Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

To jest akurat zaplecze serwisu Porsche.

Powyższe eksponaty były w Polsce gościnnie :)


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liczniki pewnie skręcone :P  świetne auta, najbardziej mnie ciekawi wskaźnik temperatury cylindrów, w "seryjnych" modelach chyba nic takiego nie było?

Ja z chęcią wybrałbym się do garaży BMW M GmbH, też mają niezłe skarby jak e34 M5 cabrio, X5 LM czy oficjalnie przez 20 lat nieistniejące M8 :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja cześć została wysłana z Anglii w poniedziałek a dzisiaj rano dotarła już do mnie. Szybko

Teraz tylko zobaczymy czy będzie wszystko pasować


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, to pierwsze to jest jakaś rzadka wersja 927-mki? Pierwszy raz taką widzę, a myślałem że 927 może być tylko brzydka ;)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców i posiadaczy A6. Czy standardowy system muzyczny w jest dobry i czy dokupienie pakietu Bose jest warte. Niestety opcja B&O jest chora (6000EUR) a nie mam możliwości stwierdzenia tego w salonie (po prostu nie mają...)

 

Z góry dzięki za opinie


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 6k EUR mógłbyś mieć wybitne nagłośnienie na zestawie Focal Utopia Be Active No. 7 + Brax Matrix X4 + Clarion HX-D2 + wytłumienie matami Dynamat + okablowanie SoundQuest + cała aplikacja ;) Przynajmniej w Polsce w takich miejscach jak AudioComplex z Poznania.

Bose jest dobre, ale z pewnością "d*py nie urywa". Bas jest ponadprzeciętny, średnicy brak, wysokie akceptowalne. Jeżeli zależy Ci na dobrym audio, a nie kupujesz tego Audi na leasing/firmę na 4-5 lat, i chcesz doinwestować to polecam "after-market", czyli wizytę w zakładzie specjalizującym się w aplikacjach systemów audio i nie mam na myśli tych, którzy ładują dwie 30-litrowe skrzynie z bass-reflexem i wielkimi basami, by dach falował przy lepszym bicie ;)

B&O, podobnie jak samochodowy LINN, Dynaudio czy Mark Levinson, nawet te montowane fabrycznie w Bugatti, VW Pheaton czy Aston Martin'ie, niestety, technicznie(ceny podzespołów) jak i dźwiękowo, warte jest 2-4k PLN. 

Car Audio to przede wszystkim wygłuszenie odpowiednimi matami, dodatkowe zasilanie, odpowiednie zestrojenie zwrotnic, radio spoza systemu nawigacji(te są generalnie słabe, gdyż nikt nie bawi się w aplikację kości pokroju TDA1541, ESS Sabre czy PCM1704 w, nawet najbardziej zaawansowanych systemach fabrycznych, nawet tych z 7-mek, S-ek i A8-mek).


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuje na firmę. Przesiadam się na Audi ze względu na cenę pojazdu (duży rabat) i prostu tani leasing (1%). Prywatnie mam MB a służbowo A4. Niestety w tym A4 standardowy zestaw muzyczny jest tak mizerny że to jest żenujące. Standardowy w MB (W204) jest dobry - może nie oszałamiający ale przyzwoity. Stąd moje obawy o dźwięk standardowego zestawu w A6.

 

Dzięki za radę - Bose opcja jest za 600eur - do zaakceptowania.


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Tomek się odezwie, z tego co zrozumiałem zadowolony był ze swojego Bose sound w A6 , dopłata 600 czegokolwiek, nie wydaje się zbyt wysoka

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, to pierwsze to jest jakaś rzadka wersja 927-mki? Pierwszy raz taką widzę, a myślałem że 927 może być tylko brzydka ;)

To jest prototyp zbudowany na bazie 968, podobieństwo dość zauważalne aczkolwiek widać elementy stylizacyjne 928.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@switch107 - mam aktualnie A6 C7 z bose i mogę polecić ten system. Nie jest on może idealny dla wielbicieli supermocnego basu, ale generalnie daję radę. Czystość, przestrzenność, kultura pracy głośników (brak brzęczeń czy innych przekłamań). Jak większość tego typu systemów lepiej sprawdza się przy głośniejszym odsłuchu. Beznadziejna jest tylko jakość audio streamingu z Iphone'a po bluetooth, ale z płyty, czy z dysku twardego jest rewelacyjnie.

