Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
dodge66

Omega SMPc vs Omega SMPc

Omega SMPc vs Omega SMPc  

71 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Zauważyłem, że nie ma tutaj ankiety dotyczącej jednego z najtrudniejszych wyborów przy kupnie Omegi SMPc - czarna czy niebieska?

Wiemy, że obie wersje potrafią zmieniać kolor w zależności od oświetlenia - czarna potrafi być niebieska a niebieska potrafi być czarna. Która i dlaczego jest Waszym zdaniem ładniejsza, ciekawsza czy po prostu fajniejsza? Co decyduje o wyborze koloru? Ciekaw jestem Waszej opinii w tej kwestii :)

BLHE5qA.jpg

Dla sprecyzowania: 212.30.41.20.01.003 vs 212.30.41.20.03.001

Edited by dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Czarna, bo fajniej reaguje na światło, jeżeli chce się mieć zegarek do bardziej formalnego stroju. Częściej jest ciemna niż niebieskawa.

Miałem czarną ale drugi raz kupiłbym niebieską, oczywiście model z falami przed ceramiką.

1dFQTya.png

Czarna bardziej uniwersalna jako  jedyny zegarek. Przy kilku zegarkach w kolekcji to niebieska jako urozmaicenie.

Czarną. Bardziej uniwersalna, sama czerń jest głęboka w przeciwieństwie do niebieskiego, który nie jest taki charakterny. Oczywiście model bez fal z ceramiką.

Edited by Parówkowy skrytożerca

IMO "czarnuszek"  :)

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

Jeżeli dotychczasowe SMPc ( bo wcześniejsze z falami nie mają "c" ) to czarna, ja wolę ciemne a niebieska jest jednak za jasna, momentami wręcz "farbkowa". Tarcza czarnej jest zawsze smolista, bezel wpada czasem lekko w szarość ale nigdy nie zaobserwowałem w niej niebieskości. 

Tarcze wcześniejszych są zupełnie inaczej wykonane więc tutaj może być różnie i klasyczny Bond raczej niebieski, jak czarna to 2254 ew electric blue w wersji tytanowej.

Mam czarną SMPc i czasami zastanawiam się nad wymianą na niebieską, ale prawdopodobnie tylko dlatego, że obecnie żadnego niebieskiego nie mam w pudełku. Generalnie czarny wydaje się bardziej ,,oficjalny" niebieski taki ,,na luzie". Ciężki wybór ;).

Obie wersje są świetne, ale ja wybrałbym niebieską. Fajnie gra kolorami, nawet do czarnego na tarczy.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Czarna, bardziej mi się podoba (głęboka czerń) a także jest bardziej uniwersalna.

@macmac

jak będziesz chciał pozbyć się swojej to daj znać, szukam czarnej...  :rolleyes:

Czarna, bardziej mi się podoba (głęboka czerń) a także jest bardziej uniwersalna.

@macmac

jak będziesz chciał pozbyć się swojej to daj znać, szukam czarnej...  :rolleyes:

Było nie sprzedawać ;)

Jeszcze jakiś czas temu byłem przekonany, że gdy dojdzie do tego momentu to wybiorę niebieską SMPc. Jednak gdy ostatnio miałem możliwość pobawienia się obiema wersjami jednocześnie, sprawa stała się mniej oczywista. Wybór jest trudniejszy niż się tego spodziewałem.

Niebieska wersja ma jedną, choć dużą (w mojej opinii) wadę - czarne tło datownika. Na większości zdjęć z internetów nie jest to wyraźnie widoczne (głównie ze względu na AR i grę światłem), ale na nadgarstku dosyć mocno zwróciło to moją uwagę.

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

@dodge, w ankiecie brakuje opcji "Obie" :)

Wtedy każdy by ją wybrał i nie byłoby problemu :lol: 

Starałem sie być obiektywny ale nie potrafię :D

Tylko niebieska :)

Niebieska potrafi być czarna a czarna nie potrafi być niebieska :P

Niebieska jest bardziej charakterna.

Tylko niebieska.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Zauważyłem, że nie ma tutaj ankiety dotyczącej jednego z najtrudniejszych wyborów przy kupnie Omegi SMPc - czarna czy niebieska?

Wiemy, że obie wersje potrafią zmieniać kolor w zależności od oświetlenia - czarna potrafi być niebieska a niebieska potrafi być czarna. Która i dlaczego jest Waszym zdaniem ładniejsza, ciekawsza czy po prostu fajniejsza? Co decyduje o wyborze koloru? Ciekaw jestem Waszej opinii w tej kwestii :)

Dla sprecyzowania: 212.30.41.20.01.003 vs 212.30.41.20.03.001

Pytanie na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi, kwestia indywidualnych preferencji.

Styl ubierania, typ pracy, a nawet kolor oczu :rolleyes:

Pozdrawiam, Marek

Niebieska. Przecież to Bond.

Co-Axial

Niebieska. Przecież to Bond.

Przecież Bond ma być czarny

Tak jak ta

Ja bym brał taką

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edited by Szyszkops

Czarną miałem zatem Niebieska ;)

JACEK

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By JohnnyJ
      Witam serdecznie

Od pewnego czasu, noszę się z zamiarem zakupu zegarka. W pierwszej kolejności szukam używanej Daytony na bransolecie, w konfiguracji złoto/stal z czarnym bądź szampańskim cyferblatem. Jeszcze na początku roku, widziałem że takie można było znaleźć za ok 50tys, dzisiaj przeglądając ch24 czy inne aukcje, jest już to 76tys zł. Co juz moxno zbliża się do ceny nowego

Jak uważacie, czy ten zegarek jest w tym zasięgu cenowym? 

Widziałem również piękne Omegi, czy Ulysse Nardin, ważne, żeby koperta była złota  Jak na to się zapatrujecie;)? 

No i pytanie, jak bezpiecznie zakupić taki zegarek?
    • By Klaudia K
      Kochani autentyk czy podróbka?

• By Pieknodworska
      Witam serdecznie,
      zastanawiam się nad zakupem Omegi De Ville. W oko wpadła mi ta, jednakże mam pewne zastrzeżenia co do jej autentyczności. Co sądzicie?

• By pepepatryk
      Witam

Panie i Panowie, proszę o doradztwo w sprawie zakupu kobiecego zegarka. Chciałem zrobić niespodziankę Żonie i kupić jej jakiś fajny zegarek.
      Kryteria:
      - nowy
      - full set
      - cena max 2500 Euro
      - do codziennego użytku
      - wygodniejszy będzie kwarc (mniej obsługowy)

Żonie podobają się Hubloty i Rolexy, ale budżet nie ten. Póki co najbardziej przemawia do mnie Cartier Tan Solo, Tudory, może TH Carrera. Macie coś jeszcze na myśli? 

Dzięki z góry, Pepe
    • By S..
      Witam,

proszę o rekomendacje zegarków do 2000 zł (budżet można trochę nagiąć, ale bez przesady).
      Zegarek nie musi być nowy, koniecznie mechanik. Automat będzie plusem, ale niekoniecznie.

Ostatnio prawie kupiłem omegę seamaster z 1960 r. z tej aukcji: https://allegro.pl/oferta/omega-seamaster-black-mat-nareczny-klasyk-stal-box-9123655420
      btw. czy takie aukcje na allegro mają w ogóle sens, czy za duże ryzyko?

Wymagania:
      Mam nadgarstek 16,5 cm więc zegarek nie może być za duży
      Ciemna tarcza
      Elegancki
      Tarcza bez numerowania godzin na indeksach

Będę wdzięczny za każde propozycje.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.