Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Exuberant napisał(-a):

Christopher Ward Antarctique PRX Essence Overseas 🤣🤣 ('we thought differently' xD)

image.thumb.png.73da0e0fa960527c939d6d572bb8892d.png

Coś jak ML Aikon  🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO Aikon ma więcej oryginalności w sobie. Tutaj na prawdę wygląda jak Czapek z indeksami i wskazówkami od dwóch różnych Formexów, od tarczy można oczopląsu dostać. Jakoś spodziewałem się po Krzysiu czegoś trochę lepszego.

 

W sumie jedyny, hehe, plus, to właśnie wykorzystanie ich logo we wzorze na tarczy.

Edytowane przez Exuberant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory w stylu Tiffany odhaczone parę miesięcy temu.

Rozmiar 36mm też niedawno odhaczony.

Teraz przyszła pora odhaczyć własną wersję PRX'a.

I wszystko było fajnie, kiedy ChW gonił droższe marki oferując niższe ceny.

Teraz tym modelem ChW pogonił za Tissotem, tylko w wyższej cenie.

Zegarek jest ładny i ciekawy (jak to PRX). Tarcze też fajne. Tylko czy Krzyśkowa kopia z Sellitą w środku jest lepsza od Tissotowego oryginału z Powermatikiem? Czy warto dopłacać?

Wersja w tytanie to jakaś odmiana, ale nawet licząc w GBP po niskim kursie, to wciąż sporo ponad 8 kPLN. Na pewno nie mój obszar zainteresowania.

Powoli nadchodzi pewnie czas na przygotowanie i zaprezentowanie jakiegoś nowego garniturowca od ChW. Byłbym nawet zainteresowany, ale chyba się trochę boję o cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Sam się muszę poprawić. Jednak nie Tissot PRX a raczej Czapek jest inspiracją 😉. Tylko bransoleta jest bardziej PRX'owa niż Czapkowa.

 

obraz.png.7498af6fe68a1062826168c299d5e047.png

 

obraz.png.cc2fd4c729dd2252bc3860d61062a96a.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Christopher Ward = CW = Czapek Wannabe.

 

Luneta to z kolei Defy Skyline...

 

image.thumb.png.674880ea4b3fd811f99e741f4abe4ad5.png

 

Review Zenith Defy Skyline - Watch I Love

 

Jedziemy po Chinczykach, ze skladaja z kilku znanych modeli swoja kreatywna kopie a tu szczerze odbywa sie dokladnie to samo.

 

Osobiscie od czasu bialej 300-ki i C63 GMT, ktory sam w sobie jest interpretacja Ex II i SBGN 003/005, CW nie wypuscil nic, co by mnie porwalo.

Mam wrazenie, ze z marki entuzjastow stal sie marka, ktora czuje sie na tyle dobrze, ze pozycjonuje sie jako towar luksusowy i tak sie ceni.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Jedziemy po Chinczykach, ze skladaja z kilku znanych modeli swoja kreatywna kopie a tu szczerze odbywa sie dokladnie to samo.

 

Osobiscie od czasu bialej 300-ki i C63 GMT, ktory sam w sobie jest interpretacja Ex II i SBGN 003/005, CW nie wypuscil nic, co by mnie porwalo.

Mam wrazenie, ze z marki entuzjastow stal sie marka, ktora czuje sie na tyle dobrze, ze pozycjonuje sie jako towar luksusowy i tak sie ceni.

 

Ledwie kilka zdań, ale tyle otwierają wątków...  :D

 

Mnie tam inspiracjo-kompilacja nie przeszkadza aż tak znowu bardzo. Najwyżej nie kupię. A od strony estetycznej, że tak powiem ;), za wiele tutaj negatywnego powiedzieć się jednak nie da. Masz jednak rację, że od pewnego czasu można odnieść wrażenie, że CW "wybrało łatwiejszą drogę".  :)

 

Reklamy w brytyjskiej TV, współpraca z Evertonem, trzaskanie papierowego kwartalnika za free, etc. - no, chyba czują się dobrze. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, cordi7 said:

Christopher Ward = CW = Czapek Wannabe.

 

Luneta to z kolei Defy Skyline...

