Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, MichalWPR napisał(-a):

Jak go oceniasz? Mam już BN0211, ale myślę nad czymś lżejszym jako o alternatywie dla g-shocków. Ta koronka nie wbija się w dłoń przy pracach manualnych?

Witam. Ocena bardzo pozytywna. Wygodnie się go nosi i nic nie uwiera.  On ma średnice 37 i chyba nie stanowi alternatywy dla dużych gshocków. Jestem z niego zadowolony.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, drkadrys napisał(-a):

Witam. Ocena bardzo pozytywna. Wygodnie się go nosi i nic nie uwiera.  On ma średnice 37 i chyba nie stanowi alternatywy dla dużych gshocków. Jestem z niego zadowolony.  

Ja lubię nieduże g-shocki i korzystam z nich często w scenariuszach, do których je zaprojektowano. BN0211 ma 42mm i waży chyba 170g na bransolecie i używam go na zmianę z g-shockami w podobnych zastosowaniach. Ten maluch mnie kusi właśnie ze względu na niską masę, wielkość i czytelność, które, wg mnie podnoszą jego praktyczność.

Edytowane przez MichalWPR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, MichalWPR napisał(-a):

niską masę, wielkość i czytelność, które, wg mnie podnoszą jego praktyczność.

To są jego dobre cechy, plus fajna luma, koperta i kolor tarczy. To wszystko tworzy fajny klimat tego niedużego zegarka. W realu lepiej wyglada niż na zdjęciach. Polecam 👍🙂

Edytowane przez drkadrys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mpk napisał(-a):

Widzę, że oba wymienione przez Ciebie modele są dostępne w sklepie Sakura Watches. Nie wiem czy mają najlepsze ceny, ale czas realizacji zamówienia na pewno mają rewelacyjny. Na początku lutego kupiłem u nich mojego Citka PMD56-2951 i od kliknięcia zamówienia do odebrania z rąk kuriera minęło niespełna 5 dni. W międzyczasie skontaktował się ze mną DHL w sprawie dokumentów potrzebnych do obsługi celnej, wszystko szybciutko im wysłałem, oni raz-dwa wyliczyli opłaty i przesłali mi fakturę, dzięki czemu nie było żadnych opóźnień przez te procedury i całość trwała tylko tyle ile potrzeba na transport z Japonii.

Kupujac w Japan Media Store sama transakcja przebiegła beż problemu, wg trakera na stronie przewoźnika zegarek dotarl w 2-3 dni do Polski. Niestety w Pl został skierowany do centrum celnego i tam mimo moich nacisków przeleżał ponad miesiąc.

Jak oceniacie łączenie F150 i aktualizację wskazań? Moja Atessa Radio C. jest w tym świetna. Kumpel który ma podobny model ale kupiony w Pl już mojego zdania nie podziela. Zegarek musi położyć na parapecie żeby doszło do połączenia. Mój przeważnie łączy się z pokoju, kuchni itp.

Jak w F150 zmienia się wskazania na czas letni/zimowy, czy ta operacja jest problematyczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, KaszK76 napisał(-a):

Kupujac w Japan Media Store sama transakcja przebiegła beż problemu, wg trakera na stronie przewoźnika zegarek dotarl w 2-3 dni do Polski. Niestety w Pl został skierowany do centrum celnego i tam mimo moich nacisków przeleżał ponad miesiąc.

Jak oceniacie łączenie F150 i aktualizację wskazań? Moja Atessa Radio C. jest w tym świetna. Kumpel który ma podobny model ale kupiony w Pl już mojego zdania nie podziela. Zegarek musi położyć na parapecie żeby doszło do połączenia. Mój przeważnie łączy się z pokoju, kuchni itp.

Jak w F150 zmienia się wskazania na czas letni/zimowy, czy ta operacja jest problematyczna?

W moim trzeba ręcznie przestawić na czas letni/zimowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KaszK76 napisał(-a):

Kupujac w Japan Media Store sama transakcja przebiegła beż problemu, wg trakera na stronie przewoźnika zegarek dotarl w 2-3 dni do Polski. Niestety w Pl został skierowany do centrum celnego i tam mimo moich nacisków przeleżał ponad miesiąc.

