Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

Bez sensu takie sprzeczki czy porównania. Ktoś by powiedział Ameryka kraj bogaty to i ludzie noszą Rolexa czy inne tego typu zegarki. Prawda taka , że w Polsce prędzej zobaczysz gościa w sklepie czy na ulicy z Rolkiem jak tutaj.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Serio chcesz porównywać siłę nabywczą i średni dochód Finów do Polaków?  :lol:

Średni dochód na mieszkańca mają podejrzewam bardzo wysoki , myśle że są top w Europie ale historia również nie była dla nich łaskawa. Finowie od czasu wielkiego kryzysu nie mogli wyprowadzić swojej gospodarki na prostą. Od 2007 przemysł Finlandii skurczył się o jedną trzecią jak dobrze pamietam dane sprzed 2 lat. Kryzys był nawet głębszy i trwalszy wtedy niż ten, który dotknął Finlandię po upadku ZSRR i utracie największego rynku zbytu. Historia równie skomplikowana a sytuacje z dobrami luksusowymi zdecydowanie inna.

 

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Maserati napisał(-a):


Średni dochód na mieszkańca mają podejrzewam bardzo wysoki , myśle że są top w Europie ale historia również nie była dla nich łaskawa. Finowie od czasu wielkiego kryzysu nie mogli wyprowadzić swojej gospodarki na prostą. Od 2007 przemysł Finlandii skurczył się o jedną trzecią jak dobrze pamietam dane sprzed 2 lat. Kryzys był nawet głębszy i trwalszy wtedy niż ten, który dotknął Finlandię po upadku ZSRR i utracie największego rynku zbytu.

Historia równie skomplikowana a sytuacje z dobrami luksusowymi zdecydowanie inna.

Dałeś ekspert zły przykład z Finlandią - nie brnij dalej. :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

Dałeś ekspert zły przykład z Finlandią - nie brnij dalej. :)

Ta, nie ma jak napisać coś błędnego i zamiast się przyznać to gorączkowe szukanie w internecie czegoś na poparcie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tbn napisał(-a):

Ta, nie ma jak napisać coś błędnego i zamiast się przyznać to gorączkowe szukanie w internecie czegoś na poparcie. :)

Taaa, kopiuj wklej ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Dałeś ekspert zły przykład z Finlandią - nie brnij dalej. :)


Zupełnie nie w tym rzecz. Poczytaj historie gospodarczą Finlandii w XX wieku , będziesz mógł na spokojnie porównać .

Masz przykładowe 4 kraje PL, Czechy , Suomi, Węgry.
PL najniżej w rankingu rynku zegarków przy populacji wielokrotnie wyższej. 
Patrząc na historie Finów , powinno być tak samo jak w PL albo i gorzej .

Wniosek : historia to nie wszystko , bo zwyczajnie statystyki są różne. I o tym była dyskusja.

Także nie traktuj tego jako chęć przekonania Ciebie ale raczej jako obowiązkowy kaganek oświaty .

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tę habilitację oblałeś.

 

Masz prawo wystąpić z ponownym wnioskiem za 3 lata, gdyż Rada odrzuciła Twoja skargę w całości, lub za rok, w przypadku znacznego zwiększenia dorobku naukowego. Tylko tym razem bez baboli, bo znowu popłyniesz.

 

Ps.  

Edukację innych odłóż na zaś...

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, nicon napisał(-a):

Niemcy 2 wojny przegrali w XX w. tam to pewnie nikogo nie stać na drogie zegarki, a nie czekaj...

Ty się nie znasz ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Tę habilitację oblałeś.

 

Masz prawo wystąpić z ponownym wnioskiem za 3 lata, gdyż Rada odrzuciła Twoja skargę w całości, lub za rok, w przypadku znacznego zwiększenia dorobku naukowego. Tylko tym razem bez baboli, bo znowu popłyniesz.

 

Ps.  

Edukację innych odłóż na zaś...


Mario, 

Policz sobie na spokojnie i na moment zapomnij że Twoim guru jest Lotus.

W Finlandii jest 5mln? mieszkańców a w PL jest 40mln mieszkańców? Czyli 8x mniej.

Dochód per capita w FIN jest ze 2x wyższy niż w PL? Popraw mnie w tych cyferkach bo pisze z głowy.

Ale jeśli tak jest , to na rynku konsumpcyjnym w FIN jest w totalu znacznie mniej pięniędzy niż w PL , 8x mniej mieszkańców, a kupują więcej zegarków niż w PL. I tu już nie pisze że Rolexow, ale wogóle import swiss made. Zwyczajnie „kultura zegarkowa” w FIN, tak jak i w Czechach czy na Wegrze jest wyższa niż w PL a historie jakoś tam zbieżne.


