Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Recommended Posts

7 minut temu, RysiekOchodzki napisał:

Niestety wręcz przeciwnie.

To brać, nawet z tymi drobnymi ryskami

Na szczęście okienko daty w nim nie jest w kolorze tarczy, bo nie mógłbym spokojnie spać 🙂

Oglądajcie i przymierzajcie te Nautilusy i Aquanauty jak najszybciej - za chwilę otworzą salon w Mińsku czy w Bukareszcie i zabiorą te obwoźne egzemplarze żeby innym fanom marki pokazać że te modele istnieją🤣.

Edited by beniowski

Nie wiem jak w Polsce, ale w innych krajach nie ma zapisów na Nautilusy (na Aquanauty zresztą chyba też). Po prostu na pytanie o te modele dostaje się odpowiedź, że nie prowadzi się list, i tyle. Wydaj w butiku 200-300 tysięcy, to wtedy możesz na takie pytanie uzyskać odpowiedź że jakieś tam listy jednak są. 

Edited by beniowski

Jak masz wlasciwa historie, udokumentowane zakupy (najlepiej u danego AD), wydales juz kupe kasy (300k+), to masz szanse sie dowiedziec, ze listy sa, ale nie na wszystko mozesz sie zapisac. Zapewne przy udokomentowanym zasileniu AD kwota 1M+ odblokowuja sie tez listy na stalowe modele ;))

Mozna sie smiac z tych procedur ale ja akurat ciesze sie, ze sprawdzaja chetnych na zapis na Patka, bo inaczej to sami handlarze by weszli na liste. Co to za problem podstawic paru Henkow (przepraszam wszystkich Henrykow) zeby sie zapisali na liste, a moze jeden czy drugi przeszliby dalej - wtedy zaliczka i... czekamy na 100% zarobek. A tak to moze wiecej zostanie dla ludzi, ktorzy chcieliby to naprawde nosic a nie od razu wystawic na chrono24...

14 minut temu, stork napisał:

Jak masz wlasciwa historie, udokumentowane zakupy (najlepiej u danego AD), wydales juz kupe kasy (300k+), to masz szanse sie dowiedziec, ze listy sa, ale nie na wszystko mozesz sie zapisac. Zapewne przy udokomentowanym zasileniu AD kwota 1M+ odblokowuja sie tez listy na stalowe modele ;))

Mozna sie smiac z tych procedur ale ja akurat ciesze sie, ze sprawdzaja chetnych na zapis na Patka, bo inaczej to sami handlarze by weszli na liste. Co to za problem podstawic paru Henkow (przepraszam wszystkich Henrykow) zeby sie zapisali na liste, a moze jeden czy drugi przeszliby dalej - wtedy zaliczka i... czekamy na 100% zarobek. A tak to moze wiecej zostanie dla ludzi, ktorzy chcieliby to naprawde nosic a nie od razu wystawic na chrono24...

Tak właśnie jest. Wydaj sporo, to być może zostaniesz dopuszczony do możliwości bycia zapisanym na listę na Nautilusa lub Aquanauta. 

Ja akurat jestem przeciwko takiemu podejściu, no bo nawet nie wiadomo od jakiej kwoty zaczyna się wstęp do owego mitycznego klubu kandydatów na posiadaczy Nautilusa/Aquanauta; od 200, 300 tysięcy wzwyż? Mogę sobie pozwolić na Nautilusa wg cennika, ale nie dam rady wydać 300k + cena Nautilusa żeby go mieć. Nie jest to aż tak ciekwy model żeby kupić dodatkowy, bardzo kosztowny model żeby mieć samego Nautilusa.

Na Chrono24 i tak jest zatrzęsienie Nautilusów  - zatem skąd one sie biorą wg ciebie?

Edited by beniowski

8 minut temu, stork napisał:

Jak masz wlasciwa historie, udokumentowane zakupy (najlepiej u danego AD), wydales juz kupe kasy (300k+), to masz szanse sie dowiedziec, ze listy sa, ale nie na wszystko mozesz sie zapisac.

Oj... laskawcy... Jak milo, ze chca ograniczyc rynek wtorny, tylko jakos sie nie udalo, bo Nautilusy i Aquanauty mozna dostac praktycznie w kazdej konfiguracji 🙂

Mam odruch wy.....tny, jak mysle o Patku czy firmie z korona na czele. Nie robia NIC, aby normalny klient byl przez nich NORMALNIE obslugiwany. Ale ok - rynek nasyci sie Daytonami, Nautilusami i Pepsi u handlarzy i okarze sie, ze sam Rolex bedzie prosic swoich klientow o zakup... a wtedy moze okazac sie, ze klient "poszedl" do innej marki 🙂

Mario, też mnie to irytuje ale nie liczył bym na zmianę sytuacji w ciągu najbliższych lat. Rolex listy ma zapełnione na kolejne 5 lat wiec klienci muszą masowo wypisywać się z kolejek lub Rolex musiałby produkować dużo więcej. Na tą chwilę nie zanosi się na jedno ani drugie. O sytuacji w Patku nie wspomnę ...

