Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Valygaar

Co myślicie o tej sytuacji z JP II?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
6 minut temu, darekmp3 napisał(-a):

Czy to jest normalny kraj?

000GV9XQ9C016P39-C116-F4.jpged24e7744c65a666506d2b694605da25.jpg

Mnie osobiście to nie dziwi. Jaki naród tacy ich przedstawiciele.  Co w tym dziwnego i co tu jest nienormalne?

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dziadek napisał(-a):

Mnie osobiście to nie dziwi. Jaki naród tacy ich przedstawiciele.  Co w tym dziwnego i co tu jest nienormalne?

oczywiście, że nic nie jest dziwne i nienormalne, no może poza tymi zacnie spasowanymi i obsypanymi łupieżem marynarkami ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

Generalnie dyskusja z katolikami o Karolu Wojtyle sprowadza się do memicznego komentarza z forum (załączony obrazek).

Nawet nie chce mi się zaczynać, bo niczego ani nikogo to nie zmieni. Jakby katolikom podać 1000 udowodnionych faktów o krycie pedofilii, to i tak nie uwierzą i zaczyna się wrzutka inwektyw o komuchach, lewakach itp...

Szkoda prądu.

 

27EC25B0-3D75-4D9E-A7D3-047C1C732D36.jpeg.d833d79c101bda266a0a55b2360ad5e2.jpeg

Edytowane przez Louis Cypher
literówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
27 minut temu, Louis Cypher napisał(-a):

 

Generalnie dyskusja z katolikami o Karolu Wojtyłę sprowadza się do memicznego komentarza z forum. 

Nawet nie chce mi się zaczynać, bo niczego ani nikogo to nie zmieni. Jakby katolikom podać 1000 udowodnionych faktów o krycie pedofilii, to i tak nie uwierzą i zaczyna się wrzutka inwektyw o komuchach, lewakach itp...

Szkoda prądu.

 

27EC25B0-3D75-4D9E-A7D3-047C1C732D36.jpeg.d833d79c101bda266a0a55b2360ad5e2.jpeg

Moim zdaniem komuch i lewak to nie jest inwektywa. Sam jestem starym komuchem i takie szufladkowanie ludzi np. mnie, nie obraża. :)

Poza tym, sama pedofilia to zupełnie co innego, niż mniej lub bardziej świadome ukrywanie pedofilii wynikające z różnych zależności społecznych i międzyludzkich.. 

Więc prądu nie ma co żałować.:)

Poza tym IMO. Memy z inwektywami światła jednak nie niosą, myślę że nawet wśród tych co nie wierzą w nic.:) 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, dziadek napisał(-a):

Poza tym, sama pedofilia to zupełnie co innego, niż mniej lub bardziej świadome ukrywanie pedofilii wynikające z różnych zależności społecznych i międzyludzkich.. 

Muszę poprosić o wyjaśnienie, bo chyba nie rozumiem albo bardzo nie chcę zrozumieć tego zdania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Exuberant napisał(-a):

Muszę poprosić o wyjaśnienie, bo chyba nie rozumiem albo bardzo nie chcę zrozumieć tego zdania.

Czego tu nie rozumiesz? 

Obcowanie płciowe z nieletnim lub nieletnią lub masturbacja przy nieletnim lub wzajemne grzebanie sobie w gaciach w celu osiągnięcia satysfakcji seksualnej to zupełnie co innego niż mniej lub bardziej świadome ukrywanie przed wymiarem sprawiedliwości kogoś kto tego typu czynów się dopuszcza.  


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, dziadek napisał(-a):

Czego tu nie rozumiesz? 

Obcowanie płciowe z nieletnim lub nieletnią lub masturbacja przy nieletnim lub wzajemne grzebanie sobie w gaciach w celu osiągnięcia satysfakcji seksualnej to zupełnie co innego niż mniej lub bardziej świadome ukrywanie przed wymiarem sprawiedliwości kogoś kto tego typu czynów się dopuszcza.  

 

Ale Papaja nikt na razie nie oskarża o pedofilię, tylko o świadome krycie tego przestępstwa.

252. § 1. Kto utrudnia lub udaremnia postępowanie karne, pomagając sprawcy przestępstwa uniknąć odpowiedzialności karnej, w szczególności kto sprawcę ukrywa, zaciera ślady przestępstwa albo odbywa za skazanego karę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, Louis Cypher napisał(-a):

 

Ale Papaja nikt na razie nie oskarża o pedofilię, tylko o świadome krycie tego przestępstwa.

