Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Andrzej Wachowicz napisał(-a):

@Beniowski

W Belgii rezydentowi nie wolno jezdzic na obcej rejestracji ( znaczy sie jak bedziesz jezdzil a cie zlapia to zaplacisz kare ). A we Wloszech ?

 

pozdrawiam

 

 

Chyba też nie - my mamy włoską od zawsze. Muszę sprawdzić. Ale ja piszę o Neapolu, a tam jest wszystko postawione na głowie.

15 minut temu, Tommaso napisał(-a):

Na podobnej zasadzie wypożyczano sportowe auta do Francji, bo tam jest ogromny podatek rejestracyjny na takie auta. Problemy pojawiają się w razie wypadku, jak Policja zacznie drążyć. 

We Włoszech też jest taki podatek od mocy, nazywa się superbollo.

Założona na podstawie art. 23 dekretu Ocalmy Włochy z 2011 r. superpodatek samochodowy to dodatkowy podatek, który muszą uiścić właściciele samochodów, jeśli moc przekracza 185 kW. W rzeczywistości za każdy dodatkowy kilowat trzeba zapłacić o 20 euro więcej oprócz opłaty za podatek samochodowy. Kwota superpodatku ulega obniżeniu po pięciu, dziesięciu i piętnastu latach od daty produkcji pojazdu odpowiednio o 60, 30 i 15%, natomiast przestaje być wymagalna po dwudziestu latach od daty rejestracji.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Francuz, który ode mnie kupił Bullitta, mówił, że u nich podatek rejestracyjny od nowego Mustanga to 30 tys. euro, natomiast od mojego czteroletniego już "tylko" 7500 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś z innej beczki.

Toyotk-a zaprezentowała niedawno nowego Land Cruiser-a. Uwage zwraca wersja first edition z okrągłymi światłami. 

Fajna zabawka, do tego 3500kg uciągu przyczepy a to już robi robote.

 

IMG-20230917-WA0004.jpg

IMG-20230917-WA0005.jpg

-4yk9kuTURBXy8wODMwOGQ2NS1mNTUwLTQyYTItOGE0OS0zZTZhZjgyMTg4YzQuanBlZ5GVAs0CgADDw94AAaEwBQ.jpeg

IMG-20230917-WA0003.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, LUKASZOWSKI napisał(-a):

Może coś z innej beczki.

Toyotk-a zaprezentowała niedawno nowego Land Cruiser-a. Uwage zwraca wersja first edition z okrągłymi światłami. 

Fajna zabawka, do tego 3500kg uciągu przyczepy a to już robi robote.

 

IMG-20230917-WA0004.jpg

IMG-20230917-WA0005.jpg

-4yk9kuTURBXy8wODMwOGQ2NS1mNTUwLTQyYTItOGE0OS0zZTZhZjgyMTg4YzQuanBlZ5GVAs0CgADDw94AAaEwBQ.jpeg

IMG-20230917-WA0003.jpg

Przód podobny do Fj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne. I ten nowy i te stare. Obecny model mi się natomiast nie podoba…


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, LUKASZOWSKI napisał(-a):

Może coś z innej beczki.

Toyotk-a zaprezentowała niedawno nowego Land Cruiser-a. Uwage zwraca wersja first edition z okrągłymi światłami. 

Fajna zabawka, do tego 3500kg uciągu przyczepy a to już robi robote.

 

IMG-20230917-WA0004.jpg

IMG-20230917-WA0005.jpg

-4yk9kuTURBXy8wODMwOGQ2NS1mNTUwLTQyYTItOGE0OS0zZTZhZjgyMTg4YzQuanBlZ5GVAs0CgADDw94AAaEwBQ.jpeg

IMG-20230917-WA0003.jpg

 

Z zewnątrz wersja z okragłymi lampami rewelacyjna (ogólnie mam słabość do aut z okragłymi lampami od Stara 200 po Gelendę 😁). 

 

Natomiast pomimo ceny 300-400k jakość wnętrza to nadal Toyota. Nie chodzi mi o to,że ma być prawdziwe drewno, skóra od podłogi po dach itp. Ale to jest zwyczajnie słabe, że w tym budżecie w wypasionej edycji First Edition elementy, których kierowca dotyka każdego dnia i ma pod nosem są tak niedorobione. 

 

Żeby było śmieszniej to nie tylko kwestia Toyoty. Jakość wykończenia skórą kierownicy 20 letniego Passata B5 mogłaby dziś być wzorem dla niejednego auta premium.

 

 

IMG_8288.jpeg

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic się nie zepsuło więc w sobotę debiut torowy:)

0ee1dab5e872ea25a1e6adff2edc4a9e.jpg

Wysłane z mojego NE2213 przy użyciu Tapatalka


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na relację. 

A potem wybierzemy się do Łodzi zobaczymy co jest wart na tamtym torze. 

Ja M3 w Łodzi też jeszcze nie byłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, memento mori napisał(-a):

 

Z zewnątrz wersja z okragłymi lampami rewelacyjna (ogólnie mam słabość do aut z okragłymi lampami od Stara 200 po Gelendę 😁). 

 

Natomiast pomimo ceny 300-400k jakość wnętrza to nadal Toyota. Nie chodzi mi o to,że ma być prawdziwe drewno, skóra od podłogi po dach itp. Ale to jest zwyczajnie słabe, że w tym budżecie w wypasionej edycji First Edition elementy, których kierowca dotyka każdego dnia i ma pod nosem są tak niedorobione. 

 

Żeby było śmieszniej to nie tylko kwestia Toyoty. Jakość wykończenia skórą kierownicy 20 letniego Passata B5 mogłaby dziś być wzorem dla niejednego auta premium.

