Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Allegro się zmienia, ale nie koniecznie na korzyść. Może też zmieniają się oczekiwania i mentalność ludzi którzy z tego portalu korzystają?

     Pamiętam swoje początki na Allegro i jakoś w moim odczuciu było lepiej. Ludzie sprzedawali przedmioty które, były im zbędne ( coś w rodzaju wyprzedaży garażowej)  można było wyszukać jakieś fajne "perełki". Istniał system oceny sprzedawcy i kupującego, pozwalający zorientować się n/t rzetelności kontrahenta. Komentarze wymagały odrobiny wysiłku.

      Kolejne zmiany moim zdaniem zepsuły całą zabawę. Komentarze i oceny na które "pracowało się" miesiącami zostały zlikwidowane. Nie ma znaczenia opinia jaką wypracowywało się z każda kolejną transakcją. Pojawiło się dużo sklepów i "zawodowych handlarzy" co bardzo zmieniło charakter serwisu. System oceniania jest mechaniczny i tak na prawdę nie daje rzetelnej informacji o sprzedającym, a o kupującym nie wiemy już nic...

     Nawet w rozmowach ze znajomymi usłyszałem parokrotnie opinię, że albo nie wystawiają komentarzy - bo i tak nikt tego nie czyta, albo komentarz wystawiany jest automatycznie "po najmniejszej linii oporu" żeby jak najszybciej mieć to z głowy.

Te zmiany spowodowały, że część sprzedających i kupujących przeniosła się do innych serwisów - mniejszych, bardziej lokalnych. Kolekcjonerzy i pasjonaci sprzedają swoje kolekcje wśród osób zainteresowanych, zrzeszonych w  takich grupach jak Nasze Forum. Część przeniosła się do FB - bo tam podobno też już wszystko można znalezć. Pewnie taka jest naturalna kolej rzeczy ... 

     Podobnie jak piszący wcześniej Kolega Paweł Bury zawsze starałem się nawiązać jakiś kontakt ze sprzedającym / kupującym, potwierdzić fakt dokonania transakcji, przelewu należnej kwoty dokonuję natychmiast, potwierdzam fakt otrzymania przesyłki, dziękuję za transakcję...  Niestety, ostatnio coraz rzadziej spotykam się z podobnym zachowaniem z drugiej strony. 

Ja rozumiem, że trudno jest prowadząc sklep internetowy reagować w ten sposób na każdą transakcję, ale i wśród sprzedawców indywidualnych te dobre praktyki zanikają...

A może to tylko moje subiektywne odczucie, na podstawie kilku odosobnionych przypadków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro się zmienia, ale nie koniecznie na korzyść. Może też zmieniają się oczekiwania i mentalność ludzi którzy z tego portalu korzystają?

      Kolejne zmiany moim zdaniem zepsuły całą zabawę. Komentarze i oceny na które "pracowało się" miesiącami zostały zlikwidowane. Nie ma znaczenia opinia jaką wypracowywało się z każda kolejną transakcją. Pojawiło się dużo sklepów i

A może to tylko moje subiektywne odczucie, na podstawie kilku odosobnionych przypadków...

To nie tylko Twoje odczucie. Całkowicie się zgadzam z postawionymi tezami. Na swoją renomę pracowało się latami. Wiedziałeś zgrubsza z kim masz do czynienia, tak samo Twój kontrahent. Teraz wszystko zglajchszaltowano i jak zwykle wyszło z tego wielkie gówno.

Tylko komu to przeszkadzało ? Mogli zrobić równolegle subforum dla handlarzy zawodowych i byłby wilk cały i owca najedzona :)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to sobie właśnie wyobrażałem:

1.Wersja amatorska dla pasjonatów i okazyjnych sprzedawcow

2. Wersja profesjonalna dla firm i sklepów

A co za tym idzie odmienne zasady kupna / sprzedaży, inne prowizje itd.

