Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Uwaga ! Ważny komunikat

Rekomendowane odpowiedzi

Kawał dobrej roboty. Przyłączam się do podziękowań dla @Gio

Przedstawione w regulaminie zasady z pewnością nie będą satysfakcjonować każdego na Forum, bo na to szans nie ma i nigdy nie będzie. Co ważne, są jasne i przejrzyste. Jak się w przyszłości okaże, że coś trzeba szerzej opisać lub doprecyzować, to dobra baza już jest. Jeżeli na przykład z czasem Zarząd dojdzie do wniosku, że miesięczny staż to trochę za mało, łatwo będzie poprawić na przykład na 3 miesiące.  I szczerze powiedziawszy takie 3 miesiące byłyby chyba lepsze.

 

@Lincoln Six Echo moim zdaniem, w ramach tego regulaminu spokojnie możesz sprzedawać zegarki używane ze swojej kolekcji. Co do zegarków nowych, to cóż, nawet jeżeli jest to działalność w skali mikro, to jednak wciąż jest to działalność profesjonalna. 🤷‍♀️

Może w ramach zasad dotyczących Sprzedawców Profesjonalnych powinno być wprowadzone jakieś zróżnicowanie opłat w zależności od... sam nie wiem czego. To jest do ustalenia między Sprzedawcami Profesjonalnymi a Zarządem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Sol napisał(-a):

Dla mnie porażką jest wpis następujący:

" Po uzyskaniu zgody władz klubu możliwe jest okazjonalne publikowanie darmowych ofert sprzedaży drobnych akcesoriów, samodzielnie wykonanych pasków, części zamiennych itp."

 

Czy nie lepiej dodać specjalny poddział do działu Sprzedam, w którym to można będzie wystawiać takie drobne oferty?

Unikniemy wtedy niepotrzebnej procedury uzyskania specjalnej zgody, co jest dla mnie kuriozalnym wręcz rozwiązaniem.

Chyba mi się nie chce zawracać kumuś i sobie du.py by sprzedać leżący w szufladzie pasek o wartości 15 złotych.

Pisałem o tym samym wyżej

"A jak ktoś ma tanie rzeczy, nie typowe paski klamry, koperty itp np. po dychu to też ma wykładać 7 zł za temat? Wtedy zamiast 10 musi wołać 17. Drobiazki powinny darmo wchodzic lub osobny temat nie płatny na duperele czasem fajne i tanie lub rzadkie i tanie. 

 

Dajcie temat na właśnie paski klamry i inny szpej. Ludzie mają szuflady tego i jak @Sol pisze czesto gęsto takie rzeczy idą po kilkanaście, dziesiąt złotych i mają zejście. Do tej pory ktoś cykał fotę paska, pisał jaki stan i po temacie, dużo sam tak kupiłem i sprzedałem. A teraz napisz posta ze sprzedażą paska stosując się do wszystkich wytycznych regulaminu. Pięć zdjęć paska itd. punkt po punkcie. 5 pasków = 5 tematów. Zegarki niech będą i niech regulamin obowiązuje ale zastanówcie się nad właśnie drobnicą bo chyba chcecie ubić tego typu ogłoszenia. Mam fajny pasek, chcę za niego 25zł bo leży i się kurzy, na pewno znajdzie nabywcę bo jest fajny i teraz z drugiej ręki jeszcze tani. Nie jednak nie, niech leży, wykupić ogłoszenie, zastosować cały regulamin do paska za 25zł niech się kurzy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gio gratulacje kawał świetnej roboty.

Ja proponuję pół roku stażu jednak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DawPi Zawsze będzie 12h na poprawę ogłoszenia gdy coś umknie tak jak to ma miejsce teraz gdzie dajesz znać ogłoszeniodawcy żeby poprawił? Czy potem od razu do kosza bez ostrzeżenia przez moda i ani ogłoszenie ani piniendzy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, eddi87 napisał(-a):

@DawPi Zawsze będzie 12h na poprawę ogłoszenia gdy coś umknie tak jak to ma miejsce teraz gdzie dajesz znać ogłoszeniodawcy żeby poprawił? Czy potem od razu do kosza bez ostrzeżenia przez moda i ani ogłoszenie ani piniendzy. 

A nie prościej zajrzeć do regulaminu, przeczytać i się zastosować? 12h to wystarczająco.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, ogromnie Wam dziękuję za tyle miłych wpisów 🙂 Nawet się nie spodziewałem, że praca wykonana podczas jednej nocy i jednego poranka spotka się z tak dobrym przyjęciem. Bardzo mi zależało, żeby ten dokument był w końcu jasny i nie wymagał zawiłych interpretacji. Sądząc po Waszych reakcjach chyba w miarę się udało 🙂 Dzięki za wskazanie detali redakcyjnych jakie mi umknęły, koledzy Moderatorzy spokojnie to ogarną.

