Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Valygaar

Rynek pracy w PL

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mi powie od jakiej sumy zaczyna się wysoki zarobek netto w PL i w EU ? 10 -15-20 tyś euro miesięcznie ? a może i więcej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Autor1984 napisał(-a):

Dzięki, nie miałem pojęcia, że niespłacone zobowiązania wobec leasingodawców, kredytodawców etc. Nie skutkują obligatoryjnym pudłem.

Jesteśmy teraz na gruncie prawa cywilnego i zakładamy, że leasingobiorca, kredytobiorca nie dopuścił się jakiegoś  czynu zabronionego z k.k. np oszustwa. Samo niepowodzenie gospodarcze i skutkująca tym niewypłacalność nie podlega sankcji karnej, no bez przesady 🙂

Ps chyba odeszliśmy od tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 minut temu, Martis napisał(-a):

Jesteśmy teraz na gruncie prawa cywilnego i zakładamy, że leasingobiorca, kredytobiorca nie dopuścił się jakiegoś  czynu zabronionego z k.k. np oszustwa. Samo niepowodzenie gospodarcze i skutkująca tym niewypłacalność nie podlega sankcji karnej, no bez przesady 🙂

Ps chyba odeszliśmy od tematu

To nieistotne, że odeszliśmy. To jest ładunek wiedzy, którą wielu może na swoje szczęście przyswoić do serduszka :)

Pa jaki czujny, Dzięki!

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedza... Nie z przymiotnikami piszemy zawsze łącznie. 😉


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Wiedza... Nie z przymiotnikami piszemy zawsze łącznie. 😉

Będę Cię miał na oku.

Pozdrawiam!


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
23 minuty temu, Autor1984 napisał(-a):

Dzięki, nie miałem pojęcia, że niespłacone zobowiązania wobec leasingodawców, kredytodawców etc. Nie skutkują obligatoryjnym pudłem.

@beniowskiTy to powinieneś żonę nosić na rękach. 

Nie chce mi się już o szkołach rozmawiać, mam na to swój pogląd.

 

Wybacz, ale nie mogłem się powstrzymać. Nie obawiasz się, że kiedyś nadejdzie ten moment?

 

 

Moja żona twierdzi że jestem komunistą (jeszcze ostatnio zostałem rasistą jak odmówiłem poparcia jakiegoś protestu dot. Gazy), oportunistą i lubię nasze wygodne życie, bo to ona na nie zarabia. Jak ja przejdę dyskusję z nią w domu, to te nasze na forum to jest pikuś 🤣.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
15 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

Będę Cię miał na oku.

Pozdrawiam!

Bóg nie ma głupcom za złe, że się nie uczą, lecz ma za złe mądrym, że nie uczą głupców. 😉

Pozdrawiam! 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

Bóg nie ma głupcom za złe, że się nie uczą, lecz ma za złe mądrym, że nie uczą głupców. 😉

 

nie obra.jpg


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram się wypowiadać w tematach, na których się znam, i pomijać milczeniem inne, o których nie mam zielonego pojęcia. To nie cytat, to moje motto. 😀

*pomijać milczeniem = słuchać i uczyć się


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Staram się wypowiadać w tematach, na których się znam, i pomijać milczeniem inne, o których nie mam zielonego pojęcia. To nie cytat, to moje motto. 😀

*pomijać milczeniem = słuchać i uczyć się

Ja też. Dlatego poruszyłem temat minimalnego wynagrodzenia brutto, bo obserwuję od dawien dawna skutki tej polityki.

Problem Mariusz polega na tym, że niektórzy mają zdolność do obserwacji, analizy i wyciągania pewnych wniosków. Niestety zawsze znajdzie się kontrargument poparty teoryjkami z wewnętrznych przemyśleń. Często oderwanych od rzeczywistości.

 

mwbwzroiss.png

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Martis napisał(-a):

Jeśli nic przy okazji delikwent nie nawywijał (n.p. wyprowadzenie majątku) to nic. Na koniec można ubiegać się o umorzenie pozostałych zobowiązań 

Mój deweloper postawił bubel, uchylił się od napraw, wyprowadził spółkę na Cypr i tam ogłosił upadłość. Wygląda że cywilnie można mu wskoczyć i zapomnieć o roszczeniach. Jest niewielka szansa że karnie się go trochę poszarpie.

