Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Uwaga ! Ważny komunikat

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie obecna forma płatnego bazarku a co za tym idzie brak ogłoszeń na forum zdecydowanie zatrzymała roszady w zbiorach i tym samym trochę osłabiła samą pasję zegarkową przez co rzadziej zaglądam na forum.

Kiedyś potrafiłem kilka sztuk w miesiącu wymienić, spróbować inna markę, rozmiar e.t.c.

Wymiana z wieloma kolegami w tym gronie była przyjemnością, wysyłałem zegarki lub dostawałem nie czekając na wpłatę/zapłatę a całość była w przyjaznej atmosferze i mocnym wzajemnym zaufaniu.

Obecnie na bazarze w większości zostali handlarze, sprzedawcy profesjonalni a nie pasjonaci.

Przypominam słowa poprzedniego Pana Prezesa którego obawy potwierdziły się ale nastały dopiero po wprowadzeniu opłat.

Sam osobiście z płatnego pakietu już korzystałem ale w tej chwili dla mnie nie ma już większego sensu sprzedaż tam jakiegoś zegarka bo nie ma czego odkupić w zamian.

 

Kończąc już te moje "narzekania" jedynym słusznym rozwiązaniem jest przywrócenie bazarku do pierwotnego stanu, bez żadnych opłat mając nadzieję że powróci do dawnej formy ... po prostu znów odżyje.

 

W dniu 24.04.2022 o 11:35, clusca napisał(-a):

...

Moim skromnym zdaniem, jedynym sensownym sposobem na zdobywanie środków finansowych na utrzymanie forum są reklamodawcy, sponsorzy i dobrowolne wpłaty członków naszej społeczności. Wprowadzanie jakichkolwiek opłat obowiązkowych mija się z celem, bo niestety taka jest natura ludzka: wolimy dobrowolnie wpłacić pięć dych miesięcznie niż dychę kwartalnie pod "przymusem" ;) Przy obowiązkowych składkach członkowskich o napływie nowych użytkowników forum w ogóle można zapomnieć, bo kto zapłaci np. 50 PLN podczas rejestracji na forum, żeby móc zapytać jaką baterię ma kupić do swojego dziesięcioletniego Lorusa. Sądzę, że najlepiej będzie po prostu dopingować forumowiczów do dokonywania dobrowolnych wpłat na utrzymanie forum szeroko zakrojonymi akcjami informacyjnymi, można przy okazji wprowadzić politykę wyróżniania takich osób (tak zdaje się przez jakiś czas było) poprzez umieszczanie dodatkowej informacji przy nicku, przyznawanie odznak, czy w jakiejkolwiek innej formie.

 

Powtórzę zatem, nie kij, a marchewka jest tu kluczem do sukcesu :)

 

 

Popieram, promować dobrowolne opłaty i na pewno forum na tym lepiej wyjdzie finansowe i wizerunkowo.

 

Pozdrawiam

... to pisałem ja, 1 z 12 :D 

 

 

IMG_20220425_193441.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja z anonimowymi osobami, występującymi pod klubowymi nickami na otwartym forum do tego nie będącymi członkami Stowarzyszenia w zakresie o jakim mówimy i m.in dotyczącymi finansów  jest niestety nie do przyjęcia. Absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie aby chętni stali się się członkami Stowarzyszenia KMZiZ i uczestniczyli w walnych zebraniach. Zarząd i Rada Klubu to ciała kadencyjne ! Każdy z Was może przecież zająć miejsce w tzw. władzach klubu i działać ! 

 

Ale, do rzeczy. 

- wydłużenie ofert jest możliwe i zostanie pewnie wprowadzone

- dział "wymiana" czy "zamiana" też zostanie pewnie dopisany do tego co już jest na bazarku

- benefity będą, ale nie dla wszystkich 

- archiwizowanie wszystkich ofert bazarku to niestety wzrost kosztów utrzymania forum. To zajmuje bardzo dużo pamięci, a za to musimy płacić

- opłaty za pakiety zostaną utrzymane. Dzięki temu m.in  Wasze transakcje są bezpieczniejsze.