Szczegółowe regulacje można będzie doprecyzować jeśli Zarząd uzna to za stosowne. Myślę że baza do tego jest wystarczająca. 

Edytowane przez Gio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem raz jeszcze - teraz to jest Regulamin :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, GTB napisał(-a):

A cena za pakiet to jaka obowiązuje ? Ta z regulaminu (7/10/20) czy z linku do zakupu (5,69/8,13/16,26) ?

 

Stałem się właśnie szczęśliwym posiadaczem pięciu pakietów bazarkowych :) Odpowiem więc na pytanie: ceny z linku zakupowego są wartościami netto, te w regulaminie są wartościami netto powiększonymi o podatek VAT. Faktura dostępna od razu po zakupie, więc nie ma lipy.

 

Mała uwaga, przy akceptowaniu regulaminu podczas zakupów link prowadzi do ogólnego regulaminu forum, a powinien chyba do regulaminu forumowego sklepu (każdy z użytkowników już przecież akceptował regulamin forum podczas rejestracji). I znowu pewnie wkładam kij w mrowisko, bo zapewne nie ma jeszcze regulaminu sklepu ;)

I na koniec pytanie. Czy jest możliwość zakupu pakietów, kiedy posiada się jeszcze jakieś na swoim koncie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, DawPi napisał(-a):

A nie prościej zajrzeć do regulaminu, przeczytać i się zastosować? 12h to wystarczająco.

Nie chodzi mi o czas tylko o to czy zawsze dostanie każdy kto ma źle cokolwiek informację o tym że ma poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, clusca napisał(-a):

koniec pytanie. Czy jest możliwość zakupu pakietów, kiedy posiada się jeszcze jakieś na swoim koncie?

Oczywiście. Kupujesz ile chcesz. 


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Jaroslaw Jerry Esowy napisał(-a):

To jak np czytasz posty jadac autobusem/tramwajem/stojac w kolejce itp? Lapek na kolanach?
@Chorwat dzieki. Czyli bez ofpalenia kompa sie nie obejdzie. A wystarczylo by napisac - jest/nie ma co X dni.

 

Wybacz, pomyślałem, że nie chce Ci się czytać😜 A forum czytam zazwyczaj na telefonie, ale przez przeglądarkę. TapaTalk jest dla mnie wzorcem apki zrobionej po to, żeby zrobić krzywdę jej użytkownikowi. A już te bzdurne stopki z modelem telefonów, dłuższe często niż sama wypowiedź powodują, że ziemniaki gniją mi w piwnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek
3 minuty temu, Gio napisał(-a):

ziemniaki gniją mi w piwnicy.

Może masz za wilgotno?! ;)

 

Przepraszam musiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he 🙂 Chyba nie, bo dzieje się to tylko wtedy, kiedy widzę kolejny podpis "Wysłano z ultrawypasionego CRGH-68960 ProTurbo z seledynową obudową i ekranem 7.9 cali"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
He he Chyba nie, bo dzieje się to tylko wtedy, kiedy widzę kolejny podpis "Wysłano z ultrawypasionego CRGH-68960 ProTurbo z seledynową obudową i ekranem 7.9 cali"

To się na szczęście da wyłączyć. Ja tak zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):


To się na szczęście da wyłączyć. Ja tak zrobiłem.

 

Szacunek. Jesteś w grupie 0.000001 promila użytkowników tej apki 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Jaroslaw Jerry Esowy napisał(-a):

To jak np czytasz posty jadac autobusem/tramwajem/stojac w kolejce itp? Lapek na kolanach?
...

Normalnie z przeglądarki internetowej :) 

Tapasralk to guano, wywaliłem to po kilku tyg. użytkowania, no nie da się 🤷

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Chyba kwestia gustu, ja nie wyobrażam sobie korzystania z naszego forum poprzez mobilna przeglądarkę. Przyjemność porównywalna do robót w kamieniołomach. TT nie jest idealne ale wygoda o niebo lepsza. Niestety z naszym forum średnio gada, ale na innych forach nie mam takich jak tu problemów


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jash napisał(-a):

Chyba kwestia gustu, ja nie wyobrażam sobie korzystania z naszego forum poprzez mobilna przeglądarkę. Przyjemność porównywalna do robót w kamieniołomach. TT nie jest idealne ale wygoda o niebo lepsza. Niestety z naszym forum średnio gada, ale na innych forach nie mam takich jak tu problemów


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

 

A moim zdaniem to kwestia wiary, nie zaś realnych korzyści ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.02.2021 o 22:19, Gio napisał(-a):

Dzięki za wiarę w moją pracę 😄

Gratuluje dobrej roboty, wreszcie prosto, czytelnie i na temat.

