Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Edmund Exley

Euro 2020

Recommended Posts

Posted (edited)

Źle Cię odczytałem na początku Lincolnie, aczkolwiek podtrzymuję moją wypowiedź, że facet, który nie interesuje się piłką kopaną to.... / wpisz właściwą odpowiedź / 🙂 no dobra powiem to - uważam, że każdy facet powinien interesować się piłką nożną ot co... 🙂 I dalej podtrzymuję opinię, że szanuję każdą wypowiedź na forum, nawet jeśli się z nią nie zgadzam. W przeciwnym razie to forum nie miałby sensu...

Edited by Matti
poprawka

4 minuty temu, Matti napisał(-a):

aczkolwiek podtrzymuję moją wypowiedź, że facet, który nie interesuje się piłką kopaną to.... /

To........ interesuje się zupełnie czymś innym :)

Pozdrawiam Mirek

Nie baw się ze mną w złośliwości bo powiem, że widzieć a rozumieć, to spora różnica :D Możesz raz odpowiedzieć i PASS! Bo nas stąd wywalą ;) 

32 minuty temu, renqien napisał(-a):

Nie baw się ze mną w złośliwości bo powiem, że widzieć a rozumieć, to spora różnica :D Możesz raz odpowiedzieć i PASS! Bo nas stąd wywalą ;) 

Owszem. Ja przeczytałem to: "(...) A publika? Publika łyka to jak młode pelikany i płaci ciężką kasę zawodnikom, wierząc że ogląda prawdziwe zawody. Coś jak wrestling, typowa popisówka dla zidiociałej gawiedzi, która cieszy się dziadostwem, byle było kolorowo i głośno. Szczęśliwi, którzy mogli oglądać i emocjonować się meczami pół wieku temu lub więcej."

Jak twierdzisz, źle zrozumiałem. Czy mógłbym Cię w takim razie prosić, żebyś wyjaśnił, co miałeś na myśli w zacytowanym fragmencie? Bardzo proszę. Z góry dziękuję!  :)

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

Godzinę temu, Matti napisał(-a):

Źle Cię odczytałem na początku Lincolnie, aczkolwiek podtrzymuję moją wypowiedź, że facet, który nie interesuje się piłką kopaną to.... / wpisz właściwą odpowiedź / 🙂 no dobra powiem to - uważam, że każdy facet powinien interesować się piłką nożną ot co... 🙂 I dalej podtrzymuję opinię, że szanuję każdą wypowiedź na forum, nawet jeśli się z nią nie zgadzam. W przeciwnym razie to forum nie miałby sensu...

Też uważam że każdy osobnik zaliczany do płci męskiej nazywany obecnie facetem powinien się bezapelacyjnie interesować piłką nożną, czy tam jak ją nazywacie piłką kopaną. :)  

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Najpierw zdanie o wrestlingu. Znasz wrestling? Taki festyn dla gawiedzi. Ludzie oglądają, jak dwóch osiłków rzuca sobą po ringu udając, że się biją. Do tego dużo szumu i fajerwerków. Cyrk, tylko klowni zamiast wylewać na siebie wiadra wody, leją się po mordach, rzucają na siebie, kopią itp. Rozrywka, podobno. Kompletne dno, które trudno nazwać. Publiczność, która płaci za oglądanie tego czegoś, to właśnie zidiociała gawiedź. To miałem na myśli. 

Natomiast w całej wypowiedzi chodziło mi o to, że robienie cyrku z piłki przez udawane faule, zwijanie się i tarzanie po ziemi żeby za chwilę wstać jakby nic się nie stało itp. pajacowanie sprowadza futbol do poziomu takiego wrestlingu. Zawodnicy odstawiający takie szopki traktują kibiców i zniżają ich do kibiców wrestlingu. Najgorsze jest to, że ludzie im na to pozwalają. Zamiast zaprotestować własnym portfelem, jeszcze ich w tym dopingują. Może Tobie się to podoba i nie masz nic przeciwko. Masz do tego prawo. Ja jestem na NIE. 