 

 dodge66 napisał:

Czy naprawdę uważasz, że aby dyskutować o bazarku niezbędne jest spotkanie w ograniczonym gronie twarzą w twarz? Co stoi na przeszkodzie, aby dyskutować w tym temacie?

-----------

Tak uważam, że spotkanie twarzą w twarz jest zdecydowanie bardziej wartościowe od tej dyskusji w sieci. Chętnie się z Wami spotkam i chętnie Was poznam. Wy mnie znacie, ja Was tylko z nicków.  

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.04.2022 o 10:19, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Szanowni koledzy, im więcej głosów tym lepiej ! Ale, głosów rzeczowych z np. konkretnymi propozycjami, a nie tylko krytykanctwem i mówieniem jak to kiedyś było dobrze.

 

Sam już nie wiem, czy można się tu wypowiadać? Potraktowałem powyższe jako zachętę do konwersacji.

8 godzin temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Dyskusja z anonimowymi osobami, występującymi pod klubowymi nickami na otwartym forum do tego nie będącymi członkami Stowarzyszenia w zakresie o jakim mówimy i m.in dotyczącymi finansów  jest niestety nie do przyjęcia.

 

Czy jednak nie mamy prawa zabierać głosu.

 

Pozdrawiam Wszystkich!


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja chciałbym przedstawić swoją propozycję, o której mówiłem już jakiś czas temu. A może powrócić do bezpłatnych ogłoszeń, ale bazarek zrobić widoczny tylko po wpłacie określonej kwoty - np. 1 - 2 zł za miesiąc, albo 5 zł za rok? Na całym świecie funkcjonują mikropłatności i ludzie nawet nie widzą tego, że je uiszczają. Ile jest wejść w ciągu miesiąca? 300? Byłoby 300zł, albo 600zł. W chwili obecnej jest coś koło 75 ogłoszeń, które generuje zysk na poziomie 300 / 400 zł. Przy opłacie 2 zł za wejście na miesiąc (czyli nic, człowiek z ciekawości opłaci) zysk byłby większy, a przy okazji jest szansa na powrót bazarku na starych zasadach i zwiększenie ruchu na nim, co znowu powinno wygenerować większe zyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny pakietów za zamieszczanie ogłoszeń sprzedaży są bardzo niskie, wręcz symboliczne. Ogłoszenie jest w cenie piwa, a w większym pakiecie jest to odpowiednik taniego piwa. Większość z nas przepuszcza nieporównywalnie większe pieniądze za zakup kolejnych zegarków lub pasków.
Dlatego bardzo się dziwię, że taki drobiazg jest w stanie zniechęcić tak wielu do korzystania z możliwości sprzedaży na bazarku.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że Cię to dziwi, nie zmienia faktu, że tak jest

Myślę, że pieniądze są tu najmniejszym problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że bazarek podupadł jest faktem, nie da się zaprzeczyć. Ale z ostatnich wypowiedzi wynika, że właściwie głównym, a może jedynym problemem jest te kilka złotych. Co jest większym problemem w takim razie? Tak trudno wykupić pakiet online? Jakieś fochy, typu nie dam ogłoszenia, bo co do zasady nie zapłacę kilku złotych? Na zegarki jesteśmy rozrzutni, ale nie dać 3-6 zł za ogłoszenie, bo nie, to takie trochę śmieszne jest.

BTW, zasady publikowania ogłoszeń przy okazji zostały z grubsza uporządkowane i z grubsza są przestrzegane, to chyba dobrze.

