Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Niee, zwykłe C208 ...  Nigdy (tzn. od czterech lat) nie widziałem, by było jeżdżone, strasznie zakurzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może podpowiecie. Szukam auta na dojazdy po krajówkach, 0 autostrady, 200km dziennie między gabinetami, miesięcznie około 4K km. Codziennie ta sama trasa

 Dom -> punkt A -> B -> C -> dom.
Budżet do przemyślenia, ale zależy mi na aucie:

1)bezpiecznym

2)komfortowym

3) w miarę oszczędnym

4) niekoniecznie największym ( typu X7).

W tej kolejności. 

Uwielbiam motoryzację, ale zacząłem już tyle latać moją 760Li, że trochę mi szkoda tyle jej przebiegu trzaskać, chociaż ekonomia jak na ten motor przyzwoita (12,5L). 
Potrzebuje wygodnego woła roboczego, najchętniej na 3-4 lata, zrobię 100-150 k km. 
Obecnie rozważam:

xc60 Diesel( około 200k zł)

bmw x3 diesel ( 250k)

Rav 4 ( 170-200k)

bmw 5 poprzedni gen ( 200-250k)

 

Ewentualnie coś typu Lexus, BMW 3, Audi a4, tańsze i lepiej doposażone. 
 

Musi być 4x4. 

 

Może coś podpowiecie, bo auta do zabawy są, ale trzeba trochę zejść na ziemię i kupić coś do potrzeb :). Auto rodzinne jest w garażu. Trasy w 100% sam, więc może też coś mniejszego? Chociaż sporo lasów w okolicy, to i zwierzyny dużo.. pozdrowienia 

Edytowane przez Lynx27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tesla ogarnie takie dzienne przebiegi, gniazdo siłowe w garażu i po problemie. Z w/w suv chyba najmniej sensowny, patrzyłbym w kierunku 5er - duże, wygodne i bezpieczne. Do tego nie jest na szczudłach przez co lepiej się prowadzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawial na komfort, np s90 z pneumatyka

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jest nowa Mazda CX-60 z 6 cylindrowym rzędowym dieslem 3.3l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lynx27 polecam BMW 5er G30 LCI , z podstawowym silnikiem ON w xDrive , i koniecznie fotelami komfortowymi , będziesz zasypiał  podczas jazdy między gabinetami , i oto chodzi 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mroova napisał(-a):

@Lynx27 do takiego codziennego śmigania po 200 km to może Tesla ?

 

8 godzin temu, trollu napisał(-a):

tesla ogarnie takie dzienne przebiegi, gniazdo siłowe w garażu i po problemie. Z w/w suv chyba najmniej sensowny, patrzyłbym w kierunku 5er - duże, wygodne i bezpieczne. Do tego nie jest na szczudłach przez co lepiej się prowadzi

 

 

Tesla to był pierwszy pomysł, pierwsza myśl. Idea bardzo mi się podoba. Zrezygnowałem jednak, bo zużycie prądu równałoby się zużyciu paliwa, mniej wiecej, nie mam paneli, a do darmowej jazdy potrzebna instalacja circa 7kwh. To koszt w granicach 40-50k PLN. Do tego deprecjacja po 150 tyś km wydaje mi się nieproporcjonalnie większa przy elektryku, nie wiem kto to potem kupi. Są niby wystawione TM 3 Standard po 130-140k zł, ale jak nową można mieć za 160 po dotacji, to jaki sens kupować używkę?

 

8 godzin temu, bober5264 napisał(-a):

Ja bym stawial na komfort, np s90 z pneumatyka

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
 


Fajny klimat, konkurencja dla 5er

5 godzin temu, Mike.77 napisał(-a):

Ciekawa jest nowa Mazda CX-60 z 6 cylindrowym rzędowym dieslem 3.3l.


To też ciekawy temat, muszę podjechać do salonu i się przymierzyć.

1 godzinę temu, Krakus1 napisał(-a):

@Lynx27 polecam BMW 5er G30 LCI , z podstawowym silnikiem ON w xDrive , i koniecznie fotelami komfortowymi , będziesz zasypiał  podczas jazdy między gabinetami , i oto chodzi 😉 

 

To jest jeden z moich głównych nurtów, są duże szanse.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Lynx27 napisał(-a):


Potrzebuje wygodnego woła roboczego, najchętniej na 3-4 lata, zrobię 100-150 k km. 
Obecnie rozważam:

xc60 Diesel( około 200k zł)

bmw x3 diesel ( 250k)

Rav 4 ( 170-200k)

bmw 5 poprzedni gen ( 200-250k)

 

Ewentualnie coś typu Lexus, BMW 3, Audi a4, tańsze i lepiej doposażone. 
 

Musi być 4x4. 

