Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Prawda jest taka, przynajmniej w moim przypadku, że wielkość samochodu determinuje ilość bagażu.

Jak jedziemy rodzinnie dużym samochodem na weekend to często jesteśmy załadowani "po dach", a bo jest miejsce to weźmiemy jeszcze to i jeszcze tamto, może się przyda.

A jak jedziemy małym samochodem nawet gdzieś daleko, to bierzemy mniej mniej rzeczy, tylko to co realnie potrzebne i np. w tym roku w podróż na 20 dni i dystans łączny 4000 km zmieściliśmy się do bagażnika 265 litrów. Rodzina 2+2 i do tego mały pies. I nie było rzeczy, której by nam zabrakło. Najlepsze w tym było, że jak przyszło co do czego to jeszcze karton wina z winnicy wszedł + drugi rozpakowany na butelki i jeszcze sporo piwa, które nam zasmakowało. :)

Da się, tylko trzeba chcieć. Oczywiście jak ktoś ma małe dzieci, foteliki, wózki i wanienki to trochę co innego.

Edytowane przez agremi

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, memento mori napisał(-a):

Natomiast widzę u nas w kraju zamiłowanie do kupowania aut z dużym bagażnikiem aby raz w roku przewieźć szafkę lub pralkę.

Dzisiaj można wypożyczyć busa Traficar i za 100zł przewieźć sobie całą kuchnię z ikea jak jest potrzeba, ale to nie ma znaczenia bo Polsce kupuje się SUVy przede wszystkim żeby pokazać status i dominację nad innymi osobnikami na drodze. Tutaj panuje sowiecka mentalność, gdzie "maszynu" to jest pierwszy i najważniejszy sposób na pokazanie bogactwa. Ma to jednak swoje plusy, bo można nosić bezpiecznie drogie zegarki.

 

EDIT: Był kiedyś taki redaktor Kuźniar, on miał sposób na darmowe wanienki i foteliki za granicą xD.

Edytowane przez nicon

1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się duży (choć raczej średni, bo tylko 550l) bagażnik w GLC przydaje częściej niż raz w roku. Od wiosny zaczynam prace na ogrodzie, gdzie po złożeniu tylnej kanapy przewożę jednorazowo nawet 14 worków z korą, często po 10 worków torfu czy innej ziemi lub większe rośliny w donicach. Raz w roku trzeba zawieźć kosiarkę do serwisu, cztery rowery na przegląd, że o bieżących tygodniowych zakupach nie wspomnę. Na 2 tygodniowe wakacje (4 dorosłe osoby + pies) zabieram 3 walizki  - jedną dużą i dwie średnie, a pies jedzie w przenosce na tylnej kanapie. Nie mam potrzeby montowania trumny na dachu. Tak, duży bagażnik to podstawa, a większe i wyższe auto typu SUV to komfort dla mojego kręgosłupa i zarazem bezpieczeństwo. Napęd na 4 koła jest nie do przecenienia w dzisiejszych czasach.   

 

*a jak zawieźć na serwis, to i później odebrać... 😊


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, nicon napisał(-a):

EDIT: Był kiedyś taki redaktor Kuźniar, on miał sposób na darmowe wanienki i foteliki za granicą xD.

A jeszcze mu ludzie w komentarzach radzili, żeby w trasie się trzymał za Polskim Busem (obecnie Flixbus) żeby mieć darmowe wifi w podróży 😆.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż wyguglałem o co chodzi z tym Kuźniarem, bo nie znałem sprawy. Niezła wiocha, co tu dużo gadać.


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ideałem jest kombi, głównie ze względu na budowę samochodu która umożliwa dość szybkie, ciche i ekonomiczne pokonywanie tras (powierzchnia czołowa mniejsza niż w przypadku SUVa) oraz spory bagażnik, ale niestesty producenci odchodzą od tego typu samochodów.

 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Mnie się duży (choć raczej średni, bo tylko 550l) bagażnik w GLC przydaje częściej niż raz w roku. Od wiosny zaczynam prace na ogrodzie, gdzie po złożeniu tylnej kanapy przewożę jednorazowo nawet 14 worków z korą, często po 10 worków torfu czy innej ziemi lub większe rośliny w donicach. Raz w roku trzeba zawieźć kosiarkę do serwisu, cztery rowery na przegląd, że o bieżących tygodniowych zakupach nie wspomnę. Na 2 tygodniowe wakacje (4 dorosłe osoby + pies) zabieram 3 walizki  - jedną dużą i dwie średnie, a pies jedzie w przenosce na tylnej kanapie. Nie mam potrzeby montowania trumny na dachu. Tak, duży bagażnik to podstawa, a większe i wyższe auto typu SUV to komfort dla mojego kręgosłupa i zarazem bezpieczeństwo. Napęd na 4 koła jest nie do przecenienia w dzisiejszych czasach.   