 

Przy okazji warto tez dodać, że bazarek na forum był i nadal jest platformą sprzedaży cieszącą się dużym zaufaniem. Sam wysyłałem sprzedane przedmioty jeszcze przed wpływem pieniędzy na konto i w drugą stronę - miałem u siebie zakupioną rzecz, jeszcze za nią nie płacąc. Przez OLX albo facebooka w życiu bym tak nie zrobił.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obniżyli kiedyś akcyzę na wódę w Polsce to wpływy wzrosły dwukrotnie 

Warto by spróbować zejść np na 1zł za ogłoszenie i ważność 30dni 

30 dni to już spokojnie czas aby wszyscy ogłoszenie obejrzeli i wystarczająco czasu aby zahaczyć o kolejną wypłatę by sfinalizować zakup no i jeśli nawet czas minie a zegarek niesprzedany to nie ma bólu bo to tylko jeden zet.

Pakiety powiedzmy po 10 - 10zł = 10 tematów 

Reszta bez zmian czyli opis, zmięta kartka, brak limitów ilości ogłoszeń 

I umówilibyśmy się np na 3 miesiące - jeśli wpływy w porównaniu do obecnego systemu spadną to wracamy do tego co jest 

Co Waszmoście na to ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Mirosuaw napisał(-a):

To, że bazarek podupadł jest faktem, nie da się zaprzeczyć. Jakieś fochy, typu nie dam ogłoszenia, bo co do zasady nie zapłacę kilku złotych?

 

 

Obawiam się że nawet zmiana na to co było kiedyś , ( czyli bezpłatny ) już nic w tym temacie nie zmieni. Tłumacze dlaczego, ci co byli aktywni zmienili miejsca handlu np. fb, czy inne zagraniczne fora, a przyzwyczajenia ciężko zmienić.


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą zmiany w funkcjonowaniu bazarku dzięki Waszym uwagom i propozycjom. Sugestie Wacora i Pawła Burego są jak najbardziej słuszne. Chociaż mikropłatności czy w ogóle automatyzacja płatności to osobny temat. Firmy oferujące takie usługi zwykle żądają określonego, dla nas zbyt dużego i nieosiągalnego obrotu. Blik będzie sprawdzony i jeśli nie będzie żadnych przeszkód to zostanie wdrożony. 

 

Nie wierzę natomiast w to, że opłaty za pakiety które aktualnie obowiązują są przyczyną jat to określacie podupadania bazarku. To nie są kwoty zaporowe. Zdecydowanie więcej płacę i pewnie wielu z Was,  za byle parkowanie na mieście w ciągu tylko jednego dnia. I nie są to parkingi hotelowe czy podziemne garaże. 

 

rafi napisał: Inna sprawa to fakt, że niektórym się zapomniało, że to forum tworzą ludzie i ono jest dla ludzi, a nie ludzie dla forum (czy jak kto woli - stowarzyszenia). Tymczasem na jakiekolwiek głosy krytyczne (nie krytykanckie) pada odpowiedź de facto będąca strzeleniem focha.

 

To tak nie działa, że poczytam sobie wpisy na forum i później mając kaprys albo nie, coś zrobię albo nic nie zrobię. Zarząd  jest zobligowany do przestrzegania przepisów. Decyzje muszą zapadać w gronie zarządu. Każdy ruch finansowy czy sprawozdawczy to dwa podpisy reprezentacji władz stowarzyszenia. Robienie sprawozdań i wypełnianie tabelek na potrzeby np. GUS jest obowiązkowe czy mi się to podoba czy nie. Proszę nie doszukujcie się z mojej strony złośliwości czy fochów.  Oczywiście że klub jest dla ludzi a nie ludzie dla klubu, ale trudno jest czasami spokojnie odnieść się do postaw roszczeniowych czy bezpodstawnie krytykanckich. Wśród nas przecież są też kawalarze, hejterzy, cwaniacy, kombinatorzy i poszukiwacze sieciowych przygód albo łatwego zarobku. Czy ja strzelam fochy, chyba raczej nie 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycje zmian są aktualnie dyskutowane. Jeśli zostaną zaakceptowane przez władze klubu, to będą wprowadzone bez zbędnej zwłoki.  Dotyczą one wydłużenia trwania ważności pakietów z 30 do 45 dni oraz większenia zawartości przedmiotów w ofertach w ramach pakietów

o 100%. 