 

image.thumb.png.674880ea4b3fd811f99e741f4abe4ad5.png

 

Review Zenith Defy Skyline - Watch I Love

 

Jedziemy po Chinczykach, ze skladaja z kilku znanych modeli swoja kreatywna kopie a tu szczerze odbywa sie dokladnie to samo.

 

Osobiscie od czasu bialej 300-ki i C63 GMT, ktory sam w sobie jest interpretacja Ex II i SBGN 003/005, CW nie wypuscil nic, co by mnie porwalo.

Mam wrazenie, ze z marki entuzjastow stal sie marka, ktora czuje sie na tyle dobrze, ze pozycjonuje sie jako towar luksusowy i tak sie ceni.

 

W punkt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie bardziej niz Tissot PRX, gdyby tylko mial jego bebechy, była by petarda.

PRX jak dla mnie jest zbyt prosty. Mam ML Aikon All black. 
bede musiał je porównać bezpośrednio w wersji Ice Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Ledwie kilka zdań, ale tyle otwierają wątków...  :D

 

Mnie tam inspiracjo-kompilacja nie przeszkadza aż tak znowu bardzo. Najwyżej nie kupię. A od strony estetycznej, że tak powiem ;), za wiele tutaj negatywnego powiedzieć się jednak nie da. Masz jednak rację, że od pewnego czasu można odnieść wrażenie, że CW "wybrało łatwiejszą drogę".  :)

 

Reklamy w brytyjskiej TV, współpraca z Evertonem, trzaskanie papierowego kwartalnika za free, etc. - no, chyba czują się dobrze. ;)

 

Inspiracjo-kompilacja mi nie przeszkadza, tak dlugo jak zegarek nie jest oryginalna zrzynka / kopia modelu.

(w motoryzacji zjawisko to bardzo widac, jak cos chwyci to element designu sie szybko przeszczepia)

Elementy skladowe smaczne to i calosc strawna wyszla - ale Straum czy DiRenzo sa wg mnie ciekawsze.

 

Mnie troche zaczyna uwierac hipokryzja, gdzie "Swiss Made" pozwala na wiecej niz dopuszczalne jest dla innych :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiem się na temat wyglądu nowego wypustu, gdyż to zegarek nie w moim typie. Ale pozwolę sobie na komentarz dotyczący cen. Patrząc na wzrost cen Krzyśka, odnoszę wrażenie, że wcale nie jest tak wysoki w porównaniu do wzrostu cen Casio, Seiko, Swatch Group a szczególnie chińskich o potwierdzonej jakości.e0ee5605fe3629da6f5d78d17fa780ec.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Miszkolc napisał(-a):

Nie wypowiem się na temat wyglądu nowego wypustu, gdyż to zegarek nie w moim typie. Ale pozwolę sobie na komentarz dotyczący cen. Patrząc na wzrost cen Krzyśka, odnoszę wrażenie, że wcale nie jest tak wysoki w porównaniu do wzrostu cen Casio, Seiko, Swatch Group a szczególnie chińskich o potwierdzonej jakości.

 

Ceny z metki w gore, wyprzedaze - malo co, przebrane i takie sobie, kod - out.

Patrzac na sytuacje calosciowo podwyzka wcale nie jest taka mala jak piszesz.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, cordi7 napisał(-a):

 

Ceny z metki w gore, wyprzedaze - malo co, przebrane i takie sobie, kod - out.

Patrzac na sytuacje calosciowo podwyzka wcale nie jest taka mala jak piszesz.

 

 

Zgadzam się mało nie jest. 

Za c60 300 w listopadzie płaciłem 750 funtów pewnie po wyższym kursie ale teraz 915 funtów czyli około 800 zł. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

Straum czy DiRenzo sa wg mnie ciekawsze.

 

Mnie troche zaczyna uwierac hipokryzja, gdzie "Swiss Made" pozwala na wiecej niz dopuszczalne jest dla innych :)

 

Czy Straum i Direnzo są ciekawsze, to, oczywiście, kwestia indywidualnych upodobań. Chociaż ten nowy Straum poszybował, nawiasem mówiąc, w dość ambitne  ;)  rejony cenowe...

