Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Edmund Exley

Euro 2020

Recommended Posts

No ale to w wypadku, kiedy Hiszpanie nie wychodzą na boisko.

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

27 minut temu, souls_hunter napisał(-a):

Hiszpanie to naród z poczuciem humoru. Więc może poprzewracają się ze śmiechu widząc grę naszych i wtedy BYĆ MOŻE nasi nie pomylą bramki i jakimś cudem uda im się umieścić choć raz (wiem, wiem, mission impossible) piłkę w bramce Hiszpanów.

A jakby w naszej bramce rozwiesić folię jak lustro? Hiszpanie są profesjonalistami i do własnej bramki by nie strzelali.

Ciekawe pomysły, nie powiem... :D

Można by też rozważyć wyeliminowanie trzech Hiszpanów poprzez mega brutalne faule. Wtedy gralibyśmy ośmiu na ośmiu, czyli w polu siedmiu na siedmiu. Ponieważ Hiszpanie by atakowali, może byłoby im trudniej (po pozostawieniu przynajmniej dwóch obrońców), rozgrywać nas pozycyjnie w pięciu..? Może Słowacy z kolei zarażą Szwedów koronawirusem i obie kadry będą zmuszone do rezygnacji z dalszego udziału w Euro..? Tak, czy owak, szanse na awans rosną!  :D  ;) 

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

Może na koszulkach powinien być napis w j. hiszpaskim

"jestem nosicielem covid" i Hiszpanie nie będą nam odbierać piłki w zwarciu, bo przecież obowiązuje dystans 2 m :)

Pozdrawiam Mirek

Można jeszcze wysłać im kartkę z najzabawniejszym dowcipem świata.

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Ja mam prostszą taktykę - zaczynamy mecz, 9 piłkarzy otacza jednego naszego z piłką i tak trzymamy kółeczko przez 45 minut. Po przerwie próbujemy pierwszego odebrania piłki Hiszpanom i znowu to samo robimy. To chyba zgodne z przepisami? I mamy 0:0 i honor uratowany😁.

Posted (edited)

Jak nasza kadra mogłaby pokonać Hiszpanów?

Przez miesiąc trenować naszą kadrę w jedzeniu kiszonych śledzi.

Film proponuję przewinąć do 60s:

Po pierwszym tygodniu treningu w jedzeniu,  chłopaki nie mieliby czym wymiotować.

Po drugim daliby radę wziąć do ust.

W ostatnim mogliby biegać w koszulkach, „moczonych” w sosie z kiszonych śledzi.

Gdyby grali w takich koszulkach w pierwszych minutach Hiszpanie zajęliby się wymiotowaniem, więc dałoby radę strzelić im ze 2 gole.

Później kazano by naszym te koszulki zdjąć, więc smród byłby mniejszy.

Hiszpanie by osłabli od wymiotowania i wtedy dwa kolejne gole.

Niestety ten sposób nie zadziałałby na Szwedów.

Edited by Remy

3 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Po przerwie próbujemy pierwszego odebrania piłki Hiszpanom i......

...... tracimy bramkę, bo manewr odebrania piłki tak się skończy :)

Pozdrawiam Mirek

15 godzin temu, Matti napisał(-a):

(...) podtrzymuję moją wypowiedź, że facet, który nie interesuje się piłką kopaną to.... / wpisz właściwą odpowiedź / 🙂 no dobra powiem to - uważam, że każdy facet powinien interesować się piłką nożną ot co... 🙂 I dalej podtrzymuję opinię, że szanuję każdą wypowiedź na forum, nawet jeśli się z nią nie zgadzam. W przeciwnym razie to forum nie miałby sensu...

