Remy 397 #13026 Posted September 29, 2024 2 godziny temu, Mikas napisał(-a): Takie pytanko. Który pachniuk od Toma Forda byście polecili dla kogoś kto lubi zapachy stylu Gucci guilty absolutnie, Aventus, Dior savage, Bleu de Chanele itp? Drugie pytanie to czy polecicie jakiś internetowy sklep w USA z dobrymi cenami? Bliska mi osoba jest jeszcze dwa tygodnie w San Antonio i myślę czy nie wykorzystać tego faktu na jakiś zakup Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka TF Ombre Leather. 2 Share this post Link to post Share on other sites
Mikas 8487 #13027 Posted September 29, 2024 TF Ombre Leather.Z opisów póki co też myślę o ombre leatherWysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka 1 Share this post Link to post Share on other sites
pawel007 5174 #13028 Posted September 29, 2024 i zmiana… 0 Share this post Link to post Share on other sites
Dostum 2515 #13029 Posted September 30, 2024 23 godziny temu, Mikas napisał(-a): Takie pytanko. Który pachniuk od Toma Forda byście polecili dla kogoś kto lubi zapachy stylu Gucci guilty absolutnie, Aventus, Dior savage, Bleu de Chanele itp? W mojej ocenie: Większość Tomków to dobre jakościowo zapachy ale nie warte swojej ceny i zdecydowanie przehajpowane. Chcą się wyróżniać, kojarzyć po części z niszą. Chcą i tyle. Jest mnóstwo zdecydowanie tańszych i ciekawiej skonstruowanych zapachów. Wiem, że nie pomogłem ale chciałem wyrazić swoja opinię. Co do sklepów w US jest ich mnóstwo. Kupowałem kilka razy w maxaroma (rewelacyjny wybór) - polecam. 2 Share this post Link to post Share on other sites
JakubZet 63 #13030 Posted September 30, 2024 W końcu coś nowego... Zielony na ciepełko, a z drugim może żona się polubi przy chłodzie. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Solve 218 #13031 Posted September 30, 2024 Jak ten Armani? Czytałem o nim niedawno 0 Krystian "KriSu" Share this post Link to post Share on other sites
polly 231 #13032 Posted September 30, 2024 Zielony Armani to elegancki i przyjemny gość o mszanym jakby lekko wodnym charakterze. Ta Zimaya to ATOM co wypełnia cały dom. Mam zakaz używania. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Dostum 2515 #13033 Posted September 30, 2024 Zielony Armani to elegancki i przyjemny gość o mszanym jakby lekko wodnym charakterze. Ta Zimaya to ATOM co wypełnia cały dom. Mam zakaz używania. Brak ogona można przeżyć ale trwalość Armaniemu się nie udała.Za to ta Zimaya i Lattafa Khamrah (oba w klimacie Angel's) to rzeczywiście niespotykane bomby atomowe. A przecież pralinowe gourmandy nie powinny skażać środowiska w promieniu kilometra. A z tymi zapachami tak jest. One eksplodują i masz słodki, świateczny, piernikowy Czernobyl.Moja córka studentka używa i bardzo sie cieszę bo lepsze to za stówkę niż Killian za 1,5k.Wysłane z mojego SM-A556B przy użyciu Tapatalka 0 Share this post Link to post Share on other sites
loco50 23930 #13034 Posted September 30, 2024 2 godziny temu, Solve napisał(-a): Jak ten Armani? Czytałem o nim niedawno Armani bardzo przyjemny 0 Share this post Link to post Share on other sites
Valygaar 6672 #13035 Posted September 30, 2024 7 godzin temu, Dostum napisał(-a): W mojej ocenie: Większość Tomków to dobre jakościowo zapachy ale nie warte swojej ceny i zdecydowanie przehajpowane. Chcą się wyróżniać, kojarzyć po części z niszą. Chcą i tyle. Jest mnóstwo zdecydowanie tańszych i ciekawiej skonstruowanych zapachów. (...) Podaj proszę. Szczególnie jakiś substytut ombre oraz oud wood. Mam już plan na co wydam zaoszczędzone środki Inność masz na myśli ten sam typ/nuty czy cokolwiek innego, ale "ciekawszego"? Bo, że są inne, tańsze i być może "technicznie" ciekawiej skonstruowane to mogę uwierzyć. Niemniej jeśli ktoś poznał jakiś konkretny zapach i mu się spodobał, to mówienie że są inne, lepiej skonstruowane to taka trochę gadka szmatka. