Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Recommended Posts

2 godziny temu, Dorian06 napisał:

Podobno wysyłają maile o takiej treści. 

IMG-20200922-WA0007.jpg 

A przy zapisach podawało się adres email? 

45 minut temu, Mateo napisał:

A przy zapisach podawało się adres email? 

Można nr telefonu lub adres e-mail

Ja dostałem telegraf
3b3832dda929bb2e07d7213788ac6178.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Mam wrażenie, że lwia część z Was, pomimo tego, że nie ma zamiaru kupna jakiegokolwiek Roleksa (ani z kolejki, ani Professionala z wtórnego, ani 30 letniego Datejusta), wpada tu pobić trochę piany o poniżeniu, bezczelnym traktowaniu etc. na zasadzie "jeżdzę 8 letnim Oplem lub nowym Renault" to wpadnę na forum Forda "ponarzekać" jak dają się oszukiwać ASO i jak złego wyboru dokonali właściciele nowego Focusa. Zazdroszczę, że macie aż tyle wolnego czasu 😜  Poniżające to jest stanie w kolejce po chleb i papier toaletowy. Stanie w kolejce po kompletnie niepotrzebny do życia zegarek za 40k PLN z własnej nieprzymuszonej woli to jedynie... własna nieprzymuszona wola stojącego. Mnie bardzo bawi, że najbardziej poniżeni czują się jak zwykle Ci z boku kolejki. Ja nie wiem jak Ci potomkowie husarii znoszą inne "znoje" życia 😜

Absolutnie nie bronię ani Roleksa ani Kruka, ponieważ od kilku lat zakup hitu DLA MIŁOŚNIKA to nie jest prosta sprawa i jest to niesprawiedliwe, ale popatrzcie szerzej na aspekt kolejek w Kruku.🙂

Kruk zebrał w kilka dni tyle zaliczek, że przy ich obecnych dostawach, będzie to wydawał pewnie z 3 lata. Wiedzą ile dostają rocznie zegarków, więc zamknęli listy szybko nie dlatego żeby zrobić miłośnikom na złość tylko dlatego, że nie chcieli brać zaliczki na zegarek, który mieliby wydać za 8 lat. Widocznie i tak mają "górkę" w zaliczkach, więc z ich własnej inicjatywy (lub na polecenie z Roleksa) centrala zaczęła się przyglądać kto zaliczkował. Jak się okazało, że historia zakupowa jest szemrana i wskazuje na handlowanie to zaczęli je zwracać. Do tego dochodzą osoby (a jest ich sporo), które z kolei mają bardzo "dobrą" historię zakupów (sporo DJ, OP, DD, zegarków w złocie etc) i tym nie odmawiają. Mają więc prawdopodobnie wewnętrzną listę, której nie udostępnią, na której są osoby z dobrą historią zakupową jak i osoby bez żadnej historii zakupowej, ale które załapały się na bycie na liście na zasadzie loterii lub osoby z pierwszego/drugiego dnia zaliczek.

Pytanie czy ktoś z Was zaliczkował teraz nowego Submarinera w Kruku bez ŻADNEJ historii zakupowej i otrzymał informację, że nie załapał się do kolejki?

Edited by memento mori

Ja pewnie zrobiłem błąd i zapisałem się na dwa zegarki - czarnego Suba i Cermita. Okazało się, że Cermita nie jestem godny, tylko czarnego Suba dostanę. Historię jakąś tam przez lata mam, i datejusty i professionale, dodatkowo zamówionego mam też w tej chwili DJ36, ale to nie pomogło.

Obrażać się na nikogo nie obrażam, czarnego Suba mam w starej wersji, więc też mi się jakoś nie pali do zamiany na nowego. Ale rozmowa z kierowniczką, która mnie dobrze zna i musiała mi odmówić Cermita była i dla mnie i dla niej trochę żenująca...

11 minut temu, memento mori napisał:

Pytanie czy ktoś z Was zaliczkował teraz nowego Submarinera w Kruku bez ŻADNEJ historii zakupowej i otrzymał informację, że nie załapał się do kolejki?

Tak, mój przyjaciel, którego zaraziłem pasją do zegarków. Zapis na Suba został odrzucony.

Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

1 minutę temu, byniek napisał:

Życzę wszystkim POWODZENIA, to jest mój ostatni wpis w tym temacie. 

To miło z twojej strony 😉

9 minut temu, Yenjay napisał:

Tak, mój przyjaciel, którego zaraziłem pasją do zegarków. Zapis na Suba został odrzucony.

A kiedy konkretnie się zapisywał? 1-2 września czy później?

5 minut temu, byniek napisał:

[...]

to jest mój ostatni wpis w tym temacie. 

[...]

To miłe z Twojej strony, dzięki! 🙂

Teraz, memento mori napisał:

A kiedy konkretnie się zapisywał? 1-2 września czy później?

To miłe z Twojej strony, dzięki! 🙂

04.09

12 minut temu, byniek napisał:

Realna inflacja w Polsce, to w tej chwili około 10%. Za ostatnie 3 lata straciłeś około 20%-30% z wartości zaliczki. 

To Twoje autorskie wyliczenia?

Jeśli nie, to wskaż źródło, z którego wyciągnąłeś te dane.

Edited by mario1971

Jeśli nie, to wskaż źródło, z którego wyciągnąłeś te dane.

GUS? Czy raczej gusła ?

