Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.12.2020 o 14:26, Piotr_L napisał:

Callahan, gratuluję! To jest chyba najładniejszy model FC, detale i wykonanie robią wrażenie.

Dzięki 😁. Zgadzam się w stu procentach 😁.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ostatnio strasznie zachorowałem na FC-303MC4P5 i czy waszym zdaniem warto dla niego sprzedać to co mam obecnie (Le Locke 80 i Orient Bambino) jako warunek konieczny przed zakupem.
 

 

Pozdrawiam

 

   
Edytowane przez AlmostFamous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ładny zegarek ale nie warto sprzedawać dla niego dwóch fajnych szczególnie że Le Locle nie odstaje jakością. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem cały wątek i nie znalazłem więc zapytam - znacie solidny pogwarancyjny serwis FC? Najlepiej w Warszawie...

Muszę moją Manufakturę oddać bo coś się z ośką stało i datownik nie idzie ustawić. W 9/10 przypadkach kręci „na pusto” a wskazówka datownika ani drgnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chronostore.eu


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wstawkę. Ciekawe ile kosztuje zegarek z nowym mechanizmem ?

Sam sobie odpowiem


1356b7847170ea9675830d5cf83f8cd0.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Widzę, że nikt nie wstawił FC-350RMG5B6. Poniżej mój od ponad dwóch lat. 

 

IMG_6158.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie myślałem że kupię FC. Poszedłem z żoną na zakupy - znaczy ona poszła a ja statystowałem. Tradycyjnie poszedłem do salonu Jubitom, do którego zawsze z nudów zachodzę i tam znalazłem coś co mnie urzekło. FC Peking to Paris. Cena była dobra, ale że mam na czym sprawdzić czas to mi bardzo nie zależało. No i tak gadaliśmy przez jakiś czas, ja mierzyłem, oni dzwonili żeby mogli mi sprzedać za tyle za ile chciałem kupić... No i potem się żonie musiałem tłumaczyć że ona sukienki nie kupiła, a ja do domu z zegarkiem wróciłem. Zegarek fajny, ale ogromną robotę robi dekiel.3aebc70a8215a5994c4ce234beaf8b6f.jpg5aa679feae1259bcf52d64abc7aab80e.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny ten stalowy, to seria Classic Manufacture? :)

Mam swojego w złotej kopercie i brązowym "krokodylu" (kolega słusznie zauważył CrocoCalfie :P haha).   

Świetny klasyczny zegarek. Giloszowana tarcza, słoneczko na dniach, i breguetowskie wskazówki, koronka cebulkowa :)

c6612898-096e-465b-8a93-2b3e9c1fd10e.jpg

95375bcd-ca55-4b20-a21b-5cb3c37c65bd.jpg

ada5bf4a-1bee-46e7-b169-f603b22e9c77.jpg

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny ładny, choć na plastikodylu;) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena chyba OK więc jak się podoba... Ciekawa tarcza jak dla mnie.👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena promocyjna więc kusząca propozycja. Model typowo do garnituru, koszuli no i nic nie wiem na temat mechanizmu.

Jestem już raczej zdecydowany na ten zegarek, proszę o podpowiedz, na co mam zwrócić uwagę przy zakupie. To mój pierwszy zegarek mechaniczny więc proszę o podpowiedz.

Edytowane przez Kopico

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2020 o 00:54, Callahan napisał(-a):

Dzięki 😁. Zgadzam się w stu procentach 😁.

Witaj Callahan. Możesz podzielić się wrażeniami po ponad roku noszenia tego zegarka?

Przymierzam się do zakupu i "zbieram argumenty i opinie" ;)

Z góry dziekuję

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka🙂

Mam słabość do FC, to mój pierwszy lepszy zegarek, OH slimline, z niebieską tarczą. Wygląda pięknie, myślę tak nie dlatego, że jest mój ale wiele razy znajomi zwracali uwagę na niego, zwłaszcza w świetle pięknie się mieni. Wydaje mi się, po lekturze forum, że to dość niedoceniana marka, bo młoda pewnie, bez długiej historii. Stąd pytanie do tych z Was, którzy się znają na mechanizmach: czy to co jest opisane tutaj Link jest rzeczywiście takim krokiem do przodu? Przynajmniej wg tekstu robi na mnie wrażenie. I rozwiązanie sprężyny raczej niecodzienne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka niby chatka z piernika. Jak dla mnie mocno jarmarczny.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Taka niby chatka z piernika. Jak dla mnie mocno jarmarczny.

Trafnie ujęte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wpisuje sie do klubu z zegarkiem z serii "Classics". 