252. § 1. Kto utrudnia lub udaremnia postępowanie karne, pomagając sprawcy przestępstwa uniknąć odpowiedzialności karnej, w szczególności kto sprawcę ukrywa, zaciera ślady przestępstwa albo odbywa za skazanego karę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5

 

 

Dopisz jeszcze proszę, jakiej karze podlega w PL sprawca pedofilii.  

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

TeQUxhJoRRnAAnm3A5xZ9If4N9Y58sfU.png

 

Ludzie: "Domagamy się prawdy o Papieżu!"
Sejm: "Sejm działa zawsze dla ludu, to wola Narodu jest jego najważniejszym rozkazem!" *zakazuje mówić prawdy o Papieżu pod groźbą kary więzienia i grzywny*

 

 

Edytowane przez Louis Cypher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Anansi napisał(-a):

Taki przerywnik, nieco przewrotnie pasujący do tego tematu:

 

330403703_901298234531690_1366387377725718199_n.jpg

 

Zaiste, ciekawy przerywnik... 

Obraz przedstawia makabryczne wydarzenie z Historii Kościoła z IX wieku. 

Papież Stefan VI sprofanował zwłoki zmarłego dziewięć miesięcy wcześniej 

swojego poprzednika Papieża Formozusa i urządził mu proces 

zwany Trupim Synodem. 

Po procesie zwłoki wyrzucono do Tybru. 

Mam tyko nadzieję, że doczesne szczątki JP 2 nie zostaną tak potraktowane... 

 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, JASI napisał(-a):

Mam tyko nadzieję, że doczesne szczątki JP 2 nie zostaną tak potraktowane... 

jeśli historia miałaby się powtórzyć to o to trzeba by pytać Papieża Franciszka ;)

a na serio - ja osobiście chciałbym po prostu końca zamiatania spraw pod dywan. Nie trzeba palić kościołów i burzyć pomników jak to niektórzy może by chcieli albo inni próbują wmówić, że tak będzie jak będzie się zadawać pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten kraj to mem, więc nie zostaje nic innego niż memować

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, dziadek napisał(-a):

Mnie osobiście to nie dziwi. Jaki naród tacy ich przedstawiciele.  Co w tym dziwnego i co tu jest nienormalne?

 

nienormalne jest to ze w panstwie z nazwy swieckim jest tak duza zaleznosc tronu od oltarza, ten obrazek podkresla fasadowosc religijnosci osob bioracych udzial w tej szopce, dla nich religia jest jedynie srodkiem sluzacym zdobywaniu wladzy majacym przelozenie na status ekonomiczny, wiara wykorzystywana jest instrumentalnie
taka manifestacja podkresla jedynie ich przynaleznosc do okreslonej grupy a nie uwrazliwienie na lad moralny i prawny, ktory to powinien byc ich standardem zyciowym
 


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, dziadek napisał(-a):

Mnie osobiście to nie dziwi. Jaki naród tacy ich przedstawiciele.  Co w tym dziwnego i co tu jest nienormalne?

Też mam niskie zdanie o rodakach, ale aż tak bym im nie pojechał. Chociaż bardziej powinno być "jacy wyborcy tacy przedstawiciele", a ponieważ wybory wygrywa się emerytami to w sumie to odzwierciedlenie ma sens. A nienormalne jest to że dali za mało rzułtą mordę i młodzież może nie poznać kogo oni tam tak eksponują. Poniżej jest poprawnie:

 

papaj.jpg.947c21187b3c84e39315f2f69a74e02a.jpg

 

Edytowane przez nicon

1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale w naszym "świeckim" tylko z nazwy Państwie rząd konsultuje z episkopatem jakie prawa może, a jakich nie może wprowadzić. Dzieciaki od małego indoktrynowane są religią (za, którą również to my płacimy, nie stawiamy im tylko emerytur), której za diabła kościół nie chce wynieść ze szkół. Tak jak napisał Trollu, nie chodzi tutaj o palenie kościołów i atak na kler, niech po prostu odczepią się od naszego Państwa bo nie powinni mieć tutaj absolutnie nic do powiedzenia. Ulewa mi się jak słyszę kolejnego polityka z obozu władzy, który twierdzi, "przecież prawdziwy Polak to katolik". To co wczoraj zrobił Sejm jest śmiechem z prawa i obrona "swojego" człowieka. Bo jak inaczej nazwać wybiórcze traktowanie - T.W. Bolek - nie no, wszystko się zgadza, wróg narodu, zdrajca i uzurpator, K. Wojtyła - nie wypowiadaj więcej tego nazwiska chamie bo jesteś za mały, aby w ogóle wspominać tak wielkiego Polaka. "Kolesiostwo" i tyle