 

 

IMG_8288.jpeg

 

Nie wydaje mi się aby to był standard, ale gdybym odebrał takiego Land Cruisera I zauważył niedoskonałości to ten element byłby do wymiany. Masz gwarancje poza tym.

Mercedes G vs Land Cruiser =zawsze wybrał bym Toyote która tuczona jest na wszystkich kontynentach.

Jasne,  Toyota  nie brzmi tak fajnie ale Mercedes poszedł bardziej w lans niż off road. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zielony.m napisał(-a):

Jeszcze nic się nie zepsuło więc w sobotę debiut torowy:)

0ee1dab5e872ea25a1e6adff2edc4a9e.jpg

Wysłane z mojego NE2213 przy użyciu Tapatalka
 

Będę Cię wypatrywał. G30LCI ginie w tłumie, ale tego dojrzę na pewno.

Pozdrawiam, świetne torowe auto... Podobno! ;)


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, LUKASZOWSKI napisał(-a):

 

Nie wydaje mi się aby to był standard, ale gdybym odebrał takiego Land Cruisera I zauważył niedoskonałości to ten element byłby do wymiany. Masz gwarancje poza tym.

Mercedes G vs Land Cruiser =zawsze wybrał bym Toyote która tuczona jest na wszystkich kontynentach.

Jasne,  Toyota  nie brzmi tak fajnie ale Mercedes poszedł bardziej w lans niż off road. 

 

 

Standard pewnie nie, ale to nie kwestia 1% egzemplarzy tylko pewnie bardziej 30%. Poniżej zdjęcie fotela nowego RS7 Performance (cena 800k PLN). Fotel z IKEA jest lepiej wykończony... nie wspominając o tych po 400kkm przebiegu z B5 ze śmietnika.... 🙄

Od 10 lat to równia pochyła w nowych autach i jakościowy dramat w przypadku skór naturalnych na fotelach i kierownicy pomijając już nawet fakt, że jest mało marek i modeli gdzie w ogóle da się zamówić naturalną skórę.

 

 

47760403_Screenshot2023-09-18at09_23_14.thumb.png.07630bbe45fdc0ee6e893c29515e8201.png

 

1440687923_Screenshot2023-09-18at09_34_07.thumb.png.e47571aaadfa4c3b84ac77792dc661af.png

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://rallyandrace.pl/ustanowiono-nowy-rekord-swiata-0-100-km-h/?fbclid=IwAR1VnbF0d_LK87ERQIsSE1QQhnZz9-_uOxoTVElh_CwWhQbBlNeUpI0yxfc

 

Zespół studentów Politechniki w Zurychu i Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Lucernie pobili dotychczasowy rekord świata w przyspieszeniu od 0 do 100 km/h. Zbudowany przez nich elektryczny bolid dokonał tego w… 0,956 sekundy!


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Landek świetny - szkoda jedynie, że wnętrze jest dość cyfrowe. Plastiki i skóra w Toyotach mi nie przeszkadzają - czas pokazał, że pomimo pierwszych obaw wytrzymują one dość sporo, a to jest najważniejsze w tego typu samochodach. Pierwsze egzemplarze mają pojawić się jednak dopiero za pół roku. Zamówienia od pazdziernika... 

 

Co do skóry - jasne jest, że czasy naturalnych skór i pełnego wykończenia foteli minęły tak jak pisze @memento mori 10 a może i 20 lat temu :)  Bo i po co komu skóra w samochodzie, który i tak nie będzie już sprawny mechanicznie  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, TomASH napisał(-a):

Nowy Landek świetny - szkoda jedynie, że wnętrze jest dość cyfrowe. Plastiki i skóra w Toyotach mi nie przeszkadzają - czas pokazał, że pomimo pierwszych obaw wytrzymują one dość sporo, a to jest najważniejsze w tego typu samochodach. Pierwsze egzemplarze mają pojawić się jednak dopiero za pół roku. Zamówienia od pazdziernika... 

 

Co do skóry - jasne jest, że czasy naturalnych skór i pełnego wykończenia foteli minęły tak jak pisze @memento mori 10 a może i 20 lat temu :)  Bo i po co komu skóra w samochodzie, który i tak nie będzie już sprawny mechanicznie  ;) 

 

Ja już nawet nie mam na myśli trwałości tylko jakość wykonania, obicia/obszycia w fabrycznie nowych autach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Będę Cię wypatrywał. G30LCI ginie w tłumie, ale tego dojrzę na pewno.

Pozdrawiam, świetne torowe auto... Podobno! ;)

 

Mojego G30 trzeba uchem a nie okiem szukac;)


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Tommaso napisał(-a):

Czekamy na relację. 

A potem wybierzemy się do Łodzi zobaczymy co jest wart na tamtym torze. 

Ja M3 w Łodzi też jeszcze nie byłem

Tor w Strykowie to się najlepiej nadaje dla Yarisa GR.

Daj znać jakie wrażenia. W mojej opinii M3 potrzebuje większego toru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zielony.m napisał(-a):

 

Mojego G30 trzeba uchem a nie okiem szukac;)

Niech będzie, dorzucę ucho! :)


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, pechagto napisał(-a):

Tor w Strykowie to się najlepiej nadaje dla Yarisa GR.

Daj znać jakie wrażenia. W mojej opinii M3 potrzebuje większego toru.

 

Zdecydowanie masz rację, ale mam sentyment do tego toru, więc raz chcę się przejechać.

 

Dla M3 stworzony jest Nurburgring, tam będę za dwa tygodnie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ania i Marek jadą, wrzucili właśnie filmik o tym LC. First edition tylko 3000 egzemplarzy.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.