I wszyscy z tej 5 letniej kolejki oczywscie kupią zegarek dla siebie. Będą go nosić i nie przejmować się rysami i właśnie dlatego na chrono24 jest tylko ponad 500 sztuk nowego suba, około 1000 Dayton z ceramiką i ponad 2000 Nautilusów. Wszyscy kochają Patka i Rolexa nikt nie myśli o zyskach.

W kolejkach 90 % to spekulanci, którzy prędzej czy później poparzą się 

12 minut temu, Majk2 napisał:

I wszyscy z tej 5 letniej kolejki oczywscie kupią zegarek dla siebie. Będą go nosić i nie przejmować się rysami i właśnie dlatego na chrono24 jest tylko ponad 500 sztuk nowego suba, około 1000 Dayton z ceramiką i ponad 2000 Nautilusów. Wszyscy kochają Patka i Rolexa nikt nie myśli o zyskach.

W kolejkach 90 % to spekulanci, którzy prędzej czy później poparzą się 

Oby..choć ja to słyszę od kilku dobrych lat a karawana jedzie dalej..

Obecna sytuacja z Patkiem, Rolexem czy AP jest dosyć skomplikowana głównie ze względu na inwestorów. Duży biznes zainteresował się sportowymi modelami i drenuje rynek. 
Primo: duży biznes jest idealnym nabywcą dla producenta i AD ponieważ deponuje zakup i nie zalewa rynku wtórnego.

Secondo: mały biznes jest aktywny na chrono24 i winduje ceny , przypomina to zmowę cenową, chrono jest mocnym narzędziem kształtowania cen. 
Chociaż de facto każdy z nas mógłby teraz wystawić Daytone za 120 czy Suba za 70. W przypadku jelenia i kontaktów zegarek między dilerami można nabyć w 78h max.

Jeśli biznes będzie inwestował nadal, to ceny z chrono się utrzymają , jeśli biznes zwolni, będzie korekta. Mimo ogólnego optymizmu na tym rynku, obecnie zaznaczam , przewiduje korektę pod koniec 1 kwartału 2021. Będzie to oznaczać lekkie obniżki na wtórnym topowych modeli oraz lepszą dostępność mniej popularnych.

1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.

Trzeba jeszcze pamietac, ze ceny na chrono sa cenami zyczeniowymi a za ile ida, to juz inna sprawa. Ponadto - zwyklych frajerow czy ludzi bardzo bogatych jest ograniczona liczba i jak oni sobie te zegarki pokupuja 100 czy 200% drozej, to pozniej musi dojsc do nizszych cen i nie ma tu nic dziwnego. Jakby jednak nie patrzec, to jest tyle marek czy modeli rownie prestizowych, ze jest w czym wybierac a promil milionerow nie ogołoci nagle np. chrono ze wszystkich zegarkow, gdyz jest ich w tej chwili pelno a z kazdym dniem dochodza nowe i... leżą 😎

1 godzinę temu, artme napisał:

Trzeba jeszcze pamietac, ze ceny na chrono sa cenami zyczeniowymi a za ile ida, to juz inna sprawa. Ponadto - zwyklych frajerow czy ludzi bardzo bogatych jest ograniczona liczba i jak oni sobie te zegarki pokupuja 100 czy 200% drozej, to pozniej musi dojsc do nizszych cen i nie ma tu nic dziwnego. Jakby jednak nie patrzec, to jest tyle marek czy modeli rownie prestizowych, ze jest w czym wybierac a promil milionerow nie ogołoci nagle np. chrono ze wszystkich zegarkow, gdyz jest ich w tej chwili pelno a z kazdym dniem dochodza nowe i... leżą 😎

To prawda i jednocześnie nieprawda co piszesz😀. Bo pomimo tego że jest ograniczona liczba owych frajerów (jak ich nazywasz) czy bardzo bogatych ludzi, to są też tacy którzy przepłacą na CH24 bo.... myślą że potrzymają jeszcze rok, dwa i cena tak wzrośnie że sami zarobią, pomimo tego że kupili znacznie powyżej ceny z metki. Myślisz że po co CH24 wprowadziło owe wykresy wartości zegarka? Ludzie wprowadzają, sprawdzają i niejednemu wyjdzie, że skoro taka Daytona rośnie, to może by zainwestować 15 tysięcy euro, kupić dzisiaj, a wg wykresu za 3 lata sprzeda się za jakieś 22 tysiące. Więc teraz przepłacę ale i tak suma sumarum zarobię. Tylko że, jak mawiał Mark Twain: "Przewidywanie jest trudne, zwłaszcza jeśli chodzi o przyszłość"🤪.

