Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Yakovlev

Kiedyś nazywał się Anoli007 (czy jakoś tak), nie polecam.

A ja polecam. Kupiłem tam kilka fajnych zegarków w super stanach, w pełni oryginalne.

Dodatkowo Pani Ilona (bo tak ma na imię) sprowadziła mi pod zamówienie konkretne zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, to dama jest. Czasem kupuję. Natomiast rzeczywiście zdarza się, że sprzedaje składaki (jak każdy).


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość jej aukcji jakie widuje to kombinowane składaki, ja osobiście jej nie polecam, ale faktem jest, że ma zwolenników na forum.

Przykładowy "Biały kruk"

 

http://allegro.pl/totalny-unikat-rakieta-world-time-cccp-z-1985r-i6933878991.html

 

Oraz inne:

http://allegro.pl/wojskowy-wostok-komandirskie-amfibia-200m-i6940306785.html

 

http://allegro.pl/totalny-unikat-rakieta-world-time-cccp-z-1985r-i6936090297.html

 

Wybaczcie, ja tego nie szanuje i odradzam zakupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kacap

Świetne super polecam

Większość jej aukcji jakie widuje to kombinowane składaki, ja osobiście jej nie polecam, ale faktem jest, że ma zwolenników na forum.Przykładowy "Biały kruk"

 

http://allegro.pl/totalny-unikat-rakieta-world-time-cccp-z-1985r-i6933878991.html

 

Oraz inne:

http://allegro.pl/wojskowy-wostok-komandirskie-amfibia-200m-i6940306785.html

 

http://allegro.pl/totalny-unikat-rakieta-world-time-cccp-z-1985r-i6936090297.html

 

Wybaczcie, ja tego nie szanuje i odradzam zakupy.

Białe kluchy

 

 

Świetne super polecam

 

Edycja mod

 

Pisanie dla samego napisania postu mija się z celem a merytoryki brak w tym co piszesz. Doczytaj regulamin.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Białe kluchy

Świetne super polecam

Krótkie pytanie.

Co w tych podlinkowanych jest nieoryginalne i jak powinien wyglądać oryginał?

 

I może pokażesz nam kilka swoich perełek, bo jak na razie to wpadasz tu na chwilę gnój rozrzucać i wychodzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Gdyby ktoś oglądał OPOLE, i w Debiutach nie miał swego faworyta, a nie żal mu 3 zł to niech wyśle sms-a o treści 11 na nr 7350 w trakcie występu Dominiki Ptak

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arc76

Nie macie wyrzutów sumienia, że zachwycacie się sowiecką technologią. A Sowieci nas okupowanej przez kilkadziesiąt lat i chcieli nas zrusyfikoeać,chcieli pozbawić nas polskości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie macie wyrzutów sumienia, że zachwycacie się sowiecką technologią. A Sowieci nas okupowanej przez kilkadziesiąt lat i chcieli nas zrusyfikoeać,chcieli pozbawić nas polskości

Wtf? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Nie macie wyrzutów sumienia, że zachwycacie się sowiecką technologią. A Sowieci nas okupowanej przez kilkadziesiąt lat i chcieli nas zrusyfikoeać,chcieli pozbawić nas polskości

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arc76

Tak mnie dzisiaj naszło jak o tych naszych towarzyszach broni w tv mówią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie macie wyrzutów sumienia, że zachwycacie się sowiecką technologią. A Sowieci nas okupowanej przez kilkadziesiąt lat i chcieli nas zrusyfikoeać,chcieli pozbawić nas polskości

Nie radze brnać w to dalej.

Zachwycamy sie na tym forum niemiecka technologia, szwajcarską, francuską, angielską, japońską, włoską itd.

Zachwycamy sie zegarkami a nie historycznymi problemami z poszczególnymi krajami.

 

Koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że część osób z naszego działu interesuje się również zegarkami innej, niż radziecka, produkcji, więc polecam ciekawy artykuł P. Władysława Mellera o wycieczce, w której miałem olbrzymią przyjemność uczestniczyć  ^_^ .

 

Jeżeli ktoś chciałby o coś dopytać to postaram się odpowiadać na tyle, na ile pozwala stan mojej wiedzy ;) .

 

http://zegarkiipasja.pl/artykul/15770-roamer-relacja-z-wizyty-u-szwajcarskiego-producenta-zegarkow 
 

13fffb792aa4d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny artykuł, na pewno świetne wrażenia :)

Pierwsza myśl to taka  - przyjrzałeś się tej pęsecie do ściskania teleskopu z obu stron?

Potrzebuje takiej koniecznie.  Poważnie piszę - niektóre bransolety bez tego po prostu masakra założyć. Zdjąć też ale tu łatwiej.

 

Druga rzecz - naturalne pytanie- ile szwajcarskości jest w Roamer? -Fabryka może robic koperty i dla innych ale jej produkcja to 15% nakładu produkowanych zegarków. Gdzie produkują pozostałe 85%?  :)

Montownia na wpół pusta mimo, iż wiedzieli że będą mieć gości.

Ktoś z oglądających oficjalnie zapytał czy i ile oddziałów maja w Chinach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

...

Pierwsza myśl to taka  - przyjrzałeś się tej pęsecie do ściskania teleskopu z obu stron?

Potrzebuje takiej koniecznie.  Poważnie piszę - niektóre bransolety bez tego po prostu masakra założyć. Zdjąć też ale tu łatwiej.

 

...