Dobrze że wreszcie zarząd zdecydował się skorzystać z pomocy kogoś kto potrafił się tym zająć.

Jeśli jest jeszcze jakieś pole do dyskusji to dwie sprawy:

– obowiązek umieszczenia 5 zdjęć (rozumiem jeśli zegarek jest zniszczony) ale przy dobrym stanie to chyba nie ma sensu, obniżyłbym wymóg do trzech.

– czy mogła by pojawić się możliwość przedłużenia ogłoszenia o kolejne 30 dni bez potrzeby ponownego tworzenia tematu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak

7 zł za jedną ofertę na 30dni to niestety drogo - zasięg forum znacznie ograniczony w porównaniu z serwisem

Allegro Kup-Teraz to 1-1.50zł na 14 dni więc 30 dni wyjdzie 2-3zł a zasięg nieporównywalny

Ktoś powie no dobrze ale na allegro jest prowizja...... wystawiając coś jako osoba prywatna czy nawet firma jako Kup-teraz zawsze ale to zawsze kupujący składają oferty poza więc prowizja i tak odpada a zasięg i cenę na allegro uzyska się większą

Pakiet za 10zł i 3 zegarki już ciut korzystniej ale to dalej sporo drożej od allegro 

- Na allegro zasięg ogólnokrajowy i nawet zagraniczny - forumowicze tam buszują więc nic nie ucieknie, w razie potrzeby zakup przez serwis i ochrona kupującego a na forum ???  forum to już tylko forumowicze (a oni wiadomo wybredni) w razie problemów zmięta kartka

 

Wiem...wiem chodzi o to aby wspomóc forum - to już wolał bym 5zł raz na miesiąc od każdego

 

Na bazarku 3 strony po kilku dniach ogólnie nuda - kto sprzeda to pewnie coś wystawi ponownie ale większości się nie sprzeda .....czy wystawią ponownie za nowe pakiety ? 🤔

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tomaliusz napisał(-a):

Normalnie z przeglądarki internetowej :) 

Tapasralk to guano, wywaliłem to po kilku tyg. użytkowania, no nie da się 🤷

Może Ci zrobić szkolenie? :) Jak zaś wolę to bo mam od razu dostęp do interesujących mnie forów itp itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jaroslaw Jerry Esowy napisał(-a):

Może Ci zrobić szkolenie? :) Jak zaś wolę to bo mam od razu dostęp do interesujących mnie forów itp itd

Starych drzew się nie przesadza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tomaliusz napisał(-a):

Starych drzew się nie przesadza ;)

Czyli tu się zgadzamy :) To pisałem ja, Jarosław, używając komputera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, DawPi napisał(-a):

Oczywiście. Kupujesz ile chcesz. 

  

No właśnie nie ma za bardzo w co kliknąć ;) Przycisk "kup ogłoszenie" zmienia się w "dodaj nowy temat". Ale nie ma problemu, zawsze można kupić dodatkowy pakiet, jak skończy się aktualny. A potrzeba, o której piszę może pojawiać się w skrajnych przypadkach, np. chęć dokupienia pakietów przed podwyżką ceny, chęć wystawienia większej ilości zegarków, kiedy wiemy, że nie będziemy mieli dostępu do blika w momencie ich wystawiania, ogólnie nic, co przytrafia się na co dzień :)

 

 

2 godziny temu, Jash napisał(-a):

Chyba kwestia gustu, ja nie wyobrażam sobie korzystania z naszego forum poprzez mobilna przeglądarkę. Przyjemność porównywalna do robót w kamieniołomach. TT nie jest idealne ale wygoda o niebo lepsza. Niestety z naszym forum średnio gada, ale na innych forach nie mam takich jak tu problemów

 

34 minuty temu, tarant napisał(-a):

A moim zdaniem to kwestia wiary, nie zaś realnych korzyści ;)

 

Podobnie jak @Jash uważam, że TT jest bardzo wygodnym narzędziem. Uważam również, że zdobył na tyle stabilną i wysoka pozycję na rynku aplikacji, że nie tylko on musi się dostosować do engine'ów for internetowych, ale również one powinny o niego zadbać, a Administrator poświęcić kilka chwil próbie "rozkminienia", co jest nie tak, że nie działa prawidłowo ;)

