Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
irekm

Teorie spiskowe

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, irekm napisał(-a):

Skoro teorie spiskowe, to mi się wydaje że kolega Vergangeheit jest sovieckim agentem infiltrującym polskie forum zegarkowe 

Dokładnie. Sovieckim i opanowałem technikę przenoszenia się w czasie jako troll dawno nie istniejącego państwa, za którego czasów de facto nie było jeszcze troli ani for internetowych...

9 godzin temu, Remy napisał(-a):

Dla mnie jaruzelski i kiszczak są współodpowiedzialni za mordy na opozycjonistach, księżach, robotnikach itd.

To rosyjscy namiestnicy. Za przywileje, honory robili wszystko aby wywiązać się ze swoich obowiązków i utrzymywać Polskę prawie jako republikę radziecką.

Kukliński przekazywał tajemnice tworzone w Moskwie i tym samym to ją osłabiał.

To Moskwa miała plan agresji na Europę.

Polska mogłaby stać się jednym wielkim polem bitwy…

Ale Kukliński przekazując plany osłabiał plany obronne ojczyzny czym wystawiał Pokskę a amrykanom na atak atomowy i zagładę. Narażał też wszystkie kraje obronnego układu jakim nie wątpliwie był Układ Warszawski na zagładę. Zasłużenie za to Kukliński jest zdrajcą.

8 godzin temu, zadra napisał(-a):

Kościuszko również?

Józef Bem także?

Powstańcy Wielkopolscy byli bandytami?

Wszystkie Postania Śląskie również były przecież nielegalne..

To może jednak ta wspaniała Rosja weszła do Polski 17września1939r żeby nas uratować?

Szkoda, że zatrzymali się w połowie drogi i nie wygnali Niemców z powrotem za odrę aby nas ratować a miast za to chętnie wymienili się z Niemcami papieroskiem na ustalonej granicy wpływów.

 

Acha, zapomniałem... Pewnie również Niemcy wkroczyli do Polski, żeby nas przed czymś/kimś ratować... tylko przed kim....

No i oczywiście wszelki ruch oporu w obszarze niemieckich wpływów był totalną bandyterką - mordowaniem biednych Niemców wypadami z lasu na konwoje z żołnierzami..

Powstanie Warszawskie również nie było legalne a traktowanie powstańców jak bandytów, nie tylko dorosłych powstańców, ale również 10-o latków na równie z nimi stawianie pod mur na rozstrzelanie, dobijanie rannych w szpitalach polowych i zrównanie Warszawy z ziemią za to "bandyckie powstanie" było jak najbardziej uczciwą zagrywką ze strony Niemców - bo władza na tym terenie wówczas należała do nich...

 

No można by tak w nieskończoność odwracać kota ogonem i robić pośmiewisko z honoru, obowiązku i krwi.

Tych o których wspominasz tak bym nie nazwał, gdyż walczyli z obcymi państwami. Natoniast tych, którzy niszczyli wysiłki większości obywateli budujących PRL nazwałbym terrorystami, obibokami, cwaniaczkami, agentami po prostu dla mnie taki mix różnych patologii. Zresztą pokazali co są warci rządząc od przemian do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Vergangenheit napisał(-a):

Tych o których wspominasz

A siebie do której nacji komunistycznej Polski byś zaliczył?

W 1989r miałeś już 16lat a w takim wieku uczciwie pracujący Polak składał się do ogólnego wysiłku dzwigania państwa ciężką pracą..

Co zatem robiłeś po ukończeniu jakże zasłużenie 8klasy szkoły podstawowej ?

Byłeś w OHP? czy bąblowałeś w szkole średniej udając, że się uczysz licząc, że po rozruchach 1989roku będzie Ci łatwiej znaleźć pracę w nowej rzeczywistości?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Vergangenheit napisał(-a):

Kukliński przekazując plany osłabiał plany obronne

UKŁADU WARSZAWSKIEGO założonego w 1955r na podstawie deklaracji z Bukaresztu. 

Dominującą rolę w UW miało ZSRR , więc zdradzając plany UW uderzał w plany militarne Związku Radzieckiego i jak wiemy z historii do wojny nie doszło, bo Rosja nie wiedząc kto co wie a co powinien wiedzieć nie odważył się na strategiczne ataki. 

Gdyby zatem Kukliński (I jemu podobni) nie przekazał tych danych przeciwnikom Rosji, to ta pewna swojej przewagi i zaskoczenia najprawdopodobniej wcieliłaby plany w życie. 

