Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Uwaga ! Ważny komunikat

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, DawPi napisał(-a):

Daj swoje propozycje pod dyskusję. Tak w punktach, konkretnie. :)

1. Darmowe podforum na paski i akcesoria powiedzmy do 100-200zł. 

 

edit, tylko 200zł to mało na paski które robią nasi koledzy. 

 

1. Darmowe podforum na paski i akcesoria.

Edytowane przez eddi87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, DawPi napisał(-a):

Daj swoje propozycje pod dyskusję. Tak w punktach, konkretnie. :)

Mam takie propozycje:

 

1. Każdy forumowicz z pewną ustaloną liczbą postów (50, 100... ) ma prawo do jednego darmowego ogłoszenia, ważne żeby nie było to jak dotychczas że dwa na miesiąc i koniec, powodowało to tylko zbieranie upomnień od moderatorów. Np jeżeli zegarek sprzedał się po tygodniu to mogę napisać kolejne darmowe ogłoszenie. Oczywiście jeżeli chcę mieć jednocześnie na bazarku więcej ogłoszeń to każde kolejne jest płatne.  Możliwość utworzenia darmowego ogłoszenia powinno zapewnić przypływ nowych forumowiczów, nie zniechęci obecnych a opłata za drugie, trzecie itp zapewni gotówkę na utrzymanie forum.

 

2.  Nielimitowany bazarek na akcesoria zegarkowe, (paski, klamry, pudełka itp). 

 

 

Moim zdaniem jeżeli bazarek będzie płatny w 100% forum niedługo upadnie. Większość forumowiczów zaczynała od bazarku, obserwowania tego co się tam dzieje. Dopiero później zaczynaliśmy żyć całą resztą tego co dzieje się na forum, tak drastyczne obostrzenia na forum zniechęcą forumowiczów którzy i tak coraz częściej korzystają z grup Fb.  

Edytowane przez jackm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panie i Panowie, bo Pań chyba nie ma wśród autorów postów w niniejszym temacie, bazarek decyzją Zarządu Forum stał się płatny, włożono w zaistniałe zmiany sporo pracy i zapewne kasy. Myślę, że zabrnęło to zbyt daleko, aby teraz się z tego wycofać. Wierzcie mi, że za kilka miesięcy, a zapewne już może i kilka tygodni, nikt nie będzie pamiętał, że bazarek był kiedyś darmowy. Wielu z nas chętnie wpłacałoby na rzecz utrzymania Forum dobrowolne datki. Wyobraźmy sobie zatem, że to nie opłata za bazarek, a rozbita na raty nasza darowizna na utrzymanie naszego wspólnego tworu, jakim jest niniejsze Forum. Oczywiście miło by było, gdyby każdy użytkownik miał możliwość zamieszczenia jednego bezpłatnego ogłoszenia. Jeśli byłoby to na zasadach zaproponowanych przez Jacka @jackm dwa posty wyżej (już post wyżej, bo chyba czyszczenie było ;) ), byłoby w ogóle idealnie (tylko obawiam się, że dochody z bazarku byłyby wówczas znikome), ale nawet jeżeli byłby to jeden darmowy post ogłoszeniowy w miesiącu, to już byłoby coś :)

 

O nowych użytkowników i ich związku z odpłatnością za bazarek bym się raczej nie martwił. Od sprzedawania mają co najmniej kilka innych miejsc. Składka członkowska byłaby dobrym rozwiązaniem, ale to właśnie mogłoby znacząco wpłynąć na nowy forumowy narybek. Odnośnie natomiast wprowadzenia odpłatności za dostęp do Forum zamiast płatnego bazaru, całego lub jego "profesjonalnej" części, jak zaproponował jeden z kolegów, niestety obawiam się, że to raczej byłby gwóźdź do trumny, a nie płatne ogłoszenia. Dostęp do wiedzy? OK. Za wiedzę się płaci? Zgadza się. Ale to w przypadku, kiedy byłby na etacie zespół specjalistów pełniących rolę doradztwa technicznego, dział pomocy, redakcja zajmująca się przygotowaniem artykułów tematycznych, dział newsów i kto wie, co jeszcze ;) Tę pomoc świadczymy sami sobie, tak jak i doradztwo techniczne, newsy, opinie, recenzje. W przypadku odpłatności za dostęp do Forum, Forum powinno płacić również nam, za to, że się tu udzielamy ;) I żeby nie było, piszę bardzo ogólnie. Nie znaczy to, że wszyscy użytkownicy zasługują na pensję, ale są tacy, których nieobecność na forum byłaby bardzo dotkliwa.

