Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Recommended Posts

Posted (edited)
40 minut temu, Mateo napisał(-a):

No poza zegarkowymi (PP, AP, pewnie kilka jeszcze) to Ferrari, Bugatti, Koenigsegg...

Sporo tych frajerów na świecie....

Pójdźmy dalej z tym czekaniem "frajerów":

- Suzuki Jimny: 2 lata

- Hermes Birkin: 2-4 lata 

- wpis do KW w Gdańsku - 1-2 lata (obecnie 14-18 miesięcy) 😛 

Edited by memento mori

Zanim zaczniecie robić sobie jaja dalej, przestańcie porównywać niewydolność polskich sądów z kupnem Rolexa, który jest dobrem, nazwijmy to, luksusowym, a zakupem mieszkania, które ma służyć trochę innym celom  (no chyba że ktoś kupuje kolejne mieszkanie jako inwestycję, jak Rolexa co poniektórzy 😀).

Posted (edited)
36 minut temu, memento mori napisał(-a):

Na Hermesa Birkin 2 - 4 lata czekało się kiedyś. Teraz nie można się zapisać. Hermes sprzedaje je albo znanym ludziom albo swoim dobrym klientom, tzn. tym którzy kupują dużo - coś jakby znane z naszego światka 😁

Edited by Smycel

Posted (edited)

@beniowski

Kolejki w KW w dużych miastach w Polsce wynikają właśnie z popularności inwestycji w mieszkania. Sam chciałbym wiedzieć czy to się skończy podatkiem katastralnym czy nie. 

@Smycel

Czyli jak przyjdziesz do butiku Hermesa ze stalową Daytoną na lewej ręce i Pepsi na prawej, to musisz być znany i torebkę sprzedadzą. Pozniej idziesz z nią  do salonu Rolexa i bez kolejki dają Ci OP41. I tak to się kręci 😂

Edited by memento mori

Posted (edited)
Godzinę temu, memento mori napisał(-a):

wpis do KW w Gdańsku - 1-2 lata (obecnie 14-18 miesięcy)

Ziom, bujnij się do W-wy, ogarniają w 3-5 m-cy 🙂

Edited by mroova
"Sam chciałbym wiedzieć czy to się skończy podatkiem katastralnym czy nie. " - w tą stronę to zmierza, najpierw 0.1%, potem 0.2 itd. Żeby nie tracić elektoratu dotyczyć to będzie lokali, w których nie mieszkasz. Weź to pod uwagę przy odbywającym się spisi

W dniu 22.05.2021 o 19:43, artme napisał(-a):

Uuuuu... zaczynamy mila rozmowe na poziomie 😊 Czlowieku, gosciu, spekulancie, handlarzu... - szkoda, ze tylko siedzac przed komputerem wielu stac na tego typu "wycieczki" i odzywki, bo faktycznie w realu jaj by juz zabraklo 😎

"Cieszę się że ci dobrze idą inwestycje w zegarki, ale uważaj z przesadnym chwaleniem się bo jeszcze ci ktoś zajrzy do portfela xD."

A to grozba czy ostrzezenie???  🤔

Nic o mnie nie wiesz a wypisujesz brednie - lepiej sie opanuj, bo to smutne, ze tyle goryczy wylewasz na bogu ducha winnych i normalnych ludzi i juz sam nie wiem czy to z jakiejs zazdrosci czy tylko z nudow wkladanie kija w mrowisko, zeby cos sie zadzialo.

Pamietam Cie jeszcze z logo Omegi w stopce jak sobie poczynales na Rolexa etc. Teraz logo inne, to na firme juz tak nie plujesz, tylko ludzi sie czepiasz - daj se spokoj - troche radosci z zycia, bo jad i zadrosc tylko nas niszcza. Z mojej strony EOT.

Komentowałem sobie ogólnie sytuację kolejkową, nie pisałem nic do ciebie, a ty sam przychodzisz się przypierdolić i pisać tyrady w stylu Zbigniew Stonoga po przegranych wyborach. Jak cię tak triggerują moje posty to jest taki przycisk "ignoruj" po najechaniu na forumowy nick, z którego polecam skorzystać zanim ci żyłka pęknie.