Generalnie słuchałem różne systemy w Audi i w BMW (poprzednio miałem BMW F10) i powiem tak:

- podstawowe systemy to porażka, chociaż ten w Audi jest trochę lepszy niż w BMW

- system HI-FI w BMW jest też trochę gorszy niż Bose w Audi

- B&O to praktycznie sala koncertowa, ale naprawdę trzeba mieć wyczulone ucho, żeby wyraźnie dostrzec różnice w stosunku do Bose. Ja je słyszałem tylko przy muzyce poważnej.

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600 Eur, z pewnością wart jest ten BOSE. Bałem się, że mówimy o 2k EUR za BOSE i 6k EUR za B&O. 

Jakościowa różnica między BOSE, a B&O jest 2 do max 3 -krotnie wyższa na korzyść B&O, a cenowa, jak widać 10-krotna. 

B&O to przede wszystkim design, marketing, marka(w sensie prestiżu, nie dźwięku), ładne wizualne wykończenie, jednak B&O jest kilka klas niżej niż systemy, dobrze zaaplikowane(wygłuszenie, zasilanie etc), takich producentów jak BRAX, Steg serii MSK, Zapco Studio, Xtant, Alpine F1(radio, procesor i zestawy głośnikowe na przetwornikach Scan-Speak), Focal Utopia Be Active. 

Bierz Bose, to bardzo przyzwoite nagłośnienie. Przez 7 lat mieliśmy MB W210 z Bose, i słuchało się przyjemnie ;)

 

Generalnie z audio jest tak, że, tak jak pisze Tomek, po części trzeba mieć wrażliwy słuch(choć nie jest to konieczne), być osłuchanym z dobrą muzyką, mieć porównanie(własne system/y odniesienia lub wizyty na AudioShow typu Munich High-end etc), i, przede wszystkim, przywiązywać dużą wagę do audio i muzyki.

Z pewnością nie warto dopłacać do B&O aż 6k EUR(dźwiękowo jest warte 1k-1.5k EUR MAX!), LINN, Mark Levinson czy Dynaudio - ale tych samochodowych, bo takie sprzęty domowe jak - LINN LP12 czy Majik, Mark Levinson No. 380S czy No. 32 Reference, Dynaudio Consequence, to zupełnie inne produkty, wykonane przez TEGO producenta, we właściwych zakładach ;) 

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Tomek i Jakub za poradę. Zdecydowałem się dopłacić do Bose. Słucham z SD i z Spotify. Jeżeli na SD jest ok to mnie satysfakcjonuje. 

 

Standardowy system w MB (mam W204, przypuszczam że nie popsuli w W205) jest dobry. W BMW (miałem E90) nawet nie chce mi się komentować - mogę tylko powiedzieć wystrzegajcie się. Audi (B8) jest może lepszy ale też beznadziejny. 

 

Jest szansa że dostarczą samochód przed końcem roku to wtedy napiszę jak to wypada w porównaniu z MB.

Edytowane przez switch107

nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czarny popieram kolegów wyznających ta święta zasadę może i się brudzi może i się kurzy ale i tak jest piękne moja lekko przykrzona żabeczka :)

post-77815-0-32257500-1432920197_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buchachacha, co za kretyn... I to jeszcze w drodze do matecznika... Kocham moje miasto :D


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do E39 - tym razem w miarę mocna wersja (też czarna, chociaż granatowa) :)

post-245-0-91449900-1432929761_thumb.jpg

Edytowane przez lewandek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Ladna :)

To m5 prawda?

Ktory Rok... Bo wygloda na taka mlodsza... Do tego Ten individual ;)

Gratuluje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, M5 z 2001 roku, czyli wersja po lifcie. Dziękuję bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówią, że w rs6 chcieli ubezpieczenie wyłudzić. Auto demówka z poznańskiego salonu. Co do BMW to fajna, Renówka zresztą też. Prawka lecą w całym kraju, a gawiedź sie rozbija coraz mocniejszymi autami ;)

Ja zaraz dosiadam moje 272 PS i jade się pomoczyć na termy w Uniejowie ;)

Na łapce G-SHOCK ;)

Edytowane przez Osiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory, kolory...

Z założenia, w teorii bo życie często stawia nas w sytuacji bez wyboru, akceptowalne są tylko 3 kolory aut: Czarny, czerwony i biały. ;)

 

PS Nie mam żadnego z nich. :(

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.