Wygląda że robił tanimi podwykonawcami ale dobrze dobrał tych którzy kontrolowali i zatwierdzali :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Bugs napisał(-a):

Mój deweloper postawił bubel, uchylił się od napraw, wyprowadził spółkę na Cypr i tam ogłosił upadłość. Wygląda że cywilnie można mu wskoczyć i zapomnieć o roszczeniach. Jest niewielka szansa że karnie się go trochę poszarpie.

Wygląda że robił tanimi podwykonawcami ale dobrze dobrał tych którzy kontrolowali i zatwierdzali :).

Z ciekawości: spółka nie miała przypadkiem w nazwie czteroliterowym słowa oznaczającego potocznie np oszustwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Martis napisał(-a):

Z ciekawości: spółka nie miała przypadkiem w nazwie czteroliterowym słowa oznaczającego potocznie np oszustwo?

Nie bardzo rozumiem.

Spółka była za każdym razem inna dla kolejnych inwestycji ale stali za nią ci sami ludzie - co podobno jest w tej branży częste. Nazwa niecharakterystyczna, mały gracz.

Co mnie zaskoczyło to że dochodzenie praw z rękojmi w przypadku gdy sprzedawca nie zamierza ich uznać jest tak trudne albo wręcz niemożliwe a niestety powszechne - nie naprawimy bo nie i idź sobie do sądu.

trochę off-top, sorry ale to po trosze związane z tanimi pracownikami i januszami biznesu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bugs napisał(-a):

Nie bardzo rozumiem.

Spółka była za każdym razem inna dla kolejnych inwestycji ale stali za nią ci sami ludzie - co podobno jest w tej branży częste. Nazwa niecharakterystyczna, mały gracz.

Co mnie zaskoczyło to że dochodzenie praw z rękojmi w przypadku gdy sprzedawca nie zamierza ich uznać jest tak trudne albo wręcz niemożliwe a niestety powszechne - nie naprawimy bo nie i idź sobie do sądu.

trochę off-top, sorry ale to po trosze związane z tanimi pracownikami i januszami biznesu

Powołuje się spółki celowe, które po zakończeniu inwestycji są likwidowane więc nie ma od kogo dochodzić roszczeń.  Nie wiem czy jest to częsta praktyka, czy tylko przy patologicznych „Januszach”. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Bugs napisał(-a):

Mój deweloper postawił bubel, uchylił się od napraw, wyprowadził spółkę na Cypr i tam ogłosił upadłość. Wygląda że cywilnie można mu wskoczyć i zapomnieć o roszczeniach. Jest niewielka szansa że karnie się go trochę poszarpie.

To dlatego że musiał za dużo płacić Ukraińcom których zatrudniał na czarno, gdyby tylko podatki i płaca minimalna były niższe to nie musiałby tak oszczędzać na materiałach. Teraz pewnie siedzi płacze, żona go rzuciła i zabrała dzieci, trochę empatii etatowcu xD.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, nicon said:

 

Gdyby nie te zasrane sanepidy i prawa pracy, Polska wyglądałaby już tak. No może trzeba by jeszcze obniżyć podatek i ten śmieszny ZUS, ale tylko przedsiębiorcom bo taki wysoki płacą, szczególnie w porównaniu do uopowcow wpadających w II próg. 
 

image.jpeg.a675a6b578360a59a953f316be1dd672.jpeg


Jak to w drugi próg? Kto to widzioł tyle zarabiać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dwie kolejne obserwacje po przerzuceniu części stosu:


Gdzies w przestrzeni publicznej krąży przekonanie, ze biedry, lidle itp. wydrenują rynek pracy z niedocenionych i źle opłacanych, wykształconych pracowników. Bo „na kasie w biedrze zarobię więcej niż u prywaciarza”. No i to chyba same dyskonty i zielone płazy rozpowszechniały tę plotkę. Ilość tych dobrze wykształconych, co się dorobili „na kasie” i chcą jednak szybko zmienić środowisko jest dla mnie osobiście szokująco wysoka.


Druga kwestia to ogromna liczba szkół, szkółek, jakiś dziwacznych tworów edukacyjnych, które masowo produkują „absolwentów” niczego. Masakra. Ludzie kończą po 3-4 szkoły od technik komputerowych przez sprzedaż po wizaż a i tak lądują w fmcg, obuwniczym, albo na recepcji w fitnessklubie. Naprawdę ten kraj potrzebuje zreanimować szkolnictwo zawodowe z prawdziwego zdarzenia.

