Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość JUSUP

Perfumy

Rekomendowane odpowiedzi

Wczorajsza zdobycz i dzisiejszy sotd.

Zapach warty zrobienia osobnej fotki. Na luzie w top 5 wszechczasow. Bronilem sie przed nim damskim Jub xxv i Chypre palatin ale w koncu i tak mnie pokonal. Mnie i moj portfel ;)

 

IMG_20231005_082946.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat nie kupiłem niczego z mainstreamu/sieciówek. Złożyłem też sobie obietnicę, że już nigdy więcej blind buy'ów. Po tym jak przyjechały GGA i Nishane Sultan Vetiver pierwszy raz szorowałem się w wannie w obu przypadkach po godzinie od aplikacji, żeby je zmyć. Nishane niestety i tak został na mnie do rana następnego dnia. Zapomniałem o tej obietnicy i wjechały dziś dwa klasyki kupione w ciemno. 😜 10-15 lat temu uwielbiałem starego Gentlemana, ale dziś o ile Le Male bardzo się spodobał o tyle Kouros już się pakuję w drogę powrotną. 🙂 

 

Swoją drogą chętnie kupię jeśli komuś zalegają:

- Profumum Roma Victrix

- Profumum Roma Acqua Viva

- Profumum Roma Ichnusa

- Profumum Roma Battito d'Ali

 

IMG_8518.thumb.jpeg.6aebeaf4f825a9bf8e50c87ea95a012d.jpeg

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Annihilator napisał(-a):

Wczorajsza zdobycz i dzisiejszy sotd.

Zapach warty zrobienia osobnej fotki. Na luzie w top 5 wszechczasow. Bronilem sie przed nim damskim Jub xxv i Chypre palatin ale w koncu i tak mnie pokonal. Mnie i moj portfel ;)

 

IMG_20231005_082946.jpg

Cena zacna a ilość składników imponującą - sam jestem ciekaw efektu końcowego. 


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Solve napisał(-a):

Cena zacna a ilość składników imponującą - sam jestem ciekaw efektu końcowego. 

Ilość składników przekłada się na wielowymiarowość zapachu ale największe wrażenie robi i tak ich jakość.
Nie jest to zapach ani łatwy ani przyjemny - to uzależniające dzieło sztuki dodatkowo o ogromnej sile rażenia. Oddziela mężczyzn od chłopców ;)  

 

5 godzin temu, nicon napisał(-a):

Mmmm Kouros, zapach świeżo umytej toalety w latach 90 xD.

Nowy Kouros pachnie i tak dużo przyjemniej niż wersje vintage.
Czy zawsze jemy tylko pyszne słodkości? Nie lubicie czerniny, wątróbki czy pleśniowego sera? O durianach i surstrommingach nie wspomnę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Annihilator napisał(-a):

Ilość składników przekłada się na wielowymiarowość zapachu ale największe wrażenie robi i tak ich jakość.
Nie jest to zapach ani łatwy ani przyjemny - to uzależniające dzieło sztuki dodatkowo o ogromnej sile rażenia. Oddziela mężczyzn od chłopców ;)  

 

Nowy Kouros pachnie i tak dużo przyjemniej niż wersje vintage.
Czy zawsze jemy tylko pyszne słodkości? Nie lubicie czerniny, wątróbki czy pleśniowego sera? O durianach i surstrommingach nie wspomnę ;)

Na pewno z tą ceną oddziela mężczyzn od chłopców :)

 

Widać, że lubisz dobre zapachy. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Annihilator napisał(-a):

Wczorajsza zdobycz i dzisiejszy sotd.

Zapach warty zrobienia osobnej fotki. Na luzie w top 5 wszechczasow. Bronilem sie przed nim damskim Jub xxv i Chypre palatin ale w koncu i tak mnie pokonal. Mnie i moj portfel ;)

 

IMG_20231005_082946.jpg

Od jakiegos czasu czaje sie na cos od nich, ale moj portfel na razie dzielnie sie broni ;) 

Podobnie jak z Clive Ch.,ale boje sie,ze za jakis czas portfel polegnie ;)

A zapasy w szafce jakies sa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.10.2023 o 16:07, nicon napisał(-a):

Mmmm Kouros, zapach świeżo umytej toalety w latach 90 xD.

 

Jak to z zakupami w ciemno bywa i o tym czytałem. Tzn. sporo opinii o kostkach WC, kiblu w PKP, szaletach miejskich itp. Nic takiego nie czuję. Zapach nie tyle mnie odrzuca jak np.  w/w Sultan co IMO kompletnie do mnie nie pasuje. 🙂

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.10.2023 o 16:07, nicon napisał(-a):

Mmmm Kouros, zapach świeżo umytej toalety w latach 90 xD.

 

Miałem tak z paroma oudowymi zapachami co testowałem. Czytałem, że luksusy itd. a tu toi toi. ;) Podobnie z Parfumes de Marly którymś popularnym.

 

Dzisiaj zakupiłem Straight to Heaven dla żony, siadł jej ten zapach i mi też. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Miałem tak z paroma oudowymi zapachami co testowałem. Czytałem, że luksusy itd. a tu toi toi.  Podobnie z Parfumes de Marly którymś popularnym.
 
Dzisiaj zakupiłem Straight to Heaven dla żony, siadł jej ten zapach i mi też. 