Rozważana jest też możliwość wprowadzenia pakietu specjalnego na 3 lub  6 miesięcy z ograniczeniem do 30 przedmiotów. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Nie wierzę natomiast w to, że opłaty za pakiety które aktualnie obowiązują są przyczyną jat to określacie podupadania bazarku. To nie są kwoty zaporowe. Zdecydowanie więcej płacę i pewnie wielu z Was,  za byle parkowanie na mieście w ciągu tylko jednego dnia. I nie są to parkingi hotelowe czy podziemne garaże. 

 

Ja wierzę, ale nie z uwagi na wysokość opłat, tylko na sam fakt ich wprowadzenia. Posługując się wspomnianą przenośnią: jeśli mam na mieście dostępne dwa miejsca parkingowe, jedno płatne, a drugie całkowicie darmowe, to oczywistym dla mnie jest, które wybiorę. Zamieszczanie ogłoszeń na forum zatem wynika raczej z chęci jego dofinansowania, a nie korzyści zamieszczenia ogłoszenia akurat na forum, a nie gdzie indziej (przynajmniej u mnie w dużej mierze tak to wygląda). Z tym, że osoby, którymi kieruje akurat taka przesłanka z wielką chęcią dokonają dobrowolnej wpłaty na rzecz forum, i to w znacznie większej wysokości.

 

Sądzę również, że niechęć do płacenia za ogłoszenia wynika też z faktu, że uiszczamy opłatę za samo jego zamieszczenie, a nie za skutecznie zrealizowaną transakcję (swojego rodzaju prowizja). Zdarza się bowiem, że zanim sprzedamy zegarek, ogłoszenie wisi kilka miesięcy na forum, a my musimy co 30 dni zamieścić je ponownie - tutaj dużym ułatwieniem byłaby chociaż możliwość przedłużenia ogłoszenia.

 

Cytat

Oczywiście że klub jest dla ludzi a nie ludzie dla klubu, ale trudno jest czasami spokojnie odnieść się do postaw roszczeniowych czy bezpodstawnie krytykanckich

 

Z całym szacunkiem, ale żadnego z powyższych wpisów nie zaliczyłbym do postaw roszczeniowych i bezpodstawnego krytykanctwa - po prostu spostrzeżenia i opinie na temat działania bazarku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.04.2022 o 12:04, Wacor napisał(-a):

I ja chciałbym przedstawić swoją propozycję, o której mówiłem już jakiś czas temu. A może powrócić do bezpłatnych ogłoszeń, ale bazarek zrobić widoczny tylko po wpłacie określonej kwoty - np. 1 - 2 zł za miesiąc, albo 5 zł za rok?

 

Uważam, że to bardzo rozsądna propozycja i w efekcie da więcej korzyści.

Warto się nad nią MOCNO zastanowić.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sol napisał(-a):

 

Uważam, że to bardzo rozsądna propozycja i w efekcie da więcej korzyści.

Warto się nad nią MOCNO zastanowić.

 

 

Chyba nie uczycie się na błędach, że tak powiem.


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie rozumiem ograniczenia czasowego ogłoszenia. Jeżeli już nawet ta opłata musi być to tak jak na platformie zakupowej typu allegro -płacę raz i "wisi" tak długo, aż się  sprzeda albo zostanie usunięte ogłoszenie.

 

I tak, miałem wystawione ogłoszenia płatne, ale zegarki się nie sprzedały. Moim zdaniem FB jest na dzień dzisiejszy dużo lepszym narzędziem sprzedaży, ze względu na ogromna liczbę potencjalnych kupujących, a tu sami sobie strzelamy w stopę bo ograniczamy możliwości sprzedaży jak widać po liczbie odwiedzających bazarek. 

 

A jeśli "handel" kłuje w oczy to trzeba ten dział usunąć, a nie dorabiać do niego ideologię. Każdy chce zarobić ...zarząd jak widać chyba też.

Edytowane przez sviety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywołany do tablicy jestem. 

 

Napisze bardzo krótko. 