 

Wszystko powyższe to oczywiście moje prywatne skromne zdanie. Opinie innych mogą być zgoła odmienne, jednak nie ma co płakać nad odpłatnym bazarem, tylko przejść nad tym do porządku dziennego i już ;)

 

Pozwolę sobie jeszcze zacytować wpis z innego tematu dotyczący punktów i ostrzeżeń:

 

W dniu 21.10.2020 o 23:15, RTK-WGM napisał(-a):

Myślę, że zrobimy abolicję na punkty karne, jak już wszystko ruszy, tak jak należy na nowych warunkach.

 

Tak się tylko przypominam ;)

 

 

EDYTA:

Są tu i Panie, jakże Was przepraszam. Już edytowałem początek posta :)

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było tak jak kolega sam proponował wprowadzić opłatę % od kwoty uzyskanej ze sprzedaży i skończyłoby się jojczenie, że ja to sprzedaję tanie rzeczy i płacę tyle a inni sprzedają drożej i płacą tyle lub tyle samo. A jeszcze inny że chciałby raz za darmo. Reasumując osobiście mam to gdzieś, bo nic nie zamierzam sprzedawać na bazarq.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można kupić opla. Wiesz od kogo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, gruby2000 napisał(-a):

Ja bym chciał kupić, ale nie mam co i od kogo 😀

 

Masz już 4 strony ofert na bazarku - jedziesz!  ;)

 

14 minut temu, seb71 napisał(-a):

Zawsze można kupić opla. Wiesz od kogo :D

 

No to dwupak - kupujesz Opla i dajesz na bazarek.  :D


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, gruby2000 napisał(-a):

Ja bym chciał kupić, ale nie mam co i od kogo 😀

Jest co i od kogo tylko drogo ;). Ja dalej chcę pasków, bo wszystkie prawie kupiłem na bazarze, nigdzie nie ma takich rarytasów jakie tu były wczesniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest co i od kogo tylko drogo

Każdy teraz chce się odkuć po zapłaceniu 7 zł za wystawienie przedmiotu
A jak się nie sprzeda przez 30 dni, to kolejna opłata, tak więc będzie coraz drożej

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Mirosuaw napisał(-a):


Każdy teraz chce się odkuć po zapłaceniu 7 zł za wystawienie przedmiotu emoji6.png
A jak się nie sprzeda przez 30 dni, to kolejna opłata, tak więc będzie coraz drożej emoji6.png

Chodziło mi o to że zegary po kilka/naście tysięcy są :) a nie że drożej niż gdzie indziej. Bo na bazarze to akurat w porównaniu z innymi serwisami są tanio. Sam jak wczesniej wystawiałem to było ogłoszenie alle, oxl i tu, to tu najtaniej dawałem żeby został na forum i żeby ktoś "znajomy" się cieszył, na alle wiadomo najdrożej bo prowizje horrendalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.03.2021 o 09:23, jackm napisał(-a):

 

 

Popieram!


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chciałem zapytać dlaczego zamknięto nam na japońskich lokalny bazarek a na rosyjskich działa dalej bez ograniczeń i ma się bardzo dobrze. Są równi i równiejsi? Edit dokładnie na Casio był.

 

@Eugeniusz Szwed 

 

"

Panowie, z całym szacunkiem, ale tak pogrywać nie będziemy. Tommly Twoja propozycja, to niestety zwykłe cwaniactwo. Kacprzak1991, możesz przecież wystawić ten zegarek na ogólnym bazarku. Czy 7 zł jest aż taką zaporową kwotą, której nie możesz wydać na swój klub ? "

 

 

Edytowane przez eddi87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, eddi87 napisał(-a):

Chciałem zapytać dlaczego zamknięto nam na japońskich lokalny bazarek a na rosyjskich działa dalej bez ograniczeń i ma się bardzo dobrze. Są równi i równiejsi? Edit dokładnie na Casio był.