 

Edytowane przez Valygaar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Valygaar napisał(-a):

Dwie kolejne obserwacje po przerzuceniu części stosu:


Gdzies w przestrzeni publicznej krąży przekonanie, ze biedry, lidle itp. wydrenują rynek pracy z niedocenionych i źle opłacanych, wykształconych pracowników. Bo „na kasie w biedrze zarobię więcej niż u prywaciarza”. No i to chyba same dyskonty i zielone płazy rozpowszechniały tę plotkę. Ilość tych dobrze wykształconych, co się dorobili „na kasie” i chcą jednak szybko zmienić środowisko jest dla mnie osobiście szokująco wysoka.


Druga kwestia to ogromna liczba szkół, szkółek, jakiś dziwacznych tworów edukacyjnych, które masowo produkują „absolwentów” niczego. Masakra. Ludzie kończą po 3-4 szkoły od technik komputerowych przez sprzedaż po wizaż a i tak lądują w fmcg, obuwniczym, albo na recepcji w fitnessklubie. Naprawdę ten kraj potrzebuje zreanimować szkolnictwo zawodowe z prawdziwego zdarzenia.

 

Kończą wyższe szkoły gotowania na gazie, a oczekiwania są jakby kończyli WAT, UJ lub zagraniczne prywatne uczelnie. Tyle co się nasłuchałem...

Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia. @mario1971czy przez ostatnie 5 lat, podniosłeś ceny swoich usług? Jeśli tak, to dlaczego to zrobiłeś?


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krakus1 napisał(-a):

od jakiej sumy zaczyna się wysoki zarobek netto w PL i w EU ?

 

 

Jezeli zarabiasz w NL na umowe o prace powyzej 5tys€ netto to juz jest wysokie zarabianie

Szefowa dzialu finansowego (cos jak glowna księgowa) 5,5tys€

Policjant podkomisarz (przed emerytura) 3,8tys€ plus funkcyjny dodatek

Corka jest aplikantem u adwokata i dostaje 3,3-3,5tys€

Wszystko netto po zaliczkach podatkowych

 

tapatalked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, nicon napisał(-a):

Tylko istnieje ostra asymetria na niskopłatnych stanowiskach między robotnikiem a pracodawcą. Gdyby znieść płacę minimalną to januszeksy nadal płaciłyby 5zł/h jak w 2000.

Sorry Nicon, jak Cię lubię:) to pitolisz teraz jak jak pijany opos;) 
Jedynym wytłumaczeniem jest to, że pewnie nie prowadzisz firmy. Pensja minimalna jej drastyczny wzrost to jest pierwsza kostka domino. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

Kończą wyższe szkoły gotowania na gazie, a oczekiwania są jakby kończyli WAT, UJ lub zagraniczne prywatne uczelnie. Tyle co się nasłuchałem...

Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia. @mario1971czy przez ostatnie 5 lat, podniosłeś ceny swoich usług? Jeśli tak, to dlaczego to zrobiłeś?

Producenci podnosili ceny produktów, które mam w dystrybucji, dzięki czemu z roku na rok generuję większą sprzedaż. Natomiast marżę procentową utrzymuję od lat na zbliżonym poziomie. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Producenci podnosili ceny produktów, które mam w dystrybucji, dzięki czemu z roku na rok generuję większą sprzedaż. Natomiast marżę procentową utrzymuję od lat na zbliżonym poziomie. 

Głównie spożywka?


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Autor1984 napisał(-a):

Głównie spożywka?

W 100%. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, nicon napisał(-a):

empatii etatowcu xD.

nie muszę, już nie jestem etatowcem xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Czujnik napisał(-a):

 

 

Jezeli zarabiasz w NL na umowe o prace powyzej 5tys€ netto to juz jest wysokie zarabianie

Szefowa dzialu finansowego (cos jak glowna księgowa) 5,5tys€

Policjant podkomisarz (przed emerytura) 3,8tys€ plus funkcyjny dodatek

Corka jest aplikantem u adwokata i dostaje 3,3-3,5tys€

Wszystko netto po zaliczkach podatkowych

 

tapatalked

dzięki za informację 👍, tylko czy te dochody pozwalają na życie typu wynajem /ratę  apartamentu w dobrej dzielnicy czy domu premium na przedmieściach , premium samochód , wakacje w porządnych hotelach , porządne ubrania ..itd ? nie chodzi mi o to co nam mówią statystyki że to wysoki dochód , ale o dochód który naprawdę generuje wysoki poziom życia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.