Przed śmiercią bazarku bywałem kilkanaście razy dziennie na Forum. Zaczynałem zawsze od przejrzenia jego zawartości. Przez te kilka lat spędzonych na Forum kupiłem/sprzedale przeszło 300 zegarków. Czyli jestem handlarzem. :lol: Ale z czystym sumieniem mogę o nich napisać z perspektywy używania a nie apacza w butiku. 

Obecnie jestem kilka razy w tygodniu. A na bazarek wchodzę co kilka tygodni. 

 

Mam wrażenie, że na Forum od jakiegoś roku niewiele się dzieje. Nie mam pojęcia co jest tego przyczyna. Jednak pokrywa się to w czasie. 

 

Od wprowadzenia płatnego bazarku nie sprzedałem i nie kupiłem żadnego zegarka poprzez bazarek. A przez PW niejeden. Jak dla mnie może nie istnieć. Bo w zasadzie od jakiegoś czasu niemalże nie istnieje.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też za dużo zasad co do wystawienia zegarka.Tak mi się wydaje.Ja zawsze coś zapomnę potem mam powiadomienie że coś znowu mi się  zapomniało. Złe to nie jest ale żeby musiało być obowiązkowe. Wystawiam na  np.na olx i nie muszę kombinować . Resztę to już uzgadniam ze kupującym prywatnie. Bo jezeli nie chodzi tu o te parę złoty{jedno piwo} to o co? Bo jakby nie było to  jednak bazarek zbiedniał. Nie wiem tak mi się pomyślało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro się śledzi ten temat, bo widać że obydwu stronom (prezesowi i doświadczonym użytkownikom pamiętającym dawny bazarek) zależy na dobru forum, ale każdy ma w jakiś sposób związane ręce.

 

Użytkownicy którzy wiedzą jak fajnie działał kiedyś bazarek, obwiniają opłaty za jego przygaszenie, mimo że powodów może być wiele, zaczynając od zmieniających się zwyczajów w związku z konkurencyjnymi rozwiązaniami, odpływ użytkowników, zmiany na rynku. Nie mają dostępu do statystyk, danych historycznych, danych finansowych, a przede wszystkim możliwości decydowania lub eksperymentowania, a bez tego każda propozycja nawet sensowna jest tylko pustym gadaniem. Strona która mogłaby uzupełnić te kompetencje nie podejmuje dyskusji, więc frustracja się tylko nasila,

 

Prezes próbuje uciąć wszelkie dyskusje na ten temat, żeby "uspokoić zamieszki", bo wierzy że płatny bazarek to zło konieczne żeby pozyskać niezbędne środki na utrzymanie forum, może nawet ewentualnie na działania promocyjne. Mało inwazyjne propozycje wybrane do dalszych dyskusji kupią tylko trochę więcej czasu na uspokojenie emocji, ale nie mają szans nic zmienić.

 

Według mnie celem nadrzędnym powinno być utrzymanie jak największej liczby użytkowników w następnych latach, a wszystko co może w tym pomóc powinno zostać zrobione. Zwłaszcza, że możliwości finansowania forum też są z tym ściśle związane. Zmniejszenie liczby ofert na bazarze na pewno wpłynęło na mniejszy ruch na forum, więc jak najbardziej jest to coś co powinno zostać zweryfikowane.


instagr.am/klxn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie celem nadrzędnym powinno być utrzymanie jak największej liczby aktywnych użytkowników w następnych latach, a wszystko co może w tym pomóc, powinno zostać zrobione. W punkt. 👍 Bezpłatny bazarek wg mnie mógłby odwrócić negatywne trendy. A żeby nie było problemów przy tworzeniu oferty sprzedażowej, wystarczy wypracować szablon z obowiązkowymi polami do wypełnienia + na końcu opis własny (uwagi).

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sviety napisał:

A jeśli "handel" kłuje w oczy to trzeba ten dział usunąć, a nie dorabiać do niego ideologię. Każdy chce zarobić ...zarząd jak widać chyba też.