Rzadko zabieram głos na forum (chociaż śledzę uważnie) - tym razem z czystej chęci zabrania głosu dodam swoje trzy grosze. Oto doskonały przykład jak wywołać shitstorm. Matti oświadczył, iż uważa, że każdy facet powinien interesować się piłką nożną... dzieląc nas na dwie grupy: tych, którzy się zgadzają i tych którzy się nie zgadzają (nawet jeśli nie zabrali głosu). Polaryzacja poglądów gwarantowana, tylko po co? Nie odmawiam nikomu wolności słowa, jednak czasem warto przemyśleć, co chce się napisać i przede wszystkim, jakie skutki pociągnie za sobą słowo pisane (znacznie trwalsze niż mówione). Tak postawione oświadczenie polaryzuje nas na "samców" którzy interesują się piłką nożną i "mało męskich osobników", których piłka nie obchodzi. Taki jest oczywisty wydźwięk komentarza Mattiego i tak zasadniczo jest odbierany. Żeby nieco manewrować znaczeniami wypowiedzi, można stosować proste lub mniej proste chwyty erystyczne ale wydźwięk jest oczywisty, stąd zresztą intensywna wymiana zdań.

Ja, będąc w opozycji do słów Mattiego, uważam że każdy facet powinien stawiać sobie cele, które konsekwentnie realizuje, dbać o własną rodzinę (żona, dzieci...), działać uczciwie w pracy (niezależnie: sprzątając ulice, czy kierując przedsiębiorstwem), rozwijać swoje zainteresowania, na ile to możliwe nie wyrządzać krzywd innym ludziom, być odpowiedzialnym za własne słowa i czyny... Jeszcze trochę spraw, które "każdy facet powinien" by się znalazło. Brzmi przesadnie, ma zbyt wielkie zadęcie? Być może, jednak wobec wymienionych przeze mnie, zainteresowanie piłką nożną, które ma być postrzegane jako immanentna cecha "męskości", jest dość... trywialne.

Kończąc przykładem (z którego treścią w oczywisty sposób się nie zgadzam): oświadczenie w rodzaju "każdy facet powinien mieć na nadgarstku nurka, bo jak nie ma to......", było by równie mało rozsądne jak oświadczenie Matti-ego (z całym szacunkiem - wskazuję jedynie co mi się nie podoba).  

2 minuty temu, mkl1 napisał(-a):

...... tracimy bramkę, bo manewr odebrania piłki tak się skończy :)

Może raz się uda jednak tę piłkę jednak odebrać?

To tak w odniesieniu do gry w piłkę i aktrostwa :)

Pozdrawiam Mirek

12 minut temu, ps1974 napisał(-a):

Ja, będąc w opozycji do słów Mattiego, uważam że każdy facet powinien stawiać sobie cele, które konsekwentnie realizuje,

Prawda, zgadzam się, ale dodam też od siebie, że każdy prawdziwy facet ma głęboko w d*pie poglądy innych osób, które zaczynają się od frazy: "każdy prawdziwy facet..." Dawno temu już wypowiedziano się na ten temat w zdaniu :"Psy szczekają a karawana idzie dalej'"

17 minut temu, souls_hunter napisał(-a):

każdy prawdziwy facet ma głęboko w d*pie poglądy innych osób, które zaczynają się od frazy: "każdy prawdziwy facet..." Dawno temu już wypowiedziano się na ten temat w zdaniu :"Psy szczekają a karawana idzie dalej'"

Aaa... to oczywiste :-). Pisałem troszkę off-topowo.

Teraz, souls_hunter napisał(-a):

Prawda, zgadzam się, ale dodam też od siebie, że każdy prawdziwy facet ma głęboko w d*pie poglądy innych osób, które zaczynają się od frazy: "każdy prawdziwy facet..." Dawno temu już wypowiedziano się na ten temat w zdaniu :"Psy szczekają a karawana idzie dalej'"

Słusznie!

Teraz, Matti napisał(-a):

A gdzie napisałem cokolwiek o fanatyzmie?

OK, nie było o fanatyzmie. Ale Kolega twierdzi, że skoro PN jest najpopularniejszą dyscypliną, to ktoś się nią niezainteresowany jest jakimś odmieńcem? I Kolega ma o tym decydować?