24 minuty temu, memento mori napisał(-a):

@beniowski

Kolejki w KW w dużych miastach w Polsce wynikają właśnie z popularności inwestycji w mieszkania. Sam chciałbym wiedzieć czy to się skończy podatkiem katastralnym czy nie.

Moim zdaniem mała szansa, dopóki Obajtek i reszta politykierów są zapakowani w nieruchy po same uszy.

1dFQTya.png

2 godziny temu, memento mori napisał(-a):

To wartościowo przebija AMEL 50 - 1mln EUR - czas oczekiwania nie krócej niz 24 miesiące....

Dla mnie ta cała sytuacja z Rolexem, kolejkami na zapis i szarym rynkiem jest podobna do spekulacji nieruchomościami, mechanizm ten sam: ograniczyć ilość, mieszkań nie sprzedawać tylko wynajmować, podbić ceny. Lekarstwo? Nie wynajmować (a puste mieszkanie generuje właścicielowi koszty czynszu i utrzymania, w końcu sprzeda je po kosztach, żeby pozbyć się finansowego obciążenia, kwestia czasu), nie kupować zegarków na szarym rynku (jak „inwestorzy” zapłacą za zegarek (wyłożą gotówkę) i zamiast na tym zarobić, zostaną z towarem w ręce, przestanie im się opłacać takie działanie).

2 godziny temu, nicon napisał(-a):

...a ty sam przychodzisz się przypierdolić...

Pelna kultura milosnika zegarmistrzostwa... smutne - ale fakt - latwiej przez internet komus nabluzgac, niz wytlumaczyc w sposob kulturalny nawet jak sie z czyms nie zgadzamy, bo na tym polega chyba zwykla dyskusja i roznica zdan do ktorej kazdy z nas ma prawo.

uważam że czas zamknąc ten wątek.Nic nowego się nie wniesie,tylko słoma z butów u niektórych wychodzi.

A ja jestem ciekawy co ma takiego Rolex, ze az takie emocje wzbudza.

Posted (edited)
53 minuty temu, robol1 napisał(-a):

uważam że czas zamknąc ten wątek.Nic nowego się nie wniesie,tylko słoma z butów u niektórych wychodzi.

Jestem wprost przeciwnego zdania. Pamiętam jeszcze kolejki za papierem toaletowym za PRL a teraz podobne za zegarkami budzą tylko moje szczere rozbawienie. Parafrazując Bogusia Lindę: „co wy ku*wa wiecie o kolejkach”

maariusz - są takie mechanizmy społeczne ( których opis pominę bo zasługują raczej na pracę doktorską) które powodują że pewne dobra są wyznacznikiem pozycji społecznej i statusu materialnego posiadacza. Weź na przykład samochód BMW. W kraju pochodzenia jeżdżą nim stateczni biznesmeni a u nas .... No właśnie, darują sobie opisy żeby nie kończyć tak pięknie rozpoczętego dnia jakimś banem albo inną niedogodnością za strony Strażników Texasu  🤔🎃🤩

Edited by Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Posted (edited)

To jest swoista roleksowa Ściana Płaczu, pod którą wyznawcy zostawiają swoje prośby, życzenia i bóle. :)

Raz po raz pojawią się także innowiercy próbujący się nawrócić, a także ciekawscy, gawędziarze, i jak to wszędzie się zdarza, także zwykli zadymiarze.

Edited by mario1971

Posted (edited)

Moim zdaniem nalezaloby zmienic temat watku z sytuacji kolejkowej Rolexa na sytuacje kolejkowa Rolexa, PP, AP, Tudora czy juz pewnie niebawem tez i L&S. A choc Omega ma dzis tylko 2 modele z taka kolejka, to jednak tez "goni" konkurencje w tej materii 😎

2 godziny temu, maariusz napisał(-a):

A ja jestem ciekawy co ma takiego Rolex, ze az takie emocje wzbudza.