 

@Eugeniusz Szwed 

 

"

Panowie, z całym szacunkiem, ale tak pogrywać nie będziemy. Tommly Twoja propozycja, to niestety zwykłe cwaniactwo. Kacprzak1991, możesz przecież wystawić ten zegarek na ogólnym bazarku. Czy 7 zł jest aż taką zaporową kwotą, której nie możesz wydać na swój klub ? "

 

 

 

... też jestem Ciekawy tej  sprawy - w czym to przeszkadza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chyba logiczne jest, że jeżeli forum ma się utrzymywać m.in. z bazarku, to niedopuszczalne jest zezwolenie zamieszczania ogłoszeń za friko w temacie lokalnym. Przyjmijcie, że lokalny bazarek polski i radziecki ostał się przez zasiedzenie i już ;)

Poza tym wyobraźcie sobie bazarek na forum: Rolex, Seiko, Certina, Rakieta, Oris, Tudor, Grand Seiko... Przecież w tych lokalnych tematach te zegarki są w większości w cenach, jakie na głównym bazarze mają być bez opłat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, japoński też by się zasiedział. Dlaczego jedni mogą drudzy nie? To mnie ciekawi. Casio też raczej chodzą po kilkadziesiąt/set złotych nie kilkanaście/dziesiąt tysiecy wiwc to do mnie raczej nie przemawia. Dobrze mówisz niedopuszczalne wiec dlaczego jest to dopuszczone? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, clusca napisał(-a):

Panowie, chyba logiczne jest, że jeżeli forum ma się utrzymywać m.in. z bazarku, to niedopuszczalne jest zezwolenie zamieszczania ogłoszeń za friko w temacie lokalnym. Przyjmijcie, że lokalny bazarek polski i radziecki ostał się przez zasiedzenie i już ;)

Poza tym wyobraźcie sobie bazarek na forum: Rolex, Seiko, Certina, Rakieta, Oris, Tudor, Grand Seiko... Przecież w tych lokalnych tematach te zegarki są w większości w cenach, jakie na głównym bazarze mają być bez opłat.

 

To forum nie utrzyma się z bazarku. To niewykonalne. Aktualnie są osoby, które wystawiają i na pewno będą, ale w kościach czuję, że czeka ten dział duży odpływ ludzi w związku z tą procedurą. No cóż. Ja popieram @eddi87 nie może być równych i równiejszych, albo wszystko albo nic. Jak będzie trochę tego i trochę tamtego to tym bardziej forum czeka drastyczny odpływ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chodziło mi bardziej o założenia  "rządzących", a nie o realny efekt końcowy, tj. jeśli zakładają, że forum ma się częściowo utrzymywać z bazarku, to nie mogą pozwolić na bazarki lokalne. Oczywiście macie rację, że nie powinno być równych i równiejszych. Z technicznego punktu widzenia nic nie stoi zapewne na przeszkodzie, aby wydzielić na ogólnym bazarze działy tematyczne, żeby wprowadzić swojego rodzaju "specjalizację", bo to zapewne był "trigger" do powstania bazarków lokalnych. Z drugiej jednak strony jestem świadom, że bazarki lokalne działają na nieco innych zasadach. To trochę taki mix tematów kupię/sprzedam/zamienię, co masz dziś na nadgarstku, nowe zakupy i ogólne "pitu pitu", czyli taki on-line'wy podstolik fanów zegarków polskich i radzieckich ;)

 

Dodam jeszcze, że nie mam żadnego interesu w utrzymani lokalnych bazarków. Nie wkupuję tam i nic nie wystawiam :)

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, "od zawsze" było pozwolenie na lokalne bazarki tylko w niektórych działach, a nie było zgody w innych.

Wyznacznikiem jest chociażby wartość zegarków. Przy zakupach za kilkadziesiąt złotych nie ma miejsca na prowizję od wystawienia, podobnie jak przy paskach za 50zł czy innych drobiazgach.

Nie ma bazarku w vintydżach, choć kiedyś były takie propozycje, w japońskich itp. Tutaj wartość zegarków potrafi być kilkukrotnie wyższa. W ruskach urzęduje na bieżąco przynajmniej dwóch moderatorów mających również bazarek pod opieką. Pilnują, szybko reagują, wytykają błędy. Tego już w innych działach brakuje, więc nie ma szans na lokalny bazarek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@renqien ten argument o wartości jest nietrafiony, bo na ruskich jeden wystawi kilka zegarków za 80zl, a inny w tym samym czasie citizena za 500zl i z jakiej racji ten od Citizena płaci a od ruskich ma ulgę. Nie trzyma się to kupy w ogóle. 