 

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz rację tylko tu chodzi tylko i wyłącznie o ... KASĘ. Prowizje, reklamy i kliknięcia w nie. Dla właściciela serwisu nie ma znaczenia, czy chcesz sprzedać jedną rzecz czy jesteś przedsiębiorcą. Ważna jest prowizja. A serwis latami pracował na swoją pozycję numer 1. Te zmiany cieszą tylko i wyłącznie właściciela serwisu. Atmosfera ulotniła się została mentalność korpo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Allegro podąża ku zespoleniu się z jakimś wielkim graczem na rynku aukcyjnym. Opisujecie swoje doświadczenia sprzed powiedzmy 10 lat i obecnie. A cóż takiego się zmieniło? Zmienili się ludzie. Na przestrzeni tych lat coraz bardziej wykruszało się pokolenie nauczone obowiązkowości. Z obecnie wchodzącym, w duchu przemian i wolnego rynku, pokoleniem poszło najzwyczajniej coś nie tak. Z podejściem do zawieranych umów czyli istotą wolnego rynku. Tymczasem to nie są zakupy czyli transakcje, umowy w rozumieniu cywilizowanych ekonomicznie ludzi. To jest po prostu zabawa w kupowanie i tak jest to w mediach przedstawiane.

No to teraz wyobraźcie sobie, że to nie jest zakup kolczyka do pępka a trzeba zorganizować i z sukcesem przeprowadzić budowę np. elektrowni atomowej :) . Z ludźmi, którzy mają chrust pod czapką. Żyjemy w ciekawych czasach.

Opisujecie Koledzy to co jest normalnością czyli zasady skutecznego zawarcia umowy cywilnoprawnej. Obu stronom zależy, jeden chce sprzedać a drugi kupić. Wymieniają się informacjami by transakcja przebiegała sprawnie i przewidywalnie.

Z ciekawostek, miałem taki zakup gdzie szybko zapłaciłem a kontakt się urwał choć wcześniej wymieniłem korespondencję ze sprzedającym na temat przedmiotu i wyglądało to bardzo realnie i uczciwie. Nie była to duża kwota, a kupujący nie logował się pewien czas. Nie wszcząłem sporu. Zakupiony przedmiot dostałem dopiero po trzech tygodniach. Sprzedający w międzyczasie pozbył się używanego, w złym stanie, woreczka żółciowego i to nie na Allegro :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro podąża ku zespoleniu się z jakimś wielkim graczem na rynku aukcyjnym. Opisujecie swoje doświadczenia sprzed powiedzmy 10 lat i obecnie. A cóż takiego się zmieniło? Zmienili się ludzie. Na przestrzeni tych lat coraz bardziej wykruszało się pokolenie nauczone obowiązkowości. Z obecnie wchodzącym, w duchu przemian i wolnego rynku, pokoleniem poszło najzwyczajniej coś nie tak. Z podejściem do zawieranych umów czyli istotą wolnego rynku. Tymczasem to nie są zakupy czyli transakcje, umowy w rozumieniu cywilizowanych ekonomicznie ludzi. To jest po prostu zabawa w kupowanie i tak jest to w mediach przedstawiane.

No to teraz wyobraźcie sobie, że to nie jest zakup kolczyka do pępka a trzeba zorganizować i z sukcesem przeprowadzić budowę np. elektrowni atomowej :) . Z ludźmi, którzy mają chrust pod czapką. Żyjemy w ciekawych czasach.

Opisujecie Koledzy to co jest normalnością czyli zasady skutecznego zawarcia umowy cywilnoprawnej. Obu stronom zależy, jeden chce sprzedać a drugi kupić. Wymieniają się informacjami by transakcja przebiegała sprawnie i przewidywalnie.

Z ciekawostek, miałem taki zakup gdzie szybko zapłaciłem a kontakt się urwał choć wcześniej wymieniłem korespondencję ze sprzedającym na temat przedmiotu i wyglądało to bardzo realnie i uczciwie. Nie była to duża kwota, a kupujący nie logował się pewien czas. Nie wszcząłem sporu. Zakupiony przedmiot dostałem dopiero po trzech tygodniach. Sprzedający w międzyczasie pozbył się używanego, w złym stanie, woreczka żółciowego i to nie na Allegro :) .

