Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest

Pogadajmy o samochodach :-)

Recommended Posts

W dniu 11.01.2021 o 17:44, trollu napisał:

Ma sens, płyn jest nieściśliwy, rozrusznik dopchnął tłok do góry ile miał sił i tyle. Były przypadki gdzie auta po mocnych opadach w dużych kałużach zasysały wodę, jeśli silnik pociągnął jej wystarczająco dużo to kończyło się pogiętym korbowodem i dziurą w bloku 

Przy takim uderzeniu mogło dojść do zgięcia korbowodu... 

22 godziny temu, arek1a2b napisał:

peugeot 3008 1.6hdi

Nie wiem nie znam się, ogólnie dno i wodorosty. 

Szukać silnika na wymianę... 

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

41 minut temu, kiniol napisał:

Szukać silnika na wymianę... 

Auto stało od 31 grudnia do 4 stycznia nawet nie otwierane.

Przyszedł mechanik 4 stycznia włożył kluczyk do stacyjki przekręcił i zapalił od razu.

Co prawda dymy jak z polfy było ale zapalił.

Auto chodziło z 5 min i zostało zgaszone.

Po czym przybył po nie po około 3 godzinach i odjechał bez problemu to może aż tak źle nie będzie. 

5 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał:

Prawie, jak w Muppet Show.  ;)

Teraz już wiem po co jest Rolex Hulk!!! :D

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

5 godzin temu, arek1a2b napisał:

Auto stało od 31 grudnia do 4 stycznia nawet nie otwierane.

Przyszedł mechanik 4 stycznia włożył kluczyk do stacyjki przekręcił i zapalił od razu.

Co prawda dymy jak z polfy było ale zapalił.

Auto chodziło z 5 min i zostało zgaszone.

Po czym przybył po nie po około 3 godzinach i odjechał bez problemu to może aż tak źle nie będzie. 

Oby... 

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Jagular? 

19 minut temu, kiniol napisał:

Jagular? 

Tak, z "bad look'iem" :D

spacer.png

Edited by pechagto
dodanie zdjęcie

Guest maritimeeng
3 godziny temu, pechagto napisał:

Tak, z "bad look'iem" :D

4.2 V8 ???

Jak tak to: „send nudes”  😀

Edited by maritimeeng

W dniu 10.01.2021 o 11:35, GREGG napisał:

Miałem takiego lanosa, ten sam rocznik, auto nie do zajechania. Kolega ode mnie odkupił i do dzisiaj nim jeździ, poza przeglądami praktycznie nic nie robione. Prędzej go ruda zeżre niż coś się popsuje 😉  

Silnik 1.6 ? Męczą mnie te nowe Subaru ale ceny w okolicach 140tys chłodzą głowę. Za 124tys mam Cupre Formentor 1.5 tsi z dsg z bogatym wyposażeniem.

Guest maritimeeng
Godzinę temu, pechagto napisał:

4.0

Piękny 🥰

Masz jakieś fotki silnika?

ja obchodziłem niedawno 155555

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

4 godziny temu, QuadrifoglioVerde napisał:

Silnik 1.6 ? Męczą mnie te nowe Subaru ale ceny w okolicach 140tys chłodzą głowę. Za 124tys mam Cupre Formentor 1.5 tsi z dsg z bogatym wyposażeniem.

A ten Formentor z 1.5 TSI to jedzie jakoś ? Bo ja się mierzyłem do Tarraco 1.5 TSI i dla mnie to za słaby silnik. Ale Formentor to chyba takie coś pomiędzy Ateca a Tarraco.

Ja kiedyś chciałem kupić Daimlera Double Six, prawdę mówiąc wciąż bym chętnie takiego klasyka przygarnął. 

Choć z drugiej strony to Jaguar, a więc:

7 godzin temu, QuadrifoglioVerde napisał:

To było 2.0 wolnossące. 1.6 IMO nie ma sensu - osiągi żałosne, a spalanie podobne. Z nowymi bym się teraz wstrzymał, ceny odleciały trochę w kosmos jak euro poszło w górę w zeszłym roku, a e-boxer jest za słabowity do tych aut - lepiej poczekać na jakiś upgrade. Teraz mam XV, z subaru w aktualnej ofercie nie mam na co zmienić... Taki Formentor 1.5 tsi w tej cenie jest na pewno lepszym wyborem (chociaż pewnie optymalny byłby 2.0 tsi, może rozbudują ofertę i go dołożą?). Z nowych kompaktowych suvów niezłe wrażenie robi też Tucson

14 minut temu, GREGG napisał:

To było 2.0 wolnossące. 1.6 IMO nie ma sensu - osiągi żałosne, a spalanie podobne. Z nowymi bym się teraz wstrzymał, ceny odleciały trochę w kosmos jak euro poszło w górę w zeszłym roku, a e-boxer jest za słabowity do tych aut - lepiej poczekać na jakiś upgrade. Teraz mam XV, z subaru w aktualnej ofercie nie mam na co zmienić... Taki Formentor 1.5 tsi w tej cenie jest na pewno lepszym wyborem (chociaż pewnie optymalny byłby 2.0 tsi, może rozbudują ofertę i go dołożą?). Z nowych kompaktowych suvów niezłe wrażenie robi też Tucson

2.0 tsi 310km jest ale to juz ok 190tys 

3 godziny temu, alleck napisał:

A ten Formentor z 1.5 TSI to jedzie jakoś ? Bo ja się mierzyłem do Tarraco 1.5 TSI i dla mnie to za słaby silnik. Ale Formentor to chyba takie coś pomiędzy Ateca a Tarraco.

do Tarraco to na pewno za slaby ale Formentor to podniesiony Leon. 8.7sek do setki to przyzwoicie. Formentor jest niższy, bardziej oplywowy niz Ateca.

Edited by QuadrifoglioVerde

11 godzin temu, maritimeeng napisał:

Piękny 🥰

Masz jakieś fotki silnika?

Nic ładnego, a teraz silnik brudny, może cyknę coś dzisiaj :)

8 godzin temu, QuadrifoglioVerde napisał:

2.0 tsi 310km jest ale to juz ok 190tys 

Oczywiście, racja, miałem w głowie wariant bazowy czyli ten 190 KM, gdyby cenowo był gdzieś pomiędzy 1,5 a tym 310 KM pewnie byłby optymalny 

Formentor wygląda kapitalnie... tylko pytanie czy w tych tsi dalej tankujemy olej razem z benzyną? ;)

Emisja ,Panie  emisja...

Pozdrawiam Mirek

Nowy Tuscon wygląda zupełnie inaczej niż poprzedni, parę dni temu wyprzedził mnie taki i od razu zwróciłem na niego uwagę. Nie myślałem, że to tuscon, ale na szczęście był oklejony reklamą salonu ;)

Nowy Hyundai Tucson już w Polsce. WIDZIELIŚMY go z bliska i wiemy o nim  WSZYSTKO - SILNIKI, WERSJE, CENY - Super Express - wiadomości, polityka,  sportNowy Hyundai Tucson już w Polsce. WIDZIELIŚMY go z bliska i wiemy o nim  WSZYSTKO - SILNIKI, WERSJE, CENY - Super Express - wiadomości, polityka,  sport

Pozdrawiam,

Janek

Bez włączonych świateł wygląda dziwnie. No i ta kierownica (choć pewnie ergonomicznie uzasadniona).