 

*a jak zawieźć na serwis, to i później odebrać... 😊


 

Zapomniałeś o snorkelu, dwu calowym lifcie, trapach, farmjacku i wyciągarce 😑


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, nicon napisał(-a):

...bo Polsce kupuje się SUVy przede wszystkim żeby pokazać status i dominację nad innymi osobnikami na drodze. Tutaj panuje sowiecka mentalność, gdzie "maszynu" to jest pierwszy i najważniejszy sposób na pokazanie bogactwa.

 

EDIT: Był kiedyś taki redaktor Kuźniar, on miał sposób na darmowe wanienki i foteliki za granicą xD.

Skąd takie przekonania? Wujek Janusz kupił? Potrącił Cię jakiś gbur w GLSie? Sąsiad nosi czapeczkę Audi Q7? Szef zajmuje dwa miejsca swoim Range Roverem?

Skąd taki obraz właścicieli SUVów? To mnie bardzo intryguje.

Mi się zawsze wydawało, że SUV jest praktyczniejszy i znacznie wygodniejszy od całej reszty typów nadwozi. Ale jednak nie... @rafalmostynie kupuj GLE - sowieciarzu!


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

Skąd takie przekonania? Wujek Janusz kupił? Potrącił Cię jakiś gbur w GLSie? Sąsiad nosi czapeczkę Audi Q7? Szef zajmuje dwa miejsca swoim Range Roverem?

Skąd taki obraz właścicieli SUVów? To mnie bardzo intryguje.

Mi się zawsze wydawało, że SUV jest praktyczniejszy i znacznie wygodniejszy od całej reszty typów nadwozi. Ale jednak nie... @rafalmostynie kupuj GLE - sowieciarzu!

Nie ma co się nakręcać. Epatowanie bogactwem jest w złym tonie, ale i krytyka "tych co mają", tylko dlatego że mają, jest dość słaba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Co innego jak jedziesz na urlop autem, a co innego jak samolotem. Zarówno ja, jak i żona, z racji bardzo częstych podróży służbowych, potrafimy się spakować w małą walizkę na dosłownie godzinę przed podróżą - dokładnie wiemy co wziąć. Ale jak jedziemy do rodziny do Polski samochodem to jesteśmy zapakowani pod sufit. Nie tyle naszymi rzeczami, a raczej winem, jedzeniem, czy różnymi gadżetami które wieziemy dla rodziny/znajomych. 

 

Pisałem wyłącznie o wyjazdach autem. 🙂

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Autor1984 napisał(-a):

nie kupuj GLE - sowieciarzu!

 

Ech ... @rafalmosty chciał się rozpytać o nową furkę, a tu forumowa egzegeza że jest ruską onucą ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mroova napisał(-a):

 

Ech ... @rafalmosty chciał się rozpytać o nową furkę, a tu forumowa egzegeza że jest ruską onucą ... 

Jest znacznie gorzej; to nie egzegeza, to przekonanie.

 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mroova napisał(-a):

 

Ech ... @rafalmosty chciał się rozpytać o nową furkę, a tu forumowa egzegeza że jest ruską onucą ... 

 

2 minuty temu, Autor1984 napisał(-a):

Jest znacznie gorzej; to nie egzegeza, to przekonanie.

 

Całe szczęście, że niektórzy, nie są w stanie mnie obrazić🤷🏻‍♂️

Dobrego weekendu dla wszystkich posiadaczy aut, w szczególności typu SUV💪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, rafalmosty napisał(-a):

Dobrego weekendu dla wszystkich posiadaczy aut, w szczególności typu SUV💪

 

Thanks from mountain !  - od wiosny mam jeździć Australem 😵

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, rafalmosty napisał(-a):

 

Całe szczęście, że niektórzy, nie są w stanie mnie obrazić🤷🏻‍♂️

Dobrego weekendu dla wszystkich posiadaczy aut, w szczególności typu SUV💪

Szkoda, że nie mam SUV-a... ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, rafalmosty napisał(-a):

 

Całe szczęście, że niektórzy, nie są w stanie mnie obrazić🤷🏻‍♂️

Dobrego weekendu dla wszystkich posiadaczy aut, w szczególności typu SUV💪

Ja nie mam problemu z wyborem auta, bo odkąd moja żona wzięła SUVa Volvo 11 lat temu, to już 4 przerabiamy. A że to są jej służbowe, to ona w sumie decyduje. A na jakiekolwiek sugestie że możnaby co innego spróbować, słyszę:  - A po co?😂

