Guest Passero #2476 Posted September 20, 2019 No to przepraszam wszystkich. Naprawdę nie wiedziałem. Miałem tylko minutę żeby go obejrzeć. Wystarczy sekunda, żeby odróżnić werk PP od tego fejka... Wstyd :-( 0 Share this post Link to post Share on other sites
Burns 5026 #2477 Posted September 20, 2019 Wstyd mi się zrobiło, bo dopiero teraz, po waszych uwagach, spojrzałem chłodnym okiem na zdjęcia. Postaram się na drugi raz takiej wpadki nie zaliczyć. Ale dobrze, że są tu tacy którzy potrafią szybko takie babole wypatrzyć.Wstyd ? Albo jak koledzy piszą zagrywka a jeżeli nie zagrywka to powinieneś napisać gdzie takie rzeczy próbują sprzedać i jak. Czy w cenie 1000zł czy np 100tys zł. 0 Share this post Link to post Share on other sites
beniowski 10027 #2478 Posted September 20, 2019 Nie próbują sprzedać, tylko mają na na nadgarstkach. Mam zajęcia na jednej uczelni i wczoraj, na rozpoczęciu roku, pojawił się facet, który miał tego Nautilusa. Facet podjechał Maserati, więc z założenia nie przyjąłem, że to co ma na nadgarstku to taki bubel. Podszedłem i zapytałem o tego Nautilusa. Było dość ciemno, a ja naiwny, zobaczywszy PP, pomyślałem że warto przymierzyć. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Pioters 767 #2479 Posted September 20, 2019 (edited) . Edited March 17, 2024 by Pioters 0 Share this post Link to post Share on other sites
Guest Passero #2480 Posted September 20, 2019 Osłabiają mnie takie typy, jeździ Maserati a na ręku podróba. Lepiej już było by, jak by miał na ręku jakieś np. Casio a tak żałosny podrabianiec/pozer. Niestety znam też takich osobiście. Kiedyś w Bułgari na plaży i na mieście widziałem sporo młodych ludzi ze złotymi grubymi łańcuchami, poźniej już wiedziałem z skąd je mieli. Na jednym ze straganów ciapaty bułgar sprzedawał je z rolek na metry Ciekawe ile tych łańcuchów przyjechało do PL A "ciapaty bułgar" to jaki, bo nie wiem? 0 Share this post Link to post Share on other sites
Pioters 767 #2481 Posted September 20, 2019 (edited) Trudno powiedzieć może miał korzenie tureckie, indyjskie.. Biały to on napewno nie był Edited September 20, 2019 by Pioters 0 Share this post Link to post Share on other sites
eye_lip 27743 #2482 Posted September 20, 2019 A "ciapaty bułgar" to jaki, bo nie wiem?Też mnie to zainteresowało, jak widać dla niektórych Bułgaria to koniec świata 0 Instagram.com/horlobby.watches Share this post Link to post Share on other sites
Pioters 767 #2483 Posted September 20, 2019 (edited) . Edited March 17, 2024 by Pioters 0 Share this post Link to post Share on other sites
Guest Passero #2484 Posted September 20, 2019 Pioters, nie brnij... 0 Share this post Link to post Share on other sites
Pioters 767 #2485 Posted September 20, 2019 Ok, no trochę nie fortunnie nazwałem tego Pana z Bułgarii. Jak ktoś poczuł się urażony to przepraszam! 0 Share this post Link to post Share on other sites
darekwrzesien 2 #2486 Posted September 20, 2019 Gratuluję zegarków, bardzo ładne. 0 Share this post Link to post Share on other sites
mario1971 73716 #2487 Posted September 20, 2019 Gratuluję zegarków, bardzo ładne.Co Ty? Chcesz pobić rekord i w jeden dzień natłuc 50 bezproduktywnych postów? 0 To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram. Share this post Link to post Share on other sites
Jan M. Krawczyk 291 #2488 Posted September 21, 2019 Na razie ma dziesięć. Ciekawe co jest do sprzedania? 0 Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego Share this post Link to post Share on other sites
Lukasz23212 1890 #2489 Posted October 9, 2019 Jako, że mija rok od zakupu mojej calatravy, postanowiłem zmierzyć dokładność chodu Średnio z 4 dób ( 96h) przyspiesza 0,88 sek na 24h. Co ciekawe jeszcze nigdy się nie spóźniał - zawsze przyspiesza. Zegarek był noszony po ok. 10h na dzień. Podczas noszenia nie wykazywał praktycznie wahnięć...W rotomacie potrafił przyspieszać ok 1,5-1,8 sek na 24h. 0 Share this post Link to post Share on other sites
mario1971 73716 #2490 Posted October 9, 2019 Bardzo dobry wynik 0 To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram. Share this post Link to post Share on other sites
maariusz 409 #2491 Posted October 9, 2019 Dokladnie, wynik naprawdę super. Ciekawe dlaczego wiekszosc zegarkow w rotomacie ma gorsza dokladnosc niz kiedy sa noszone na reku? 0 Share this post Link to post Share on other sites
Lukasz23212 1890 #2492 Posted October 9, 2019 Dokladnie, wynik naprawdę super. Ciekawe dlaczego wiekszosc zegarkow w rotomacie ma gorsza dokladnosc niz kiedy sa noszone na reku? Też się zastanawiam...Być może dlatego że są zaprojektowane pod ruch ręki... rotomat to taki "sztuczny" twór... Bardzo dobry wynik też tak myślę 0 Share this post Link to post Share on other sites