 

Może coś podpowiecie, bo auta do zabawy są, ale trzeba trochę zejść na ziemię i kupić coś do potrzeb :). Auto rodzinne jest w garażu. Trasy w 100% sam, więc może też coś mniejszego? Chociaż sporo lasów w okolicy, to i zwierzyny dużo.. pozdrowienia 

 

np. Lexus NX 4x4 z silnikiem 2500 · Hybryda. Poszukaj na otomoto jest kilka ofert w budżecie. 

Nie szedłbym w elektryka skoro są hybrydy.

Hybryda za ekologię względem diesla, no i małą awaryjność, szczególnie i ogólnie w przypadku Lexusa. 

Dlaczego nie elektryk? 

- w trasie może zabraknąć prądu...

- czas ładowania.

-https://businessinsider.com.pl/gospodarka/tesla-za-300-tys-zl-pokonana-przez-deszcz-czasem-tak-sie-zdarza/rnbgdzn 

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Remy napisał(-a):

Dlaczego nie elektryk? 

- w trasie może zabraknąć prądu...

- czas ładowania.

przy pewnych założeniach (j/w czyli przebieg "wokół komina") to naciągane argumenty. Równie dobrze można się zastanawiać nad zakupem auta "post pandemicznego" bo nawet laweciarze się śmieją, że nie wożą już 5 letnich samochodów tylko te, które świeżo co wyjechały z salonu czy 2-3 latki. Nie chcę ciągnąć w stronę elektryka ale po prostu przy przebiegach 200km dziennie i możliwości ładowania (panele, gniazdo siłowe) nie jest to wrzucanie kamieni do własnych butów - bo tak można nazwać robienie tras 1kkm elektrykiem tak samo jak 2km nowym dieslem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Lynx27 napisał(-a):

Koledzy może podpowiecie. Szukam auta na dojazdy po krajówkach, 0 autostrady, 200km dziennie między gabinetami, miesięcznie około 4K km. Codziennie ta sama trasa

 Dom -> punkt A -> B -> C -> dom.
Budżet do przemyślenia, ale zależy mi na aucie:

1)bezpiecznym

2)komfortowym

3) w miarę oszczędnym

4) niekoniecznie największym ( typu X7).

W tej kolejności. 

Uwielbiam motoryzację, ale zacząłem już tyle latać moją 760Li, że trochę mi szkoda tyle jej przebiegu trzaskać, chociaż ekonomia jak na ten motor przyzwoita (12,5L). 
Potrzebuje wygodnego woła roboczego, najchętniej na 3-4 lata, zrobię 100-150 k km. 
Obecnie rozważam:

xc60 Diesel( około 200k zł)

bmw x3 diesel ( 250k)

Rav 4 ( 170-200k)

bmw 5 poprzedni gen ( 200-250k)

 

Ewentualnie coś typu Lexus, BMW 3, Audi a4, tańsze i lepiej doposażone. 
 

Musi być 4x4. 

 

Może coś podpowiecie, bo auta do zabawy są, ale trzeba trochę zejść na ziemię i kupić coś do potrzeb :). Auto rodzinne jest w garażu. Trasy w 100% sam, więc może też coś mniejszego? Chociaż sporo lasów w okolicy, to i zwierzyny dużo.. pozdrowienia 

Mój faworyt to V90 Cross Country w dizlu - fantastyczne auto.

XC 60 bardzo fajne, beemki tez, ale do tłuczenia na codzien dla siebie wolałbym 5er niz x5.

Fajny problem :) 👍

Edytowane przez Valygaar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Lexusa RX rozważałeś?

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lynx27 auto musi być nowe, czy może być lekko używane, ale brane w finasowaniu?  Skoro będziesz jeździł sam to może jakieś fajne coupe.

Z używanych np. Klasa E - coupe, jako dopełnienie do rodzinnego GLE. 

spacer.png

z nowych np. CLE coupe: 

spacer.png

 

Oba z silnikami raczej 2.0 benzyna ~ 260 KM. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Valygaar napisał(-a):

Mój faworyt to V90 Cross Country w dizlu - fantastyczne auto.

XC 60 bardzo fajne, beemki tez, ale do tłuczenia na codzien dla siebie wolałbym 5er niz x5.

Fajny problem :) 👍


Też mi się bardzo podoba CC, X5 raczej za duże na takie tripy.

Godzinę temu, Tommaso napisał(-a):

A Lexusa RX rozważałeś?

Tak, mimo bezstopniowej CVT jest on fajnym wyborem, miałem poprzedni gen, fajne auto. Niemniej na trasie hybryda jak i benzyna 10+ pożera i bak jednak ucieka szybciej niż w dieslu :D

23 minuty temu, StaryWilk napisał(-a):

@Lynx27 auto musi być nowe, czy może być lekko używane, ale brane w finasowaniu?  Skoro będziesz jeździł sam to może jakieś fajne coupe.