Losy Polski byłyby przesądzone, bo to właśnie teren naszego kraju byłby polem nowego konfliktu zbrojnego idealnym dla obu zwaśnionych stron - z jednej Układu Warszawskiego a z drugiej Paktu Północnoatlantyckiego (NATO). 

 

Kto zatem był wrogiem a kto przyjacielem?

 

Wg Ciebie ZSRR tworząc plany militarnego zniszczenia min terenów Polski atomem a wcześniej wysysająca co się tylko dało z naszej ziemi była naszym zbawicielem ?

 

Ja nie będę nawoływał żebyś się opamiętał - to wołanie...  jak grochem o ścianę. 

Przewrotowiec jesteś i tyle. Doskonale wiesz o czym piszemy i świadomie odwracasz kota ogonem wymuszając założone przez siebie reakcje .

 

Najprawdopodobniej piszesz jakąś pracę magisterską z socjologii lub psychologii i brakuje Ci materiałów..

Cóż, wystarczyłoby poprosić.

Pomoglibyśmy...

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, zadra napisał(-a):

A siebie do której nacji komunistycznej Polski byś zaliczył?

W 1989r miałeś już 16lat a w takim wieku uczciwie pracujący Polak składał się do ogólnego wysiłku dzwigania państwa ciężką pracą..

Co zatem robiłeś po ukończeniu jakże zasłużenie 8klasy szkoły podstawowej ?

Byłeś w OHP? czy bąblowałeś w szkole średniej udając, że się uczysz licząc, że po rozruchach 1989roku będzie Ci łatwiej znaleźć pracę w nowej rzeczywistości?

 

Uczyłem się w technikum elektronicznym zdając egzamin na technika z oceną 5 i mając egzekwo pierwsze miejsce w Polsce w pracy na technika gdzie tytułem pracy był program napisany w języku programowania Pascal a sam program zawierał informacje na temat J oraz przebiegu napiec za onrazpwaly y wykresy. Potem Akademia Ekonomiczna przedsiębiorczość i ekonomika produkcji licencjat magisterka po czym Politechnika i jakość produkcji

19 minut temu, zadra napisał(-a):

UKŁADU WARSZAWSKIEGO założonego w 1955r na podstawie deklaracji z Bukaresztu. 

Dominującą rolę w UW miało ZSRR , więc zdradzając plany UW uderzał w plany militarne Związku Radzieckiego i jak wiemy z historii do wojny nie doszło, bo Rosja nie wiedząc kto co wie a co powinien wiedzieć nie odważył się na strategiczne ataki. 

Gdyby zatem Kukliński (I jemu podobni) nie przekazał tych danych przeciwnikom Rosji, to ta pewna swojej przewagi i zaskoczenia najprawdopodobniej wcieliłaby plany w życie. 

Losy Polski byłyby przesądzone, bo to właśnie teren naszego kraju byłby polem nowego konfliktu zbrojnego idealnym dla obu zwaśnionych stron - z jednej Układu Warszawskiego a z drugiej Paktu Północnoatlantyckiego (NATO). 

 

Kto zatem był wrogiem a kto przyjacielem?

 

Wg Ciebie ZSRR tworząc plany militarnego zniszczenia min terenów Polski atomem a wcześniej wysysająca co się tylko dało z naszej ziemi była naszym zbawicielem ?

 

Ja nie będę nawoływał żebyś się opamiętał - to wołanie...  jak grochem o ścianę. 

Przewrotowiec jesteś i tyle. Doskonale wiesz o czym piszemy i świadomie odwracasz kota ogonem wymuszając założone przez siebie reakcje .

 

Najprawdopodobniej piszesz jakąś pracę magisterską z socjologii lub psychologii i brakuje Ci materiałów..

Cóż, wystarczyłoby poprosić.

Pomoglibyśmy...

Oczywiście że wrogiem Polski było jest Imperium amerykańskie a wtedy szczególnie ponieważ chcieli zniszczyć cały układ warszawski w tym również Polskę więc Gdybyśmy my i Rosjanie na to pozwolili To zostalibyśmy radio aktywną pustynią zresztą trzeba przyznać że Amerykanie są w tym wycwiczeni bo są jedynym krajem na świecie którzy użyli broni atomowej wobec ludności cywilnej i nawet nie mają z tego tytułu żadnych wyrzutów więc tacy recydywiści Nie mieliby  problemu użyć ponownie. Myślę że amerykanie w każdej chwili użyli by chętnie jeszcze raz atomu natomiast na szczęście ich barbarzyńskie zapędy są trochę temperowane przez Rosję i teraz przez Chiny

Edytowane przez Vergangenheit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, -mrovka- napisał(-a):

Ja słyszałem, że gdyby nie stan wojenny, to rosja wpadła by na ulice z armią

Więc Jaruzelski miał do wyboru - albo sam pogonić, lub pozwolić by Rosjanie pogonili

Nie jest to tak, że wybrał mniejsze zło ??