 

Jeśli mówisz że nie ma miejsca ma prowizję, to znaczy że nie ma miejsca na sprzedaż.. 

Edytowane przez eye_lip
.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, eye_lip napisał(-a):

@renqien ten argument o wartości jest nietrafiony, bo na ruskich jeden wystawi kilka zegarków za 80zl, a inny w tym samym czasie citizena za 500zl i z jakiej racji ten od Citizena płaci a od ruskich ma ulgę.

No i właśnie o to chodzi. Jak wyobrażasz sobie, że ktoś sprzedający 5 zegarków po 50-80zł zapłaci prowizję 20zł czy ile tam jest? No bez przesady. Podobnie ma się sprawa z częściami. Często takie ogłoszenia się trafiają, a od wartości kilkunastu złotych nie da się zapłacić prowizji, bo traci to sens.

Jest różnica między jednym zegarkiem za 400zł, a pięcioma za 80 :) 

Tu masz prowizję od jednej sztuki, tam od pięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mogę w ruskich swoje seiko wystawić? Czy mi usuną od razu? Dodam że zegarek kupiony w Rosji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak najbardziej ma to sens aby ktoś zapłacił 20zl całościowo jak sprzedaje kilka zegarków po 50-80pln, zresztą każdy sam ustala swoją cenę, jeśli uważa że do ceny powinien sobie dodać 5zl prowizji za sprzedaż to niech tak zrobi, nikt nie zrezygnuje z zakupu bo coś kosztuje 55 a nie 50pln.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do cen na bazarach lokalnych to bym polemizował. Na radzieckich się jeszcze zgodzę, ceny po kilkadziesiąt złotych, ale to i tak by się na ogólnym łapały do ogłoszeń darmowych (takie były przynajmniej plany, że zostanie oddany do użytku temat z "tanimi" rzeczami). W polskich już niestety tak nie jest. Owszem są zegarki po 40/50/150 PLN, ale są również Błonie za 500-600 PLN, Vratislavia za 800-900 PLN, bywały VIS-y, również od Vratki, a cena VIS-a to teraz dobre 2-3k. Dlatego ja bym raczej nie argumentował istnienia sprzedażowych działów lokalnych kwestią ceny zegarków, raczej bym pociągnął wątek hobbystyczny i wprowadził w tych działach limity co do ceny maksymalnej zegarków, które mogę tam być wystawione (np. 200-250 PLN). Myślę, że wtedy wszyscy byliby po części zadowoleni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o ruskim bazarku. Na polskim nie bywam :) Ruskie to taki zupełnie inny, specyficzny dział na tle pozostałych. Myślę, że wielu jego użytkowników nawet nie bywa w pozostałych działach. Tutaj już samo wywalenie ogłoszeń do bazarku ogólnego, nawet bezpłatnie, byłoby nieporozumieniem. 

Podobnie jest z zegarami, kieszonkami innymi, specyficznymi rodzajami czasomierzy. Ich użytkownicy rzadko bywają w innych działach, a ilość ogłoszeń o sprzedaży takich rzeczy jest na tyle mała, że nawet jak coś pojawiłoby się na bazarku ogólnym, to i tak przejdzie w większości niezauważone i zginie w tłumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, clusca napisał(-a):

Co do cen na bazarach lokalnych to bym polemizował. Na radzieckich się jeszcze zgodzę, ceny po kilkadziesiąt złotych, ale to i tak by się na ogólnym łapały do ogłoszeń darmowych (takie były przynajmniej plany, że zostanie oddany do użytku temat z "tanimi" rzeczami). W polskich już niestety tak nie jest. Owszem są zegarki po 40/50/150 PLN, ale są również Błonie za 500-600 PLN, Vratislavia za 800-900 PLN, bywały VIS-y, również od Vratki, a cena VIS-a to teraz dobre 2-3k. Dlatego ja bym raczej nie argumentował istnienia sprzedażowych działów lokalnych kwestią ceny zegarków, raczej bym pociągnął wątek hobbystyczny i wprowadził w tych działach limity co do ceny maksymalnej zegarków, które mogę tam być wystawione (np. 200-250 PLN). Myślę, że wtedy wszyscy byliby po części zadowoleni ;)

I paski darmowe i pudełka i narzędzia itp szpej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.