Z używanych np. Klasa E - coupe, jako dopełnienie do rodzinnego GLE. 

spacer.png

z nowych np. CLE coupe: 

spacer.png

 

Oba z silnikami raczej 2.0 benzyna ~ 260 KM. 

 


To byłby najlogiczniejszy wybór, bo przecież jeżdżę sam.
Oczywiście rozważam szczególnie roczne, dwu letnie, czasem starsze.
911 991.1 jest też w garażu, więc coupe nawet rodzinne już mam :D. Więc może pomyślę o czymś dla siebie.. :D. Słabo poruszam się jeśli chodzi o wiedzę w tym segmencie tj. coupe , ta E klasa też jest ciekawa. Pochylę się nad tym tematem.

Edytowane przez Lynx27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki Francuz w oko dzisiaj mi się rzucił, całkiem fajna linia… taka jak by już znana. 

IMG_4287.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Londek napisał(-a):

Taki Francuz w oko dzisiaj mi się rzucił, całkiem fajna linia… taka jak by już znana. 

IMG_4287.jpeg

Peugeot 408 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Londek napisał(-a):

Taki Francuz w oko dzisiaj mi się rzucił, całkiem fajna linia… taka jak by już znana. 

IMG_4287.jpeg

Też ci przypomina lambo dla ubogich? 🤭

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minutes ago, StaryWilk said:

Też ci przypomina lambo dla ubogich? 🤭

 Dokładnie o to auto chodzi 👍🏻

Jadąc powoli w korku naprawdę mimowolnie przyciągnęło to auto moje oko, szczególnie w tym kolorze wygląda całkiem fajnie, z tego co już zdążyłem wyszperać to i środek ma niczego sobie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minutes ago, XoneX said:

A to dla takich mniej ubogich? ;)

Screenshot_20240112_182535_Samsung Internet.jpg


Francuz bardziej agresywnie narysowany, pasuje mi to. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypożyczalnia Hertz sprzedaje około 20 000 pojazdów elektrycznych, w tym Tesle, ze swojej floty w USA około dwa lata po zawarciu umowy z producentem samochodów na oferowanie pojazdów do wynajęcia, co jest kolejnym znakiem, że zapotrzebowanie na pojazdy elektryczne spadło - kupują zasilane paliwami.

Źródło:

https://www.reuters.com/business/autos-transportation/hertz-sell-about-20000-evs-us-fleet-2024-01-11/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Londek napisał(-a):

 Dokładnie o to auto chodzi 👍🏻

Jadąc powoli w korku naprawdę mimowolnie przyciągnęło to auto moje oko, szczególnie w tym kolorze wygląda całkiem fajnie, z tego co już zdążyłem wyszperać to i środek ma niczego sobie. 

Proszę 🤗🤗🤗

Peugeot-408-wnetrza.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mroova napisał(-a):

Wypożyczalnia Hertz sprzedaje około 20 000 pojazdów elektrycznych, w tym Tesle, ze swojej floty w USA około dwa lata po zawarciu umowy z producentem samochodów na oferowanie pojazdów do wynajęcia, co jest kolejnym znakiem, że zapotrzebowanie na pojazdy elektryczne spadło - kupują zasilane paliwami.

Źródło:

https://www.reuters.com/business/autos-transportation/hertz-sell-about-20000-evs-us-fleet-2024-01-11/

No nie wiem czy to oznacza spadek zapotrzebowania. Pracowałem kiedyś z ludźmi z dużej wypożyczalni samochodów i mówili mi że średni czas eksploatacji samochodu w takiej firmie to 2/3 lata - a używali tylko spalinowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy tam się znacie, tutaj macie piękne auto!

Dzisiaj złapane Scirocco na dość późnych flagowych tablicach. Swoją drogą pierwszy raz widzę ten model na żywo, zrobił na mnie ogromne wrażenie :wub: 

Chyba już wiem za co mógłbym oddać w124 dziadka new_blush.gif.54cc718ec036b6fd7d200f97a779286a.gif20240112_125153.thumb.jpg.838fc7155f4ab21c639e5ab5750ff32f.jpg20240112_125205.thumb.jpg.70a05ac483a5d387c9ba5f3a971ed71f.jpg


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dzisiaj wieśniaka ;) w sensie countrymana se all4
Pocieszne autko, ale przez pierwsze kilometry myślałem, że zepsuty. Okazuje się że ma akustyczną ochronę pieszych, której nie da się wyłączyć. Pod maską jest głośnik emitujący dźwięk w przypadku jazdy na silniku elektrycznym.
4af43d990a8042d6539c4a0fe955bfb9.jpg


Sent from my iPad using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.