Dorzuce Ukrainę , podobna liczba ludności do PL, wskaźniki makro nawet nie sprawdzam, a sprzedaż Rolexa czy luksusowych aut wyższa niż w PL. U nich wynika to m.in z zamiłowania do motoryzacji , wolą mieć premium car niż piękny dom. Oczywiście pomijam ostatnie kilka lat kryzysu , gdzie klasa średnia się skurczyła znacznie.

 

I naprawdę nie ma co dorabiać historii.Nie jesteśmy krajem który ma znaczenie w tym biznesie czy generalnie w  luxury goods. To nie zarzut tylko fakt i nie ma się co na to obrażać.

 

 

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Maserati napisał(-a):


Mario, 

Policz sobie na spokojnie i na moment zapomnij że Twoim guru jest Lotus.

W Finlandii jest 5mln? mieszkańców a w PL jest 40mln mieszkańców? Czyli 8x mniej.

Dochód per capita w FIN jest ze 2x wyższy niż w PL? Popraw mnie w tych cyferkach bo pisze z głowy.

Ale jeśli tak jest , to na rynku konsumpcyjnym w FIN jest w totalu znacznie mniej pięniędzy niż w PL , 8x mniej mieszkańców, a kupują więcej zegarków niż w PL. I tu już nie pisze że Rolexow, ale wogóle import swiss made Zwyczajnie „kultura zegarkowa” w FIN, tak jak i w Czechach czy na Wegrze jest wyższa niż w PL a historie jakoś tam zbieżne.


Dorzuce Ukrainę , podobna liczba ludności do PL, wskaźniki makro nawet nie sprawdzam, a sprzedaż Rolexa czy luksusowych aut wyższa niż w PL.

 

I naprawdę nie ma co dorabiać historii.Nie jesteśmy krajem który ma znaczenie w tym biznesie czy generalnie w  luxury goods. To nie zarzut tylko fakt i nie na się co na to obrażać.

 

 

Lotus, średni dochód Fina jest ponad 4 razy wyższy, a PPS blisko dwa razy. Jeżeli zakup zegarków luksusowych analizujesz na podstawie ilości mieszkańców i dziwisz się, że Finowie kupują ich więcej od Polaków, to znaczy, że nie masz pojęcia o czym piszesz.

 

Żebyś nie musiał guglować: PPS - Purchasing Power Standard.

 

Dobrze Ci życzę dzisiaj - odpuść, a unikniesz totalnej kompromitacji :) 

 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne takie spontaniczne coming outy „eksperta”... 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba wskaźniki są istotne choć tutaj wziąłbym PPS.  Jakby nie było nie składa się Mario nawet w przypadku Finlandii.

Do szczegółowych danych się i tak nie dokopiemy , ale rozumiem że Czech czy Węgier nie skomentujesz bo nie pasują do Twojej hipotezy 😏
 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Zostawcie Kolegę L. Zaraz zacznie wysyłać na was kolejne skargi. Nie lepiej dodać do ignorowanych?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tarant napisał(-a):

Panowie. Zostawcie Kolegę L. Zaraz zacznie wysyłać na was kolejne skargi. Nie lepiej dodać do ignorowanych?

Założył na mnie kasację? :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tarant napisał(-a):

Panowie. Zostawcie Kolegę L. Zaraz się zacznie wysyłać na was kolejne skargi. Nie lepiej dodać do ignorowanych?


Lotus wysłał skargę przez forumową opcje raz i to kilka dni temu, co zważywszy na wylewane pomyje , stalkowanie czy włam na jego legendarną stopkę nie jest jakimś dużym nadużyciem? 

 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze zastawia że w Polsce Rolex to luksus, ale kupowanie fury za 200k już nie. I zanim napiszecie że to często leasing, że się w koszty wrzuca itp. to ok, ale mnie to wciąż dziwi. Taki Rolex zostanie ze mną na lata, fura za 200k za 4 lata do wymiany i kolejna dopłata do

leasingu. Jak widzę pomykające 90% czasu po mieście sportowe samochody, które autostradę widzą raz na ruski rok, to zawsze siebie na zegarki przeliczam😀
 

A’propos przemilczanych Czech - oni salon Patka mieli lata przed nami - to chyba też o potencjale rynku świadczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tarant napisał(-a):

Panowie. Zostawcie Kolegę L. Zaraz się zacznie wysyłać na was kolejne skargi. Nie lepiej dodać do ignorowanych?