 

Pytam tylko, wiec prosze bez prztyków.

 

Z drugiej strony, piszecie ze w Polsce nic nie był, prawda, ale jeszcze tutaj nie przeczytałem wypowiedzi, że puste półki to winna sankcji nałożonych prze naszych teraźniejszych psiapsiół

Ze źródeł IPN, wynika że dla Jaruzelskiego, to była podkładka, aby wsiąść za mordę opozycję, nikt Rosji nie wybierał się do Polski. 

Wszystko co wartościowe, wyjeżdżało do Rosji, miedź, węgiel, żywność, w zamian za bezwartościowy Rubel transferowy. W zamian dostawaliśmy czołgi uzbrojenie i niewydolny przemysł ciężki, który powodował zapaść na rynku konsumenckim. 

Gierek wziął kredyty w USD, które trzeba było spłacać w tej samej walucie, ekonomi nie oszukasz. Nikt mu tego nie wcisnął, jak opowiadają tutaj niektórzy.

Również między bajki wrzuć historię, że tylko USA zamieniło by Polskę w pustynię atomową, nie tylko, Rosjanie dołożyli by drugie tyle, że nie było, by co zbierać, przez następne tysiąclecia.

Dziwne, że po wyprowadzce rosjan z Polski, nagle na rynku konsumenckim pojawiły się artykuły żywnościowe, dawno nie widziane w PRL.

Edytowane przez Maciej72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Maciej72 napisał(-a):

Ze źródeł IPN, wynika że dla Jaruzelskiego, to była podkładka, aby wsiąść za mordę opozycję, nikt Rosji nie wybierał się do Polski. 

Wszystko co wartościowe, wyjeżdżało do Rosji, miedź, węgiel, żywność, w zamian za bezwartościowy Rubel transferowy. W zamian dostawaliśmy czołgi uzbrojenie i niewydolny przemysł ciężki, który powodował zapaść na rynku konsumenckim. 

Gierek wziął kredyty w USD, które trzeba było spłacać w tej samej walucie, ekonomi nie oszukasz. Nikt mu tego nie wcisnął, jak opowiadają tutaj niektórzy.

Również między bajki wrzuć historię, że tylko USA zamieniło by Polskę w pustynię atomową, nie tylko, Rosjanie dołożyli by drugie tyle, że nie było, by co zbierać, przez następne tysiąclecia.

Dziwne, że po wyprowadzce rosjan z Polski, nagle na rynku konsumenckim pojawiły się artykuły żywnościowe, dawno nie widziane w PRL.

No jak na razie tylko terroryści amerykańscy udowodnili że nie mają skrupułów w zrzuceniu bomb atomowych na ludność cywilną Zresztą całą swoją wojskowość mają opartą na tym żeby napadać na inne mniejsze kraje O czym świadczą choćby lotniskowce które służą do projekcji i siły w dalekich zakątkach a nie do obrony ich własnego państwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Vergangenheit napisał(-a):

No jak na razie tylko terroryści amerykańscy udowodnili że nie mają skrupułów w zrzuceniu bomb atomowych na ludność cywilną Zresztą całą swoją wojskowość mają opartą na tym żeby napadać na inne mniejsze kraje O czym świadczą choćby lotniskowce które służą do projekcji i siły w dalekich zakątkach a nie do obrony ich własnego państwa

Nie pisałem do Ciebie, zjawiasz się jak gołąb na szachownicy, przewracając wszystkie figury i udowadniając, że za przeproszeniem "twoja kupa jest najważniejsza" (przepraszam Moderację za określenie ) 

Japońska armia wymordowała 25-35 MILIONÓW Chińczyków. Mówimy tu o stratach w ludności cywilnej. 

W Nankinie Twoi Idole z Armii Cesarskiej, mordowali przez 3 dni, zginęło kilkaset tysięcy niewinnych cywilów.

Przestań pisać bajki na tym forum, bo to staje się już słabe. 

Edytowane przez Maciej72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Vergangenheit napisał(-a):

Uczyłem się w technikum elektronicznym

czyli nie pracowałeś będąc tylko obciążeniem dla systemu i rodziny.