Roman - zrób to sam ;)

 

Sposób 1 - Cyrkiel ze śruba mikrometryczną z dwoma ostrzami - wyjmujesz ostrza, delikatnie szlifujesz krawędzie zewnętrzne ramion. Od wewnątrz w zasadzie nie trzeba nic robić, bo ma rowek. Można delikatnie liznąć końcówkę każdego z ramion (zależy jaki trafisz model).

 

Sposób 2 - Pęseta stomatologiczna prosta (anatomiczna) - dremelek, w końcówkach ramion trzeba wyszlifować "nacięcia" i zeszlifować by nie były za grube, a ramiona lekko rozgiąć u nasady pęsety (połączenia ramion) i ponownie zagiąć na żądaną szerokość mniej więcej w 1/3 długości ramion patrząc od dołu.

 

Mam gdzieś w domu takie samoróbki. Już od dawna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny artykuł, na pewno świetne wrażenia :)

Pierwsza myśl to taka  - przyjrzałeś się tej pęsecie do ściskania teleskopu z obu stron?

Potrzebuje takiej koniecznie.  Poważnie piszę - niektóre bransolety bez tego po prostu masakra założyć. Zdjąć też ale tu łatwiej.

 

Druga rzecz - naturalne pytanie- ile szwajcarskości jest w Roamer? -Fabryka może robic koperty i dla innych ale jej produkcja to 15% nakładu produkowanych zegarków. Gdzie produkują pozostałe 85%?  :)

Montownia na wpół pusta mimo, iż wiedzieli że będą mieć gości.

Ktoś z oglądających oficjalnie zapytał czy i ile oddziałów maja w Chinach?

Właśnie z tego co widziałem to szwajcarskości jest w nim tyle ile wymaga tego prawo - 60% to aktualny wymóg i przypuszczalnie wszyscy, prócz topowych manufaktur się tego trzymają :).

 

To co najważniejsze, to że obawiałem się tam taśmy produkcyjnej, a tymczasem na każdym etapie prac to człowiek odpowiada za powstanie zegarka Roamer. Pracownicy ręcznie składają poszczególne elementy, zakładają wskazówki, skręcają koronki z wałkiem a następnie zakładają je do mechanizmu, kontrola jakości również odbywa się przy pomocy ludzkiego oka :).

 

Te 15% wspomniane w artykule, to procent prac w fabryce przeznaczony na Roamer'a, oprócz niego fabryka wytwarza również takie marki jak Swiss Military Hanowa, Hanowa oraz kilka innych, których nie kojarzę.  (czyli 100% prac polegających na złożeniu zegarka Roamer odbywa się w tej fabryce). 

Montownia była na wpół pusta z uwagi na to, że przyjechaliśmy w takim okresie - nowości przedstawione na targach w Bazylei na dniach trafią do sprzedaży i pewnie już od jakiegoś czasu leżą zapakowane w pudłach i czekają na wysyłkę.

 

Ponad to fabryka, prócz produkcji kopert dla Roamer'a, produkuje również koperty dla innych szwajcarskich marek, podobno nawet jednej zaliczanej do luksusowych brandów, ale ile w tym prawdy to ciężko orzec, inna sprawa, że mając dojście do fabryki której można zlecić produkcję szwajcarskich kopert to dlaczego z tego nie skorzystać.

 

Oczywiście pytaliśmy o udział fabryk azjatyckich, wiadomo dzisiaj cały świat tam produkuje. Przepisy odnoszące się do 60% wymaganego dla Swiss Made tyczą się tego co w kopercie + koperty, nie można sobie podbijać statystyki robionym na miejscu paskiem, lub pudełkiem (tym bardziej przestaje dziwić fakt, że Omega zleca produkcję bransolet w Chinach ;) ). Roamer, tak jak pozostali producenci zleca przykładowo produkcję wskazówek na wschodzie ;)

 

Ja akurat na ten przyrząd do zmiany teleskopów nie zwróciłem w ogóle uwagi :P, więc niestety nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć ;)

Zwróciłem natomiast uwagę na test szczelności kopert i muszę powiedzieć, że byłem pod wrażeniem, najpierw test w "na sucho" pod ciśnieniem, a następnie pełne zanurzenie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman - zrób to sam ;)

 

Sposób 1 - Cyrkiel ze śruba mikrometryczną z dwoma ostrzami - wyjmujesz ostrza, delikatnie szlifujesz krawędzie zewnętrzne ramion. Od wewnątrz w zasadzie nie trzeba nic robić, bo ma rowek. Można delikatnie liznąć końcówkę każdego z ramion (zależy jaki trafisz model).

 

Sposób 2 - Pęseta stomatologiczna prosta (anatomiczna) - dremelek, w końcówkach ramion trzeba wyszlifować "nacięcia" i zeszlifować by nie były za grube, a ramiona lekko rozgiąć u nasady pęsety (połączenia ramion) i ponownie zagiąć na żądaną szerokość mniej więcej w 1/3 długości ramion patrząc od dołu.

 

Mam gdzieś w domu takie samoróbki. Już od dawna ;)

A wdzisz. Jak sie nie da kupić to trzeba sobie zrobić :)

Pokaż zdjecia jak znajdziesz chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://ps.raketa-shop.com/w/en/smartblog/9_Emir-Kusturica-designed-the-new-Raketa-watche.html

 

Emir Kusturica zaprojektował nowy model zegarka Rakieta :), co ciekawe, w zegarku zastosowano nowy automatyczny mechanizm :).

Taka ciekawostka ;).

Trochę z Kopernika trochę ze starego sygnała i się kręci - a godzinowa to........ -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Ciekawe co tam w środku siedzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.