Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, dziadek napisał(-a):

Panowie, myślę że jesteście już w takim wieku że np. za 20 lat nie będzie to miało żadnego znaczenia jakim samochodem jeżdziliście i jak o niego dbaliście i w jakiej marki butach chodziliście. A za 30 lat zapewne większość z Was nie będzie pamiętała jakiej marki samochody posiadała. :D 

Pomyślcie o tym zanim zaczniecie wydawać pieniądze (w praktyce, to czas jaki poświęciliście na pracę żeby na nie zarobić) na pucowanie bardzo miękkiego i cienkiego lakieru wodnego kładzionego przez różnej maści roboty podstawowo na plastiku i kawałkach bardzo cienkiej blachy.:)

To spojrzenie na rzeczywistość z pozycji dziadka. :P

Uhm.

To co radzicie, Dziadku? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Valygaar napisał(-a):

Ja bym zlał 360 st. Z tyłu będzie? U mnie to jedyna kamera z której korzystam, pozostałe to zbędny gadżet.

Za to wentylacja w audi działa mega fajnie i jest cicha (nie to co w volvo na przykład). 

 

Ja tęsknię za kamerą 360 - w nowym aucie jej nie mamy (padliśmy ofiarą COVID i musieliśmy brać co dawali, nie co chcieliśmy - 2 lata czekaliśmy). Z kamerą 360 parkowałem w miejscach gdzie myślałem że się nie da. Bez niej jest mi trudniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Złota era motoryzacji w jednym klipie.

Dziś odnajduję to wszystko co było dostępne ponad 30 lat temu, tylko opakowane nieco ładniej...

 

2 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Ja tęsknię za kamerą 360 - w nowym aucie jej nie mamy (padliśmy ofiarą COVID i musieliśmy brać co dawali, nie co chcieliśmy - 2 lata czekaliśmy). Z kamerą 360 parkowałem w miejscach gdzie myślałem że się nie da. Bez niej jest mi trudniej. 

A mi to jakoś do szczęścia nie jest potrzebne.

@Tommasomożna jakoś z poziomu komputera wyłączyć prawe lustro by nie schodziło do "krawężnika" przy cofaniu?

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, Autor1984 napisał(-a):

 

@Tommasomożna jakoś z poziomu komputera wyłączyć lewe lustro by nie schodziło do "krawężnika" przy cofaniu?

 

Oczywiście, że tak. Przestaw wybierak lusterka, które przestawiasz dżojstikiem na środek lub na drugie lusterko, to nie będzie zjeżdżało.

 

Co do kamer 360, to da się bez nich żyć. Mi najbardziej przydaje się przednia kamera przy wyjeżdżaniu z miejsca parkingowego, gdy widok w bok zasłaniają mi jakieś paskudne SUVy. Ustawiam widok panoramiczny z przodu i widzę 180 stopni i mogę wyjeżdżać

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, Tommaso napisał(-a):

 

Oczywiście, że tak. Przestaw wybierak lusterka, które przestawiasz dżojstikiem na środek lub na drugie lusterko, to nie będzie zjeżdżało.

 

 

Serdeczne Bóg zapłać, najlepiej w dolarach. Ja cofam na lustrach, a przez ten idiotyczny mechanizm muszę siłą rzeczy posługiwać się ekranami..

 

EDIT: Co do przedniej kamery, tutaj się zgodzę; np. mi ona przydaje się przy sygnalizacji świetlnej, której nie widzę, bo jestem za bardzo wysunięty; a tu myk i system oszukany ;)

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer konta dolarowego poszedł na priv 😁

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Valygaar napisał(-a):

Uhm.

To co radzicie, Dziadku? 🤔

:) 

Żyć normalnie, zachowując do obecnych dochodów w miarę adekwatny komfort życia i z niczym nie przesadzać, jak to mówią na wsi '' nie sr** wyżej niż ma się  własną d*pę" itd. a nadwyżkę zarabianych obecnie pieniędzy odkładać i mądrze inwestować.

Jesteście jeszcze młodzi i jesteście przekonani że będziecie żyć w szczęściu, zdrowiu i wszelkim dobrobycie wiecznie. Ale niestety po przekroczeniu czterdziestki czas leci z górki, więc przyspiesza, a starość czyli okres po 60 roku życia czeka.

Ciekawe jest to, że po przekroczeniu 60 roku życia daje się wyrażnie zauważyć spadającą wartość człowieka jako człowieka, spada również szeroko pojęta wydajność i sprawność, więc żeby utrzymać wysoką sprawność i ciągłość w miarę wysokiego komfortu życia potrzeba znacznie więcej pieniędzy niż w młodym i średnim wieku.