Zawsze tam, gdzie pojawiaja sie duze pieniadze i popularnosc przychodzi zazdrosc i chec "dowalenia" - nic nowego nie tylko w swiecie zegarkowym 😊

Edited by artme

W dniu 24.05.2021 o 09:52, artme napisał(-a):

Moim zdaniem nalezaloby zmienic temat watku z sytuacji kolejkowej Rolexa na sytuacje kolejkowa Rolexa, PP, AP, Tudora  (...)😎

Proponuję tytuł wątku: ROZTERKI I STRAPIENIA KLASY PRÓŹNIACZEJ :)

No nie wiem czy zakup tak prostego zegarka jak Rolex (ba, Tudora!), który na świecie uchodzi za coś normalnego, jest wyznacznikiem bycia klasą próżniaczą. No ale nie mnie to oceniać.

2 godziny temu, norbie napisał(-a):

Wydaje mi sie, ze wszyscy tu obecni na forum i bawiacy sie w zegarki wg Twojej "klasyfikacji" naleza do klasy prozniaczej 😊

3 godziny temu, norbie napisał(-a):

Podobno obecna nowa klasa próżniacza ma zakazane obnoszenie się z bogactwem które właśnie posiadła...

41 minut temu, desmo napisał(-a):

Podobno obecna nowa klasa próżniacza ma zakazane obnoszenie się z bogactwem które właśnie posiadła...

A to ciekawe - czyli co, w domu Patek i Versace a na ulice Casio i Kubota? 😂

7 godzin temu, beniowski napisał(-a):

No nie wiem czy zakup tak prostego zegarka jak Rolex (ba, Tudora!), który na świecie uchodzi za coś normalnego, jest wyznacznikiem bycia klasą próżniaczą. No ale nie mnie to oceniać.

Dokładnie, to normalne zegarki. Akurat jestem na wakacjach, zwykły, zachodni , niewielki kurort. Żadnych milionerów. Jedyne czego jest więcej od Roleksa to Apple Watch. Przez kilka dni wiedziałem dwa DJ, trzy Suby, Daytone , Pepsi specjalnie się nie przyglądając. U nas bicie piany jakby to coś wyjątkowego było.

6 minut temu, tbn napisał(-a):

Dokładnie, to normalne zegarki. Akurat jestem na wakacjach, zwykły, zachodni , niewielki kurort. Żadnych milionerów. Jedyne czego jest więcej od Roleksa to Apple Watch. Przez kilka dni wiedziałem dwa DJ, trzy Suby, Daytone , Pepsi specjalnie się nie przyglądając. U nas bicie piany jakby to coś wyjątkowego było.

Może to spotkanie podstolika roleksa z naszego forum, tylko Cię nie zaproszono? 😉

Ha, może być. Z moim bieda Exem nikomu nie zaimponuję, ale przynajmniej nie taki oklepany. ;) Swoją droga straszy facet, po 60, ładnie ubrany miał pieciocyfrowe Pepsi. Świetnie to wyglądało. Stylowy sikor.

6 minut temu, tbn napisał(-a):

Ha, może być. Z moim bieda Exem nikomu nie zaimponuję, ale przynajmniej nie taki oklepany. ;) Swoją droga straszy facet, po 60, ładnie ubrany miał pieciocyfrowe Pepsi. Świetnie to wyglądało. Stylowy sikor.

Nie przesadzaj - ex1 to powoli nie taka bieda, patrzac po cenach na chrono24 😉

Godzinę temu, tbn napisał(-a):

U nas bicie piany jakby to coś wyjątkowego było.

Bo Polska to jeszcze biedny kraj i nawet Ci którzy są "bogaci" to mentalne janusze :( 

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Godzinę temu, tbn napisał(-a):

Polska jest niezbyt dużym rynkiem zegarków luksusowych, co jest dziwne biorąc pod uwagę wielkość populacji .

1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.