 

Daleko nie trzeba z resztą szukać przykładu romansu władzy i kościoła. Jak to było? Życie z innym partnerem po zawarciu związku małżeńskiego w kościele uznawane jest za grzech, chyba, że nazywam się J. Kurski? Sami siebie niszczą, sami prezentują, że są równi i równiejsi, a potem będą "nauczać", że Bóg wszystkich kocha tak samo. To jest chyba najbardziej oburzające w tej sprawie, poza oczywiście samym kryciem przestępców. 

 

10 godzin temu, dziadek napisał(-a):

Czego tu nie rozumiesz? 

Obcowanie płciowe z nieletnim lub nieletnią lub masturbacja przy nieletnim lub wzajemne grzebanie sobie w gaciach w celu osiągnięcia satysfakcji seksualnej to zupełnie co innego niż mniej lub bardziej świadome ukrywanie przed wymiarem sprawiedliwości kogoś kto tego typu czynów się dopuszcza.  

Poważnie jest to zupełnie co innego? Dowiaduje się o występku, kryję go i przenoszę bandytę do innej parafii, sprawa się powtarza. Taki jegomość ma tak samo "krew na rękach" jak osoba, która dopuściła się przewinienia. Gdyby go nie krył, nigdy by do powtórzenia takiego czynu nie doszło. Taki ksiądz powinien być oskarżony jak każdy inny obywatel i odbyć dokładnie taką samą karę jak osoba świecka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Ceteth napisał(-a):

Bo jak inaczej nazwać wybiórcze traktowanie - T.W. Bolek - nie no, wszystko się zgadza, wróg narodu, zdrajca i uzurpator,

Warto tutaj dodać, że w przypadku Wałęsy teczki SB to było super wiarygodne źródło informacji, a w przypadku Wojtyły to obrzydliwe SBckie kwity w których nie ma za grosz prawdy.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W normalnym cywilizowanym kraju, a nie klechistanie trójca - policja, prokuratura i sąd każdego  przestępcę seksualnego, nieważne czy w dresach, garniturze czy sutannie by zawinęła, oskarżyła i zapuszkowala na długo. 

Ale to w normalnym kraju... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a jak mają udostępnić dokumenty o pedofilii to...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

335209864_569595831785310_6274724641728141535_n.thumb.jpg.58d9a4267a4e30bb59f89a3a87dd31cd.jpg

 

 


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę razy wypowiedziałem się w tym temacie na temat wiary i boga może trochę emocjonalnie ale się z tego nie wycofuję. Wydaje mi się, że gorąca dyskusja tu jak i w całym kraju wynika z tego, że większość z nas chciała mieć nieskazitelny ponad podziałami autorytet a teraz okazuje się, że na tym diamencie są spore rysy. Inni z kolei uważają dalej ten diament za nieskazitelny i będą go bronić bez względu na wszystko. Oni mają łatwiej bo nie mają wątpliwości. Tym co je mają jest gorzej, bo jak tu komuś lub w coś jeszcze wierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, loco50 napisał(-a):

W normalnym cywilizowanym kraju, a nie klechistanie trójca - policja, prokuratura i sąd każdego  przestępcę seksualnego, nieważne czy w dresach, garniturze czy sutannie by zawinęła, oskarżyła i zapuszkowala na długo. 

Ale to w normalnym kraju... 

Czy pisząc te słowa miałeś na myśli tzw. socjalistyczną Polskę lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku?

Edytowane przez Wagro56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym bądź razie - wojna o emerycki kościelny elektorat trwa, ustawa, wzywanie na dywanik ambasadora USA...ten to dopiero musiał mieć bekę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Papież to taki autorytet dla boomersow. Teraz emeryci z kiepskim wykształceniem za to bogobojni są najważniejszą grupą i kształtują przyszłość ludzi młodych w tym kraju. Wiadomo, że rząd będzie bronił idola swojego elektoratu, nawet jak dla nas to wydaje się komiczne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.