 

Mam do Ciebie serdeczną prośbę, nie pisz publicznie bzdur o kłuciu w oczy, dorabianiu ideologi i o tym że zarząd jak widać też chce zarobić.  

 

 

Panowie, czyli każda propozycja jest zła ?  W/g Was bazarek ma sens tylko gdy będzie funkcjonował bez żadnych ograniczeń, bez moderacji i całkowicie za darmo. Czy tak ?  Wydłużenie ofert do 45 dni - źle ! Zwiększenie zawartości pakietów o 100% - też źle ! No to o co chodzi ? 

Wólki Kosowskiej i bazaru w złym tego słowa znaczeniu na forum nie będzie, a forma bazarku, która jest obowiązująca w tej chwili daje bardzo duży zakres bezpieczeństwa waszych transakcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, sviety napisał(-a):

Ja też nie rozumiem ograniczenia czasowego ogłoszenia. Jeżeli już nawet ta opłata musi być to tak jak na platformie zakupowej typu allegro -płacę raz i "wisi" tak długo, aż się  sprzeda albo zostanie usunięte ogłoszenie.

 

Zgadzam się, według mnie największe niezniechęcenie jest spowodowane właśnie ogarniczeniem czasowym. Nie każdy zegarek i nie w każdej cenie sprzedaje się w ciągu 2 tygodni.

Czasem sprzedawca przeszarżuje z ceną i potrzeba czasu na dostosowanie oferty cenowej do realiów rynku. Czasem zegarek nie jest dla każdego i musi poczekać na właściwego kupca.

Jeśli zsumujemy opłaty za kilka miesięcy, dodamy wszystkie komplikacje związane z odnawianiem oferty to bazarek przestaje być atrakcyjną platformą do sprzedaży i wymiany zegarków, a w rezultacie także kupna.

 

Osobiście byłbym przede wszystkim za tym, aby oferty były ważne bezterminowo. Zakładam, że jeśli zbadalibyśmy % "przedłużanych" ofert, okazałoby się, że i tak prawie nikt tego nie robi, więc w kwestii przychodów klubu - biorąc pod uwagę zwiększoną dzięki takim warunkom liczbę ofert - wyszłoby to nawet inplus.

 

 


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zachowania higieny dyskusji pozwolę sobie na podsumowanie obecnych propozycji (jeżeli coś przeoczyłem to przepraszam).

 

Propozycje:

1. Darmowy bazarek.

  • nowy formularz tworzenia ofert
  • środki finansowe z innych źródeł:
    • od reklamodawców, sponsorów, dobrowolne wpłaty
    • strefa premium (inna niż bazarek)

2. Płatny bazarek ze zmianami:

  • Profile premium - uprawnienia bazarkowe bez ograniczeń
  • Obecny bazarek ale z przesuniętymi limitami czasowymi/cenowymi (lub ofertami ważnymi bezterminowo)
  • Płatny dostęp do bazarku
  • Opłaty dla sprzedawców na zasadzie prowizji od sprzedaży

 

Jakie akcje możemy podjąć żeby zadecydować co dalej:

1. Statystyki porównawcze (przed wprowadzeniem zmian vs. obecnie (najlepiej porównanie tych samych miesięcy żeby uniknąć sezonowości):

  • ogólnie ruch na forum (zalogowani dziennie / niezalogowani / posty dziennie / sumaryczna liczba wyświetleń tematów na forum dziennie / średni czas spędzony na forum)
  • liczba nowych/aktywnych ogłoszeń
  • sumaryczna liczba wyświetleń tematów w dziale sprzedam

Wiem, że nie wszystkie zaproponowane statystyki mogą być dostępne, ale może uda się znaleźć jakieś częściowe informacje dające pogląd na sytuację.

 

2. Informacje finansowe - idealnie byłoby operować na realnych wartościach, ale myślę, że w ostateczności wystarczą dane porównawcze

  • jaki procent kosztów utrzymania forum pokrywa bazarek (również jeżeli pokrywa ponad 100% ile to jest, żebyśmy wiedzieli jaki zapas budujemy)
  • jak procentowo rozkładają się koszty utrzymania forum (na promocje, serwery, administrację, etc.)

