Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Yakovlev

Nie ma problemu z płatnościa i wysyłka jeśli chodzi o Rosję?

Jakis czas temu był problem. Rosjanie chcieli tylko przelew na konto i wysyłka do Rosji.

Ci bez pay pal oczywiście.

Zależy skąd jest sprzedający. Jeśli z głębokiej prowincji to... zapomnij. Wysyła tylko po obłasti, nie chce nawet po stranie. ;)

Ci z większych miast, regularnie handlujący są bardziej ogarnięci. Nawet Pay Pal jest coraz bardziej powszechny.

Jednak wolą WU, bo to bardziej anonimowe. Mogą podać dane teściowej jako odbiorcy kasy :)

I każdy z was rosyjski zna biegle w mowie i piśmie?

No jasne :P

 

Uważasz, że tam nie uczą się języków obcych?

Niejeden Rosjanin zagiął by Cię znajomością języków.

Francuski i angielski to norma, po niemiecku tez sie dogadasz z niektórymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z Ukrainą, Western Union raczej uznawali. Choć mało teraz kupowałem, przez pół roku ostatnio tylko Kamę na którą czekam :D

Czyli nie Ty mi zgarnąłeś wczoraj Rakietę i dziś Wostoka........ Brakło mi milisekundy :D Bo sobie myślę, pewnie Krzysiek siedzi przy kompie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I każdy z was rosyjski zna biegle w mowie i piśmie?

Taaa :) Wujek google i jego tłumacz pomagają. Choć coś tam kumam :)

Czyli nie Ty mi zgarnąłeś wczoraj Rakietę i dziś Wostoka........ Brakło mi milisekundy :D Bo sobie myślę, pewnie Krzysiek siedzi przy kompie :P

Wostok bordowy? Rakieta 24H? :)

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa :) Wujek google i jego tłumacz pomagają. Choć coś tam kumam :)

Wostok bordowy? Rakieta 24H? :)

:angry: Z Wostoka już ochłonąłem :(:wacko: ale tej Rakiety Ci nie daruję! :(:angry:   :P 

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam piszu pa russkij. Największy problem to przełączanie się na klawiaturę ekranową. Ostatecznie 9 lat stukało się ten język.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na "dogadanie się" nie ma mądrych nigdzie. Może być tak że obie strony strony perfekt znają Polski bo są na przykład Warszawiakami z dziada pradziada a przy dyskusji na temat Legia - Polonia w ogóle nie będą sie w stanie porozumieć  :D  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, pewien Macedończyk na targu w Ohrydzie, powiedział mi ładnie po rosyjsku " my wsje słowiany, my dagaworimsja" i my dagaworilis.

3 ładne dżezwy ręcznie kute zakupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę zilustrować :)

 

To jest to w czym gotuje się kawę.

post-91454-0-71433200-1506634666.jpg

Edytowane przez timegoesby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera wie, środek wygląda na ocynk, z zewnątrz miedź, bo czasem lubi pozielenieć(jak się długo nie używa). To jest turecki wynalazek, ale szeroko rozpowszechniony na Bałkanach. W Macedonii było to w miarę tanie 5/7€, w Bułgarii już 25€.

 

Wcale nie taka jazda, wlewasz zimnej wody połowę , dwie łyżeczki kawy kub więcej (cukier lub bez). Czekasz aż się zagotuje , na wolnym ogniu, bo inaczej masz kipisz. Jak się gotuje, dolewasz zimnej wody i czekasz na drugie zagotowanie i wtedy malutka filiżenczka i zaczynasz dzień :)  Fakt , trzeba poświęcić 20-30 minut, ale kurna gdzie się spieszyć , to kocham u Bałkańców.

Edytowane przez timegoesby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak słyszałem od kogoś bliskiego tej Pani

Ukrainka która w Bytomiu sprzedaje tarcze i pasówki z Charkowa podobno została ustrzelona na granicy za przewóz radioaktywnych zegarów czołgowych czy lotniczych - miała przy sobie te stare malowane radem i zadzwoniło na bramkach - cos tam podobno ją przetrzepali 

Pisze bo kilku z was ją zna - znam i ja  :mellow:

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy skąd jest sprzedający. Jeśli z głębokiej prowincji to... zapomnij. Wysyła tylko po obłasti, nie chce nawet po stranie. ;)

Ci z większych miast, regularnie handlujący są bardziej ogarnięci. Nawet Pay Pal jest coraz bardziej powszechny.

Jednak wolą WU, bo to bardziej anonimowe. Mogą podać dane teściowej jako odbiorcy kasy :)

No jasne :P

 

Uważasz, że tam nie uczą się języków obcych?