To właśnie o sobie pisałeś te brednie o obibokach,  zdrajcach i leniwych nierobach..

Zgodnie z wprowadzonym tu przez siebie systemem wartości Ty też byłeś obibokiem i wywrotowcem który na domiar złego unikał służby wojskowej uciekając na uczelnie wyższe. 

Wywrotowcem był każdy, który chętnym okiem patrzył na zdobycze zachodniej nauki zarzucając wzrastanie w potęgę wiedzy i możliwości ZSRR czy póżniej FR..

Unikałeś służby krajowi który Cię wykarmił na własnej skrawionej i splugawionej terrorem piersi.

Terrorem który teraz tu wychwalasz. 

Dodatkowo całymi garściami czerpałeś z dobroci zachodniej nauki, bo uczyłeś się programowania w języku wroga - wszak Borland wypromował Pascal'a w takiej formie w której Ty go przyswajałeś.

Na domiar złego nie przyczyniłeś się ani stronie radzieckiej swoją wiedzą i chęcią pomocy czy też służbą a korzystając z tego co nauczyły Cię uczelnie wolnego już kraju dbałeś tylko o swój dobrobyt.

Takie to trochę obłudne..

Czego nie można sięgnąć, bo jest zbyt wysoko, to trzeba nagiąć, złamać i zdeptać.

Gdzie teraz jesteś? jakie cele Ci przyświecają,  skoro siejesz ferment i tworzysz fałszywe twierdzenia na ogólnym forum z którego może czerpać wiedzę nieświadomy czytelnik.

Okazuje się, że właśnie Ty jesteś tym wywrotowcem, który działa na niekorzyść własnej ojczyzny.

Tak jak za lat Twojej młodości, brakiem wsparcia dla wychwalanej przez Ciebie władzy  tak i teraz poprzez stawianie kłamliwych tez, oskarżeń i zaginaniu rzeczywistości. 

Robisz co możesz, żeby zamglić prawdziwy obraz komuny i oczernić tych, którzy starali się być uczciwym Polakami..

 

Wysłałeś choćby jedną kartkę pocztową do Jelcyna albo do Putina, z pozdrowieniem i podziękowaniem za wkład ich kraju w dobrobyt na Ziemi Polskiej?

Bynajmniej... 

 

To już mój ostatni post, w którym odnoszę się do Twoich oszczerstw i kłamstw dotyczących szarej rzeczywistości PRL .

 

Wiele mógłbym jeszcze napisać, ale nie widzę zupełnie celu w prowadzeniu tej dyskusji.

 

- bez odbioru- 

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maciej72 napisał(-a):

Nie pisałem do Ciebie, zjawiasz się jak gołąb na szachownicy, przewracając wszystkie figury i udowadniając, że za przeproszeniem "twoja kupa jest najważniejsza" (przepraszam Moderację za określenie ) 

Japońska armia wymordowała 25-35 MILIONÓW Chińczyków. Mówimy tu o stratach w ludności cywilnej. 

W Nankinie Twoi Idole z Armii Cesarskiej, mordowali przez 3 dni, zginęło kilkaset tysięcy niewinnych cywilów.

Przestań pisać bajki na tym forum, bo to staje się już słabe. 

Spokojnie kolego bez osobistych wycieczek natomiast To co napisałeś nie umniejsza faktu że Amerykanie zrzucili bombę atomową

45 minut temu, zadra napisał(-a):

czyli nie pracowałeś będąc tylko obciążeniem dla systemu i rodziny.

To właśnie o sobie pisałeś te brednie o obibokach,  zdrajcach i leniwych nierobach..

Zgodnie z wprowadzonym tu przez siebie systemem wartości Ty też byłeś obibokiem i wywrotowcem który na domiar złego unikał służby wojskowej uciekając na uczelnie wyższe. 

Wywrotowcem był każdy, który chętnym okiem patrzył na zdobycze zachodniej nauki zarzucając wzrastanie w potęgę wiedzy i możliwości ZSRR czy póżniej FR..

Unikałeś służby krajowi który Cię wykarmił na własnej skrawionej i splugawionej terrorem piersi.

Terrorem który teraz tu wychwalasz. 

Dodatkowo całymi garściami czerpałeś z dobroci zachodniej nauki, bo uczyłeś się programowania w języku wroga - wszak Borland wypromował Pascal'a w takiej formie w której Ty go przyswajałeś.