 

3. Ankieta

  • nie na zasadzie “wolisz płatny/bezpłatny bazarek?”, bo odpowiedź jest oczywista, ale jest tu więcej czynników do rozpatrzenia, raczej bardziej: “jeżeli byśmy wprowadzili dane rozwiązanie jak by to wpłynęło na Ciebie - czy wystawisz więcej ofert, czy zostaniesz przy obecnej liczbie ogłoszeń, czy zmniejszysz liczbę ogłoszeń” albo dodatkowo "ile ofert rocznie planujesz wystawiać przy danym rozwiązaniu"

 

 

Panie Prezesie, zdaję sobie sprawę, że zarząd ma swoją pozycję, ale może warto spróbować wykorzystać zapał użytkowników którzy są gotowi pomóc? Wspólnie zadziałać i pomyśleć nad polepszeniem perspektyw na przyszłość, zwłaszcza, że jest to coś co martwi wieloletnich, wartościowych użytkowników.

Edytowane przez KLXN

instagr.am/klxn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na razie zostały wprowadzone zmiany w regulaminie bazarku w zakresie ilości wystawianych rzeczy w ofertach i czasu ich wyświetlania. Inne zmiany są planowane z uwzględnieniem Waszych sugestii.  

 

 

§ 3 

Szczegółowe zasady publikowania ofert w dziale SPRZEDAM

  1. Zarejestrowany użytkownik forum musi posiadać minimum 50 postów merytorycznych na forach tematycznych oraz posiadać minimum miesięczny staż na forum KMZiZ, aby uzyskać prawo do publikacji ofert sprzedaży. Uczestnictwo w dyskusjach powinno wiązać się z aktywnym wkładem w rozwój forum i podnosić wartość informacji publikowanych w dyskusjach. Posty mające na celu sztuczne osiągniecie wymaganego limitu, sprowadzające się do hasłowych wpisów w stylu „fajny zegarek”, „podoba mi się” itp. będą oceniane przez moderatorów i administrację, a użytkownik uporczywie omijający tę zasadę może być uznaniowo pozbawiony prawa do publikowania ofert sprzedaży.
  2. Publikowanie ofert sprzedaży jest płatne. Przed opublikowaniem oferty Sprzedający musi wykupić wybrany przez siebie pakiet uprawniający go do publikacji ofert sprzedaży. W ramach jednej oferty Sprzedający może oferować dwa sprzedawane przedmioty. Dostępne są następujące pakiety w następujących cenach:

    i.     publikacja jednej oferty (możliwość sprzedaży dwóch przedmiotów) – 7zł
    ii.    publikacja dwóch ofert (możliwość sprzedaży czterech przedmiotów) – 10 zł
    iii.   publikacja pięciu ofert (możliwość sprzedaży dziesięciu przedmiotów) – 20 zł

    Sprzedający może wykupić dowolną wielokrotność powyższych pakietów.
     
  3. Ważność pakietów jest bezterminowa, czyli Sprzedający wykupujący wybrany pakiet lub zestaw pakietów może opublikować odpowiadającą mu liczbę ofert w dowolnym czasie.
  4. Każda oferta opublikowana w ramach wykupionego pakietu jest ważna maksymalnie przez 45 dni. Jeśli oferowany produkt zostanie sprzedany w krótszym czasie, to oferta zostanie skasowana po zamknięciu transakcji. Jeśli produkt nie zostanie sprzedany w ciągu 45 dni, oferta zostanie skasowana po upływie tego czasu. Jeśli Sprzedający zechce ponownie wystawić niesprzedany w ciągu 45 dni produkt, musi wykupić kolejny pakiet (jeśli zakupił pakiet z jedną ofertą), bądź wykorzystać możliwość publikacji kolejnej oferty z pakietu zakupionego na publikację większej liczby ofert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.