Naturalny oud nie ma nic wspólnego z zapachami toaletowymi. I tak, jest luksusowy :) oczywiście nie każdemu podejdzie, ale to nie te rejony zapachowe.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, memento mori napisał(-a):

 

Jak to z zakupami w ciemno bywa i o tym czytałem. Tzn. sporo opinii o kostkach WC, kiblu w PKP, szaletach miejskich itp. Nic takiego nie czuję. Zapach nie tyle mnie odrzuca jak np.  w/w Sultan co IMO kompletnie do mnie nie pasuje. 🙂

Ja testowałem tylko współczesny i nie jest taki tragiczny, ale te starsze wersje to faktycznie dla mnie był taki zapach WC kostka. Nie bez powodu ten Kouros to trochę mem na forach :).

 

Ja się cieszę z jesieni bo mogę sobie wreszcie psiknąć Encre Noire aka kaplica cmentarna.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nicon jak się trochę przewącha wetiwerowców i dymiących perfum to  kaplicą już tak nie czuć. Ta kaplica to zazwyczaj pierwsze wrażenie początkujących. Kiedyś czytałem o legendarnych czarnych turmalinach dla księży i ostatecznie nie taki diabeł czarny. Nawet czarny nad czarnymi flakon Humberta. Bardziej mnie ugięły nowe Amouage z tej szarej serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.10.2023 o 08:36, Annihilator napisał(-a):

Wczorajsza zdobycz i dzisiejszy sotd.

Zapach warty zrobienia osobnej fotki. Na luzie w top 5 wszechczasow. Bronilem sie przed nim damskim Jub xxv i Chypre palatin ale w koncu i tak mnie pokonal. Mnie i moj portfel ;)

 

IMG_20231005_082946.jpg

 

Czy to znaczy, że zamierzasz pozbyć się Chypre Palatin?:D

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



[...] Ja się cieszę z jesieni bo mogę sobie wreszcie psiknąć Encre Noire aka kaplica cmentarna.

Właśnie kończę EN Sport, w te dni jest fantastycznym zapachem, no ale zastanawiałem się czy ponownie kupić Sport (bo bardziej uniwersalny), czy może pójść teraz w EN A L'Extreme, którego jeszcze nie miałem? Zacząłem od klasycznego EN i pierwszy test w perfumerii nie był dobrze odebrany przeze mnie, niezbyt wyraźnie go czułem i dopiero za drugim razem, jakaś niewielka próbka testowana na spokojnie w domu, no i tym razem siadł od razu, nie mogłem się oderwać od tego zapachu, szybko kupiłem flakon Miałem kiedyś na sobie EN podczas pogrzebu i czułem się bardzo dobrze, w jakiś sposób mnie koił.
Byłem ciekawy, czy EN budzi jeszcze takie emocje jak parę lat temu, czy ktoś jeszcze go używa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, herbee napisał(-a):

Byłem ciekawy, czy EN budzi jeszcze takie emocje jak parę lat temu, czy ktoś jeszcze go używa?

Czasami. 
 

IMG_4762.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LEN Extreme to świetny zapach, ale dość mocny i długotrwały. Lepiej spróbować organoleptycznie, choć ja kupiłem w ciemno dzięki kolegom z forum, którzy go kilkukrotnie polecali,i nie żałuję😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On jest baaardzo fajny- za ta kase takie parametry….rzadko sie zdarza. Kiedys uzywalem go nawet w lato tak mi sie podobal. Jest super

Z czasem jednak troszeczke za ostry sie dla mnie stal ale…. mala bureleczke i tak wezme 😉

Edytowane przez pawel007
orto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EN A L'Extreme oczywiście uważam za świetną kompozycję bo tak po prostu jest. W praktyce jednak używam go  rzadko bo czuję się  jak delikatnie zbutwiała beczka po jakiejś whisko podobnej cieczy. Jest ostry i kwaśny, alkoholowy i dopiero po godzinie wychodzi jakiś irys i wtedy jest ok. Trudny jest nawet bardziej niż klasyczny EN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.10.2023 o 16:07, nicon napisał(-a):

Mmmm Kouros, zapach świeżo umytej toalety w latach 90 xD.

 

Raczej nieumytego pisuaru :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.10.2023 o 14:49, herbee napisał(-a):


 


Właśnie kończę EN Sport, w te dni jest fantastycznym zapachem, no ale zastanawiałem się czy ponownie kupić Sport (bo bardziej uniwersalny), czy może pójść teraz w EN A L'Extreme, którego jeszcze nie miałem? Zacząłem od klasycznego EN i pierwszy test w perfumerii nie był dobrze odebrany przeze mnie, niezbyt wyraźnie go czułem i dopiero za drugim razem, jakaś niewielka próbka testowana na spokojnie w domu, no i tym razem siadł od razu, nie mogłem się oderwać od tego zapachu, szybko kupiłem flakon emoji846.png Miałem kiedyś na sobie EN podczas pogrzebu i czułem się bardzo dobrze, w jakiś sposób mnie koił.
Byłem ciekawy, czy EN budzi jeszcze takie emocje jak parę lat temu, czy ktoś jeszcze go używa?

I ja kupiłem Sporta w tym tygodniu bo się bałem tych opiniina forum o EN i EN Extreme i bardzo mi się podoba ten Sport. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia z krypty😁

 

 

 

 

DSC_1766.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.