Na domiar złego nie przyczyniłeś się ani stronie radzieckiej swoją wiedzą i chęcią pomocy czy też służbą a korzystając z tego co nauczyły Cię uczelnie wolnego już kraju dbałeś tylko o swój dobrobyt.

Takie to trochę obłudne..

Czego nie można sięgnąć, bo jest zbyt wysoko, to trzeba nagiąć, złamać i zdeptać.

Gdzie teraz jesteś? jakie cele Ci przyświecają,  skoro siejesz ferment i tworzysz fałszywe twierdzenia na ogólnym forum z którego może czerpać wiedzę nieświadomy czytelnik.

Okazuje się, że właśnie Ty jesteś tym wywrotowcem, który działa na niekorzyść własnej ojczyzny.

Tak jak za lat Twojej młodości, brakiem wsparcia dla wychwalanej przez Ciebie władzy  tak i teraz poprzez stawianie kłamliwych tez, oskarżeń i zaginaniu rzeczywistości. 

Robisz co możesz, żeby zamglić prawdziwy obraz komuny i oczernić tych, którzy starali się być uczciwym Polakami..

 

Wysłałeś choćby jedną kartkę pocztową do Jelcyna albo do Putina, z pozdrowieniem i podziękowaniem za wkład ich kraju w dobrobyt na Ziemi Polskiej?

Bynajmniej... 

 

To już mój ostatni post, w którym odnoszę się do Twoich oszczerstw i kłamstw dotyczących szarej rzeczywistości PRL .

 

Wiele mógłbym jeszcze napisać, ale nie widzę zupełnie celu w prowadzeniu tej dyskusji.

 

- bez odbioru- 

Nie rozumiem skąd w niektórych kolegach jest tyle zajadłość i i nienawiści przecież dyskutujemy wymieniamy poglądy Jeden ma takie drugi ma inne Wszyscy Jesteśmy Polakami i powinniśmy się szanować i kochać mimo że mamy odmienne poglądy

48 minut temu, zadra napisał(-a):

czyli nie pracowałeś będąc tylko obciążeniem dla systemu i rodziny.

To właśnie o sobie pisałeś te brednie o obibokach,  zdrajcach i leniwych nierobach..

Zgodnie z wprowadzonym tu przez siebie systemem wartości Ty też byłeś obibokiem i wywrotowcem który na domiar złego unikał służby wojskowej uciekając na uczelnie wyższe. 

Wywrotowcem był każdy, który chętnym okiem patrzył na zdobycze zachodniej nauki zarzucając wzrastanie w potęgę wiedzy i możliwości ZSRR czy póżniej FR..

Unikałeś służby krajowi który Cię wykarmił na własnej skrawionej i splugawionej terrorem piersi.

Terrorem który teraz tu wychwalasz. 

Dodatkowo całymi garściami czerpałeś z dobroci zachodniej nauki, bo uczyłeś się programowania w języku wroga - wszak Borland wypromował Pascal'a w takiej formie w której Ty go przyswajałeś.

Na domiar złego nie przyczyniłeś się ani stronie radzieckiej swoją wiedzą i chęcią pomocy czy też służbą a korzystając z tego co nauczyły Cię uczelnie wolnego już kraju dbałeś tylko o swój dobrobyt.

Takie to trochę obłudne..

Czego nie można sięgnąć, bo jest zbyt wysoko, to trzeba nagiąć, złamać i zdeptać.

Gdzie teraz jesteś? jakie cele Ci przyświecają,  skoro siejesz ferment i tworzysz fałszywe twierdzenia na ogólnym forum z którego może czerpać wiedzę nieświadomy czytelnik.

Okazuje się, że właśnie Ty jesteś tym wywrotowcem, który działa na niekorzyść własnej ojczyzny.

Tak jak za lat Twojej młodości, brakiem wsparcia dla wychwalanej przez Ciebie władzy  tak i teraz poprzez stawianie kłamliwych tez, oskarżeń i zaginaniu rzeczywistości. 

Robisz co możesz, żeby zamglić prawdziwy obraz komuny i oczernić tych, którzy starali się być uczciwym Polakami..

 

Wysłałeś choćby jedną kartkę pocztową do Jelcyna albo do Putina, z pozdrowieniem i podziękowaniem za wkład ich kraju w dobrobyt na Ziemi Polskiej?

Bynajmniej... 

 

To już mój ostatni post, w którym odnoszę się do Twoich oszczerstw i kłamstw dotyczących szarej rzeczywistości PRL .

 

Wiele mógłbym jeszcze napisać, ale nie widzę zupełnie celu w prowadzeniu tej dyskusji.

