Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kacperek_77u

Forumowe chrono

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Razem z kolegą @Paulus57 wpadliśmy na pomysł zamówienia chronografów sugess 419 ale z 24h subtarczą i ewentualną limitacją na deklu który fabrycznie ma 12h subtarcze przez co ma on bezsensowną zdublowaną wskazówką godzinową (czyli zamiast st1902-12h byłby w środku st1903-24h 🙃)

I do tego pomysłu będzie potrzebne minimum 50 ludzi-jeśli ktoś jest chętny to proszę się zapisywać pod tym tematem 😀 (też bardzo chętnie wysłuchamy waszych pomysłów jeśli je macie)

 

Dostępne wersje kolorystyczne, pasków i ogólna cena (która przy hurtowym zamówieniu może ulec obniżeniu 😄 )

https://a.aliexpress.com/_mO1TAgs

I przykładowe zdjęcia wraz z parametrami najpopularniejszych wersji 

 

-1088375541-2111318722.jpg

-1089608290-251262787.jpg

-1089667982-2003262415.jpg

-10896975991476273127 (1).jpg

-1089865046620761772.jpg

-1089739497-82772248.jpg

Edytowane przez Kacperek_77u

,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się (warunkowo) pod pomysłem, ale z małym dodatkowym wyjaśnieniem. Zamiana mechanizmu może okazać się problemem w przypadku zamówienia o niewielkim nakładzie, ale podobno do odważnych świat należy. Pierwszy etap to sprawdzenie, czy taki zegarek zainteresowałby grono przynajmniej 50 Kolegów, potem dopiero kontakt z producentem. Następnie po potwierdzeniu firmy Sugess znana byłaby cena jednostkowa zegarka. Wstępnie dopisuję się do listy a więc czekamy na kolejnych 48. Proszę o przemyślane decyzje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji odrazu zróbmy listę kto i co by ewentualnie brał:

 

1. Kacperek_77u:

1x zielona tarcza+branzoleta

1x biała tarcza i czarne subtarcze+branzoleta


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast napisu Sugess na tarczy coś zwiazane z Klubem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, traczu napisał(-a):

A może zamiast napisu Sugess na tarczy coś zwiazane z Klubem?

Dyskutowałem o tym z Pawłem i nie wiem czy dobrze by się kojarzyły logotypy forum z homarem zenitha 

Ja myślałem nad czymś takim żeby z loga zostawić same białe kontury i umieścić go z rogu (jak na fotce) lub pod logiem sugess:

Polish_20230603_201414218.jpg

FB_IMG_1685815843312.jpg


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna inicjatywa. Jeśli to ma być zegarek forumowy, a nie tylko grupowy zakup chińskiego chrono, to proponuję najpierw na priv porozmawiać na temat użycia logo, czy nazwy Klubu z @Eugeniusz Szwed 

Nie zaszkodzi też przed zebraniem kilkudziesięciu chętnych dowiedzieć u producenta jaka jest minimalna ilość spersonalizowanych tarcz, jaką są skłonni wykonać i co może być spersonalizowane w ramach danej ceny. Chodzi o to, żeby finalnie element personalizacji (np. logo klubu) wyglądał lepiej niż logo Marynarki Wojennej RP w rocznicowym Ballu ;). 

Jak rozmowy z Prezesem i producentem powiodą się, czyli projekt będzie realny, będzie wiadomo ilu minimum potrzeba chętnych, wówczas proponuję założyć temat tutaj 

https://zegarkiclub.pl/forum/forum/185-zegarki-i-inicjatywy-związane-z-zegarkami/ 

i ruszać z ustaleniami co do koloru tarczy i innych szczegółów (choć mechanizmu proponuję nie podmieniać na inny, za dużo zmiennych dla wykonawcy może być).

 

Na jedną sztukę forumowego chrono jesteśmy chętni. 

 

 


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AK&AK wielkie dzięki za rady! 

Na pewno będe działa dalej z tematem, zaraz spytam o możliwość użycia loga forum i też napiszę do producenta 😀

 

Co do mechanizmu to użycie innego jest konieczne bo st1902 ma dolną subtarczę zdublowaną z wskazówką godzinową a w tym projekcie głównie chodzi o to by zastąpić ją rejestrem 24h (czyli nie jako gmt) co wiąże się z zastosowaniem mechanizmu st1903 co raczej problemem nie będzie bo widziałem że sugess stosuje je w homarach breitlinga deus więc o dodatkowe problemy martwić się nie trzeba będzie 😁

Dodatkowa rozpiska rodzajów st19 dla jasności 

Screenshot_20230603_232336_Chrome.jpg

Edytowane przez Kacperek_77u

,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach ta chińska myśl techniczna... Myślałem, że tarcza 12h to licznik godzin chrono. Skoro nie, to nie widzę w ogóle sensu istnienia ST1902 i jestem za ST1903. Skoro to ma być forumowa limitka to nie może być lipy. 

