Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

A ja nowej raczej bym nie założył  ;)​ (chociaż nie jestem obiektywny bo starych też nie noszę*)

Warto zrobić starą moim zdaniem - koszta - raz zainwestujesz i będzie cieszyć długo.

 

Edycja*

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani, a ja mam pytanie tak z innej beczki : ) poradzcie prosze.

jesli zegarek ma nowa (ale radziecka) tarcze, a takze nowa koronke czy to bardzo go dyskwalifiikuje?

dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W uzupełnieniu wg mnie: tarcza - tak, koronka - nie. Chociaż, jeśli koronka jest charakterystyczna dla danego modelu (np kraby kirowa, kamy, stolicznyje) to poszukuje się takich


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie prosze, czy mechanizm Poljota de lux, 29 kamnia, jest bardzo delikatny? taki raczej nie do czestego  noszenia... bardziej ostroznego?

Edytowane przez Sylwia1gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie prosze, czy mechanizm Poljota de lux, 29 kamnia, jest bardzo delikatny? taki raczej nie do czestego  noszenia... bardziej ostroznego?

To dobry by nie powiedzieć bardzo dobry mechanizm, jeśli sprawny i po serwisie to jak najbardziej do noszenia na co dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę że niejeden z naszych forumowiczów zawstydziłby autora filmu swoją kolekcją :)

Ale przyznaję że chciałbym kilka z tych zegarków widzieć u siebie.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3:12 co to za Kirowski?

Napewno bez sekundnika :D


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3:12 co to za Kirowski?

no właśnie, też takiego nie mam. 

I co to za zegarek z 9:03?


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Panowie pomoże ktoś. Które to fabryki były bo nie mogę wygrzebać.  :(

Куйбышевский совнархозВладимирский совнархоз.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Tak nie do końca. Chodzi mi bardziej które/jakie fabryki kryją się pod tymi nazwami. Są one ujęte na końcu katalogu z 1960 r. i nie wiem np. jakie werki powinny w nich się znajdować. 

 

9725377_CIMG5203.JPG

 

9725378_CIMG5205.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są fabryki, tylko jednostki zarządzania przedsiębiorstwami. Takie zrzeszenia branżowe, które podlegały tworowi, któy się nazywał Rada Najwyższa Gospodarki Narodowej (odpowiednik ministerstwa gospodarki). Kujbyszewski Sownarchoz działał na obszarze, na którym leżałą fakbryka ZIM.  Więc pisząc o Kujbyszewskim Sownarchozie piszą tak naprawdę o ZIM-ie. Na obszarze obwodu Włodzimierskiego nie było fabryk zegarków naręcznych, stąd masz info o Kujbyszewie i o zegarach kominkowych.

 

 

edytka: info o tym masz tylko w katalogu z roku 1960, bo po kryzysie kubańskim gospodarka wpadła w recesję i zmienili system zarządzania, likwidując sownarchozy

Edytowane przez Sursum

Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Tak podejrzewałem że jest w to zamieszany ZiM ze względu na wzory Pobiedy które oferują oba naczelstwa tylko nigdzie nie mogłem tego potwierdzić. Dziękuję za odpowiedź, wszystko wyjaśnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie dwa się trafiły i może ktoś podpowie czy ta rakieta powinna mieć taką poszarzałą tarczę ? a pobieda to chyba składak w kopercie sportywnego ?

post-87697-0-35060100-1508347138_thumb.jpg

post-87697-0-03500400-1508347145_thumb.jpg

post-87697-0-55646500-1508347151_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie dwa się trafiły i może ktoś podpowie czy ta rakieta powinna mieć taką poszarzałą tarczę ?

Moim zdaniem tak. To noworus i mam dokładnie taką samą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie dwa się trafiły i może ktoś podpowie czy ta rakieta powinna mieć taką poszarzałą tarczę ? a pobieda to chyba składak w kopercie sportywnego ?

A jaki werk w Pobiedzie? Może to Sportiwny z tarczą Pobiedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę faktycznie Obaj macie rację [ jak zwykle ] w Twojej rakiecie też tarcza się tak mieni pod światło ? noworuś , w tej pobiedzie chyba faktycznie sportywnyj nawet stop sekunda działa

Dzięki

post-87697-0-85738100-1508348963_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Tarcza "warszawska" włożona do Sportiwnego. Pewnie majster miał takie zamienniki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.