsyłani z kwitkiem .. Eh :/

Ja bym poczekał :) świetny zegar i nie ma ci się zastanawiać! Ps. Widzę ze choroba niezle postępuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw waszej opinii....

pozbywam się swojego Royal Oak na rzecz GP Laureato.

Karol sprzedał tego z jasną tarczą na dniach, a coraz bardzije się do niego skłaniałem.

jeżeli miałbym wymieniać to sądzę że na ceramikę, model All Black.

 

pamiętam jak niektórzy odwodzili mnie od zamiany na Bulgari octo finissimo i rzeczywiście nie zdecydowałem się.

a co z zamianą na ceramikę od GP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jestem ciekaw waszej opinii....

pozbywam się swojego Royal Oak na rzecz GP Laureato.

Karol sprzedał tego z jasną tarczą na dniach, a coraz bardzije się do niego skłaniałem.

jeżeli miałbym wymieniać to sądzę że na ceramikę, model All Black.

 

pamiętam jak niektórzy odwodzili mnie od zamiany na Bulgari octo finissimo i rzeczywiście nie zdecydowałem się.

a co z zamianą na ceramikę od GP?

Kiepski pomysł. Ja nie zamieniłbym Royal Oak na Laureato.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.