Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Ślepa uliczka motoryzacji to jest dla f126 trafne określenie.

 

Aż tak bym się nie rozpędzał z osądami, będzie kolejna moda na retro i wzorem 500 czy mini wymyślą jakieś nowe wcielenie które zawojuje lokalny rynek nostalgicznych dziadków ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis pozstaje 126p swap silnika chocby punto 1,2, a przy 1.4T to już w ogole pocisk. (ale nie każdy o ogarnie bez ABS, ESP) czy też odnowienie zgodnie z oryginałem, a z nowości  junak na chinskich czesciach.  Kiedyś produkcja osobowych, dostawczych, cieżarowych, autobusów, motorowerów, motocykli.  


Widać różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nostalgia była i będzie, f126 jakby nie było w ustroju niedoboru wszystkiego zmotoryzowal PRL. Dodatkowo ludzie mojego pokolenia pamiętają, że pomimo kiepskiego spasowana, wykonania i byle jakich materiałów tenże pojazd był obiektem pragnień wielu rodzin i czekano na niego latami, o ile wogóle był w zasięgu Kowalskiego.

Edytowane przez Balansujący Na Osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nostalgia była i będzie, f126 jakby nie było w ustroju niedoboru wszystkiego zmotoryzowal PRL. Dodatkowo ludzie mojego pokolenia pamiętają, że pomimo kiepskiego spasowana, wykonania i byle jakich materiałów tenże pojazd był obiektem pragnień wielu rodzin i czekano na niego latami, o ile wogóle był w zasięgu Kowalskiego.

Podobnie jak na pralkę, kolorowy telewizor czy telefon. Takie parszywe upodlające czasy kiedy obiektami pożądania były rzeczy podstawowe włącznie z papierem toaletowym. PF126 to drogie, małe, powolne, głośne, awaryjne i prymitywne gówno, które nigdy nie powinno być w ogóle brane pod uwagę jako samochód bo nim nie jest.

Edytowane przez Parówkowy skrytożerca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak na pralkę, kolorowy telewizor czy telefon. Takie parszywe upodlające czasy kiedy obiektami pożądania były rzeczy podstawowe włącznie z papierem toaletowym. PF126 to drogie, małe, powolne, głośne, awaryjne i prymitywne gówno, które nigdy nie powinno być w ogóle brane pod uwagę jako samochód bo nim nie jest.

 

Miał zalety, był stosunkowo bezawaryjny czego nie można było powiedzieć o Syrenkach, Trabantach czy nawet Fiatach 125p. Łatwy w naprawie. Przypominam, że nie tylko w Polsce i nie tylko w bloku wschodnim zmotoryzowano kraj popierdem. Wystarczy spojrzeć na Fiata 500, czy brytyjskie Mini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Pamietam te wytlaczanki po jajkach za tylnym siedzeniem, i wichmajster do wlaczania ogrzewania na tylnej kanapie, do dzis pamietam jak egzaminator prosil dziewczyne na tylnej kanapie zeby rozchylila nogi bo chce wlaczyc ogrzewanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę fakt, że dla wielu meblościanka, mieszkanie w bloku, pralka, czy 126p były krokiem naprzód, nie widzę w tym nic uwłaczającego.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale Wam się zebrało na wspominki :)

ja pierwsze podróże z rodzicami po Europie odbyłem w 126p tyle, że jeszcze tym bardziej włoskim, spanie na tylnej kanapie podczas podróży przez Rodopy czy nad Balaton do tej pory wspominam

 

na tamtym spocie były i maluchy, właściwie na każdym są i to w dużej ilości, niektóre po grubszych tuningach, niektóre w oryginale, przyznam, że się zastanawiałem czy malca nie kupić ale jednak stanęło na elco, który fajnie się prezentuje przy malaczu sąsiada :)

f23c0699c057bfa8782ba38c453d223c.jpgdb1c247ea2dbf809a64909c447527ff4.jpg1b0903e6098a0c8b0bdd0db94128b65c.jpgcf90fb1a57606939e8c0260fe1e2132d.jpgfd638622cb20e7c3f49742f3219dbfbb.jpg

 

Taplaltakl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten czerowny to jakaś limitowana wersja wyścigowa czy własna robota?