 

- bez odbioru- 

Widzę że jest ci nieznane pojęcie studiów zaocznych Tak więc Muszę cię uświadomić że jest coś takiego Ja studiując zaocznie pracowałem Mało tego technikum dziennym mimo wszystko Jednocześnie też prowadziłem działalność gospodarczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, -mrovka- napisał(-a):

Ja słyszałem, że gdyby nie stan wojenny, to rosja wpadła by na ulice z armią

Więc Jaruzelski miał do wyboru - albo sam pogonić, lub pozwolić by Rosjanie pogonili

Nie jest to tak, że wybrał mniejsze zło ??

 

Pytam tylko, wiec prosze bez prztyków.

 

Z drugiej strony, piszecie ze w Polsce nic nie był, prawda, ale jeszcze tutaj nie przeczytałem wypowiedzi, że puste półki to winna sankcji nałożonych prze naszych teraźniejszych psiapsiół


To historyjka wymyślona na potrzeby pudrowania zbrodni.

Po to aby mówiono że to człowiek honoru.

(Wymyślił to człowiek który przy okrągłym stole dostał gazetę od jaruzelskiego. 
Więc z wdzięczności takie określenie.)

Ile osób zamordowano (górnicy, robotnicy, księża, opozycjoniści) gdy to on rządził.

 

Jak pokazują dokumenty ZSRR wcale nie zamierzało wkraczać z bratnią pomocą.


Poza tym jak człowiek który przeżył (zsyłkę na Sybir) wiedział i widział o zbrodniach Rosji (w tym oficerach w Katyniu), tak wiernie im służył?

Bał się podzielić los Bieruta.

Poniżej lektura dla tych, którzy nie mieli okazji poczytać o „człowieku honoru”.

 

https://www.rp.pl/plus-minus/art10720831-wojciech-jaruzelski-szedl-w-pierwszym-szeregu-antysemickich-czystek-1968-roku

 

I cytat z powyższego artykułu:

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że ówczesną linię polityczną – tak zresztą postępował na każdym etapie swojej kariery – realizował z dużym zaangażowaniem.”

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Remy napisał(-a):


To historyjka wymyślona na potrzeby pudrowania zbrodni.

Po to aby mówiono że to człowiek honoru.

(Wymyślił to człowiek który przy okrągłym stole dostał gazetę od jaruzelskiego. 
Więc z wdzięczności takie określenie.)

Ile osób zamordowano (górnicy, robotnicy, księża, opozycjoniści) gdy to on rządził.

 

Jak pokazują dokumenty ZSRR wcale nie zamierzało wkraczać z bratnią pomocą.


Poza tym jak człowiek który przeżył (zsyłkę na Sybir) wiedział i widział o zbrodniach Rosji (w tym oficerach w Katyniu), tak wiernie im służył?

Bał się podzielić los Bieruta.

Poniżej lektura dla tych, którzy nie mieli okazji poczytać o „człowieku honoru”.

 

https://www.rp.pl/plus-minus/art10720831-wojciech-jaruzelski-szedl-w-pierwszym-szeregu-antysemickich-czystek-1968-roku

 

I cytat z powyższego artykułu:

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że ówczesną linię polityczną – tak zresztą postępował na każdym etapie swojej kariery – realizował z dużym zaangażowaniem.”

Ja tam uważam że większość z tego to brednie a generał Jaruzelski był wielkim patriotą i prawdziwym bohaterem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Vergangenheit napisał(-a):

Ja tam uważam że większość z tego to brednie a generał Jaruzelski był wielkim patriotą i prawdziwym bohaterem.

Nie chciaem się wypowiadac, ale jak takie brednie słysze to mnie trzęsie.

 Byłem na Wujku w dniu 16 drudnia 1981 roku..

Tyle...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Nie chciaem się wypowiadac, ale jak takie brednie słysze to mnie trzęsie.

 Byłem na Wujku w dniu 16 drudnia 1981 roku..

Tyle...


No i tych na górze, co dopuścili do użycia broni nie ukarano. Kolejni ludzie honoru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Remy napisał(-a):


No i tych na górze, co dopuścili do użycia broni nie ukarano. Kolejni ludzie honoru.