Donosy, dezinformacja ...to nie prostować? A edukacyjna rola forum? Ignorowani to coś od ignoranta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Założył na mnie kasację? :lol:


Nie. Skarga dotyczyła użytkownika DESMO , który w niemalże każdym wątku odwołuje się w sposób uszczypliwy do legendy forum. 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Mnie zawsze zastawia że w Polsce Rolex to luksus, ale kupowanie fury za 200k już nie. I zanim napiszecie że to często leasing, że się w koszty wrzuca itp. to ok, ale mnie to wciąż dziwi. Taki Rolex zostanie ze mną na lata, fura za 200k za 4 lata do wymiany i kolejna dopłata do

leasingu. Jak widzę pomykające 90% czasu po mieście sportowe samochody, które autostradę widzą raz na ruski rok, to zawsze siebie na zegarki przeliczam😀
 

A’propos przemilczanych Czech - oni salon Patka mieli lata przed nami - to chyba też o potencjale rynku świadczy. 

Rynku na pewno ale bardziej turystycznego ... „ekspert” nie doczytał  w pośpiechu w jakich mechanizmach te dobra luksusowe się mogą sprzedawać ...kontekst historyczny z litości pominę 

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden salon Rolexa a tym bardziej Patek w Czechach nie obsługuje turystów albo stara się unikać obsługi tego typu klientów jeśli chodzi o main streamowe modele. Warto też dodać że jeszcze 2 lata temu czeskie butiki było znacznie lepiej zaopatrzone niż rodzimy AD.

I nie zmienia tego również fakt że Praga jest w czołówce turystycznej tej części Europy i turystyka napędza biznes w stolicy.
Ale butiki czeskie Rolexa absolutnie niczym nie różnią się od pozostałych krajów gdzie jest stała baza klientów i rynek.

Dla turystów są kolorowe DJs i różne leżaki. W Pradze jak i w całej Europie. 
Możemy tu oczywiście kreować rzeczywistość alternatywną, twierdzić że Azjaci, Amerykanie czy europejczycy kupują submarinery w Pradze tylko to nie ma nic wspólnego z faktami. Wszystkie istotne modele Patka i Rolexa idą pod konkretne indywidualne zamówienia a jako uzupełnienie kolekcji pojawi się mało popularny AK czy Milgauss . I nie ma znaczenie czy miejscówka jest oblegana przez turystów czy nie , wszędzie jest tak samo.


Co innego z markami fashion typu Gucci, Louis Vuiton gdzie na Parizskiej można kupić same nowości i to niekiedy taniej niż w Paryżu czy Londynie.  

Kto podróżuje ten wie, a kto zasłyszał ten wrzuca wszystko do jednego worka i nie rozróżnia rynków oraz dystrybucji.

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy od lat kupujący luksusowe zegarki w Pradze - nie ujawniajcie się , jeszcze jakiś donos spali Wam miejscówkę

Negowanie wkładu turystyki w rozwój lokalnych rynków dóbr luksusowych to jednoczesne zaprzeczanie teorii i praktyce. Praga to przez lata światowy top 20 , Warszawa co najmniej 50 miejsc dalej. Można o tym przeczytać można też zobaczyć na własne oczy - przez te lata butiki na Parizskiej  nie różniły się niczym od tych z placu Vendome.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maserati napisał(-a):

 

Także nie traktuj tego jako chęć przekonania Ciebie ale raczej jako obowiązkowy kaganek oświaty .

 

28 minut temu, Maserati napisał(-a):

Mario, 

Policz sobie na spokojnie i na moment zapomnij że Twoim guru jest Lotus.

 

5 minut temu, Maserati napisał(-a):


Nie. Skarga dotyczyła użytkownika DESMO , który w niemalże każdym wątku odwołuje się w sposób uszczypliwy do legendy forum. 

 

Chcąc być na piedestale musisz liczyć się ze sprawiedliwą krytyką ;)

 

A ostatnio gadasz mocno po austriacku...  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja jest prosta. Za kolejny post z osobistymi wycieczkami - 2 tygodnie blokady.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

 

 

 

Chcąc być na piedestale musisz liczyć się ze sprawiedliwą krytyką ;)

 

A ostatnio gadasz mocno po austriacku...  

 

Mario mnie nasza polemika nie przeszkadza a to że masz inne zdanie nie oznacza że będę wchodził na wysokie C. 
Jestem raczej promotorem merytorycznej dyskusji dbającym o najwyższe standardy komunikacji.

 

 

 

4 minuty temu, tarant napisał(-a):

Moja propozycja jest prosta. Za kolejny post z osobistymi wycieczkami - 2 tygodnie blokady.


z mojej strony - pełna współpraca.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, tarant napisał(-a):

Moja propozycja jest prosta. Za kolejny post z osobistymi wycieczkami - 2 tygodnie blokady.

Ok. Idę się napić. ;)

 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.