Niejeden Rosjanin zagiął by Cię znajomością języków.

Francuski i angielski to norma, po niemiecku tez sie dogadasz z niektórymi

Nigdy nie miałem doświadczeń zawodowych związanych z Rosjanami. Ukraińcy na budowach zwykli mawiać "ja nie znaju" ale po bliższym poznaniu okazuje się, że znaju... Dzięki za informację kiedyś będę musiał spróbować zakupów na wschodzie.

Cholera wie, środek wygląda na ocynk, z zewnątrz miedź, bo czasem lubi pozielenieć(jak się długo nie używa). To jest turecki wynalazek, ale szeroko rozpowszechniony na Bałkanach. W Macedonii było to w miarę tanie 5/7€, w Bułgarii już 25€.

 

Wcale nie taka jazda, wlewasz zimnej wody połowę , dwie łyżeczki kawy kub więcej (cukier lub bez). Czekasz aż się zagotuje , na wolnym ogniu, bo inaczej masz kipisz. Jak się gotuje, dolewasz zimnej wody i czekasz na drugie zagotowanie i wtedy malutka filiżenczka i zaczynasz dzień :)  Fakt , trzeba poświęcić 20-30 minut, ale kurna gdzie się spieszyć , to kocham u Bałkańców.

Ocynk jest szkodliwy, nie używa się rur cynkowanych do wody pitnej a co dopiero do gotowania. Jak grzejesz takie naczynie ocynkowane to cynk się utleniania i jest szkodliwy dla zdrowia! Najpierw masz mdłości a w dużych i regularnych dawkach mogą wypaść zęby. Ja używam czegoś takiego jak na zdjęciu. A dwa lata we włoskiej firmie wiele mnie nauczyły!

"Kawa musi być gorąca jak piekło, czarna jak diabeł, czysta jak anioł, słodka jak miłość." Charles-Maurice de Talleyrand

Zdjęcie z sieci.

post-92622-0-47710700-1506707780.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludy z południa uważają, że to co piją Polacy pod nazwą kawa to "brudna woda". A podobny gąsiorek na kawę żona kupiła za 15 PLN na targu staroci... Jak Towarzysze nie chcą wydawać kilkuset PLN na express do kawy, to samowar zrobi robotę w niższej cenie a wg. mnie efekt jest lepszy. Polecam.

PS. Cytując klasyka.

" Ty nie potrafisz ugotować makaronu, Twoja mama nie potrafi ugotować makaronu. Ty możesz ugotować klej do tapet!" Tak mi powiedział jeden makaroniaż jak mi chciał dokuczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Kawa smakuje super, ale wiele zależy tez od samej kawy. Nie każda sie nada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludy z południa uważają, że to co piją Polacy pod nazwą kawa to "brudna woda". A podobny gąsiorek na kawę żona kupiła za 15 PLN na targu staroci... Jak Towarzysze nie chcą wydawać kilkuset PLN na express do kawy, to samowar zrobi robotę w niższej cenie a wg. mnie efekt jest lepszy. Polecam.

PS. Cytując klasyka.

" Ty nie potrafisz ugotować makaronu, Twoja mama nie potrafi ugotować makaronu. Ty możesz ugotować klej do tapet!" Tak mi powiedział jeden makaroniaż jak mi chciał dokuczyć.

A gdzie byłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak słyszałem od kogoś bliskiego tej Pani

Ukrainka która w Bytomiu sprzedaje tarcze i pasówki z Charkowa podobno została ustrzelona na granicy za przewóz radioaktywnych zegarów czołgowych czy lotniczych - miała przy sobie te stare malowane radem i zadzwoniło na bramkach - cos tam podobno ją przetrzepali 

Pisze bo kilku z was ją zna - znam i ja  :mellow:

No to ładnie....chyba nie mieli się do czego przyczepić. Rozumiem, że mówisz o Pani która stała na prawo od wjazdu? Bo są dwie Panie  ;)  Choć ta druga dawno pasówek nie miała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludy z południa uważają, że to co piją Polacy pod nazwą kawa to "brudna woda".

Mi rownież cieżko inaczej nazwać kawę rozpuszczalną ;)

 

A kawiarka to niedrogi zakup, który zupełnie odmienia smak domowej kawy, nawet zwykła Lavazza smakuje z tego wyśmienicie :).

 

Dla mnie kawa to jedynie ta z ekspresu lub kawiarki :).

 

Taki offtopic o kawce sie zrobił, ale w tym wątku chyba można sobie na to pozwolić ;).

Edytowane przez Mike S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.