 

A co "hipokryzji Swiss Made" - pewnie tak jest, a raczej zawsze trochę tak było. Z drugiej strony, patrząc na ksero 1:1 z Pagani Design, czy też Parnisa, trudno, mimo wszystko, stawiać tu znak równości między nimi, a takim chociażby nowym CW.

 

Ja w ogóle z kolei nigdy nie rozumiałem samego "Swiss Made" na zegarkach firm... spoza Szwajcarii. Wciąż uważam to za mocno "bizarre"...  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

68a6c679f4b1fc22d42feb047858e984.jpg

Całe szczęście, że styl G. Genta to trochę nie moja bajka. Przynajmniej nie mam dylematów finansowych z tym nowym wypustem, bo jakoś go u siebie na nadgarstku nie widzę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Czy Straum i Direnzo są ciekawsze, to, oczywiście, kwestia indywidualnych upodobań. Chociaż ten nowy Straum poszybował, nawiasem mówiąc, w dość ambitne  ;)  rejony cenowe...

 

A co "hipokryzji Swiss Made" - pewnie tak jest, a raczej zawsze trochę tak było. Z drugiej strony, patrząc na ksero 1:1 z Pagani Design, czy też Parnisa, trudno, mimo wszystko, stawiać tu znak równości między nimi, a takim chociażby nowym CW.

 

Ja w ogóle z kolei nigdy nie rozumiałem samego "Swiss Made" na zegarkach firm... spoza Szwajcarii. Wciąż uważam to za mocno "bizarre"...  ;)

 

Odczucia co do Pagani (no time to) Design i innych klonow 1:1 mam mieszane ale np. San Martin kopiujac probuje cos tam zmieniac.

Nowy Straum (to jakis wspolny projekt z kims - tak mi sie cos kojarzy?) odjechal troche, nawet mocno troche - bez dwoch zdan.

 

Zeby nie bylo, ze marudze tylko bo cena - jestem w stanie placic wiecej jesli jest to cos, co mnie porywa i gdzie specyfikacja / jakosc ida w parze.

Co do jakosci wykonania CW nie mam zadnych watpliwosci, po prostu do tej pory wydawali sie isc swoja droga (ciekawa, chocby Bel Canto).

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bump...

20230428_113002.thumb.jpg.e55d020f97b4174fa7f1dfae25bf6e7e.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.04.2023 o 09:09, cordi7 napisał(-a):

 

Ceny z metki w gore, wyprzedaze - malo co, przebrane i takie sobie, kod - out.

Patrzac na sytuacje calosciowo podwyzka wcale nie jest taka mala jak piszesz.

 

 

Cena tego nowego The Twelve to jest ciekawa sprawa. W euro wychodzi nieco ponad 6K, ale wystarczy zmienić walutę na dole strony na USD i można go mieć za ok. 5K dzięki niskiemu kursowi dolara.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena tego nowego The Twelve to jest ciekawa sprawa. W euro wychodzi nieco ponad 6K, ale wystarczy zmienić walutę na dole strony na USD i można go mieć za ok. 5K dzięki niskiemu kursowi dolara.

Chyba nie do końca. Cena w USD jest chyba podana bez VAT z założeniem, że będzie wysyłany poza UK i poza UE. Kiedyś próbowałem tak kupić i chyba doliczyło mi VAT jak podałem miejsce dostawy w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):


Chyba nie do końca. Cena w USD jest chyba podana bez VAT z założeniem, że będzie wysyłany poza UK i poza UE. Kiedyś próbowałem tak kupić i chyba doliczyło mi VAT jak podałem miejsce dostawy w PL.

Masz rację, spróbowałem dojść do ostatniego etapu transakcji po zalogowaniu się na swoje konto i doliczył jeszcze 280 usd podatku... Szkoda😔


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowany za euro - bo nie było nawet chwili do namysłu😆

 

IMG_3212.thumb.jpeg.ea70807b61eccba8a429b743aa8fc23d.jpeg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 hours ago, ledr said:

Kupowany za euro - bo nie było nawet chwili do namysłu😆

 

Nie ma marudzenia! Dobrze kupiony nawet za euro. Niech długo służy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.