Potrzebowalem cos bardziej formalnego, komfortowego, ale zalezalo mi na tym zeby to byl kwarc. Nie chce sie martwic o nakrecanie. Znalazlem, w bardzo dobrej cenie (katalogowo 4290zl) :)

Ps. Jakosc zegarka jest swietna, wyjatkowy AR - brak szkla. Jakosc polerki, druku, fazowania i detali. Zdecydowanie warto!  

 

IMG_2209.JPEG

IMG_2210.JPEG

IMG_2212.JPEG

IMG_2214.JPEG

IMG_2215.JPEG

Edytowane przez DawidM86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez SPS
      Sprzedam
       
      Frederique Constant Manufacture Classic
      Ref.  FC-710MC4H4
      Zegarek Polska dystrybucja Jubitom w Katowicach
       
      Full Set jak ze sklepu. Pudełka, dokumenty. Dodatkowo nowy pasek i voucher na pełen serwis.
       
      O Zegarku
      - kaliber automat FC-710/ 26 kamieni/ 4 Hz/ rezerwa chodu 42 godziny
      - koperta 42 mm/ różowe złoto powłoka IP,
      - wodoszczelność 50M (164 ft)
      - dwustronny szafir,
      - zapięcie składany motylek z dwoma przyciskami,
      - przepięknie giloszowana srebrna tarcza, zdobienie mechanizmu na wysokim poziomie przykuwa wzrok
       
      Stan regulaminowe 9/10 – na kopercie jest jedna mikrorysa widoczna tylko pod światło,
       
      Cena 6840 zł – ubezpieczony kurier w cenie
      (cena katalogowa około 12-13 k zł)
       
      Opcje Płatności i Dostawy;
      - gotówka i odbiór osobisty w Rudzie Śląskiej lub
      - przelew i wysyłka ubezpieczonym kurierem w cenie,
       
      Zapraszam 
      (+48 785286342 - używam whatsApp)  
      Szymon   
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

    • Przez Micpa6
      Szanowni Forumowicze,
      Mam spory problem z nowym zegarkiem Frederique Constant FC-335MC4P6B2
      Zegarek zakupiony na stronie seriouswatches.com w marcu tego roku. W lipcu, gdy próbowałem ustawić czas oraz datę, zegarek po kilku pełnych (24 H) okrążeniach zaciął się o godzinie 23, tzn. zmieniając czas wyczułem wyraźny opór mechanizmu. Z perspektywy czasu wiem, że od razu powinienem wysłać zegarek do serwisu. Niestety (!) po kilku próbach, udało mi się przesunąć czas do przodu jednak, jak się domyślam, zepsuł się mechanizm zmiany daty, gdyż data przestała się zmieniać, a wskazówka tylko "skakała" w miesjcu. Zegarek wysłałem do serwisu i po ponad 2 miesiącach dostałem z powrotem z naprawionym mechanizmem zmiany daty. Po kolejnych próbach, problem się powtórzył - najpierw zmieniłem datę (oczywiście zmieniając najpierw czas na godziny dzienne), następnie godzinę. Chcąc wypróbować czy wszystko działa, zmieniłałem godzinę o kilka dób, koniec końców zegarek znów się zaciął. Wysłałem ponownie do serwisu, jednak krótko po tym dostałem odpowiedź i nagranie od seriouswatches, że mój zegarek działa, i że został przetestowany i że oni nie znajdują problemu. Po otrzymaniu go po raz kolejny, zegarek rzeczywiście działał, jednak po ok. 30 minutowym testowaniu (zmiana daty+ godziny, oczywiście zawsze zmieniałem datę w godzinach dziennych) problem się powtórzył - zegarek zaciął się finalnie o godzinie 23. Tym razem seriouswatches nie chcieli przyjąć zegarka do serwisu, twierdząc, że gdy oni testowali zegarek, działał należycie i że z pewnością ja go zepsułem. Nie wiedząc co mam zrobić (nie chciałem znów uszkodzić zmiany daty, a to stało się za pierwszym razem), cofnąłem wskazówki o kilkanaście minut (czego w istocie nie powinno się robić) i spróbowałem ponownie przesunąć czas do przodu - tym razem się udało, jednak wskazówka godzinowa nie trafia w cyfry, lecz pomiędzy nie (zatem ustawiając np. Godzinę 16, wskazówka godzinowa pokazuje mniej więcej 16:30).
      Popełniłem dwa błędy, gdyż za pierwszym razem powinienem od razu wysłać zegarek do serwisu zamiast próbować "na siłę" zmienić czas, a za drugim - nie cofać wskazówek, jednak było to spowodowane oryginalnym problemem - zegarek zacina się czasem o 23, a sprzedawca zaprzecza, że problem istnieje. Zegarek nie zacina się o tej godzinie konkretnego dnia, gdy testowałem funkcje, udało mi się przesunąć  czas o cały miesiąc, bez problemu, używając jedynie zmiany czasu, jednak zegarek finalnie w którymś momencie i tak się zaciął po kolejnych próbach. Nigdy nie zmieniałem daty w godzinach nocnych (między 21 a 5), zatem nie mam pojęcia czy mogłem coś zrobić źle powodując zacięcie zegarka. Czy jest możliwe że takie długie testowanie, samo w sobie uszkodziło coś w mechanizmie? To by oznaczało, niezwykłą kruchość mechanizmu...Seriouswatches nie chce przyznać oryginalnego problemu, twierdząc, że używałem go niezgodnie z instrukcją, mimo iż nigdy nie zmieniałem daty w nocy... Nie mam możliwości tego udowodnić, a problem, który mam teraz zawsze można wytłumaczyć, że cofnałem zegarek, czego się robić nie powinno...
      Zegarek, po długich dyskusjach, został ponownie wysłany do seriouswatches, a oni z kolei wyślą go do serwisu Frederique Constant. Obawiam się jednak, że rezultat będzie taki, iż stwierdzą że ja sam uszkodziłem mechanizm cofając zegarek i obciążą mnie kosztami nie biorąc pod uwagę oryginalnego problemu. Nawet się z tym pogodziłem, bo nie mam już siły "walczyć" z nimi, jednak za wszelką cenę chcę uniknąć sytuacji, w której dostanę zegarek z powrotem i sytuacja z "zacinającym się" mechanizmem o 23 się powtórzy...
      Czy jest coś o czym nie wiem, co robię źle, iż mechanizm się zacina? Czy ktoś miał podobny problem? Przeszukałem internet i nie znalazłem nic podobnego a na mechanizmach zegarków się niestety nie znam.
      Bardzo dziękuję za pomoc gdyż w dyskusji ze sprzedawcą czuję się bezsilny! 
    • Przez TIK TAK
      Najważniejszą nowością zaprezentowaną przez Schaumburga będzie nowy manufakturowy mechanizm automatyczny SW-SJ 20 (nie mylić z sellitą)
       