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Dostum 2515 #13036 Posted October 1, 2024 12 godzin temu, Valygaar napisał(-a): Podaj proszę. Szczególnie jakiś substytut ombre oraz oud wood. Mam już plan na co wydam zaoszczędzone środki Inność masz na myśli ten sam typ/nuty czy cokolwiek innego, ale "ciekawszego"? Bo, że są inne, tańsze i być może "technicznie" ciekawiej skonstruowane to mogę uwierzyć. Niemniej jeśli ktoś poznał jakiś konkretny zapach i mu się spodobał, to mówienie że są inne, lepiej skonstruowane to taka trochę gadka szmatka. Psikałem się do bólu i po prostu kompletnie mnie nie poruszyły (oba). Zostało mi 5 testerów (leżą w koncie). Ale ja w ogóle lubię wstrząsy i dziwactwa. Sprawdz sobie FMK Oud oraz Initio Oud for Greatness oraz LV Ombre Nomade (nie są to tanie historie ale mistrzowskie i warto zanurzyć nos) Osobiście poszedłbym w kierunku Montale/Mancera, bo ma ogromny wybór oudowych i drzewnych kompozycji (ponad 30 spokojnie) To są fantastyczne agary i drewna poprzeplatane różnymi nutami/akcentami. Parametry rewelacyjne i cena do jakości IMHO bardzo ok. Nie mam pojęcia co Ci może podpasować. Potestuj! (ja lubię Oud Edition Montale oraz Mancera Aoud Exclusif). Wybór należy do Ciebie, to kwestia gustu i własnych preferencji (dokładnie tak jak z zegarkami). Z pewnością jeszcze inni koledzy coś doradzą. p. z tymi konstrukcjami to nie jest gadka szmatka ale to temat na inny moment. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Valygaar 6672 #13037 Posted October 1, 2024 1 godzinę temu, Dostum napisał(-a): Psikałem się do bólu i po prostu kompletnie mnie nie poruszyły (oba). Zostało mi 5 testerów (leżą w koncie). Ale ja w ogóle lubię wstrząsy i dziwactwa. Sprawdz sobie FMK Oud oraz Initio Oud for Greatness oraz LV Ombre Nomade (nie są to tanie historie ale mistrzowskie i warto zanurzyć nos) (...) p. z tymi konstrukcjami to nie jest gadka szmatka ale to temat na inny moment. Wiesz, ja słyszę różnicę w kablach audio więc konstrukcja perfum nie jest dla mnie abstrakcyjnym pojęciem O gadce szmatce mówiłem w kontekście ogólnikowych komentarzy/porad bez przełożenia na konkrety. Bo jak już do konkretów przeszedłeś, to podałeś konkretnie zdecydowanie drożej niż te TF, choć miało być zdecydowanie taniej (czy ciekawiej to nie wiem, nie znam przywołanych). Nie uważam, że TF to jakiś perfumiarski eden, niemniej trzymają wysoki poziom i wiele kompozycji nie rozczarowuje. Nie odbieraj tego osobiście, ale zauważyłem, że wśród zaznajomionych z tym hobby pojawia się dziwna maniera jechania po TF jak wśród miłośników zegarków po Rolexach (przehypeowane, jest wiele tańszych i ciekawszych etc.). 0 Share this post Link to post Share on other sites
Jan 19724 #13039 Posted October 1, 2024 35 minut temu, Valygaar napisał(-a): dziwna maniera jechania po TF jak ktoś jedzie dla zasady to nie ale np u mnie próbowane tuscan leather czy wspaniałe zapachowo ebene fume znikają szybciej niż lód na słońcu. 0 📸@horo_logic_life Share this post Link to post Share on other sites
Dostum 2515 #13040 Posted October 1, 2024 Wiesz, ja słyszę różnicę w kablach audio więc konstrukcja perfum nie jest dla mnie abstrakcyjnym pojęciem O gadce szmatce mówiłem w kontekście ogólnikowych komentarzy/porad bez przełożenia na konkrety. Bo jak już do konkretów przeszedłeś, to podałeś konkretnie zdecydowanie drożej niż te TF, choć miało być zdecydowanie taniej (czy ciekawiej to nie wiem, nie znam przywołanych). Nie uważam, że TF to jakiś perfumiarski eden, niemniej trzymają wysoki poziom i wiele kompozycji nie rozczarowuje. Nie odbieraj tego osobiście, ale zauważyłem, że wśród zaznajomionych z tym hobby pojawia się dziwna maniera jechania po TF jak wśród miłośników zegarków po Rolexach (przehypeowane, jest wiele tańszych i ciekawszych etc.).Konkretnie to zapoznaj się z Montale/Mancerą.Nie zawiedziesz się.O Tomku pisałem, że to dobre jakościowo zapachy ale nie warte swojej ceny tak jak dzisiejsze Omegi.Wysłane z mojego SM-A556B przy użyciu Tapatalka 0 Share this post Link to post Share on other sites