Posted (edited)

Wrestling jest udawany i często „ciosy” tam zadawane są żałosne. Ale spróbuj kilku akrobacji jakie ci goście wykonują (np. spadnij z kilku metrów na ring  w uścisku z innym zawodnikiem) a gwarantuję ci że się połamiesz, coś sobie mocno obijesz lub skręcisz.

Edited by beniowski

Wiesz, w moim wieku i przy mojej kondycji, to już samo wejście na ring groziło by kontuzją :D 

Posted (edited)
25 minut temu, renqien napisał(-a):

Najpierw zdanie o wrestlingu. Znasz wrestling? Taki festyn dla gawiedzi. Ludzie oglądają, jak dwóch osiłków rzuca sobą po ringu udając, że się biją. Do tego dużo szumu i fajerwerków. Cyrk, tylko klowni zamiast wylewać na siebie wiadra wody, leją się po mordach, rzucają na siebie, kopią itp. Rozrywka, podobno. Kompletne dno, które trudno nazwać. Publiczność, która płaci za oglądanie tego czegoś, to właśnie zidiociała gawiedź. To miałem na myśli. 

Natomiast w całej wypowiedzi chodziło mi o to, że robienie cyrku z piłki przez udawane faule, zwijanie się i tarzanie po ziemi żeby za chwilę wstać jakby nic się nie stało itp. pajacowanie sprowadza futbol do poziomu takiego wrestlingu. Zawodnicy odstawiający takie szopki traktują kibiców i zniżają ich do kibiców wrestlingu. Najgorsze jest to, że ludzie im na to pozwalają. Zamiast zaprotestować własnym portfelem, jeszcze ich w tym dopingują. Może Tobie się to podoba i nie masz nic przeciwko. Masz do tego prawo. Ja jestem na NIE. 

Słabo się "wybroniłeś" z oryginalnej wypowiedzi. Jakkolwiek (nie wiem, po co, skoro za chwilę i tak obrażasz osoby lubiące futbol) próbowałeś mi wmówić, że nie nazwałeś kibiców piłki nożnej idiotami, to przed chwilą zrobiłeś to kolejny raz. Możesz to robić - dopóki (przynajmniej na tym forum) jakiś admin/moderator Ci tego nie "wypomni". Ale po co? Chcesz, żeby ktoś Ci "odpalił" trzy razy bardziej konkretnie?  ;)

Owszem, wśród kibiców piłki nożnej jest określona grupa "słabo jarzących" - pewnie i niemała ;), ale statystycznie nie odbiega ona zapewne od średniej - zwłaszcza, kiedy weźmiemy pod uwagę masową popularność tej dyscypliny. Nie ma to jednak zupełnie nic do rzeczy, jeżeli chodzi o kwestię "teatralnego udawania urazów", etc. Zawodników, którzy to uprawiają jest relatywnie niewielu, a "zidiociała publika", do której i mnie tak uprzejmie zaliczyłeś, takie zachowania potępia. I nie one decydują o tym, że cały świat emocjonuje się piłką nożną - pomimo świadomości jej komercjalizacji (jak każdej dyscypliny, w której liczą się pieniądze), niedociągnięć, korupcji w organizacjach piłkarskich, skandali, przekupstw i wielu innych negatywnych zjawisk,

I chociaż miłość do piłki ma swoje "mroczne strony" ;), to dla nas, jak powiedział Carlo Ancelotti; "Football is the most important of the less important things in life". Jako znawca wrestlingu, pewnie wiesz, jak to jest. A jeśli nie, to "dude, I ain't gonna make you get that".  ;)

Edited by Lincoln Six Echo

Powtórzę jeszcze raz, dosadnie. Zidiociałą gawiedzią nazwałem entuzjastów wrestlingu. Piłkarzy udających urazy i wymuszających faule potępiłem za próbę sprowadzenia kibiców piłkarskich do tego poziomu, co kibice wrestlingu. Kto chciał, ten zrozumiał. 