@Kacperek_77u tak trzymaj 👍


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tworzyłem wstępne koncepcje tarcz z logiem kmziz

Któro według was jest najlepsze?

-1089739497-82772248[1].jpg.png

2.png

3.png


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taką zrobiłem ale według mnie lepiej to wygląda z logo sugess

Polish_20230606_120755934.jpg


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa inicjatywa. A logo ewentualnie na szkle od spodu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Misiu7 napisał(-a):

Ciekawa inicjatywa. A logo ewentualnie na szkle od spodu ...

Oo, bardzo dobry pomysł!

Na pewno do przemyślenia zostanie ale najpierw muszę otrzymać odpowiedź od producenta co i jak 😀


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielona tarcza bardzo fajna, jest luma i niema daty… rozmiar ok, mógłbym nosić😉

Jakiekolwiek loga, numery itp to na deklu lub na boku koperty, jak end linki są w miarę dobrze spasowane to brałbym na kajdanie. 
Będę śledził temat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Londek napisał(-a):

Jakiekolwiek loga, numery itp to na deklu lub na boku koperty 

Proszę bardzo

Wstępne koncepty do wyboru 😁

Polish_20230606_212327333.jpg

Polish_20230606_212526155.jpg

Polish_20230606_212743656.jpg


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kibicuję projektowi. Jak dla mnie to logo tylko na deklu, ale - czy to w ogóle jest skonsultowane z Zarządem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Chorwat napisał(-a):

Kibicuję projektowi. Jak dla mnie to logo tylko na deklu, ale - czy to w ogóle jest skonsultowane z Zarządem?

Tak, jest zgoda

Mogę załączyć potwierdzenie 

Dobra

Wiem że chcecie dowód 😝

Screenshot_20230606_214625_Gallery.jpg


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś widział to z bliska? Jak to jest wykonane?


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i OK :) Można pomyśleć o drobnej modyfikacji koloru jednej (lub wszystkich) ze wskazówek chrono, jako taki wyróżnik. Tak sobie myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, agremi napisał(-a):

Czy ktoś widział to z bliska? Jak to jest wykonane?

Podsyłam kilka recenzji:

 

 

 

 

 

I filmiki z oficjalnego kanału producenta:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Chorwat napisał(-a):

No i OK :) Można pomyśleć o drobnej modyfikacji koloru jednej (lub wszystkich) ze wskazówek chrono, jako taki wyróżnik. Tak sobie myślę.

Tutaj akurat nic bym nie ruszał

Jedynie jak już to wedle indywidualnego upodobania można będzie się pobawić kolorem centralnej sekundy chrono ale wpierw muszę dostać odpowiedź od producenta co i jak 


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.06.2023 o 21:33, Kacperek_77u napisał(-a):

Proszę bardzo

Wstępne koncepty do wyboru 😁

Polish_20230606_212327333.jpg

Polish_20230606_212526155.jpg

Polish_20230606_212743656.jpg

Limitacja i znaczek na szkle to słaby pomysł. Co będzie jak się stłucze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Limitacja i znaczek na szkle to słaby pomysł. Co będzie jak się stłucze?

Będzie stłuczone 😄

A tak na serio to nikt raczej tym zegarkiem rzucał nie będzie żeby aż dekiel się zbił


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Będzie stłuczone 😄

A tak na serio to nikt raczej tym zegarkiem rzucał nie będzie żeby aż dekiel się zbił

To nie jest argument. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uważacie, że przy 37mm szerokości i 14,5 mm wysokości proporcje będą zaburzone ️ 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Feymozim
      Naprawa Tag Heuer'a  Fotki poniżej 

    • Przez Z_bych
      Davis Chronograph 0857 XL
      Cena 750 zł + koszt wybranej wysyłki
       
      Stan 7/10 - proszę obejrzeć zdjęcia i ewentualnie pytać 
      Na zegarek udzielam rocznej gwarancji