No wiesz nie bardzo było za co ukarać bo jak są takie demonstracje że zaczynają się burdy no to niestety zawsze może się przytrafić coś takiego. Po przemianach w nowej Polsce też były demonstracje które kończyły się tym że ktoś był poszkodowany lub zmarł

Edytowane przez Vergangenheit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, Vergangenheit napisał(-a):

No wiesz nie bardzo było za co ukarać bo jak są takie demonstracje że zaczynają się burdy No to niestety Zawsze może się przytrafić coś takiego po przemianach w nowej Polsce też były demonstracje które kończyły się tym że ktoś był poszkodowany lub zmarł


To był akt zastraszenia społeczeństwa.

https://dzieje.pl/aktualnosci/prof-antoni-dudek-pacyfikacja-kopalni-wujek-miala-zastraszyc-spoleczenstwo

 

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Remy napisał(-a):

Większość ludzi chodziła do pracy i budowała nasz kraj ale oczywiście byli tacy którzy lubili rozrabiać a przy okazji  jeszcze nasi pseudo przyjaciele dołożyli sankcje no i tym sposobem rozwali nasz kraj a Jednym z celów było również przejęcie naszego rynku zbytu zniszczenie lub przejęcie naszych fabryk No i to się przecież wydarzyło każdy z nas mógł to obserwować ten sam manewr chcieli powtórzyć w Rosji ale tam na szczęście się pojawił Putin który uratował dla Rosji bogactwa naturalne tego kraju oraz przemysł

Edytowane przez Vergangenheit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Vergangenheit napisał(-a):

No wiesz nie bardzo było za co ukarać bo jak są takie demonstracje że zaczynają się burdy no to niestety zawsze może się przytrafić coś takiego.

 Chcesz mnie obrazic????


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mkl1 napisał(-a):

 Chcesz mnie obrazic????

Ależ nie ja nic i nigdy nikogo nie obrażam odnosze się tylko do faktów historycznych jako takich nigdy osobiście No chyba że naprawdę ktoś mnie obraża a niestety dużo ludzi próbuje bo w naszym kraju niestety jest bardzo mała tolerancja dla odmienności lub innych poglądów

Edytowane przez Vergangenheit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Kolegów pytanie: Czy w 68 ruscy weszli do Czechosłowacji? Czy w 56 spacyfikowali Węgry, Czy w Polsce w 56 radzieckie czołgi szły na Poznań?

Edytowane przez goral_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Vergangenheit napisał(-a):

Większość ludzi chodziła do pracy i budowała nasz kraj ale oczywiście byli tacy którzy lubili rozrabiać a przy okazji  jeszcze nasi pseudo przyjaciele dołożyli sankcje no i tym sposobem rozwali nasz kraj a Jednym z celów było również przejęcie naszego rynku zbytu zniszczenie lub przejęcie naszych fabryk No i to się przecież wydarzyło każdy z nas mógł to obserwować ten sam manewr chcieli powtórzyć w Rosji ale tam na szczęście się pojawił Putin który uratował dla Rosji bogactwa naturalne tego kraju oraz przemysł

 Pokazałbym ci tych zbawców przemysłu posowieckiego kiedy nadzorowałem ukraiński rynek i naoglądałem się w Kijowie oligarchów rozbijających się najdroższymi autami i widziałem jakie operacje bankowe przeprowadzali albo mogę cię teraz zaprosić do mnie do Mediolanu i pokazać ci żony i kochanki rosyjskich oligarchów (tych co to ratowali wcześniej i potem razem z Putinem rosyjski przemysł) jak wydają setki tysięcy euro na zbytki z pieniędzy które jakoś przypadkowo im z nieba spadły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruskie same najechały Czechosłowację? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, beniowski napisał(-a):

 Pokazałbym ci tych zbawców przemysłu posowieckiego kiedy nadzorowałem ukraiński rynek i naoglądałem się w Kijowie oligarchów rozbijających się najdroższymi autami i widziałem jakie operacje bankowe przeprowadzali albo mogę cię teraz zaprosić do mnie do Mediolanu i pokazać ci żony i kochanki rosyjskich oligarchów (tych co to ratowali wcześniej i potem razem z Putinem rosyjski przemysł) jak wydają setki tysięcy euro na zbytki z pieniędzy które jakoś przypadkowo im z nieba spadły. 