Są jeszcze uczciwi ludzie w tym kraju,ale chyba tylko chorzy?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Ritterem. To jest inna świadomość.

 

Wysłane z mojego HTC


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek, miałem taki zakup gdzie szybko zapłaciłem a kontakt się urwał choć wcześniej wymieniłem korespondencję ze sprzedającym na temat przedmiotu i wyglądało to bardzo realnie i uczciwie. Nie była to duża kwota, a kupujący nie logował się pewien czas. Nie wszcząłem sporu. Zakupiony przedmiot dostałem dopiero po trzech tygodniach. Sprzedający w międzyczasie pozbył się używanego, w złym stanie, woreczka żółciowego i to nie na Allegro :) .

Pamiętam sytuację kiedy sprzedawca o jakimś żeńskim nicku ucichł na jakiś czas z powodu choroby i straszny raban się zrobił na forum. Reputację miał 100% pozytyw i nagle brak odzewu. Wielu już psy wieszało a to była sytuacja życiowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam sytuację kiedy sprzedawca o jakimś żeńskim nicku ucichł na jakiś czas z powodu choroby i straszny raban się zrobił na forum. Reputację miał 100% pozytyw i nagle brak odzewu. Wielu już psy wieszało a to była sytuacja życiowa...

Był też z Podlasia rzetelny sprzedawca demobilu amerykańskiego. Nagle zrobił się raban, a okazało się że chłopina oddał ducha Bogu :o


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był też z Podlasia rzetelny sprzedawca demobilu amerykańskiego. Nagle zrobił się raban, a okazało się że chłopina oddał ducha Bogu :o

No patrz! I okazało się że nawet po śmierci nieuczciwy! :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zamknijmy już temat allegro.

Każdy ma jakieś dobre i złe skojarzenia i jak zaczniemy o tym napisać to końca nie będzie.

 

Zmieniając temat to Rosjanie nie dają się Chorwatom na MŚ i zapowiada się powoli dogrywka. Czyżby Rosja awansowała do półfinału?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacun dla obu drużyn, Rosjan i Chorwatów. Pokazali klasę! Żeby tak nasi w takim stylu odpadli.. :(  Czasem przegrać to jak wygrać...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Rosjanie mawiają, że jak zginąć (przegrać) to z pieśnią na ustach a nie cicho niczym bieda pod płotem. Stąd te kuksańce w stronę publiki rosyjskiego trenera.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruscy piłkarze mi strasznie zaimponowali na tych mistrzostwach - pięknie walczyli, a wyeliminowanie Hiszpani będzie z pewnością pamiętane latami.

 

Ja od 96’ kibicuję Angli ;) i chyba pierwszy raz od 96’ jest szansa na to, że w końcu coś ugrają :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finał Anglia -Francja marzy się wielu. Mi napewno. Anglicy mają szansę ogromną bo po Chorwacja widać było że już rękawkami oddychają. Trzy dni przerwy więc wszystko może się zmienić. Zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Chorwacja to jedyna drużyna z Europy Środkowej - trzymajmy kciuki za Chorwatów, a nie za Europę Zachodnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Chorwacja to jedyna drużyna z Europy Środkowej - trzymajmy kciuki za Chorwatów, a nie za Europę Zachodnią.

Ja wiem, że przywiązanie fajna rzecz, ale Europa środkowa to tylko słowa. Środkowa czy zachodnia, wszystko jedno, to tylko piłka. Kibicujcie komu tam chcecie, kto by nie wygrał świata to nie zmieni.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do bardziej zorientowanych kolegów o zakupy na Violity.com. Polecacie, czy lepiej trzymać się z daleka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do bardziej zorientowanych kolegów o zakupy na Violity.com. Polecacie, czy lepiej trzymać się z daleka?

Nie wiem jak z zegarkami ale kilku moich znajomych militarystów kupuje tam i sobie chwali.

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.