       
      Cechy użytkowe:
      1. Możliwość dokręcania z koronki
      2. Szybka zmiana daty
      3. Częstotliwosć 28800 Alt/h (4 Hz)
      4. Włos balansu Soprod
      5. System antywstrząsowy Incabloc double cone.
      6. rezerwa chodu 44 h
       
      Mechanizm początkowo będzie występował w nowym modelu Squarematic. Rozmiar koperty 39x39 mm.. Cena 1500 EUR.
      Squarematic Pureness

      Squarematic Loyalty

      Squarematic Harmony


       
      Nowy Schaumburg Watch Moon Aventurine. Modelu nie trzeba przedstawiać. Tym razem pojawi się w wersji z tarczą z zielonego awenturynu. Cena 4700 EUR.
       

      Po sukcesie Steampunka pojawią się 2 nowe modele z mechanizmem ręcznie nakręcanym dostępne w wersji z z Unitasem SW-07.1, ( ETACHRON balance, spirale, pallet fork, Incabloc 18,000 A/h, Schaumburger 3/4 bridge ) lub za dopłatą przygotowany w Schaumburgu SW 08 (nie mylić z sellitą ) SW-08 ( Chronometer Glucydur balance, chronometer pallet fork, Incabloc 21,600 A/h, Hand engraved balance bridge).
      Średnica 42 mm, Tarcza stalowa wytrawiana.  Cena od 1650 EUR za SW 07.1
       
      Model Samurai

       
      Model Frog

       
       
      Zapraszam do wyrażania opinii.
       
      cdn
    • Przez KrzychuN
      Witam,
      Chciałem zapytać o waszą opinie na temat tego zegarka Frederique Constant Maxime Manufacture (FC-700X5M4/5/6) Nie jest to wersja limitowana. Konkretnie chodzi mi zakup modelu z bazarku od Kolegi z forum. Czy wart jest swojej ceny? Czy może jest ktoś w stanie polecić coś w podobnym stylu w zbliżonej kwocie?
       
      Model ze zdjęcia przymierzałem dzisiaj w salonie. Ogólnie wrażenie dobre i myślę ze wersja z rzymskimi cyframi pasowałaby mi jeszcze bardziej. Będę wdzięczny za wszelkie rady.
       

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.