Kobuz 440 #2493 Posted November 4, 2019 Może nie było tu jeszcze, najlepszy klip muzyczny na youtube 5 repetierów, w tym jeden z gongami "katedralnymi", czyli owiniętymi dwukrotnie wokół mechanizmu. W tym zestawieniu wygrywa dla mnie biały 5078:[video=youtube] Ale z całej firmy moim ulubieńcem jest 3939. Mając takie maleństwo (34 mm) na ręce prawie każdemu można wmówić, że to po dziadku. Ale kto wie, to nie wypuści bez możliwości posłuchania tego cudu: 0 Share this post Link to post Share on other sites
DEMEL 78 #2494 Posted November 4, 2019 Magia wysokiego zegarmistrzostwa. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Andrzej1 314 #2495 Posted November 4, 2019 (edited) Może nie było tu jeszcze, najlepszy klip muzyczny na youtube 5 repetierów, w tym jeden z gongami "katedralnymi", czyli owiniętymi dwukrotnie wokół mechanizmu. W tym zestawieniu wygrywa dla mnie biały 5078: [video=youtube] Ale z całej firmy moim ulubieńcem jest 3939. Mając takie maleństwo (34 mm) na ręce prawie każdemu można wmówić, że to po dziadku. Ale kto wie, to nie wypuści bez możliwości posłuchania tego cudu: Cuda..... ostatnio miałem okazje na żywo oglądać, słuchać repetycję u Jaquet Droz ale 5 sztuk razem... Edited November 4, 2019 by Andrzej1 0 Share this post Link to post Share on other sites
MasterMind 12998 #2496 Posted November 9, 2019 (edited) Padł kolejny aukcyjny rekord (świata). Patek Philippe Grandmaster Chime Ref. 6300A na aukcji Only Watch. Jakiś zapalony fan wędkowania złowił grubego łososia za 31 milionów franków szwajcarskich, a właściwie to 35,460,000 CHF z opłatami - LINK TUTAJ. Więcej o samym zegarku np. na HODINKEE Edited November 9, 2019 by MasterMind 0 Share this post Link to post Share on other sites
Michal8080 13 #2497 Posted November 9, 2019 To ponad 10 razy więcej niż cena wywoławcza........ ciekawe dla kogo ten zegarek jest aż tyle wart ?Często się zdarza niestety, że takie zegarki jak również dzieła sztuki ( obrazy, rzeźby itp ) kupują nie prawdziwi miłośnicy czy kolekcjonerzy, ale po prostu multimilionerzy, którzy chcą zaimponować znajomym lub powiesić sobie np: obraz Picassa w kuchni.Albo za dużo gotówki jest na rynku, banki centralne za dużo papieru wykreowały i ktoś kupuje zegarek za ponad 120 milionów pln. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Andrzej1 314 #2498 Posted November 9, 2019 To ponad 10 razy więcej niż cena wywoławcza........ ciekawe dla kogo ten zegarek jest aż tyle wart ?Często się zdarza niestety, że takie zegarki jak również dzieła sztuki ( obrazy, rzeźby itp ) kupują nie prawdziwi miłośnicy czy kolekcjonerzy, ale po prostu multimilionerzy, którzy chcą zaimponować znajomym lub powiesić sobie np: obraz Picassa w kuchni.Albo za dużo gotówki jest na rynku, banki centralne za dużo papieru wykreowały i ktoś kupuje zegarek za ponad 120 milionów pln.Gruboooo !!!Myślę, że masz rację - raz za dużo kasy na rynku, dwa są osoby, które nie wiedzą co robić z kasą i wkładają w co można, żeby nie stracić ( helicopter money działa , dodrukowany fiat money jest w dłuższej perspektywie bez wartości), wątpię aby kupujący był prawdziwym fanatykiem zegarków zdziwiłbym się. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Michal8080 13 #2499 Posted November 9, 2019 Gruboooo !!!Myślę, że masz rację - raz za dużo kasy na rynku, dwa są osoby, które nie wiedzą co robić z kasą i wkładają w co można, żeby nie stracić ( helicopter money działa , dodrukowany fiat money jest w dłuższej perspektywie bez wartości), wątpię aby kupujący był prawdziwym fanatykiem zegarków zdziwiłbym się. Dokładnie tak jak napisałeś. Problem, że takie rekordy aukcyjne często zwiastują nadchodzący kryzys gospodarczy.A swoją drogą ciekawe jaka była cena na metce tego Patka ?Zegarek piękny, aż szkoda zakładać na nadgarstek, żeby nie zarysować. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Andrzej1 314 #2500 Posted November 9, 2019 Dokładnie tak jak napisałeś. Problem, że takie rekordy aukcyjne często zwiastują nadchodzący kryzys gospodarczy.A swoją drogą ciekawe jaka była cena na metce tego Patka ?Zegarek piękny, aż szkoda zakładać na nadgarstek, żeby nie zarysować.Odbiegamy bardzo od głównego tematu ale niestety ucieczka od kasy w dobra materialne trwa. Tylko jest jeden problem, bo nikt do końca nie może przewidzieć rozwoju sytuacji ekonomicznej ze względu, że jest ona nowa - takiego dodruku, wykupu aktywów, wpływu banków centralnych itp jeszcze nie było. Wracając do tematu głównego widać to nawet po cenach Nautilusa czy Aguanauta 0 Share this post Link to post Share on other sites