      Każdy facet od czasu do czasu potrzebuje założyć bardziej elegancki zegarek niż plastikowe G czy nurek mający większy bezel niż cyferblat. Ale jeśli ma na czym nosić zegarki to trudno mu znaleźć coś bardziej eleganckiego. Dlatego Davis chrono w wersji XL może być dla niego fajną propozycją. 44 mm bez koronki (a i ona jest adekwatnych do zegarka rozmiarów) to już jest coś. Na szczęście zegarek nie ma zbyt dużej grubości, więc powinien spokojnie wejść pod mankiet koszuli.
      Davis oprócz tego, że rzuca się w oczy rozmiarem, to przede wszystkim przyciąga wzrok piękną tarczą. Rzadko spotykany w zegarkach kolor, piękne giloszowanie, przeszklony dekiel z ładnie wykonanym i zdobionym mechanizmem ST19 a całość zamknięta w polerowanej kopercie dodatkowo na ręcznie szytym pasku ze skóry strusia wygląda naprawdę super.
      Dość wychwalania – teraz konkrety.
      Zegarek jest używany, ale w bardzo dobrym stanie wizualnym (wszystko widać na moich, nieretuszowanych zdjęciach). Całość jest polerowana ale jeśli gdzieś są jakieś mikroryski, to są praktycznie niewidoczne. Szkło ma jedną ryskę, widoczną pod światło, na zdjęciach jej nie uchwycę.
      Pasek jest także w bardzo dobrym stanie, przed sprzedażą zostanie profesjonalnie zdezynfekowany.
      Mechanicznie zegarek na punktualnym, ładnym, miłym dla ucha chodzie. Stoper działa prawidłowo.
      Technikalia:
      Marka: Davis
      Model: 0857 XL
      Mechanizm: ST19 mechaniczne chrono z nakręceniem ręcznym
      Średnica 44 mm
      Uszy: 22 mm
      Szkło: mineralne
      Koperta: stal
      Dekiel: przeszklony, zakręcany
      Fun factor: 8/10 – bo brak pudełka a było fajne. Paska oryginalnego nie szkoda, bo był z chińskiego smoka, za to klamra jest i na dodatek logowana .
       
       













       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez Pilniczek
      Witam, 
       
      Parę dni temu wpadł mi niesamowicie w oko taki oto zegarek: https://sugesswatch.com/products/su2108sz
       
      Zdjęcie na zachętę:

       
      No i teraz mam zagwozdkę. Ma wszystko, czego bym chciał od eleganckiego zegarka, klasyczny wygląd, teksturowaną tarczę, jakąś komplikację, wszystko wypolerowane, zaniebieszczone wskazówki, szafirowe szkiełko, no jest klasa. A jeszcze ta luma ❤️ W środku ponoć siedzi Seagull ST2108, o którym nie mogę znaleźć żadnych informacji, znajduję ST1908, ale to co innego. Producent nie dał ładnych zdjęć mechanizmu, niby coś tam widać przez tył, ale żadnych szczegółów. Poza tym to chińczyk, więc nie dość, że może się uszkodzić w transporcie, to jeszcze nie wiadomo co tam wsadzą, a potem raczej nie ma co się łudzić, że uwzględnią gwarancję czy coś wymienią. Koszt na ten moment to nieco ponad 1000zł, więc dla niektórych pewnie niedużo, ale jednak tracić głupio, bo pewnie tego nigdzie nie spylę jeśli okaże się niewypałem.
       
      Ogólnie pytam czy ktoś miał jakieś doświadczenia z tym konkretnym modelem, lub może z całą marką i mógłby mi doradzić lub odradzić nabytek. Z góry dzięki, pozdrawiam z uśmiechem
    • Przez Rezi
      Alpina Alpiner 4  AL-860GRS5AQ6 - zielona tarcza
      Nowa piękna referencja z 2021 od Alpiny, zegarek na  żywo robi wrażenie.
      Zegarek naprawdę bardzo dobrze prezentujący się na żywo. Kontrast białego aluminium z zielenią tarczy naprawdę wygląda rewelacyjnie.
       

      Stan 10/10 ( folie) - zegarek wyjęty do zdjęć (bransoleta w foliach)
      Zegarek w limitowany 3 szt. w ramach Community Watch ( pierwsze zrealizowane sztuki w ramach produkcji)
      Komplet tzn.  pudełka+instrukcja+karta gwarancyjna, karta limitacji 3/3
      Gwarancja międzynarodowa do kwietnia 2024.

      Podstawowe technikalia
      Alpina - Alpiner 4 Chronograph Automatic Limited Edition
      Referencja AL-860GRS5AQ6 CW (Community Watch)
      Średnica 44 mm bez koronki
      Wysokość 15,7mm
      Szczelność: 10 atm / 100m
      Rezerwa chodu: około 55h, 28 kamieni
      Tarcza: zielona, szlif słoneczny - pięknie wygląda naturalnym oświetleniu
      SuperLuminova na wskazówkach i indeksach
      Bransoleta 22/18 ze stali nierdzewnej ( oryginalna w foliach, nie skracana)
      Zakręcana koronka
      Szkło szafirowe + antyrefleks
      Bezel stalowy obrotowy w 2- kierunkach,

      Zegarek kupiony do własnej kolekcji - sprzedaje bo pojawił się inny cel na horyzoncie.

      Odbiór osobisty Poznań lub przelew + wysyłka ubezpieczona kurier DHL
      Tylko sprzedaż, bez zamiany
      Oferta będzie  'wisiała" do czasu dostępności innego zegarka na który poluję.
       
      7.650,00 zł   7.400,00 zł

       
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       

    • Przez Robredo
      Witam. Na sprzedaż zegarek Bulova Lobster chronograph 98B252.  Stan: nowy. Ostateczna cena 1400zl. 











×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.