Edytowane przez igi59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten czerwony to nie jest przypadkiem sąsiadem Kozmo? albo dobrym znajomy, że tak powiem?


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie,

 

jakie opony na zimę polecacie.  Potrzebuję 185/60 r 14 więc nawet klasa premium nie jest zbyt droga ale nie wiem czy warto się napinac do 75km ibizy

Niższe  ceny mają 175/65 r14 tylko nie wiem  czy zmieniać na węższe.

 

Zastanawiałem się nad Nokianami wr D3 lub WR d4 lub uniroyal MS77.

 

Macie jakieś doświadczenia z powyższymi? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokiany to dobry wybór. Ja jeżdżę na D3, a podobno D4 są jeszcze lepsze.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokian to bardzo dobry wybór...polecam


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Maxis, wielosezonowe, kiepskie z deka na śliskim i ogólnie jakies takie lekko do du...y, ale ładne, mają symetryczny bieżnik kierunkowy. Czyż dla nas wielbicieli pięknych czasomierzy nie styl jest najważniejszy? Bezpieczeństwo, phi... Cóż za oklepany frazes :-)


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potem zbieracie rozmazanych na przejściach pieszych, bo hamujący miał marketowy shit na kołach... A nie, to drogówka...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na Nokianach D4 i z czystym sumieniem mogę je polecić.


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokiany mają bardzo dobre zachowanie na śniegu ale bardzo przeciętne na wodzie - to jest opona na typową zimę. Modele Goodyear, Dunlop czy Continental są nie gorsze na śniegu a lepsze na mokrym, i one są teraz zwycięzcami testów. Śniegu w zimie w miastach ostatnio prawie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potem zbieracie rozmazanych na przejściach pieszych, bo hamujący miał marketowy shit na kołach... A nie, to drogówka...

No cóż, moje służbowe Doblo, 130 z górki ledwo wyciąga, tak porażającą ma moc 95 KM. Po osiągnięciu 30 km/h jest już prawie odcina i czas na dwójkę. Silnik 1,4 już w lżejszym Bravo był nieporozumieniem (miałem taki) To teraz wyobraźcie sobie, że na mokrym nie da się ruszyć bo zrywa przyczepność. Takie nam państwo opony zafundowało. Jak deszcz pada to wielu zjeżdża do fabryki pisać papiery.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy jeżdzie na jedynce do odcinki to sie nie ma co dziwić, ze na mokrym  zrywa przyczepność.

Jak sie dba to sie ma, jak sie niszczy to sie sypie.  Nie wina sprzetu a uzytkownika i obslugi.

 

 

 

 

 

Panie i panowie,

 

jakie opony na zimę polecacie.  Potrzebuję 185/60 r 14 więc nawet klasa premium nie jest zbyt droga ale nie wiem czy warto się napinac do 75km ibizy

Niższe  ceny mają 175/65 r14 tylko nie wiem  czy zmieniać na węższe.

 

Zastanawiałem się nad Nokianami wr D3 lub WR d4 lub uniroyal MS77.

 

Macie jakieś doświadczenia z powyższymi? :)

 

 

Smialo mozna zamieniac te rozmiary

 

post-95072-0-61005500-1540730341_thumb.jpg

 


post-95072-0-18676400-1540730699.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 30 jest odcinka, nie jeździ się do odcinki.


Oglądam sobie właśnie:


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycinanki yamahy R1 zniknęły ze strony Yamahy. I co tu zrobić, moze by tak zbudować replikę lotusa 7? w skali 1:5, moze z silnikiem od R1? Widzę, ze będzie trudno, co sądzicie?

post-70090-0-51099600-1540752638_thumb.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze próby z budową ramy. Profil stalowy o przekroju kwadratowym 25x25 mm, tu w skali 1:5 i z papieru

post-70090-0-02541300-1540888300_thumb.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.