7 minut temu, Yenjay napisał:

04.09

No to może jak więcej osób po odmowie (bez historii zakupowej) napisze kiedy zaliczkowali to sprawdzimy, czy prawdziwa jest teoria, że Ci nowi z 1-2 września się załapali, a Ci z ostatnich dni 3-4 września już nie. 🙂

5 minut temu, mario1971 napisał:

Niestety to był ostatni jego wpis w tym temacie (kolega jest na pewno słowny) i proszę Cię Mariusz nie ciągnij tego pytaniami retorycznymi 😛

Edited by memento mori

Guest tbn

Pomimo, że sam uważam, że najlepsza opcja to były stare kolejki, to ciężko mieć pretensje do Kruka nie mówiąc o Roleksie, który z ta sytuacja nie ma zbyt wiele wspólnego. W czasach gdy pieniądze na koncie parują mnóstwo ludzi ucieka w dobra luksusowe jako zwykła lokatę. Kruk ma politykę jaka ma, próbują coś robić ze spekulacją ale wyszło, że lekarstwo jest gorsze od choroby. W poniedziałek rano były kolejki pod salonami, gdzie pewnie mnóstwo ludzi nastawionych było na szybki zysk. Tym utarli nosa, ale przy okazji oberwali ludzie realnie zainteresowani. Proponuje podejść do tego wszystkiego z dystansem, jak ktoś ma ochotę to czemu ma nie postać w sumie w kolejce po zegarek. Jak nie to jest mnóstwo innych marek do wyboru. Ja pomimo, ze sam się z tego śmiałem stanąłem w kolejce. Ale dla mnie koniec tej zabawy i w sumie dyskusji o tym samym. Na zagranicznych forach jest to samo. Życzę wszystkich szybkich realizacji zamówień. 

3 minuty temu, memento mori napisał:

Niestety to był ostatni jego wpis w tym temacie (kolega jest na pewno słowny) i proszę Cię Mariusz nie ciągnij tego pytaniami retorycznymi 😛

Ja chciałbym tylko wiedzieć, gdzie/jak można ulokować środki rzędu 4 000 pln i bezpiecznie zarobić na tym 20-30% w ciągu trzech lat ;)

9 minut temu, mario1971 napisał:

Ja chciałbym tylko wiedzieć, gdzie/jak można ulokować środki rzędu 4 000 pln i bezpiecznie zarobić na tym 20-30% w ciągu trzech lat ;)

A to Amber Gold już nieczynne? 🤣

"Bezpiecznie" i "ryzyko kursowe" nie idą moim skromnym zdaniem w parze, ale ja tam nie zarabiam tak od 20 lat a jedynie czytać ze zrozumieniem potrafię (np. to o co pytał Mariusz). 😛

Edited by memento mori

4 minuty temu, byniek napisał:

Kupując 1 uncjową monetę złota w 2017 zarobił PAN do tej chwili około 60 %.

Skoro to za trudne, to może łatwiej. Na zwykłym franku szwajcarskim miał PAN 20 % od 2017. 

To że ma PAN 7090 postów, nie oznacza, że ma się monopol na wiedzę. 

Zarabiam w ten sposób o 20 lat, dlatego mam tylko 72 posty na forum. 

Kończę, bez odzewu. 

Ma Kolega smykałkę do interesów niczym Warren Buffett .

Gratuluję, ale nie zazdroszczę!

Ma Kolega smykałkę do interesów niczym Warren Buffett .

Gratuluję, ale nie zazdroszczę!

Strasznie PAN jedziesz po Koledze, a po cóż ?

56 minut temu, byniek napisał:

Kupując 1 uncjową monetę złota w 2017 zarobił PAN do tej chwili około 60 %.

Skoro to za trudne, to może łatwiej. Na zwykłym franku szwajcarskim miał PAN 20 % od 2017. 

To że ma PAN 7090 postów, nie oznacza, że ma się monopol na wiedzę. 

Zarabiam w ten sposób o 20 lat, dlatego mam tylko 72 posty na forum. 

W życiu, trzeba patrzyć dalej, niż tylko na długość bransolety w ROLEX-ie

Kończę, bez odzewu. 

Oczywiście, wszyscy wiedzieli że jak frank był w 2008 po 2 zł, to trzeba było sprzedać wszystko co się miało, kupić CHF-y i potem sprzedać jak był po prawie 5 zł. Oczywiście, kiedy był prawie po 5 zł, to wszyscy wiedzieli że to jest max i trzeba sprzedawać, nie czekać na dalsze wzrosty. 

Poproszę o rady co TERAZ kupować, chcę zarabiać 20-30% (bo do danych historycznych dostęp ma każdy). Mark Twain powiedział kiedyś że przewidywanie jest bardzo trudne, zwłaszcza jeśli chodzi o przyszłość🤣

Edited by beniowski

Teraz, Szyszkops napisał:

Strasznie PAN jedziesz po Koledze, a po cóż emoji18.png?

Bo post factum każdy może być taki mądry :)

15 minut temu, mario1971 napisał:

Bo post factum każdy może być taki mądry :)

Mario, nie oglądałeś "Wielkiej majówki"?

Tam "biznesmen" podał przepis jak zarobić z przebitką 100%:lol:

2 godziny temu, mario1971 napisał:

Można kupić coś z działu motoryzacji. Z własnego doświadczenia wiem że kupno dobrego modelu daje zysk trzykrotny w okresie 5 lat. Bezpieczny zarobek na zegarku? Wystarczy mała wtopa firmy produkującej albo zmiana trendów na okres kilku lat (bo moda nie ginie tylko zatacza koło) i znajdziemy się akurat w dołku i zarobku nie ma.

Zresztą przywołujesz kwotę zaliczki a chyba w tym przypadku zaliczka nie ma jak zarabiać spokojnie bo przecież możesz dostać telefon z magicznej Centralii że proszą o odbiór zaliczki 4000zł. 

Edited by sbsqad