Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

Czytelność wyświetlacza to nie tylko "spojrzenie na wprost", ale też pod kątem - w przypadku negatywu to o ile zegarek jest noszony cały czas to "nosiciel" wyłapie kąt pod którym najlepiej mu patrzeć na wyświetlacz i nie będzie narzekał... problem tak naprawdę mają tylko Ci z nas którzy maja więcej niż jeden zegarek i zakładając "negatyw" po "pozytywie" zawsze odczują dyskomfort.

"Pozytywne" wyświetlacze też się od siebie różnią - sztuka polega na tym aby odczytać wskazania wyświetlacza jednym "rzutem oka" a nie szukać odpowiedniej pozycji - jak pisałem wyżej problem ten w zasadzie nie występuje gdy się używa tylko jednego zegarka - obecnie 99% czasu na mojej łapie gości DW-5030-1 i nawet w bardzo słabym świetle jednym "rzutem oka" jestem w stanie odczytać wszystkie wskazania zegarka.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5030 jest aż tak czytelny?

Jak się ma w porównaniu do 5035?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie: od jakiego modelu należałoby zamówić bull bara (protector), żeby pasował do GW-5000-1? Jest w ogóle taka opcja? Będę wdzięczny za pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5030 jest aż tak czytelny?

Jak się ma w porównaniu do 5035?

 

Wyświetlacz w 5030 jest bardzo czytelny wg mnie najlepszy w kostkach, a to dzięki zastosowaniu jasnego "tła" co powoduje lepszy kontrast cyfr.

 

Panowie, mam pytanie: od jakiego modelu należałoby zamówić bull bara (protector), żeby pasował do GW-5000-1? Jest w ogóle taka opcja? Będę wdzięczny za pomoc?

 

Od DW-5600E.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz w 5030 jest bardzo czytelny wg mnie najlepszy w kostkach, a to dzięki zastosowaniu jasnego "tła" co powoduje lepszy kontrast cyfr.

 

 

Moim zdaniem najlepszy wyświetlacz w kostkach mają jednak DW-5600C/DW-5200/DW-5000. W nich nie istnieje coś takiego jak zamglone cyfry pod pewnym kątem. Przyznam, że nie miałem jeszcze w ręku najnowszego blink-blink i GW-B5600.


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszy wyświetlacz w kostkach mają jednak DW-5600C/DW-5200/DW-5000. W nich nie istnieje coś takiego jak zamglone cyfry pod pewnym kątem. Przyznam, że nie miałem jeszcze w ręku najnowszego blink-blink i GW-B5600.

Co do dziadków to racja, kontrast mają super. Zauwazylem tez ze 5600c 901 ma słabszy kontrast niż 5600c 691. Nie wiem czy to kwestia serii czy już kolejne wypusty miały gorszy kontrast.

Porównam dzisiaj DW-5000, DW-5600c, DW-5030 i GMW-B5000.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszy wyświetlacz w kostkach mają jednak DW-5600C/DW-5200/DW-5000.

Emeryci są całkowicie poza konkurencją - ale jeśli bierzemy pod uwagę współczesne kostki to DW-5030-1 jest najlepszy pod względem czytelności moim zdaniem.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą... Chcę kupić wiadomą bransoletę kompozytową, ale zauważyłem, że z modelem GW-B5600 pojawił się nowy model tej bransolety, imo wizualnie bardziej pasującej do kwadratu. Macał ktoś te dwie bransolety razem? Ta nowa jest tylko plastikowa czy metalowa, jak starszy model?


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta nowa jest cała kompozytowa czyli z plastiku i jest droższa od tej poprzedniej. 


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą... Chcę kupić wiadomą bransoletę kompozytową, ale zauważyłem, że z modelem GW-B5600 pojawił się nowy model tej bransolety, imo wizualnie bardziej pasującej do kwadratu. Macał ktoś te dwie bransolety razem? Ta nowa jest tylko plastikowa czy metalowa, jak starszy model?

Macał i nawet to macanie udokumentował. Nie warto. Zostań przy starej.

 

https://youtu.be/EwMVXTVPWbk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ma się czytalność 5030 do 5035?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem oba moduły i moim zdaniem lepszy kontrast był jest w DW-5030-1. Jednak zdecydowanie lepszy kontrast cyfr ma dla mnie najzwyklejszy LCD od DW-5600E. Wspominałem już kiedyś o tym na forum, w moim odczuciu cyfry w DW-5030-1 są blade dopiero pod pewnym kontem nabierają nasycenia czerni. Zgodzę sie z Diego że tło w DW-5030-1 jest jaśniejsze i lepiej może odbija cyfry niż to w DW-5600E ale same cyfry w DW-5030-1 moim zdaniem mają słabszy kontrastniż te z DW-5600E.

Tak na marginesie LCD od DW-5030-1 nie jest jakiś wyjątkowy bo to ten sam LCD który siedzi chociażby w DW-5600M-4.

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ma się czytelność 5030 do 5035?

 

A czy to ważne? Jeden na słoneczne a drugi na pochmurne dni i po problemie  :wub:

 

DSC00586.jpg

 

DSC01427.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

114.jpg


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pasuje, fotka też fajna ;)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kostkowych nowości na kwiecień zapowiadane są jeszcze dwie nowe wersje GMW, tym razem na pasku: GMW-B5000G-1 oraz GMW-B5000G-2. Znając nomenklaturę Casio ten drugi będzie miał elementy w kolorze niebieskim.

 

Ponadto również w kwietniu ma się pojawić GWR-B1000X-1A - ciekawe, czym się będzie różnił od dwóch podstawowych wersji? Zdjęć narazie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która z zakrętek z solarem i wave ceptorem ma możliwość ustawiania timera co do sekundy tak jak dw 5600.

Wiem, że edycje w stali maja ale czy jest cos jeszcze?

ab112b459a785afe20176d23339b7743.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Która z zakrętek z solarem i wave ceptorem ma możliwość ustawiania timera co do sekundy tak jak dw 5600.

Wiem, że edycje w stali maja ale czy jest cos jeszcze?

 

GMW-B5000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze G-D5000-9JR, nie jestem jednak pewien, czy to, że można w nim ustawić timer z dokładnością co do 1s będzie miało wpływ na zakup akurat tego modelu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

117.jpg

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale one są w stali a jest nie w stali tylko żeby koperta była zakręcana?

Coś jak gw-5000 tylko z tym timerem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.