Posiadanie po 60 roku życia dodatkowych dochodów poza emerytalnych zdecydowanie poprawia komfort życia zwłaszcza wtedy kiedy już się zawodowo nie pracuje i ma się dużo czasu. 

Mam wielu kolegów, przyjaciół, znajomych i część z nich żyła normalnie a nadwyżki inwestowała i dziś prowadzą bardzo szczęśliwe i komfortowe życie emeryta.

Ale mam i takich którzy żyli od wypłaty do wypłat wspomagając się jeszcze kredytami i dziś jadą kilka kilometrów na targowisko bo tam marchew i pietruszka jest o złotówkę tańsza. 

Obecnie życie w wielu aspektach zadbanego i zadowolonego emeryta może trwać nawet więcej niż 30 lat, ale do tego potrzeba znacznie więcej pieniędzy niż daje ZUS. 

Pamiętajcie również o tym, że przechodząc na emeryturę za 20 lat wasze emerytura będzie miała średnią realną wartość około 20%  waszej ostatniej wypłaty.

Ci którzy obecnie płacą najniższą składkę, czyli właściciele różnej maści firm dostaną w najlepszym układzie minimalną krajową jeżeli będą mieli okres składkowy większy niż jeżeli dobrze pamiętam 25 lat.:)

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Ja tęsknię za kamerą 360 - w nowym aucie jej nie mamy (padliśmy ofiarą COVID i musieliśmy brać co dawali, nie co chcieliśmy - 2 lata czekaliśmy). Z kamerą 360 parkowałem w miejscach gdzie myślałem że się nie da. Bez niej jest mi trudniej. 

W wypożyczonym/czyimś aucie ok, zgodze sie, możesz nie mieć wyczucia i to sie przydaje. Ale w swoim? Ja jestem przeciętnym kierowcą, ale mają nowe auto kilka razy metodą prób i błedów wyczuwam auto (zazwyczaj prób - zostawiam większy margines). Raczej mi się nie zdarza potem fackup Poza tym lubię i umiem korzystac z czujników i wizualizacji. W każdym moim aucie to działa doskonale. Zatem ja bym nie tylko nie czekał ale nawet nie zamawiał extra 360.

Cofania lubię mieć bo mi pokazuje ruch za autem, ale do parkowania na zderzak też się przydaje.

 

35 minut temu, Tommaso napisał(-a):

 

Oczywiście, że tak. Przestaw wybierak lusterka, które przestawiasz dżojstikiem na środek lub na drugie lusterko, to nie będzie zjeżdżało.

 

Co do kamer 360, to da się bez nich żyć. Mi najbardziej przydaje się przednia kamera przy wyjeżdżaniu z miejsca parkingowego, gdy widok w bok zasłaniają mi jakieś paskudne SUVy. Ustawiam widok panoramiczny z przodu i widzę 180 stopni i mogę wyjeżdżać

Pewnie, że lepiej mieć niż nie mieć. Z głowy jeśli kupujesz auto, gdzie masz to "wliczone" w cenę danej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przyszedł mi do głowy taki trochę kontrowersyjny pomysł. A może niech niechluje sobie nawet kury chodują w aucie a Ci pedantyczni kładą ręczniki na fotelach i oklejają folią buty przed wsiadaniem i wszyscy razem bardziej skupimy się bardziej na samochodach w tym temacie niż własnych opiniach kto jak używa auta? 🙂

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, memento mori napisał(-a):

Przyszedł mi do głowy taki trochę kontrowersyjny pomysł. A może niech niechluje sobie nawet kury chodują w aucie a Ci pedantyczni kładą ręczniki na fotelach i oklejają folią buty przed wsiadaniem i wszyscy razem bardziej skupimy się bardziej na samochodach w tym temacie niż własnych opiniach kto jak używa auta? 🙂

Ten pomysł jest tak kontrowersyjny, ze skonczy sie niechybnie zamknieciem watku...🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, memento mori napisał(-a):

Przyszedł mi do głowy taki trochę kontrowersyjny pomysł. A może niech niechluje sobie nawet kury chodują w aucie a Ci pedantyczni kładą ręczniki na fotelach i oklejają folią buty przed wsiadaniem i wszyscy razem bardziej skupimy się bardziej na samochodach w tym temacie niż własnych opiniach kto jak używa auta? 🙂

 

sounds-good-doesnt-work.gif


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Valygaar napisał(-a):

Ten pomysł jest tak kontrowersyjny, ze skonczy sie niechybnie zamknieciem watku...🙃

Musielibyśmy udowodnić, że ten kamper @dziadek buduje do masowego przemytu alkoholu. Chociaż jedno foto z akcji naszych celników. 😅


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analogi w fan karze obudzonym ze snu zimowego. Trochę zdziwione 😁. Wygląda jak WALL-e. Dopiero teraz po 14 latach zauważyłem 🤣🤣

 

 

 

20240322_093357.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, loco50 napisał(-a):

Analogi w fan karze obudzonym ze snu zimowego. Trochę zdziwione 😁. Wygląda jak WALL-e. Dopiero teraz po 14 latach zauważyłem 🤣🤣

 

 

 

20240322_093357.JPG

Teraz już wiem Adamie skąd fiksacja na punkcie rajdówek :)

Lancer Evo 👍


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Autor1984, @post#43100

Cos mi sie wydaje, ze powinienes byc slusznej daty. Konfrontacje. Dlugie stanie w kolejkach po bilety.