Jeszcze niedawno w dziale Rolexa, po ukazaniu się nowego Suba, były opisy tasiemcowych kolejek w salonach chętnych na zapisy. Jak to ktoś napisał na forum, ilu wśród nich było prawdziwych miłośników marki? Mam znajomego, który bez przerwy się mnie pyta jaki zegarek kupić (poza oczywicie oczywistymi wyborami w stylu Suba itp.) żeby na nim zarobić. Ja mu konsekwentnie odpowiadam, że nie wiem, bo kupuję te zegarki, które mi się podobają, a nie takie które mają być inwestycją. Choć nie ukrywam, że gdybym dzisiaj mógł kupić takiego Nautilusa za cenę katalogową, nie kusiłoby mnie go sprzedać, zarobić i .... kupić sobie kilka (lub jeden) innych super zegarków. 

Na chrono24 za dużo nie chcą opuścić 5% maks na mało popularne modele a na Rolexa czy PP nic. Kontaktowłem się z paroma sprzedawcami z UK i Niemiec oraz Polski. 

Może założymy klub. Zbieramy 5-10 chętnych forumowiczów na zegarki idziemy do Kruka i skladamy zamowinie plus jeden Nautilus i Daytona. Ciekawe jaka była by reakcja sprzedawcy. 

Oczywiscie zasady i regulamin przynależności trzeba by było sprecyzować. 

7 godzin temu, Majk2 napisał:

Na chrono24 za dużo nie chcą opuścić 5% maks na mało popularne modele a na Rolexa czy PP nic. Kontaktowłem się z paroma sprzedawcami z UK i Niemiec oraz Polski. 

Może założymy klub. Zbieramy 5-10 chętnych forumowiczów na zegarki idziemy do Kruka i skladamy zamowinie plus jeden Nautilus i Daytona. Ciekawe jaka była by reakcja sprzedawcy. 

Oczywiscie zasady i regulamin przynależności trzeba by było sprecyzować. 

Zegarkowy groupon? 🤪

No niestety, sytuacja jaka mam miejsce bezposrednio uderza w osoby (takie jak ja), ktore chca kupic zegarek, aby go miec. Juz nie da sie wejsc z ulicy, wylozyc gotowke i wyjsc z Rolkiem, PP, Journe, Lange czy Moserem. Oczywiscie wszystko da sie zalatwic przy odpowiedniej historii zakupow czy posiadajac kontakty, niestety robi sie coraz trudniej ze wzgledu na fliperow.

Historia ekonomii zna takie przypadki, jednak nigdy nie trwały one zbyt długo.

Co-Axial

12 godzin temu, meXy napisał:

Historia ekonomii zna takie przypadki, jednak nigdy nie trwały one zbyt długo.

Pytanie co znaczy niedlugo. Miesiace, lata, dziesiatki lat?

Bańka może rosnąć w nieskończoność. Jak rynek akcji w USA ;)))

Albo bitcoin. Albo zakażenia COVIDem w PL (te w "szarej strefie", bo oficjalnie mamy "sytuację opanowaną, nie bójmy się wirusa, ale na Sylwestra siedźmy w domu").

Słyszałem, że część osób, które zapisały się na Patka została "oceniona negatywnie" i nie będą na listach do zaliczki. Ciekawe czy to prawda i czy to jakoś ukróci handel spekulacyjny. Bo handel Roleksami to nadal kwitnie...

Wiecie co??? A dla mnie to juz "smiech na sali". Na szczescie sam przeszedlem przez wiele znanych i lubianych modeli i teraz swiadomie wybieram te, ktore chce miec, jednak wspolczuje tym, co zaczynaja swoja pasje i musza zmierzyc sie z "chorym" rynkiem... 😞

Patek raczej nie dla tych co zaczynają. Po co pisać bez doświadczenia albo z zaslyszenia. W styczniu z tego co wiem dopiero informacja będzie na temat możliwości zamówienia. Nie ma co tez

porownywac innych krajów. 

Nie rozumiem dlaczego PP ma nie być dla tych co zaczynają. Co to, jakiś klub uprzywilejowanych może kupować Patki tylko? Jeśli coś mi się podoba i mam środki, to to kupuję i już. Odnośnie zaś owych poszukiwanych modeli, napiszę ci z doświadczenia i z pierwszej osoby: sytuacja odnośnie Patka jest taka sama na całym świecie, tj. owych „słynnych” modeli w stali nie zamówisz nigdzie; ba, nie wiem co mówią w salonie w Polsce, ale w innych państwach.... nic nie mówią. Po prostu Nautilusów czy Aquanautów nie ma: nie ma list, nie ma zapisów itp. 

Edited by beniowski