Całkowicie rozumiem o co ci chodzi natomiast mimo wszystko w Rosji jednak zasoby naturalne oraz przemysł jest rosyjski mimo że oczywiście jest tam nasz tradycyjny Słowiański bardak ale jednak jest to rosyjski bardak gdyby nie Putin to rosyjskie złoża naturalne byłyby teraz amerykańskie bo już leżał dokument do podpisu na biurku bodajże premiera Czernomyrdina. I również gdyby nie Putin to rosyjski Krym podarowany Ukraińcom ale wtedy gdy byli w Związku Radzieckim też o małe co wpadłby w łapy Amerykanom i byłaby tam amerykańska baza wojskowa która by blokowała Rosję ale na szczęście Putin uratował tą sprawę

Edytowane przez Vergangenheit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Vergangenheit napisał(-a):

Całkowicie rozumiem o co ci chodzi natomiast mimo wszystko w Rosji jednak zasoby naturalne oraz przemysł jest rosyjski mimo że oczywiście jest tam nasz tradycyjny Słowiański bardak ale jednak jest to rosyjski bardak gdyby nie Putin to rosyjskie złoża naturalne byłyby teraz amerykańskie bo już leżał dokument do podpisu na biurku bodajże premiera Czernomyrdina. I również gdyby nie Putin to rosyjski Krym podarowany Ukraińcom ale wtedy gdy byli w Związku Radzieckim też o małe co wpadłby w łapy Amerykanom i byłaby tam amerykańska baza wojskowa która by blokowała Rosja ale na szczęście Putin uratował tą sprawę

Wybacz ale jest środek dnia dla mnie i nie piję jeszcze alkoholu, a na trzeźwo tego co piszesz się nie da przyjąć.  Najpierw może zacznij od poczytania jak radziecki przemysł zbudowali Amerykanie, jakie osiedla dla nich Stalin pobudował i jak mu rozwiązania techniczne przywieźli. A czego nie kupił, to ukradł lub zabrał jak całe linie produkcyjne z zachodu po wojnie - taki to potężny przemysł mieli. A jak już coś swojego mieli (bo zawsze się w tak wielkim kraju jakiś konstruktor czy inżynier znajdzie) to potem przez bajzel rozkradli, jak historia słynnej, rewolucyjnej łodzi podwodnej, co to zatonęła w pierwszym rejsie bo ktoś ukradł jakieś części i wstawił badziew zamiast nich. Wymień proszę rosyjskie firmy co są na całym świecie z czegoś znane i coś ciekawego produkują. Mówimy w końcu o największym państwie świata.

Właśnie po to się przemysł trzyma w Rosji wśród swoich żeby móc dzielić frukta wśród swoich a kto by się jakością, wydajnością itp. pierdołami przejmował.  Nie bez kozery zmarły amerykański senator Mccain nazywał Rosję „wielką stacją benzynową” bo to chyba jedyne co im się udaje robić jako tako to ropę i gaz wydobywać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki apel do kolegów...

 

Przestańmy już karmić ....

 

Proponuję długą minutę ciszy dla uczczenia ofiar komunistycznego reżimu.

 

po co TE śmieci mają być wyszukiwane przez młode pokolenia chcące się dowiedzieć prawdy o komunizmie.

Z chęcią bym wyczyścił niektóre wypowiedzi, które szkalują przeszłość, ludzi, bohaterów; a na ich miejsce próbują zaimplementować fałsz, zakrzywioną rzeczywistość i chore poglądy oraz wynoszenie zbrodniarzy na piedestał przed tych, których ci zbrodniarze mordowali ale niestety nie jestem moderatorem...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, zadra napisał(-a):

Mam taki apel do kolegów...

 

Przestańmy już karmić ....

 

Proponuję długą minutę ciszy dla uczczenia ofiar komunistycznego reżimu.

 

po co TE śmieci mają być wyszukiwane przez młode pokolenia chcące się dowiedzieć prawdy o komunizmie.

Z chęcią bym wyczyścił niektóre wypowiedzi, które szkalują przeszłość, ludzi, bohaterów; a na ich miejsce próbują zaimplementować fałsz, zakrzywioną rzeczywistość i chore poglądy oraz wynoszenie zbrodniarzy na piedestał przed tych, których ci zbrodniarze mordowali ale niestety nie jestem moderatorem...

 

 

 

Szanowny kolego widzę że masz podejście charakterystyczne dla dzisiejszych czasów w Polsce czyli jeżeli prawda jest dla ciebie niewygodna to tym gorzej dla prawdy. Ja na przykład mimo moich poglądów jestem zwolennikiem Wolności wypowiedzi i nie chciałbym aby moderator usuwał jakiekolwiek wypowiedzi kolegów nawet te z którymi się całkiem nie zgadzam. Natomiast szanowny kolego jakbyś chciał żeby poglądy wszystkich Były podobne do twoich to polecam fora w Korei Północnej tam wszyscy mają identyczne zdanie na pewno byłbyś zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.