Posted (edited)

Piłka się nie interesuje, ale jak większość czasem obejrzę jakiś finał mistrzostw świata czy euro, stad tez tu zajrzałem. Mnóstwo ciekawych obserwacji tutaj padło. Myśle, że obowiązek interesowania się piłka dla mężczyzn jest w tej samej kategorii co noszenie krótkich bojówek i sandałów ze skarpetami plus koszula z krótkim rękawem. ;) Poza tym prawdziwi mężczyźni z tych najprawdziwszych to oglądają tylko calcio storico, a nie piłkę czy jakiś szczypiorniak dla panienek. ;)

Edited by tbn

2 minuty temu, renqien napisał(-a):

Powtórzę jeszcze raz, dosadnie. Zidiociałą gawiedzią nazwałem entuzjastów wrestlingu. Piłkarzy udających urazy i wymuszających faule potępiłem za próbę sprowadzenia kibiców piłkarskich do tego poziomu, co kibice wrestlingu. Kto chciał, ten zrozumiał. 

Nic z tego. Fani Gnojownika Kucierzyn, Ciężkowianki Ciężkowice i Juranda Bolechówko już wiedzą, gdzie mieszkasz! :D

No Belgia napędziła stracha w pierwszej połowie, ale po wejsciu De Bruyne od razu się poprawili.

Pozdrawiam,

Janek

Teraz, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Nic z tego. Fani Gnojownika Kucierzyn, Ciężkowianki Ciężkowice i Juranda Bolechówko już wiedzą, gdzie mieszkasz! :D

Serio myślisz, że kibice tychże mają problem z udawanymi faulami i niedotykalskimi zawodnikami? Mam przed oknami orlika i z tego co widzę, jedynym problemem na tym poziomie rozgrywek jest obrażający się bramkarz schodzący czasami z bramki w trakcie meczu. Poza tym drobiazgiem aktorstwa i symulowania nie zauważyłem.

Patrzę na Holendrów i bardzo żałuję, że w kasie AC MILAN takie pustki. Fajnie byłoby wrócić do koncepcji holenderskiego trio. Gdyby to ode mnie zależało, Depay + Dumfries + Malen tworzyliby ofensywę ACM. Ach, dreams, dreams ... :wub:  ;)

No tak, każdy facet powinien interesować się piłką kopaną. Czuję się taki zbrukany brakiem pierwiastka facetowości. Te ciągotki do uprawiania judo też są takie niefacetowate. Wszystko dzieje się w nim za szybko i za intensywnie jak na możliwości umysłowe prawdziwego faceta a słabości są natychmiast brutalnie karane. To nie dziej się przed telewizorem z 7. sekundowym satelitarno-cenzorskim opóźnieniem a w danej chwili zaś ból jest prawdziwy.  W czasie pandemii musiałem z oczywistych względów przystopować starcia i wyszło na to, że mam i drugą niefacetową słabość.

Kto to myślał by facet w wolnych chwilach z lubością grywał w szachy :) ?! Dokładnie tak, zamiast roztkliwiać się nad facecikami-patałachami z reprezentacji wbijam na lichess-a i umysłowo staram się sklepać na 64. polach przeciwnika(czkę) z drugiej półkuli albo domu obok. Dokładnie to robiłem gdy odbywał się mecz reprezentacji: otwarcia+o wszystko+o honor.

A kiedy zdrowo podwalę co się zdarza tak na tatami jak na szachownicy to wciągam wnioski i nie jest to "Nic się nie stało". Ból przegranej to progres, bodziec do tego by stać się sprytniejszym, bardziej wyrachowanym. Przy bólu przegranej naciągnięty bark albo wybite palce są niczym.

By to cieszyło musi być w tym ogień. To musi napędzać i sprawiać, że czeka się na następny dzień, następną porządną rozpierduchę na szachownicy, tatami a najczęściej w życiu. To nie jest odskocznia od codzienności to jest jej integralna część.