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, rafalmosty napisał(-a):

 

Całe szczęście, że niektórzy, nie są w stanie mnie obrazić🤷🏻‍♂️

Dobrego weekendu dla wszystkich posiadaczy aut, w szczególności typu SUV💪

A ja mam minivana 😁😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę że ten mały scenic mimo upływu lat pod względem praktyczności to biję na głowę te wszystkie SUVy 🤔🤔🤔

coffre1.jpg

Edytowane przez TomcioMiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pewnie ma z 1,5t ładowności. 😉


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, TomcioMiki napisał(-a):

Tak sobie myślę że ten mały scenic mimo upływu lat pod względem praktyczności to biję na głowę te wszystkie SUVy 🤔🤔🤔

coffre1.jpg

Nie...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja żona spakowana na tygodniowy wyjazd z dwójką nastolatków .78a32c7a8e8053bd03bfe08d7f6f68bd.jpg6f011532181c07785a3c6e67817a6c1b.jpg

Gesendet von meinem SM-T875 mit Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie się rozkręciło 😊

Jako przedstawiciel polskiej mentalności spieszę z wyjaśnieniem czemu SUV. 

Po 1. Bezpieczeństwo, prowadzę gabinety stomatologiczne i jeżdżę sporo między wojewodztwami, drogami gdzie są sarny i łosie. Jeżdżę przesadnie przepisowo( wspomniany fiat500 czasem mnie wyprzedza) gdyż na takich trasach wole zachować czujność. Raz na tysiąc wypadków łoś tak trafi, że nie zależy to od Ciebie a od auta, mam wrazenie że jak już mam mieć zdarzenie jeden na tysiąc to wole je mieć i przeżyć w gle niż fiacie.

2). Wyżywam się na torze. 

3). Praktyczność jak się jeździ raz na miesiac do rodziny w suvie jest ponad wszelkią Miarę( w dużej rodzinie oczywiście), aczkowiek a6 kombi spełnia podobne wymogi.

4) wygoda siedzenia wyżej i pneumatyczny zawias daje mi minimalnie bardziej giętki kręgosłup przed zabiegami niż sztywny w hothatchu czy sedanie 😊


Takie wolne myśli i absolutnie szanuje wszystkie poglądy, typu wrzucanie walizek do samolotu a samemu jadę autem. Wolny kraj i oby każdemu było wygodnie ;) 


ps. Fotka apropo praktyczności, z przymrużeniem.
 

87e3b62f-b7c7-4c46-a6e0-9cf7dc041549.jpeg

949eba25-b5b9-451a-becb-f38dc713e821.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

I pewnie ma z 1,5t ładowności. 😉

A co ja cegły wożę 😁😁😁

2 godziny temu, kiniol napisał(-a):

Nie...

Co nie 🤔🤔🤔

48 minut temu, Lynx27 napisał(-a):

Ale fajnie się rozkręciło 😊

Jako przedstawiciel polskiej mentalności spieszę z wyjaśnieniem czemu SUV. 

Po 1. Bezpieczeństwo, prowadzę gabinety stomatologiczne i jeżdżę sporo między wojewodztwami, drogami gdzie są sarny i łosie. Jeżdżę przesadnie przepisowo( wspomniany fiat500 czasem mnie wyprzedza) gdyż na takich trasach wole zachować czujność. Raz na tysiąc wypadków łoś tak trafi, że nie zależy to od Ciebie a od auta, mam wrazenie że jak już mam mieć zdarzenie jeden na tysiąc to wole je mieć i przeżyć w gle niż fiacie.

2). Wyżywam się na torze. 

3). Praktyczność jak się jeździ raz na miesiac do rodziny w suvie jest ponad wszelkią Miarę( w dużej rodzinie oczywiście), aczkowiek a6 kombi spełnia podobne wymogi.

4) wygoda siedzenia wyżej i pneumatyczny zawias daje mi minimalnie bardziej giętki kręgosłup przed zabiegami niż sztywny w hothatchu czy sedanie 😊


Takie wolne myśli i absolutnie szanuje wszystkie poglądy, typu wrzucanie walizek do samolotu a samemu jadę autem. Wolny kraj i oby każdemu było wygodnie ;) 


ps. Fotka apropo praktyczności, z przymrużeniem.
 

87e3b62f-b7c7-4c46-a6e0-9cf7dc041549.jpeg

949eba25-b5b9-451a-becb-f38dc713e821.jpeg

To może takie coś tu i łoś ci nie straszny 😁😁😁

chevrolet_tahoe_gmt900.jpg

Nawet nie poczujesz 😁😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c1.jpg

c2.jpg

c3.jpg

c4.jpg


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.