pawel007 5174 #13041 Posted October 1, 2024 6 godzin temu, Dostum napisał(-a): Psikałem się do bólu i po prostu kompletnie mnie nie poruszyły (oba). Zostało mi 5 testerów (leżą w koncie). Ale ja w ogóle lubię wstrząsy i dziwactwa. Sprawdz sobie FMK Oud oraz Initio Oud for Greatness oraz LV Ombre Nomade (nie są to tanie historie ale mistrzowskie i warto zanurzyć nos) Osobiście poszedłbym w kierunku Montale/Mancera, bo ma ogromny wybór oudowych i drzewnych kompozycji (ponad 30 spokojnie) To są fantastyczne agary i drewna poprzeplatane różnymi nutami/akcentami. Parametry rewelacyjne i cena do jakości IMHO bardzo ok. Nie mam pojęcia co Ci może podpasować. Potestuj! (ja lubię Oud Edition Montale oraz Mancera Aoud Exclusif). Wybór należy do Ciebie, to kwestia gustu i własnych preferencji (dokładnie tak jak z zegarkami). Z pewnością jeszcze inni koledzy coś doradzą. p. z tymi konstrukcjami to nie jest gadka szmatka ale to temat na inny moment. Mancera- trwalosc marna i znikoma Montale- pierwsza godzina czuć „naturalnie” potem za duzo „sztucznosci”, plastikowego ogona… Mam TF tuscana- nie ma drugiego takiego i kropka ale co nos to opinia…. 2 Share this post Link to post Share on other sites
Dostum 2515 #13042 Posted October 1, 2024 Mancera- trwalosc marna i znikoma Montale- pierwsza godzina czuć „naturalnie” potem za duzo „sztucznosci”, plastikowego ogona… Mam TF tuscana- nie ma drugiego takiego i kropka ale co nos to opinia….Używam do wielu lat rożnych M/M (żona rownież) i mam o tych używanych odmienne zdanie.Dla mnie są lepsze skóry ot choćby ikoniczny MEMO AL (cena zblizona).Co nos to opinia i to jest fakt.Kupujemy to co chcemy i to co nam sie podoba a nie innym.Wysłane z mojego SM-A556B przy użyciu Tapatalka 0 Share this post Link to post Share on other sites
loco50 23930 #13043 Posted October 1, 2024 Przyszły dwa tanie 😁 araby. O ile Zukhruf jest ok, o tyle że Stallionem nie wiem czy się polubimy. Na początku jest dobrze, ale potem pojawia się jakaś nuta,która mnie trochę drażni. Jeszcze spróbuję, jeszcze poobcuję.... 0 Share this post Link to post Share on other sites
Dostum 2515 #13044 Posted October 1, 2024 Przyszły dwa tanie araby. O ile Zukhruf jest ok, o tyle że Stallionem nie wiem czy się polubimy. Na początku jest dobrze, ale potem pojawia się jakaś nuta,która mnie trochę drażni. Jeszcze spróbuję, jeszcze poobcuję.... Niebieskiego nie znam ale Stallion.... REWELA!!!Chodziłem za MAB Ganymede ze dwa lata.Nie dawał mi spokoju był niepodobny do niczego co znam. Niepowtarzalne i wyraziste, mineralne No i nie łatwe rzeczywiście. Ale ja zawsze byłem otwarty na dziwne historie.Chodziłem, chodziłem i jak nieśmiały gówniarz na szkolnej dyskotece skapitulowalem.Po jakimś czasie natknąłem się na Stalliona i ... to było to. Dla mnie absolutna bomba. Afnan zrobił rewelacyjny blend. Mineralny dynamit.Wysłane z mojego SM-A556B przy użyciu Tapatalka 0 Share this post Link to post Share on other sites
rafalmosty 162984 #13045 Posted October 2, 2024 Dzisiaj tak 2 Share this post Link to post Share on other sites
koorchuck 1495 #13046 Posted October 4, 2024 Dawno nic nie kupowałem, ale trzeba trochę odświeżyć kolekcję. Trafiony za bardzo niewielkie pieniądze z lombardu na allegro 😄 0 Share this post Link to post Share on other sites
loco50 23930 #13047 Posted October 4, 2024 A ja próbuję ujeżdżać Stalliona. Może, może... 0 Share this post Link to post Share on other sites
satanic 18120 #13048 Posted October 4, 2024 Ja tam mam i mi pasuje. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Remy 397 #13049 Posted October 4, 2024 Czytam o Stallionie i się zastanawiam czy czuć go jak Ganimedesa - plastikiem z nowej chińskiej klawiatury czy jest bardziej cywilizowany jak Boise Imperaial albo B683? 0 Share this post Link to post Share on other sites
polly 231 #13050 Posted October 5, 2024 Stallion nie ma nic wspólnego z bois imperial. To zapach kliszy rentgenowskiej a potem daje solidná męską nutą. 0 Share this post Link to post Share on other sites