 

 

18 minut temu, Paweł Bury. napisał(-a):

7 zł za jedną ofertę na 30dni to niestety drogo - zasięg forum znacznie ograniczony w porównaniu z serwisem

Allegro Kup-Teraz to 1-1.50zł na 14 dni więc 30 dni wyjdzie 2-3zł a zasięg nieporównywalny

Ktoś powie no dobrze ale na allegro jest prowizja...... wystawiając coś jako osoba prywatna czy nawet firma jako Kup-teraz zawsze ale to zawsze kupujący składają oferty poza więc prowizja i tak odpada a zasięg i cenę na allegro uzyska się większą

Pakiet za 10zł i 3 zegarki już ciut korzystniej ale to dalej sporo drożej od allegro 

- Na allegro zasięg ogólnokrajowy i nawet zagraniczny - forumowicze tam buszują więc nic nie ucieknie, w razie potrzeby zakup przez serwis i ochrona kupującego a na forum ???  forum to już tylko forumowicze (a oni wiadomo wybredni) w razie problemów zmięta kartka

 

Wiem...wiem chodzi o to aby wspomóc forum - to już wolał bym 5zł raz na miesiąc od każdego

 

Zawsze można kupić 5 ogłoszeń w pakiecie, wyjdzie znacznie taniej. Dalej drożej niż na Alle, ale jak zauważyłeś, płacimy na siebie :)

 

A może tak dla narzekających na ceny zrobić pakiet użytkownika "premium". Powiedzmy jednorazowa wpłata 200-500 PLN na rzecz forum gwarantuje nieograniczoną liczbę ogłoszeń. "Nieprofesjonalny sprzedawca" raczej w ciągu roku nie zapłaci więcej za pojedyncze ogłoszenia (kupując je w pakietach po pięć), a nie będzie miał poczucia, że płaci dużo za ogłoszenie, bo ogłoszenia będą w zasadzie bonusem za szczodry datek na forum. A nawet jak będzie zamieszczał codziennie jeden zegarek, to przynajmniej będzie się działo na bazarku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mały apel do sprzedających odnośnie regulaminu.

Proszę się do niego stosować!!!

 

@DawPiwiszą ogłoszenia bez oceny stanu według skali, jeśli regulamin podaję taką skalę to ogłoszenia muszą je zawierać a nie tylko opis dobry, bardzo dobry i.t.d.

Brak wmiętej kartki jest pouczany a co z oceną stanu według skali?

 

I teraz sama skala:

  1. STAN: 10/10 (Idealny) – przedmiot nieużywany bądź używany, ale wyglądający jak nowy, powystawowy itp. W doskonałym stanie technicznym bez widocznych śladów noszenia. W zestawie MUSI być oryginalne opakowanie i dokumentacja. Bransoleta nie może być skracana, pasek i klamra również w stanie fabrycznym. Pełen zestaw bez najmniejszych niedoskonałości. Nie otwierany/naprawiany. STAN: 100%
  2. STAN: 9/10 (Doskonały) – przedmiot używany, w niemalże idealnym stanie. Nieznaczne, zauważalne przy bardzo dokładnym przyjrzeniu się, ślady używania. Ślady te występują w postaci pojedynczych, płytkich rysek. Może być to również zegarek w STANIE:100% ale bez dokumentacji czy też opakowania. Do tej kategorii zalicza się również zegarki typu NOS (New Old Stock). Zegarek musi działać bez zarzutów i utrzymywać doskonały czas. Nie otwierany/naprawiany. STAN: 90%
  3. STAN: 8/10 (Bardzo dobry) – przedmiot nosi niewielkie, acz widoczne gołym okiem ślady użytkowania. Występują one w postaci rysek na kopercie, bezelu, bransolecie czy też zapięciu/klamrze. Bransoleta może być skracana, ściągnięte ogniwa MUSZĄ być w zestawie. Pasek może nosić ślady użytkowania, jednak nie może być poprzecierany, przepocony czy poplamiony. Zegarek musi działać bez zarzutów i utrzymywać doskonały czas. Nie otwierany/naprawiany. STAN 80%

 

Do wszystkich sprzedających, jeśli zegarek był otwierany to nie może mieć stanu wyższego niż 7/10 i nie ważne czy była to nawet tylko regulacja chodu.

Czy jednak się mylę?

Na pewno konieczna adnotacja w ogłoszeniu że zegarek poza fabryką był otwierany, rozszczelniany.

 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.