Ale nie ,1984 ? Tym bardziej szacunek za tego linka.

 

pozdrawiam

Edytowane przez Andrzej Wachowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Autor1984 napisał(-a):

Teraz już wiem Adamie skąd fiksacja na punkcie rajdówek :)

Lancer Evo 👍

Tak.EvoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, loco50 napisał(-a):

Tak.EvoX

Wiem, że dycha bo myślałem nad nim. Konkurs jednak wygrało 370z ;)

43 minuty temu, Andrzej Wachowicz napisał(-a):

@Autor1984, @post#43100

Cos mi sie wydaje, ze powinienes byc slusznej daty. Konfrontacje. Dlugie stanie w kolejkach po bilety.

Ale nie ,1984 ? Tym bardziej szacunek za tego linka.

 

pozdrawiam

Nickname nie wprowadza w błąd. W zasadzie jest dwuznaczny; nawiązuje do dystopii Orwella oraz do tego, że w maju odśpiewam "Rosiewicza".

Amarcord lubi ę/my, bo temperament Ojca Titta przypomina trochę mój i mojego Ojca; czasami dostrzegamy lustrzane odbicie w Aurelio Biondim.

Pozdrawiam serdecznie!

 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja reakcja jak widzę widzę nową 7er, S lub A8 😇 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, loco50 napisał(-a):

Tak.EvoX

Ależ mi sie ten samochód podoba, cała linia evo jest super. 

Jak patrzę na to co teraz wychodzi z mitsubiszi to mi sie płakać chce 🥴


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Tommaso napisał(-a):

 

Oczywiście, że tak. Przestaw wybierak lusterka, które przestawiasz dżojstikiem na środek lub na drugie lusterko, to nie będzie zjeżdżało.

 

Co do kamer 360, to da się bez nich żyć. Mi najbardziej przydaje się przednia kamera przy wyjeżdżaniu z miejsca parkingowego, gdy widok w bok zasłaniają mi jakieś paskudne SUVy. Ustawiam widok panoramiczny z przodu i widzę 180 stopni i mogę wyjeżdżać

Tomek dzięki. 2 lata bym myślał i bym nie wymyślił ;)

Pozycji środkowej u mnie nie ma. Natomiast musiałem przestawić na prawe lustro, czyli to, które się "opuszcza". Od razu inaczej się cofa ;)

Dzięki!


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek dzięki. 2 lata bym myślał i bym nie wymyślił
Pozycji środkowej u mnie nie ma. Natomiast musiałem przestawić na prawe lustro, czyli to, które się "opuszcza". Od razu inaczej się cofa
Dzięki!

yyyy... ale takie rzeczy w instrukcji są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A widział ktoś kiedyś człowieka, który czyta instrukcje?

 

Chociaż ja w Jimny musiałem wyciągnąć z szuflady, bo za żadne skarby nie mogłem dojść jak sprawdzić ciśnienie w oponach, jakiś naćpany i pijany skośnooki to wymyślił.

 

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, Tommaso said:

A widział ktoś kiedyś człowieka, który czyta instrukcje?

 


Nie raz, nie dwa… z tym że zawsze było to uprzedzone działaniami na własną rękę😂

Cały przekrój życiowych sytuacji, począwszy od składania szafy z Ikei (na płasko, przy próbie postawienia haczyło o sufit😝), po kalibrowanie ciśnienia w kołach na postoju (instrukcja mówiła że nastąpi to z automatu przy jeździe 🙈

Matko bosko ile to zmarnowanego czasu, no i nerwów… ale też śmiechu trochę było, tak dla równowagi 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.03.2024 o 19:18, Rebrov napisał(-a):

Miał,ale to 10 -12 dni extra. Nie to co podczas covidu + nie wszystkie firmy zdecydowały się płynać naokoło Afryki. 

Teraz niea bo mogli by ściągać pociągami. Wiem bo akurat ja się tym zajmuje. Jak był covid nie było komponentów.

Teraz może jest związane z wojną i chińczycy produkują kamery może do jakiejś broni a do aut nie są ważne. Komponenty mogą dojechać do Niemiec z Chin w 20 dni około nawet 17. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.