Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Recommended Posts

W dniu 18.01.2021 o 17:08, MshR napisał:

No w końcu! ;) Moje drugie podejście do tego modelu i tym razem - nie oddam! Upolowany, dostarczony i z pewnością zatrzymany! :) 

Gumowy paseczek - mega wygodny! Aleeee... dali czarną szlufkę, a nie z brązu jak to było w przypadku skórzanego paska :) Niemniej jednak - bomba! :) 

Fajną ma fakturę tarczy. 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

2 godziny temu, michszy napisał:

Jak u was wyregulowane są sw200. Mi robi +9s czy na ręku czy leży. Szału nie ma.

Mój c65 tak plus 2 - 3 s na dobę w zależności od tego ile noszę, z czego jestem bardzo zadowolony ;)

Edited by Balansujący Na Osi
przecinek ;)

Bardzo nieregularny, to gorsze niż sama wielkość odchyłka. Co to za mechanizm?

Edited by tomek123er

Te dwie większe 5-cio sekundowe odchyłki to jak leżał w nocy odłożony.

Na ręku jest stabilniejszy ale i tak konsekwentnie przyspiesza. SW200.

Gdyby ktoś za bardzo poszalał z zakupami na ostatniej wyprzedaży u "Krzyśka" i chciał się czegoś pozbyć w "normalnych" pieniądzach to jestem chętny 🙂

Ktoś jeszcze odważył się na żółtka i zostawia? 

Świetny jest
Gdybym nie miał już takiego, to żółty pewnie wpadłby i do mnie na ostatniej wyprzedaży.
Gratuluję.

0ff059a7ad9d5dc30a37416da917ce16.jpg

W dniu 20.01.2021 o 09:02, Rikimaru75 napisał:
Gdyby ktoś za bardzo poszalał z zakupami na ostatniej wyprzedaży u "Krzyśka" i chciał się czegoś pozbyć w "normalnych" pieniądzach to jestem chętny

Jak coś wiem kto ma na sell 

Edited by michszy

W dniu 19.01.2021 o 18:41, michszy napisał:

Jak u was wyregulowane są sw200. Mi robi +9s czy na ręku czy leży. Szału nie ma.

U mnie był noszony dopiero kilka godzin - głównie leżał w pudełku, ale robił jakieś +12 sek na dobę więc się ciesz :P

Szczerze to bardziej mnie interesuje rezerwa chodu, bo Oris kupiony w listopadzie będzie wysyłany na serwis. Rezerwy chodu przy noszeniu, mam maks 29 godzin 😕(nakręcony ręcznie na maksa ma ponad 40h). Jak się okazało nie jestem jedyny z takim problemem w Aquisie na forum 😶

Dzisiaj pierwszy raz ubrałem C65 do pracy - ponoszę cały dzień i sprawdzę jutro jak pracuje.

chyba c65 vintage mi lepiej leży przy tym samym rozmiarze 😜 może przez niższą kopertę 

20210121_114122.jpg

_20210121_133445.thumb.JPG.495c59525a8b8d644fe001ec215469be.JPG

DSC_6756.thumb.JPG.5b7f08129bda9007e4ca405746b54047.JPG

@clusca

Mikroregulacja bransolety się przydała. Popuściwszy jeden ząbek, teraz leży dobrze :)

Trident Vintage jest PRZEKOZAK, genialny sikor, swietny rozmiar zarowno zegarka jak i koronki, z calego serca gratuluje wszystkim, ktorzy nabyli. Zebym nie mial juz czegos w tych klimatach to bym sam bral bo w cenie z wyprzedazy az zal nie wziac bylo :)

2 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał:

C65 Vintage w ogóle chyba sporo lżejszy jest dzięki dużo mniejszemu WR. Szafir cieńszy, dekielek mniej masywny itp.

c65 38mm jest cięższy o 1g. Ma 74g vs 73g c60 38mm 😉 oczywiście obie wagi bez kajdanu

jest za to niższy 11,5mm vs 12,7mm

Godzinę temu, michszy napisał:

c65 38mm jest cięższy o 1g. Ma 74g vs 73g c60 38mm 😉 oczywiście obie wagi bez kajdanu

jest za to niższy 11,5mm vs 12,7mm

Coś mi to nie dawało spokoju i zerknąłem na stronę ChW. Z ich danych technicznych wychodzi, że C60 jest cięższy. Może różne modele mamy na myśli. U Krzyśka spora różnorodność 😁.

Mnie chodziło o C65 Vintage i C60 Trident Pro 600.

Przy rozmiarze 38mm:

obraz.png.d0fe836aa6f9f54a295e81689b9cd54b.pngobraz.png.26a670d5fd8c9b4a24d29621a2fdfb47.png

Nawet z kopertą 41mm C65 jest lżejszy od C60 38mm:

obraz.png.74e80fdd4156b4f3bb5e327d3fe56970.png

Mówimy o tym samym zegarku, czyli c65 vintage.

Są jakieś rozbieżności w necie z danymi.

Szkoda, że młodzi uszkodzili mi w domu wagę kuchenną to bym sprawdził na bieżąco

1098516202_2021-01-2118_33_47-c65vintage38mmspecs-SzukajwGoogle.jpg.4b7f8c522582991147fe74c07e766b04.jpg

Było kilka wersji C65 Trident Vintage (3 zdaje się, ale głowy nie dam). Poprzednie dwie w innej kopercie, więc stąd zapewne rozbieżności. Ten ostatni będzie chyba najlżejszym z nich, bo koperta podobna do C65 Trident Diver, który jest lżejszy od C60.

BTW, nawet C65 GMT 41mm waży 71g. 

Edited by clusca

One ogólnie leżą bardzo podobnie i tej wagi się nie odczuwa. Bardziej wysokość i przez to plus minimalnie wyższa waga trochę gorsze zbalansowanie na nadgarstku. Oczywiście to moja subiektywna opinia 😉

CollageMaker_20210121_185153313.jpg

1 godzinę temu, clusca napisał:

Było kilka wersji C65 Trident Vintage

Faktycznie, wygląda na to, że kolejne wersje w różnych kopertach miały różne parametry.

1 godzinę temu, michszy napisał:

Szkoda, że młodzi uszkodzili mi w domu wagę kuchenną to bym sprawdził na bieżąco emoji6.png

Chyba już nie trzeba 😉