Podobno prawdziwi faceci żyją w lepszym świecie ale to zdecydowanie nie dla mnie.

Składam ową samokrytykę przed szacownym kolektywem celem usprawiedliwienia mojej absencji w czasie wspomnianego meczu "reprezentacji".

Nie noszę zegarków do zegarmistrza, to takie staroświeckie. Psuję je sam...

21 minut temu, Ritter napisał(-a):

No tak, każdy facet powinien interesować się piłką kopaną. Czuję się taki zbrukany brakiem pierwiastka facetowości. 

Podobno prawdziwi faceci żyją w lepszym świecie ale to zdecydowanie nie dla mnie.

Kol. Ritter, nie zamartwiaj się z braku u siebie pierwiastka facetowości. :)

Bo brak pierwiastka facetowości świadczy IMO o tym, że jesteś prawdziwym mężczyzną i jednym z niewielu w tym towarzystwie. :)

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

4 minuty temu, dziadek napisał(-a):

Kol. Ritter, nie zamartwiaj się z braku u siebie pierwiastka facetowości. :)

Bo brak pierwiastka facetowości świadczy IMO o tym, że jesteś prawdziwym mężczyzną i jednym z niewielu w tym towarzystwie. :)

No nie wiem? Wychodzi na to, że znowu coś robię źle albo za mało się angażuję. Wstyd mi doprawdy, że obstawiłem zakłady zgodnie z wiedzą i zdrowym rozsądkiem a nie pompowaną atmosferą.

Nie noszę zegarków do zegarmistrza, to takie staroświeckie. Psuję je sam...

Trochę odwracasz kota ogonem kolego Ritter, już mówię dlaczego. Nie napisałem, że facet powinien się interesować TYLKO piłką nożną i to słowo klucz jest bardzo ważne. Oprócz piłki którą bardzo lubię , pierwsze świadome ME oglądałem w 1988 jak Van Basten strzelił gola z prawie zerowego konta zdaje się w meczu z ZSRR jeśli dobrze pamiętam. MŚ w 1986 w Meksyku pamiętam ale tylko szczątkowo rajd Maradony czy sławną ręka Boga. Jednakże oprócz kopanej bardzo lubię żużel, piłkę ręczną, koszykówkę ogólnie sporty kontaktowe najbardziej fascynują. Uwielbiam też jazz i nałogowo słucham Programu II PR, bo tylko tam nie ma tego bełkotu który co rano serwują nam inne stacje. Teraz jeszcze doszło 357. Także tego... Szachy są super żałuję że nie umiem tak przewidywać ruchów jak prawdziwi rasowi gracze. Co do teatru i udawania to jest to teraz tępione zarówno na trybunach jak i przez sędziów. Nawet Neymar już nie ma tak lekko jak kiedyś. Więc facet powinien interesować się piłka ale nie wyłącznie nią 😁 Dziadek zrozumiał a Wy nie 😃

Hiszpanie to naród z poczuciem humoru. Więc może poprzewracają się ze śmiechu widząc grę naszych i wtedy BYĆ MOŻE nasi nie pomylą bramki i jakimś cudem uda im się umieścić choć raz (wiem, wiem, mission impossible) piłkę w bramce Hiszpanów.

11 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Jest koncepcja taktyki na Hiszpanię:

"1-10-0-0.Wieszamy się na poprzeczce. Jeden na drugiego, na barana i bronimy 1 punktu".

Jesteście na tak? :D  ;)

A jakby w naszej bramce rozwiesić folię jak lustro? Hiszpanie są profesjonalistami i do własnej bramki by nie strzelali.

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Posted (edited)

Z Hiszpanią wygrywamy 1:0. Wrócę tu jutro ;)

Edit: A kto pamięta jak typowaliśmy na forum wyniki mistrzostw świata i była kaska do zgarnięcia? To były czasy :)

Edited by tessio