Panowie, zejdźcie może na właściwy temat, bo Wasze dywagacje stają się już ciężkostrawne...

To ile optymalnie Hiszpanie wklepią "reprezentacji" bramek by z jednej strony zbytnio się nie zmęczyć a z drugiej mieć zapas by spać spokojnie i grać z tymi, z którymi chcą grać na kolejnym etapie?

p.s.

Wyprzedaże telewizorów ruszyły już rano :) . Skąd wiedzieli jaki będzie wynik Szwecja-Słowacja sam nie wiem? To mi pachnie jakimś poważnym spiskiem. Tylko nie wiem czy dystrybutorzy RTV dali w łapę Szwedom by wygrali, Słowakom by przegrali czy też sędziemu? Dojście przez VAR jest chyba najbezpieczniejsze?

Nie noszę zegarków do zegarmistrza, to takie staroświeckie. Psuję je sam...

Wersja optymistyczna w naszej grupie: remisujemy z Hiszpanią i Szwecją, Hiszpania wygrywa ze Słowacją i wakacje  :)

Wczoraj w Antyradio Ostrowski opowiedział takiego suchara:
"- Podobno mecz z Hiszpanią się nie odbędzie.
- Polacy nie trafili do bramki na lotnisku"

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Komentarze na YT na żywo w trakcie konferencji Sousy to MEGA dawka humoru.  Podobnie, jak wypowiedzi selekcjonera.

Np.: "Pierwsze dwie minuty będą bardzo wyrównane. Potem Hiszpanie skończą poprawiać spodenki i się zacznie".  :D

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

5 godzin temu, goral_ napisał(-a):

Słusznie!

OK, nie było o fanatyzmie. Ale Kolega twierdzi, że skoro PN jest najpopularniejszą dyscypliną, to ktoś się nią niezainteresowany jest jakimś odmieńcem? I Kolega ma o tym decydować?

Heh, wiedziałem, że włożę kij w mrowisko 🙂 Nie, nie mi o tym decydować, nie zamierzam nikogo dzielić, mam takie zdanie a nie inne, szanuję Twoje i inne odmienne i tego samego wymagam. Dziwne, tylko, że takie święte oburzenie wynikło z tego, panowie i panie trochę luzu :)  Nie było moją intencją wywoływania antagonizmów, jeśli tak to odebraliście, to szczerze przepraszam.

Z tego co pamiętam to husaria służyła do rozwalcowania przeciwnika na różowo i ze szlaczkiem np. pod Kłuszynem albo innym Kircholmem. W obronie to bardzo słabo wyglądało.

Hiszpanie nie mają wielkiego wyboru. Jeżeli nie chcą się zdać na przymus wygrania ostatniego meczu + łut szczęścia to dołożą jutro do pieca. 

Nie noszę zegarków do zegarmistrza, to takie staroświeckie. Psuję je sam...

Teraz, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Fajnie jest posłuchać ekspertów w TV albo w Internecie.  ;)

"Niestety, będziemy grali z drużyną, która lubi grać w piłkę i cieszy się grą".  :D

Do tego robi to dobrze i poza tym jest drużyną, a nie zbieraniną z łapanki.

Teraz, Matti napisał(-a):

Heh, wiedziałem, że włożę kij w mrowisko 🙂 Nie, nie mi o tym decydować, nie zamierzam nikogo dzielić, mam takie zdanie a nie inne, szanuję Twoje i inne odmienne i tego samego wymagam. Dziwne, tylko, że takie święte oburzenie wynikło z tego, panowie i panie trochę luzu :)  Nie było moją intencją wywoływania antagonizmów, jeśli tak to odebraliście, to szczerze przepraszam.

Spoko, nie masz za co przepraszać. Twoja opinia nie spowodowała tego, żebym się poczuł mniej męski, po prostu zdziwiłem się. Myślę, że inne cechy  decydują. Pozdrawiam.