Pewnie to kwestia firmy, która przewozi zegarek z Japonii. Sakura wysyła tylko DHL, a oni sami zajmują się odprawą celną i nie trzeba liczyć na łaskę jakiejś losowej agencji celnej, więc całość zamyka się w kilku dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sklep Secura Watches jest pewny, widzę że ceny w stosunku do Japan Media Store ma sporo niższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Paulus57 napisał(-a):

W moim trzeba ręcznie przestawić na czas letni/zimowy. 

znaczy tylko przestawić wichajster na włączony lub nie  i sam da godzinne do przodu lub tyłu  w tym momencie ?  

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep sprawdzony i polecany na tym forum, upewniłem się zanim kupiłem u nich zegarek, bo nie chciałem wpakować się na minę.

https://www.sakurawatches.com/

 

Edytowane przez mpk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, unadarek napisał(-a):

znaczy tylko przestawić wichajster na włączony lub nie  i sam da godzinne do przodu lub tyłu  w tym momencie ?  

Tak. Koronka do pozycji 1 i przycisk dolny poniżej koronki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, M.Mike napisał(-a):

Apropos małych, tytanowych monokoków

ZVMXW8g.jpeg

 

Wkurzające są takie posty przechwałkowe. Sprawdzasz w necie - już nieprodukowany, pytasz właściciela, czy jest na sprzedaż i się okazuje, że nie. To po co to wstawiać i tylko zazdrość wzbudzać? ;)

BTW, śliczny jest ten Citek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.08.2022 o 09:16, Paulus57 napisał(-a):

Mam od ponad 4,5 roku model CC3001-51L i działa bez zarzutu. Ma bdb rezerwę energii i mimo, że noszę go raz na 2 miesiące (mam sporo innych) nigdy się nie zatrzymał bądź sygnalizował problem (z innymi eco-drive'ami się zdarza). Niestety nie ma żadnego radiowego i nie mam odniesienia, ale z tego co wiem synchronizacja przebiega szybciej w satelitarnych (F150). No a dla globtrotera plusem jest, że "pilnuje" czasu wszędzie a radiowe są uzależnione od nadajników naziemnych. Polska jest w zasięgu, ale np. Australia już nie etc. 

Twój zegarek jest raczej z tych dużych czy umiarkowanych co do wielkości? Wymiary jak widzę ma podobne do modeli nad którymi się zastanawiam. Moja Attesa ma kopertę o rozm. 41,5mm, modele na F150 43,5mm. Ciekawe czy w rzeczywistości jest to znaczna różnica 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KaszK76 napisał(-a):

Twój zegarek jest raczej z tych dużych czy umiarkowanych co do wielkości? Wymiary jak widzę ma podobne do modeli nad którymi się zastanawiam. Moja Attesa ma kopertę o rozm. 41,5mm, modele na F150 43,5mm. Ciekawe czy w rzeczywistości jest to znaczna różnica 

Chyba trochę większy ok. 43 mm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Wkurzające są takie posty przechwałkowe. Sprawdzasz w necie - już nieprodukowany, pytasz właściciela, czy jest na sprzedaż i się okazuje, że nie. To po co to wstawiać i tylko zazdrość wzbudzać? 
BTW, śliczny jest ten Citek

Mike, zawsze lubił wkurzyć człowieka

Dopiero powoli się rozkręcam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ocena bardzo pozytywna. Wygodnie się go nosi i nic nie uwiera.  On ma średnice 37 i chyba nie stanowi alternatywy dla dużych gshocków. Jestem z niego zadowolony.  
Chyba mam podróbę Benka, mój ma bezel 38.5mm i kopertę bk w najwęższym miejscu 40mm 7b2f0606783a45364a4133a481784608.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to z głowy 🤫
Ogólnie jest to bardzo fajny model. Jak za tą cenę to warto go mieć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Chyba trochę większy ok. 43 mm. 

Czytałem gdzieś na forum, że miałeś problemy z tym zegarkiem. Jak to się ostatecznie skończyło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KaszK76 napisał(-a):

Czytałem gdzieś na forum, że miałeś problemy z tym zegarkiem. Jak to się ostatecznie skończyło?

Nie miałem z nim problemów, może ktoś inny, bo przynajmniej jeszcze jeden jest wśród forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I gdzie tu sprawiedliwość? Zegarki na wakacjach, a my musimy zap...ać, żeby na nie zarabiać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główna różnica pomiędzy Europą a Afryką, Europejczycy mają zegarki, a Afrykanie czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysponuje ktoś z Was zdjęciami mechanizmu F150? Nigdzie w sieci nie znalazłem choćby jednego zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.